Визначаємо необхідну довжину повідка для фідера

Поводок - один з основних елементів фідерних оснасток. Основними завданнями повідка є - захистити оснащення від обриву і зробити його менш помітним. Але при цьому він повинна бути досить міцним для впевненого виведення риби. Повідці в фідерній ловлі можуть виготовлятися з монофільної волосіні, флюорокарбона і плетеного шнура. Довжина повідків для лову на фідер може коливатися від 5 см до 2 м, в залежності від ситуації. Про те, як саме вибирати поводок для фідера і піде мова в цій статті.

Для початківця рибалки

Найчастіше питання про вибір повідка виникає у початківців. Однак і багато рибалок зі стажем користуються повідками одного разу обраної довжини, чим зменшують кількість можливих клювань. Набагато раціональніше користуватися певним стандартом тільки на початку лову, а в подальшому підлаштовуватися під поведінку риби.

Якщо слабке клювання

При слабкому клюванні товщину повідця зменшують щодо базового. Наприклад, якщо стояв поводок 0,16 мм, можна перейти на 0,14 мм або навіть 0,12 мм. У прозорій воді можна ставити повідці з флюорокарбона, так як вони менш помітні у воді, ніж звичайна волосінь. Що стосується довжини, то її краще збільшити.

Клювань не видно, риба глибоко заковтує гачок

При правильно підібраній довжині повідка риба повинна засікати за губу. При занадто довгому повідку риба заковтує насадку з гачком, або випльовує її, не вибравши всього повідця і, відповідно, ніяк себе не проявляє. У таких випадках, коли гачок глибоко заковтується або насадка збивається рибою без реакції вершинки вудилища, довжину зменшують. Вкорочувати поводок варто поступово - по 5-7 см, так як занадто сильне скорочення повідка може привести до погіршення клювання і частих «порожніх» покльовок.

Клювання є, але обережні: риба погано підсікається

Ця ситуація прямо протилежна попередній. При ній відбувається наступне: риба бере наживку, але відчувши опір грузила при глухому монтажі або натяг основної жилки при ковзному, встигає кинути гачок. Щоб уникнути цієї проблеми, поводок подовжують до тих пір, поки реалізація клювань не стане прийнятною.

Незнайома водойма

Ловлю в незнайомій водоймі починають з застосування стандартних повідків діаметром 0,12-0,16 мм і довжиною до півметра. Визначившись з активністю риби, її видовим складом і середніми розмірами, можна поставити повідець більш відповідний для цих умов. Наприклад, при частих обривах повідця рибою - його товщину збільшують, а при поганому клюванні - зменшують.

Довжина повідка для фідера

Довжина повідка для фідера викликає безліч суперечок - як серед рибалок-любителів, так і серед спортсменів. Одні є прихильниками застосування довгих повідків в будь-яких умовах, інші вважають за краще застосовувати короткі. Часто вибір як одних, так і інших здебільшого пов'язаний з особистими уподобаннями і звичками.

З іншого боку, на сьогоднішній день склалася певна практика оснащення фідерних монтажів в залежності від умов лову на конкретній водоймі і виду риби.

Для фідера на течії

На течії риба зазвичай впевнено бере насадку, побоюючись, що її може забрати потоком води. Це дозволяє застосовувати більш короткі і товсті повідки, ніж при ловлі в водоймах зі стоячою водою. Довжина повідка для фідера на течії на початку риболовлі зазвичай не перевищує 30-40 см і може коригуватися в подальшому, залежно від активності риби.

Для фідера в стоячій воді

У водоймах без течії риба клює більш обережно, ніж в проточних. Це пояснюється тим, що у неї є час вивчити насадку. У ставках і озерах застосовують більш тонкі й довгі повідці, ніж для лову тієї ж риби в річках. В якості базової, можна прийняти довжину повідка 50-70 см.

Для фідера при лові з човна

Ловля з човна вносить корективи в виготовлення фідерних монтажів. Так як дистанції при такому лові зазвичай невеликі, то з'являється можливість застосування більш легких оснасток. Цьому ж сприяє можливість вибору напрямку закидання і виведення - так, при лові з човна немає необхідності проводити рибу через зарості прибережної рослинності або кам'янисту бровку. Це дозволяє використовувати більш тонкі повідці, ніж при ловлі з берега.

Крім умов лову, на вибір довжини і діаметру повідця впливає і те, яку саме рибу планується ловити.

Для фідера на ляща

Фідер - один з найефективніших спортивних способів лову ляща. Довжина повідця для фідера на ляща може коливатися від 10 см до одного метра.

В першу чергу вона визначається використовуваним оснащенням:

  • при лові з використанням петльових оснасток або патерностера зазвичай застосовують повідці довжиною 40-70 см;
  • при лові на «метод» / «флет» ставлять повідці 10-15 см завдовжки. В такому лові використовують повідці з плетінки, так як звичайна волосінь володіє надлишковою пружністю.

Для лову карася на фідер

Карась є одним з основних об'єктів лову на фідер в стоячій воді (на течії основними об'єктами лову на фідер є плотва і підлящик), тому для його лову походять стандартні варіанти оснасток і відповідних їм повідків:

  • для лову з сітчастими годівницями застосовують повідці довжиною близько 30 см і діаметром 0,12-0,18 мм в залежності від розміру карася в водоймі та можливого прилову лина або коропа;
  • для лову з годівницями відкритого типу ставлять повідці з плетінки довжиною 5-10 см.

На фідер для коропа

Ловля коропа фідером багато чого запозичила з карпфішінга. Для лову коропа застосовуються коротші, ніж звичайні повідці при лові фідером. Їх довжина не перевищує 30-40 см, а частіше ще коротше - близько 15 см. У більшості випадків коропові повідці роблять з м'якої плетінки.

Для фідера на щуку

У лові щуки на фідер основне завдання повідця - не дати щуці перекусити його. Найчастіше використовують металеві повідці, подовжені до необхідного розміру звичайною волосінню. При поганому клюванні можливе використання повідків з флюорокарбона або товстої (0,3-0,4 мм) волосіні, але є ймовірність перекушування їх щукою.

Для фідера на форель

Особливістю поведінки форелі є те, що вона харчується в товщі води. Для успішного лову форелі фідером застосовують повідці довжиною від одного метра. Деякі рибалки використовують повідці довжиною понад два метри, але така довжина надлишкова. Повідці довжиною понад 1,5 м незручні для закидання і схильні до зачепів і заплутування.

Щоб підняти насадку від дна, при лові форелі на гачок надягають кульки пінопласту. Бажано також не використовувати для повідця тонучі волосіні.

Такі ж повідки використовують і при лові чехоні.

Висновок

Підводячи підсумки, можна сформулювати такі правила вибору повідка для фідера:

  • повідки для фідера повинні бути мінімальної для відповідних умов лову товщини;
  • довжина повідка підбирається в процесі лову в залежності від активності риби;
  • так як в'язання повідків займає час, бажано підготувати їх вдома, а на рибалці міняти в міру необхідності;
  • для зменшення ймовірності обриву тонких повідків можна включити в оснащення гумовий амортизатор - фідер гам.

Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

  • Визначаємо необхідну довжину повідка для фідера

Схожі статті

Як зробити макушатник своїми руками для ловлі коропа

Як зробити макушатник своїми руками для ловлі коропа

Одним з найбільш простих, доступних, але при цьому ефективних способів лову коропа є ловля на макушатник. У більшості випадків рибалки виготовляють цю оснастку самостійно - виходячи з умов лову і своїх міркувань про те, як вона повинна виглядати.

Як ловити судака на джиг

Як ловити судака на джиг

Ловля судака джигом - досить перспективне, цікаве, але не настільки просте заняття, як здається на перший погляд. За великим рахунком, джигова ловля вже давно розглядається як самостійне відгалуження спінінгової риболовлі, що ставить особливі вимоги не тільки до снасті, а й специфічних навичок самого рибалки.

Чим прикормлювати сазана

Чим прикормлювати сазана

Вирушаючи на риболовлю, слід ретельно підбирати оснащення і приманки. Не менш важливим є прикорм, адже з його допомогою можна легко і швидко залучити рибу, а також зосередити її в потрібному місці в потрібний час. Найбільш простими і бюджетними варіантами вважаються ласощі, приготовані в домашніх умовах. Не виключенням є підгодовування для сазана своїми руками. За допомогою якісного частування рибалка зможе зловити велику кількість риби, витративши на це мінімум коштів і часу.

Особливості матчевої ловлі

Особливості матчевої ловлі

Матчева вудочка – високо-спортивна поплавочна снасть, що дозволяє ловити рибу на значній відстані від берега. Звідси і походить її назва (англ. Match rod - вудилище для змагань). Для того щоб ловля на матчеву вудку була максимально ефективною, необхідно її правильно скомпонувати.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вертлюг трійний Libao (10шт.)

Вертлюг трійний Libao (10шт.)

Вертлюг потрійний повинен бути в арсеналі кожного спінінгіста. Він запобігає перекручуванню волосін..

15Грн.

Відправка для кормушки Carp Zoom CZ Fanatic Method Feeder Mould

Відправка для кормушки Carp Zoom CZ Fanatic Method Feeder Mould

Форма, яка призначена для заповнення кормушок CZ Fanatic Method Feeder. Вона дозволяє заповнити год..

41Грн.

Коробка EOS 7387-02/03/04

Коробка EOS 7387-02/03/04

Коробка EOS 7387-02/03/04 досить велика і дуже містка, в комплект входить ще дві невеликих коробочк..

322Грн.

Коробка EOS HW-L014B

Коробка EOS HW-L014B

Рибальські коробки допомагають істотно полегшити зберігання риболовецьких приманок і деяких інших р..

92Грн.

Набір свінгерів EOS SW11-4C

Набір свінгерів EOS SW11-4C

Набір складається з чотирьох свінгерів хорошої якості, такий набір відмінна знахідка для любителів ..

812Грн.

Садок короповий EOS 5988006

Садок короповий EOS 5988006

Відмінна модель садка за доступною ціною. Розміри дозволяють вміщати значні трофеї. Відрізняється л..

504Грн.

Стілець книжка (Діаметр ніжки 16мм.)

Стілець книжка (Діаметр ніжки 16мм.)

Зручний і легкий стілець. Підійде як для риболовлі так і для відпочинку на природі.Додаткова інформ..

150Грн.

Род-под для човна Amina LFH061

Род-под для човна Amina LFH061

Даний держатель для вудилищ призначений для установки на плавзасобі. Род-под розрахований на три ву..

812Грн.

Спінінг Globe New Hunter. 7-35гр.

Спінінг Globe New Hunter. 7-35гр.

Незначна вага і малі розміри даної моделі надають зручності в обігу і транспортуванні. Завдяки неве..

529 - 672Грн.

Лідкор PEX 45LB – 1м.

Лідкор PEX 45LB – 1м.

Еластичний повідковий матеріал зі свинцевим сердечником. Завдяки великій вазі повністю лягає на дно..

10Грн.

Стілець з пластиковими лапками

Стілець з пластиковими лапками

Зручний стілець для риболовлі та пікніків. Комплектується чохлом для перенесення і зберігання...

180Грн.

Поплавок Nautilus Бальса-карбон 10265-008. (0.8гр.)

Поплавок Nautilus Бальса-карбон 10265-008. (0.8гр.)

Поплавки Nautilus виготовляються на високотехнологічному обладнанні і виключно з бальсового дерева ..

10Грн.

Донка-резинка з грузом 200гр. (50м-жилка/10м-резинка/5-7-гачків)

Донка-резинка з грузом 200гр. (50м-жилка/10м-резинка/5-7-гачків)

Готова донна снасть (резинка) з мотовилом.Донкою-резинкою зазвичай ловлять на водоймах без течії. Ч..

42Грн.

Карабін швидко знімний з вертлюгом

Карабін швидко знімний з вертлюгом

Вертлюг швидко знімний це важлива складова коропового монтажу, що гарантує успішну риболовлю, як но..

2Грн.

Кліпса для макушатника "Ласточка"

Кліпса для макушатника "Ласточка"

Кліпса Ласточка використовується в коропових монтажах типу «Макушатник»...

2Грн.

Гачки офсетні (B-S-2312BN)

Гачки офсетні (B-S-2312BN)

Серія офсетних гачків має відмінну якість і доступну ціну для широкого кола рибалок. Застосування м..

4Грн.

Голова підсака EOS MC4555-E

Голова підсака EOS MC4555-E

Класична голова підсака, підійде як для новачка, так і для досвідченого рибалки. Легка, міцна конст..

224Грн.

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Спеціальний повідковий флюорокарбон. Відрізняється високою міцністю на вузлі, але в той же час макс..

97 - 584Грн.

Спінінг фідерний Brain Apex

Спінінг фідерний Brain Apex

Фідер Brain Apex привабливий своєю ціною і робочими характеристиками. Легкий і міцний карбоновий бл..

1 451Грн.

Котушка Brain Apex FD 6+1BB

Котушка Brain Apex FD 6+1BB

Котушка Brain Apex - дуже ефектна новинка в області котушок середньої потужності, орієнтованих на ф..

1055 - 1 083Грн.

Шнур Scorana Super PE 8 150m Green

Шнур Scorana Super PE 8 150m Green

Шнур Scorana Super PE 8 представляє собою недорогий варіант плетінки з досить конкурентними характе..

155Грн.