Як в'язати Петлю Гарднера (Патерностер) для фідерної ловлі

Популярність фідерної ловлі легко пояснити її результативністю і спортивністю. Однак серйозних результатів можна досягти тільки з урахуванням повної збалансованості всієї снасті - від вибору вудилища до застосовуваних оснащень. Про одну з найбільш популярних оснащень, а саме петлю Гарднера піде мова в даній статті.

Особливості петлі Гарднера

Петля Гарднера - фідерне оснащення, винайдене англійським спортсменом-поплавочником Стівом Гарднером. На сьогоднішній день є однією з найбільш популярних фідерних оснасток.

Технічно петля Гарднера - один з варіантів патерностера. Патерностер, в свою чергу, - одна з базових оснасток в донній ловлі. Являє собою монтаж рибальської снасті, в якій кріпиться поводок до основної жилки вище грузила або годівниці.

Завдяки легкості монтажу та ефективності, популярність петлі Гарднера виявилася така велика, що практично стала синонімом патерностера. У класичному варіанті виконання основною особливістю цієї оснастки є вільне ковзання годівниці в петлі. Таким чином, стандартна петля Гарднера для фідера конструктивно могла б бути віднесена і до петльових оснащень, поряд із симетричною і асиметричною петлею. Але так як годівниця не рухається по петлі з волосіні при клюванні, її можна кріпити до оснащення нерухомо - методом петля в петлю.

Переваги і недоліки

Оснащення Гарднера є одним з
найбільш універсальних, але поряд з позитивними якостями йому притаманні і
певні недоліки. Розглянемо сильні і слабкі сторони даного монтажу.

Переваги цієї оснастки, які і забезпечили їй популярність, широко відомі:

 • легкість виготовлення монтажу - це одна з найпростіших в технічному плані оснасток;
 • швидкість виготовлення є наслідком простоти даного монтажу. При певному навику час виготовлення не перевищує 1-2 хвилин;
 • чутливість - дане оснащення дозволяє фіксувати найбільш обережні клювання в стоячій воді і на течії, трохи поступаючись в чутливості тільки асиметричній петлі;
 • універсальність - дане оснащення може застосовуватися практично в будь-яких умовах - під час лову в ставках, озерах і річках;
 • хороші аеродинамічні властивості - за рахунок відсутності зайвих елементів, це одна з найбільш «далекобійних» оснасток.

До недоліків можна віднести наступні якості:

 • схильність до закручування в разі коли монтаж пов'язаний на основній волосіні. Для нейтралізації даного негативного ефекту, оснащення між закиданнями деякий час утримують у висячому положенні, даючи волосіні розкрутитися, або включають в оснастку вертлюжок між монтажем і основною жилкою;
 • наявність насадки на гачку під час вимотування оснастки створює ефект пропелера і, відповідно, закручує повідець;
 • поступається в чутливості петльовим оснащенням, в першу чергу асиметричній петлі, як згадувалося вище. Однак різниця в чутливості не є критичною.

Як в'язати петлю Гарднера

Оснащення Гарднера для фідера може в'язатися як на основній волосіні, так і окремо. В даний час існує декілька способів монтажу фідерних годівниць.


В класичному варіанті петля в'яжеться наступним чином:

 1. На основну волосінь (монофільну або плетену) надівається вертлюжок з карабіном, до якого в подальшому буде чіплятися годівниця.
 2. Відступивши від кінця волосіні 40-45 см, волосінь перегинається навпіл і на неї в'яжеться петля довжиною 10-15 см. потрійним вузлом так, щоб вертлюжок опинився всередині петлі. Перед затягуванням вузол необхідно зволожити.
 3. На вільному кінці волосіні, відступивши від великої петлі 20-25 см., в'яжеться маленька петелька довжиною 1-2 см. Зазвичай використовують той же потрійний вузол або застосовують петлевяз.
 4. До маленької петлі приєднується повідець з гачком, а до карабіну годівниця і оснащення готове до лову.

Якщо оснащення в'яжеться окремо, то під час виготовлення краще використовувати жорстку монофільну волосінь або флюорокарбон діаметром 0,25-0,30 мм. Міцність волосіні для монтажу повинна дозволяти оснащенню витримувати навантаження яке виникає при закиданні годівниці. З основною жилкою виготовлене окремо оснащення краще з'єднувати через вертлюжок для зменшення його закручування.

Другим варіантом є монтаж з нерухомою годівницею. Порядок його виготовлення аналогічний попередньому, але вертлюжок на волосінь попередньо не надягати, а годівниця кріпиться до оснащення способом петля в петлю. Конструктивно цей варіант найбільш близький до класичного патерностера.

Ще одним варіантом оснащення є монтаж, в якому поводок приєднується до оснащення через вертлюжок. Це дозволяє зменшити закручування повідця. Даний варіант підходить під час лову на середній або сильній течії, вплив якої на поводок компенсує вагу вертлюжка. Розмір і вага вертлюжка повинні бути мінімальними. У період лову в стоячій воді включення додаткового вертлюжка в оснастку зменшить її чутливість і збільшить ймовірність заплутування оснащення.

Деякі рибалки роблять відрізок
між великою і малою петлями в вигляді скручування з волосіні, що зводить
імовірність захлесту повідця до мінімуму, але ускладнює конструкцію оснастки і
відповідно збільшує час на його виготовлення.

З якою годівницею краще використовувати петлю

У монтажах з петлею Гарднера використовують традиційні для фідерної ловлі годівниці-клітки. Під час лову на течії зазвичай вибирають металеві годівниці, що володіють малою парусністю. У водоймах зі стоячою водою ефективніше застосування пластикових годівниць. Вони мають велику ємність і менш схильні до зачепів, так як при вимотуванні оснастки практично відразу піднімаються до поверхні.

Маса годівниці з цим оснащенням повинна бути мінімально можливою з урахуванням відповідних умов лову. Це дозволяє збільшити чутливість оснащення. Головна вимога до маси годівниці - забезпечити необхідну масу для закидання і утримувати оснащення в точці лову.

Годівниці відкритого типу - метод флет і різні пружини з петлею Гарднера не використовуються.

Які повідці застосовувати

В оснащенні Гарднера застосовуються повідці як зі звичайної монофільної волосіні, так і з флюорокарбону. Повідці з плетених лісок з цим оснащенням не використовуються, так як через свою м'якість схильні до заплутування.

Довжина повідків може коливатися в діапазоні від 15 см. до 1 метра і більше. При виборі довжини повідця керуються правилом - чим краще клювання, тим коротше повідець. Зазвичай при великій кількості «порожніх» клювань довжину повідка збільшують, а в разі коли риба глибоко заковтує гачок - зменшують. При правильно підібраній довжині повідця риба засікається за губу.

Діаметр повідця залежить від
активності і розміру передбачуваного улову. Цілком очевидно, що чим більша
риба, тим міцнішим повинен бути поводок. Товщина повідця впливає на кількість
покльовок - чим менше діаметр повідка, тим більша кількість клювань.

Порівняння з іншими оснащеннями

Вибираючи оснащення, рибалка повинен знати і чітко уявляти технологію виготовлення і сферу його застосування. Петля Гарднера не є винятком - основна ніша її застосування водойми з помірною течією. В інших умовах воно зберігає працездатність, але програє по ряду показників іншим оснащенням. Варто зауважити, що це більш важливо під час змагань, ніж при аматорської ловлі.

Під час ловлі на течії найбільш чутливим оснащенням є асиметрична петля. Однак різниця в чутливості з петлею Гарднера не надто істотна, враховуючи, що асиметрична петля значно складніша у виготовленні.

Поради

Застосовуючи петлю Гарднера, необхідно стежити за її станом - волосінь пошкоджується під час контактування з корчами і камінням на дні, а особливо при лові на дні, вкритому ракушками. У таких місцях краще використовувати оснащення, пов'язані окремо, і замінювати їх у міру зносу. Запас оснасток краще підготувати заздалегідь, щоб не витрачати час, нехай і невеликий, на їх виготовлення на рибалці.

Якщо оснащення пов'язане на основній волосіні, то краще обрізати його в кінці рибалки і зв'язати нове наступній, адже втратити оснастку або трофейну рибу через зношений метровий відрізок волосіні більш ніж прикро.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як в'язати Петлю Гарднера (Патерностер) для фідерної ловлі

Схожі статті

Поплавок Сбіруліно (Бомбарда). Монтаж оснастки і техніка ловлі

Поплавок Сбіруліно (Бомбарда). Монтаж оснастки і техніка ловлі

Часто на риболовлі виникають ситуації, коли риба ігнорує звичайні блешні, воблери і джигові приманки, відгукуючись лише на приманки мінімального розміру - нахлистові мушки, мікровоблери або твістери довжиною пару сантиметрів. В такому випадку рибалці варто скористатися вантажем-поплавком Сбіруліно або, як його ще називають, Бомбарда. Також підходить бомбарда для риболовлі на натуральні насадки.

Ловля карася фідером

Ловля карася фідером

Карась є одним з основних об'єктів спортивної та любительської ловлі у водоймах зі стоячою водою або слабкою течією. Найчастіше карася ловлять поплавковими або донними снастями, на донку трапляються, як правило, більші екземпляри. Ловлю карася фідером в ставках і озерах можна порівняти за популярністю з ловом плотви та ляща на течії і не поступається в інтересі і складності.

Як ловити окуня на спінінг

Як ловити окуня на спінінг

Окунь - найпоширеніший і численний хижак наших водойм. У більшості випадків саме окунь стає першою здобиччю початківця спінінгіста. Однак при уявній простоті ловля окуня на спінінг вимагає не тільки правильного підбору снастей і приманок, але і вибору відповідної тактики дій на рибалці.

Правильна проводка воблерів

Правильна проводка воблерів

Воблери є одними з найбільш ефективних приманок, що дозволяють ловити хижу, а в ряді випадків і мирну рибу. Однак для повного розкриття потенціалу кожної з моделей необхідно підібрати відповідний тип проводки, що часто викликає утруднення не тільки у новачків, а й у досвідчених рибалок. Про способи і типи проводки воблерів і піде мова в цій статті.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

100 - 136Грн.

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Серія вудилищ для донного лову Brain Apex Double - це нове слово в сучасній донній ловлі, яке напев..

1040 - 1 408Грн.

Кормушка фідерна Orange Cage Feeder Distance

Кормушка фідерна Orange Cage Feeder Distance

Ця унікальна годівниця для лову ляща, плотви та інших мирних риб, на річках і озерах. Спеціальна ф..

19 - 24Грн.