Як ловити на тірольську паличку і зробити своїми руками

Традиційна ловля карася на фідер або коли використовується зимова поплавкова вудка, в холодну пору року - заняття захоплююче, але ще цікавіше спіймати рибу снастями, виготовленими за допомогою власного вміння і старання. Як наочний приклад є сенс розглянути деяке нехитре пристосування. Це пристрій вдало поєднує два способи риболовлі: донну і спінінгову і цілком придатний для рибалок, що віддають перевагу рибалити в річках і озерах.

Снасть тірольська паличка, ключові особливості

Сучасне оснащення для риболовлі - винахід не новий. Рибалки сотні років користуються зручним пристосуванням і єдине, що відрізняє пристрій в 21 столітті від застарілих аналогів - застосування інноваційних матеріалів і більш широкий спектр використання на великій воді. Тірольська паличка неймовірно продуктивна і виявиться найбільш корисною в місцях, де велика ймовірність зачепів.

Спорядження представляє собою поліпропіленову або гумову, порожнисту, герметичну трубку. З одного боку до пристосування кріпиться вантаж, а невеликий отвір іншого кінця використовується в якості кріплення волосіні. Нехитрий пристрій рибалки особливо зручний при дроп-шоті, каролінському оснащенні, або риболовлі з відвідним повідцем. На мілководді вона здатна здивувати рибалку несподіваними, але приємними результатами, однак цей спосіб ловлі вельми специфічний і відноситься до суто індивідуального вибору.

Переваги ловлі на тірольську паличку

Незаперечні плюси сучасної снасті можна підкреслити невеликим списком:

 • простий спосіб проводки;
 • виготовлення своїми руками;
 • вертикальне положення у воді;
 • хороша гра приманки;
 • шанс піймати хижу рибу;
 • монтаж не пов'язаний з труднощами;
 • використання будь-якої прикормки і насадки.
Рідкісне заплутування і
захлести в процесі риболовлі також є сенс охарактеризувати чудовою перевагою,
якою володіє оснащення тірольська паличка.

Пристосування для місцевих водойм чудово імітує поведінку живої, маленької риби. Метод ототожнюється з плавним плануванням, а не пересуванням по дну частини снасті. За допомогою оснастки можна здійснити дальній кидок, навіть якщо використовувати легку наживку, а варіативність приманок фактично не обмежена. Рибалити допускається з мушками, твістерами, вертушками, віброхвостами…

Монтаж оснащення тірольської палички і повідка

Певний відсоток рибалок виготовляє сучасне оснащення для рибного лову як при кароліні, тільки роль вантажу виконує вищевказане пристосування. Застосування легкої приманки підкреслить вигоди риболовлі, а велика вага наживки перекреслить незаперечні переваги літньої снасті.

Повідці підв'язують на деякому віддаленні від кожного, а гачки використовуються з малою вагою. Можна брати мормишки і рибалити на приманки: черв'яків, опаришів, мотиля або штучні мушки. Проводка нескладна, позиціонується частими, нетривалими посмикуваннями вудлищем через певні проміжки часу. Особливості ловлі на тірольську снасть вищеописаним методом передбачає довжину повідків, яка не повинна перевищувати довжину головної снасті.

Риболовля на тірольську паличку в місцевих водоймах

Спосіб упіймання річкових мешканців за допомогою цього пристосування позиціонується активною риболовлею. Ключовий момент оснащення проводки здійснюється повільно, не поспішаючи, коли волочіння по дну супроводжується помітними посмикуваннями, а намотування волосіні з періодичними зупинками відбувається проти течії.

Закинувши тірольку вниз по
напрямку води і поступово підмотуючи котушку з нетривалими перервами 10-20
секунд, є велика ймовірність, що хижа риба спокуситься на наживку.

Серед професійних рибалок присутня думка, що тірольська паличка на морі не менш ефективна, ніж ловля на спінінг. Може бути, проте в місцевих водоймах вона точно справляється зі своїми функціями. Два основних правила - сіпання і недопущення швидкої проводки, інакше будуть нівельовані переваги оснащення, а також ловля без застосування котушки, якщо мова йде про донний варіант риболовлі.

Як ловити на тірольську паличку

Основна умова - закинути снасть якнайдалі. Коли кароліна досягне дна, почне грати воблер. Потрібно почекати деякий час, приблизно 15-20 секунд, і потім поступово намотувати волосінь з нетривалими перервами. Швидкість проводки повинна бути невеликою, інакше втрачається сенс використання оснастки. Посмикування, розгойдування в поєднанні з паузами обов'язково спровокують рибу на активні дії - клювання.


Проведення на глибині - це чудовий плюс, коли рибалка розкриває всі переваги оснащення в осінній період.

З вересня по листопад хижак плаває біля дна без особливого бажання клювати, і застосування такої вдалої снасті буде повністю виправдано, коли можна зловити:

 • щуку;
 • окуня;
 • чехонь;
 • судака.

Успіх багато в чому залежить від погодних умов, приманок, навичок рибалки.

Просте виготовлення тірольської палички

Зовнішній вигляд оснащення дуже простий, не передбачає володіння спеціальними знаннями, якщо потрібно виготовити пристосування для риболовлі в домашніх умовах, а не користуватися послугами магазинів.

Щоб зробити тірольську паличку своїми руками необхідно запастися невеликою кількістю часу і найпростішими матеріалами:

 • пустотілою трубкою, ПВХ, гумовою, пластмасовою від 15 до 20 см;
 • силіконовим водостійким клеєм;
 • дриль з тонким свердлом;
 • болтом або свинцевим грузилом;
 • також буде потрібно металевий вертлюжок із застібкою.

Незалежно від способу монтажу насаджуємо вантаж на вільний кінець трубки з такою умовою, щоб не було зазорів, і закріплюємо його. Протилежний діаметр сплющуємо і заклеюємо. Далі свердлимо отвір в здавленій частині, в який вставляємо ветрлюг на застібці. Пристосування готове до риболовлі.

Поради та рекомендації

Ловити рибу за допомогою нехитрого пристрою доцільно в важко-прохідних для оснащення місцях, де багато природних перешкод: глибоководні ділянки, водорості, великі камені. Корчі на дні також не перешкоджають успішній риболовлі. Обтічна форма дозволяє легко обходити будь-які перешкоди. На річці приманка витягується течією, а в озерах можна використовувати гачок з насадженою кулькою з пінопласту.

Необхідно періодично перевіряти стан пластикового наконечника. Якщо він поганої якості, волосінь перетирає матеріал і можна втратити не тільки снасть, але і улов. До опаришів і пінопласту проявляють інтерес: краснопірка, чехонь, уклейка, плотва. На мушку клюють окунь, краснопірка, а на пучок черв'яків може спокуситися досить великий, хижий карась.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як ловити на тірольську паличку і зробити своїми руками

Схожі статті

Особливості нересту в щуки

Особливості нересту в щуки

Щука - одна з найбільш поширених хижих риб, що зустрічаються практично в будь-якій прісноводній водоймі. Оскільки в період нересту поведінка риби змінюється, рибалкам потрібно враховувати, в якому місяці він починається у щуки. Весняний нерест щуки припадає на першу половину березня, причому його початок не завжди обумовлено повним таненням льоду на поверхні водоймі.

Як ловити щуку на рогатку

Як ловити щуку на рогатку

Спосіб ловлі щуки на рогатку, її називають ще жерлицею, при правильному використанні буде незамінний для мисливця на цю хижу рибу. Рогатки на щуку можна виготовити самостійно, отже, снасть за ціною складе конкуренцію дорогим рибальським пристосуванням.

На що і як ловити щуку осінню

На що і як ловити щуку осінню

Осіння пора є переломним періодом в поведінці будь-якої риби, тому з приходом осінньої прохолоди у щук починається період підвищеної кормової активності, мета якого набрати жир для зимівлі. Саме під час осіннього жору полювання на крупну щуку гарантовано матиме успіх.

Як ловити щуку на живця

Як ловити щуку на живця

З незапам'ятних часів щука вважається найбажанішою здобиччю будь-якого рибалки - професіонала або аматора. Не зменшуючи ефективності нових видів снастей, якими озброює рибалок технічний прогрес, спосіб ловлі на живця залишається незмінно популярним, що дозволяє отримувати хороші результати при ловлі щуки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Грузило Капля (З вертлюгом)

Грузило Капля (З вертлюгом)

Представляємо Вашій увазі серію вантажів, виконаних у вигляді краплі. Вони оснащені вертлюгом, що в..

3 - 9Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Оригінальна Carp Expert Boilie Special – це високоякісна спеціалізована волосінь для лову великої р..

218 - 364Грн.

Макуха ріпакова. Шайба під кліпсу (6 кусків)

Макуха ріпакова. Шайба під кліпсу (6 кусків)

Макуха в першу чергу призначена для лову мирної білої риби на макушатник. Розмір брикету підходить ..

32Грн.

Прикорм 3-K Baits "Мамалига" 0.5кг.

Прикорм 3-K Baits "Мамалига" 0.5кг.

 "Мамалига" - універсальний прикорм для будь-якої білої, мирної риби. Ефективна в приманюванн..

23Грн.