Вузол Паломар: способи зав'язування рибальського вузла, схема

Є багато методів з'єднання між собою моноліски, шнура, волосіні. За допомогою рибальських вузлів здійснюють кріплення гачків і повідків. Чим міцніше буде з'єднання, тим менше ймовірності втратити снасті або улов. Таких вузлів існує дуже багато, але всіх їх знати необов'язково, достатньо вивчити техніку в'язання 3 - 4 варіантів. Одним з основних способів з'єднання волосіні і гачка є вузол Паломар. Володіє він багатьма перевагами, завдяки чому його вважають найвідомішим і надійним.

Паломар - наднадійний вузол

Багато рибалок вважають, що немає ніякої різниці в тому, який вузол застосовувати для снасті. І волосінь, і плетінку чудово пов'язує Паломар. Він не ковзає і прекрасно пов'язує практично всі різновиди снастей, головне, щоб діаметр їх був не надто великим. Але все ж плетінки і шнури різних виробників можуть відрізнятися один від одного за складом зовнішнього покриття, плетіння, типу волокон.

Тому серйозні фірми, що виробляють снасті, рекомендують використовувати для своїх виробів певний вузол. Частіше за інших в інструкціях по експлуатації вказується вузол Palomar, який вважається найміцнішим і надійним. Його популярність підтверджують численні варіації. Багато досвідчених рибалок впевнені, що такий тип кріплення можна використовувати тільки для плетінок. Але це помилкова думка. Рибальський вузол Паломар є універсальним.

Це перевірений і легкий у виконанні вузлик, який зберігає міцність волосіні. Він швидко запам'ятовується, а змайструвати його неправильно досить важко. Використовується він для кріплення до волосіні гачків, блешень, мушок. Також застосовують його для кріплення повідців за допомогою вертлюга.

Паломар давно використовують любителі спінінга і донного лову. Застосовується він для різноманітної оснастки:

 • вузлик надійно з'єднує плетінку або волосінь зі спінінговими мушками і приманками;
 • любителі поплавкової вудки використовують його для з'єднання гачка й повідця;
 • завдяки Паломар можна створити нові варіанти оснасток;
 • доночники і спінінгісти з'єднують ним повідці і гачки, а також прив'язують до волосіні грузило за вушко.

Переваги і недоліки

Плюси рибальського вузла Паломар полягають в наступному:

 • він універсальний, може використовуватися для плетінки, шнура, волосіні і мононитки;
 • вважається дуже міцним і надійним, допомагаючи виловлювати велику рибу на тонку волосінь;
 • знижує по мінімуму показники міцності оснастки, що вважається відмінним показником;
 • в'язати його дуже просто;
 • в процесі зав'язування гачок (або приманку) можна зафіксувати або залишити вільними.

При використанні плетінки і моноліски Паломар має свої мінуси:

 • петля при зав'язуванні повинна пройти через гачок, тому його вушко повинне бути великим;
 • велика витрата волосіні.

Класичний Паломар

Як в'язати вузол Паломар? Класичний варіант виконується за наступною схемою:

 • беруть кінець волосіні завдовжки 20 - 30 см і складають його навпіл;
 • петля яка утворилася повинна пройти крізь вушко блешні або гачка;
 • необхідно двома пальцями взяти за петельку і зробити звичайний вузлик;
 • після цього потрібно завести гачок всередину витягнутої петельки.


Потім залишається лише затягнути вузлик, потягнувши за кінці волосіні. Перед тим як його остаточно затягнути, з'єднання зволожують. Кінці волосіні обрізають, щоб залишилося 3 мм.

Подвійний Паломар

Удосконалена модифікація класичного варіанту - вузол подвійний Паломар. В'яжеться він трохи складніше, зате він довговічніше з'єднань для слизьких плетених лісок.

 • Шнур, що має довжину 20 - 30 см, складають удвічі. Петлю потрібно пропустити крізь колечко приманки, вертлюжка або гачка.
 • Після цього петельку необхідно завести за подвійну волосінь і просунути в петлю, що утворилася. Потім потрібно петелькою зробити ще один виток навколо здвоєного шнура.
 • У витягнуту петлю заводять приманку, вертлюжок або гачок. Паломар змочують водою і затягують. Зайвий шматок плетінки відрізають.

Потрійний Паломар

Наступний різновид Паломар призначається для з'єднання аксесуарів з великим вушком і приманок до плетінки. А ось прив'язати гачок таким вузликом дуже проблематично через те, що необхідно пропустити в колечко одинарний шнур 6 разів.

Початковий етап освіти вузла здійснюється таким же чином, що і попередні варіанти. Складену вдвічі плетінку протягують в кільце приманки, після чого ще два рази пропускають петельку в вушко. Залишається зробити звичайний вузол вище приманки, пропустити приманку в витягнуту петельку і затягнути з'єднання.

Паломар для дропшота

Відмітна риса оснащення дропшот - наявність кінцевого грузила, яке прив'язують до основної волосіні, і гачка, розташованого на волосіні вище вантажу. Гачок прив'язують до основи таким чином, щоб він розташовувався жалом вгору. Щоб домогтися такого положення, початок вузла починають за класичною схемою.

Після того як петельку протягнули в колечко гачка, роблять звичайний вузол навпроти цівки. Завдяки цьому гачок жорстко фіксується, що дозволяє йому в процесі лову не змінювати свого становища. Після цього гачок заводять в петельку, вузол змочують і затягують.

Таким чином, кожен рибалка знає, як в'язати рибальські вузли для кріплення волосіні з приманками і рибальськими гачками. Завжди слід шукати більш прості, але ефективні способи з'єднання. Може бути, для когось стане відкриттям застосування вузла Паломар, який вважається дуже надійним і міцним.

 • Вузол Паломар: способи зав'язування рибальського вузла, схема

Схожі статті

День рибака в Україні

День рибака в Україні

Професійне свято День Рибака в Україні засновано в червні 1995 року указом президента Леоніда Кучми на підтримку ініціативи працівників рибного господарства, а також відповідних професійних спілок. Відзначається щорічно у другу неділю липня.

Снасті і прикормки для риболовлі на сазана - вибір і виготовлення

Снасті і прикормки для риболовлі на сазана - вибір і виготовлення

Сазан - це велика прісноводна риба із золотистою лускою, темною спиною і яскраво-червоними плавниками. Її верхня щелепа виступає над нижньою, що дозволяє успішно харчуватися рибі донними організмами. Сазани мешкають в теплих водоймах, де ховаються в досить глибоких тихих місцях із сповільненою течією між водоростей, корчів, каменів, очеретів. 

Патерностер Гарднера для фідера: як в'язати

Патерностер Гарднера для фідера: як в'язати

Поява фідерної снасті допомогло риболовам почати вивчати різні способи монтажу приманки до основної жилки. Адже провести на рибалці цілий день і залишитися без улову - дуже прикро. Так як ловля на фідери передбачає далекі кидки, головними завданнями оснащення стало забезпечення чутливості снасті і не заплутування.

Особливості ловлі на відвідний поводок, підбір снастей і монтаж

Особливості ловлі на відвідний поводок, підбір снастей і монтаж

Відвідний поводок відрізняється від звичайного кріплення тим, що вантаж або приманка розташовуються на окремій ділянці волосіні, приєднаній до основного повідця. Це дозволяє створювати особливий тип гри для приманки і ловити хижу рибу біля самого дна.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Power Pro 125м.

Шнур Power Pro 125м.

Цей рибальський шнур є тонким волокном, щільно сплетеним в пасма, що утворюють чотири-жильну плетін..

105Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.