Як виготовити флюрокарбоновий поводок своїми руками

Питання про використання повідків з флюрокарбонової волосіні зараз дуже актуальне, його обговорюють як в різних спільнотах, так і на самій риболовлі. Багато шанувальників риболовлі позитивно ставляться до флюрокарбону, тому що це чудовий матеріал, який здатний протистояти гострим зубам хижої риби. Однак існує інша точка зору, яка стверджує, що застосування подібного повідця може привести до втрати досить дорогої приманки.

Через прозорість флюрокарбона, спочатку його використовували тільки при ловлі коропа. На даний момент популярність цього матеріалу сильно збільшилася, наприклад, у любителів спінінгової ловлі.

Що собою являє флюрокарбон

Волосінь з флюрокарбона користується великою довірою у любителів риболовлі через свої високі технічні характеристики. Її використовують в якості хороших повідків в різних оснащеннях. Не вдаючись в подробиці, цей матеріал є міцне з'єднання молекул вуглецю і фтору. З цього з'єднання і роблять сучасну міцну волосінь.

Основною її перевагою є хороша непомітність в воді, що досягається за рахунок маленького коефіцієнта заломлення світлових променів. Зараз виготовляють спеціальну ліску, покриту тонким шаром флюрокарбона, яку можна вважати більш дешевим варіантом для рибалки. Подібний виріб не володіє всіма властивостями волосіні з флюрокарбона, але відрізняється досить хорошими характеристиками.

Переваги волосіні з флюрокарбона

Для того щоб зробити вибір на користь флюрокарбонової волосіні, необхідно розглянути її основні робочі характеристики:

 1. По міцності краще звичайна волосінь, але це лише при порівнянні двох видів на суші. У воді всі характеристики флюрокарбона залишаються незмінними, а товщина простої волосіні набагато збільшується, через що її максимальне навантаження при розриві знижується. Звідси можна зробити висновок, що міцність двох видів волосіні майже однакова.
 2. Флюорокарбон має гарну невидимість. Використання такої волосіні при риболовлі набагато збільшує шанси на великий улов. Це досягається завдяки коефіцієнту заломлення світлових хвиль. Звичайна волосінь і флюорокарбонова на суші практично не відрізняються, а в воді подібний показник буде на боці останнього варіанту. Однак існує думка, що цей показник здатний заважати здійснювати контроль над поведінкою приманки для хижака.
 3. Варто порівняти число клювань і сходів. Через свої експлуатаційні якості, загальне число сходів у волосіні з флюорокарбона досить маленьке, а кількість якісних клювань дуже велике.
 4. Останнім показником буде стійкість до стирання. Найбільш він важливий при риболовлі в зимовий період, коли відбувається часте зіткнення волосіні з мерзлою поверхнею. Якщо врахувати щільність флюрокарбона, то його гарантійний термін експлуатації набагато більше, ніж у простої волосіні.

Поводки з флюрокарбона

Зараз флюрокарбон займає провідне місце в списку матеріалів для виробництва надійних повідків. Після довгих років випробувань, багато любителів риболовлі змогли зробити висновок, що застосування флюрокарбона у вигляді основної жилки дуже дорого і недоцільно. В'язання з подібного матеріалу повідків можна вважати досить виправданою дією. Подібні пристосування використовують для оснащення спінінгів і поплавкових вудок, при нахлисті і ловлі фідером.

Коли буде застосовуватися проста волосінь з напиленням з флюрокарбона, то лов хижаків можна вважати дуже ризикованим. Карбонові повідці відрізняються гарною жорсткістю при порівнянні зі звичайними матеріалами. Таким чином, ймовірність їх заплутування набагато менше. Навантаження при розриві у повідця з флюрокарбона має бути трохи слабкіше, ніж в основної робочої волосіні.

Основні переваги флюрокарбонових повідків

Основні переваги флюрокарбона перед звичайною волосінню наступні:

 • хороша непомітність для хижої риби;
 • відсутність деформації після великої кількості клювань;
 • велика міцність до стирання;
 • мала вага і хороша пружність, що впливає на якість гри приманки і не дає волосіні плутатися;
 • зручна експлуатація;
 • великий термін служби повідця.

Як в'язати вузли для флюрокарбонових поводків

Фахівці виділяють кілька методів в'язання вузлів. Головне для них, щоб вони були найбільш витривалими і міцними. Подібні вузли виходять з великої кількості переплетень. Для виконання цих умов, вузли необхідно змочувати водою. Це допоможе уникнути нагріву волосіні через тертя. Ефективність рибного лову безпосередньо залежить від якості вузлів. Необходімо вміти в'язати основні види вузлів.

Найнадійнішими вузлами прийнято вважати:

 1. Вузол Mahin Knot використовується для кріплення повідця з флюрокарбона до звичайної волосіні.
 2. Вузол Олбрайт, який користується величезною популярністю у любителів риболовлі. Він підходить для з'єднання двох лісок з потрійною різницею в товщині, наприклад, плетеного шнура з флюрокарбоновим повідцем. Подібний вузол відрізняється високою надійністю, міцністю і добре проходить крізь кільце.
 3. Вузол Гріннера є ковзним варіантом звичайного подвійного вузла. Він добре підходить для з'єднання товстої плетінки з флюрокарбоном. Тут необхідно перевіряти щільність вузла і присутність зламів, бо це може спровокувати ослаблення надійності волосіні.

Поводки з флюрокарбона на щуку

Багато початківців рибалок задаються питанням, який флюрокарбон вибрати для повідків на щуку? Хороший флюрокарбоновий поводок використовується в таких випадках, коли щука знаходиться в неактивному стані. Буває, що під час лову зрізається навіть самий товстий повідець, але це не варто розцінювати як невдачу. Варто застосовувати активний тип рибної ловлі з флюрокарбоновим повідцем, ніж просто шмагати ним по воді. Це буде вірним рішенням, з точки зору маскування і надійності.

Найбільш актуальне застосування цього повідця при джиговій ловлі, коли ціна приманки і джига досить маленька. Додатковим плюсом подібної оснастки є те, що щука здатна швидко звільнитися від приманки цього типу. Коли лов відбувається на воблери з трійниками, то такий спосіб прийнято вважати малопридатним, тому що буде великий шанс втрати дорогої приманки, а риба, швидше за все, загине. Саме тому поєднання воблера, щуки і повідка з флюорокарбона просто неприпустимо.

Коли товщина повідка становить понад 45 сантиметрів, то з'єднання будь-якого плетеного шнура та флюрокарбону буде дуже великим, а це здатне ускладнити його проходження через кільця вудилища. При сильному закиданні є ймовірність поломки кілець. Тут необхідно дотримуватися оптимального співвідношення діаметра і максимальної потужності шнура, а також загальної товщини повідця з флюрокарбона. При риболовлі на черепашкових озерах ідеально підійде двометровий повідець товщиною 0,3 міліметра.

Як зробити поводок з флюбокарбона своїми руками

Для того щоб виготовити флюрокарбоновий поводок своїми руками, необхідні такі матеріали та інструменти:

 • волосінь з флюрокарбона;
 • металеві трубки для обтиску;
 • ножиці;
 • плоскогубці;
 • спеціальна фурнітура.


Спочатку необхідно відміряти шматок волосіні завдовжки близько 40 сантиметрів. З одного боку потрібно протягнути трубку для обтиску, а потім надіти вертлюжок. Флюрокарбон згинається і волосінь робиться петлею. При цьому край волосіні пропускається через трубку і обжимається. Таким же чином необхідно вчинити і з другим краєм волосіні, тільки протягується не вертлюжок, а карабін. Тепер флюрокарбоновий поводок можна вважати готовим до використання. Подібний метод дозволить виготовити повідець не тільки в домашніх умовах, але і на рибалці.

Повідець з флюрокарбона є ідеальним пристосуванням для лову акуратних і полохливих хижаків. Фахівці стверджують, що довжина повідка повинна бути близько 1 метра. Діаметр волосіні необхідно підбирати відповідно до виду хижої риби. Для лову маленької щуки або окуня варто використовувати товщину волосіні до 3 міліметрів, а для упіймання судака, який плаває біля дна, добре підійде діаметр до 0,5 міліметрів. Такі повідці дуже популярні на зимовій риболовлі. Варто зауважити, що поводок необхідно робити тільки з флюрокарбона високої якості.

 • Як виготовити флюрокарбоновий поводок своїми руками

Схожі статті

Опариш. Вирощуємо в домашніх умовах і відправляємось на риболовлю

Опариш. Вирощуємо в домашніх умовах і відправляємось на риболовлю

Опариш, або личинка м'ясної мухи, - популярна наживка серед рибалок. Але з пошуком її часто виникають труднощі. Найпростіший варіант - відвідати зоомагазин, так як навіть сільські жителі не завжди можуть похвалитися запасом настільки корисної наживки. Однак якщо ви відчуваєте себе справжнім рибалкою, вас має зацікавити розведення опариша в домашніх умовах. Таким чином, ви заощадите значну кількість грошей.

Що потрібно знати про ловлю ляща

Що потрібно знати про ловлю ляща

Лящ - це велика зграйна риба. Тіло його надзвичайно високе, сильно сплюснуте, спинний плавник дуже короткий і високий, анальний плавник довгий, починається якраз навпроти закінчення спинного. На череві, за черевними плавниками, є кіль, який покритий лускою. Велика луска щільно сидить в шкірі, маленький рот розташований в нижній частині тупуватого рила.

Приманки для щуки і ловля на спінінг

Приманки для щуки і ловля на спінінг

Одним з найпоширеніших видів риболовлі на всій планеті є ловля риби на спінінг. Цей спосіб лову прийнятний не тільки на невеликих річечка і озерах, а й навіть на морях і океанах. Спінінг - це не тільки певна рибальська снасть, але і сам метод лову на вудилище з котушкою.

Що потрібно знати про ловлю судака

Що потрібно знати про ловлю судака

Судак - один з найбажаніших трофеїв сімейства окуневих. Ця риба може досягати неймовірних розмірів по річковим рамкам. Довжина судака іноді становить більше метра! Найбільші особини мали довжину 130 см і важили при цьому близько 20 кг. Зустріч з такою рибою один на один було б, напевно, подією, що запам’ятається на все життя.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Arena

Спінінг Favorite Arena

Зараз активно набирає популярність ловля ставкової форелі - так званий area-fishing. Спеціально для..

2 445Грн.

Спінінг кастинговий Favorite Drive

Спінінг кастинговий Favorite Drive

У зв'язку з тим, що ловля з мультиплікатором набирає все більшої популярності серед наших рибалок, ..

3551 - 4 070Грн.

Спінінг Favorite Receptor

Спінінг Favorite Receptor

Серія вудилищ для легкого і середнього джига. Вудилища даної серії відрізняються високою чутливістю..

2334 - 2 408Грн.

Спінінг кастинговий Favorite Synapse BFS

Спінінг кастинговий Favorite Synapse BFS

BFS - bait finesse system, дуже популярний в Японії останнім часом напрямок кастингового лову. Має ..

5 985Грн.

Котушка Ryobi Excia 8+1bb

Котушка Ryobi Excia 8+1bb

Чудова, легка котушка виконана з алюмінієвого сплаву. Вісім шарико-підшипників високої якості, розс..

1595 - 1 815Грн.

Воблер EOS J-Trout 110 14.0g

Воблер EOS J-Trout 110 14.0g

J-Trout - тонучий зіставник від EOS. При правильно підібраній ривковій проводці повністю імітує пов..

168Грн.

Гачки Winner 8355 WD

Гачки Winner 8355 WD

Гачок  виготовлений з товстого дроту. Має підковану цівку, що підвищує стійкість гачка до роз..

22Грн.

Трійник Treble Bronze

Трійник Treble Bronze

Спаяний трійний гачок. Використовується в основному для ловлі на живця. Додаткова інформація: ..

3Грн.

Грузило Горизонт Ін-Лайн (Пофарбоване)

Грузило Горизонт Ін-Лайн (Пофарбоване)

Одна з найпопулярніших форм грузила для ловлі на далеких і середніх дистанціях. Надійна фіксація на..

15Грн.

Ящик зимовий Aquatech 1870-К (Зимовий з м’якими кишенями)

Ящик зимовий Aquatech 1870-К (Зимовий з м’якими кишенями)

Ящик зимовий Aquatech 1870-К з м’якими кишенями виготовлений з поліпропілену, стійкого до впливу ма..

630Грн.

Чоботи DreamStan -24 EVA-1

Чоботи DreamStan -24 EVA-1

Інтернет - магазин Крамниця УА пропонує вашій увазі чоловічі зимові чоботи DreamStan -24  EVA-..

185Грн.

Набір сигналізаторів EOS HYBJQTZ84209

Набір сигналізаторів EOS HYBJQTZ84209

Набір сигналізаторів EOS HYBJQTZ84209 допоможе своєчасно визначити клювання, навіть якщо ви перебув..

2 800Грн.

Сигналізатор Бомбулятор (Під світлячок)

Сигналізатор Бомбулятор (Під світлячок)

Сигналізатор клювання призначений для установки на вудилище для визначення клювання. У нічний час м..

7Грн.

Стілець EOS 7281601-M

Стілець EOS 7281601-M

Дана модель чудово підходить для комфортного відпочинку на природі, в тому числі риболовлі. Його ск..

207Грн.

Стілець EOS YD06Y10

Стілець EOS YD06Y10

Чудовий рибальський стілець, оснащений вбудованими тримачами для вудилищ, напевно сподобається риба..

314Грн.

Род-под Amina HY112-1

Род-под Amina HY112-1

Род-под Amina HY112-1 володіє всіма перевагами професійної моделі. Він легкий, компактний, стійкий,..

1 680Грн.

Род-под Amina HY112-3

Род-под Amina HY112-3

Відмінна підставка під чотири вудилища на тринозі. Дуже легко і швидко збирається. Буз-бари оснащен..

1 498Грн.

Сушка для риби 50*50*65 (3 полиці)

Сушка для риби 50*50*65 (3 полиці)

Відмінний вибір якщо Вам потрібно підсушити рибу, гриби або сухофрукти. Сушка виготовлена ​​з москі..

210Грн.

Застібка для опаришів SkyFish

Застібка для опаришів SkyFish

Зручна кліпса для рибалок, які використовують тваринні насадки на волосяному монтажі. Матеріал кліп..

20Грн.

Грузило центричне зміне з протизакручувачем (Зелене)

Грузило центричне зміне з протизакручувачем (Зелене)

Грузило центричне зміне з протизакручувачем (Зелене)..

10Грн.

Пружина Маодзедун

Пружина Маодзедун

Пружина Маодзедун використовується в одно іменних оснастках для ловлі мирної риби з дна...

2Грн.

Оснастка Груша (Пофарбована)

Оснастка Груша (Пофарбована)

Годівниця в зборі оснащена вантажем, якісна збірка на кожному кінці обтискна термо-трубка, міцні га..

16Грн.

Трубка обжимна RD-KRG 1.0мм.

Трубка обжимна RD-KRG 1.0мм.

Обтискові трубки призначені для самостійного виготовлення повідків з різних металевих повідкових ма..

2Грн.

Кінчик карбоновий коліно №2. 94см.

Кінчик карбоновий коліно №2. 94см.

Запасний кінчик для махових карбонових вудилищ...

50Грн.

Стілець EOS XYC-026T

Стілець EOS XYC-026T

Практична і зручна модель від відомої компанії надає можливість відпочити на природі з домашнім ком..

476Грн.

Підсак EOS 5988002

Підсак EOS 5988002

Дана модель розроблялася для лову мирної риби поплавковими і донними снастями. Відрізняється невели..

616Грн.

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Спеціальний повідковий флюорокарбон. Відрізняється високою міцністю на вузлі, але в той же час макс..

97 - 584Грн.