Опариш. Вирощуємо в домашніх умовах і відправляємось на риболовлю

Опариш, або личинка м'ясної мухи, - популярна наживка серед рибалок. Але з пошуком її часто виникають труднощі. Найпростіший варіант - відвідати зоомагазин, так як навіть сільські жителі не завжди можуть похвалитися запасом настільки корисної наживки. Однак якщо ви відчуваєте себе справжнім рибалкою, вас має зацікавити розведення опариша в домашніх умовах. Таким чином, ви заощадите значну кількість грошей.

Розведення в домашніх умовах

Опариш для риболовлі виготовляють вдома в такий спосіб:

 1. Береться 200 грамів риби або м'яса.
 2. Нарізаємо на шматочки розміром із сірникову коробку і поміщаємо в поліетиленовий пакетик.
 3. Міцно зав'язуємо його. Це потрібно для того, щоб прискорити процес розкладання.
 4. Залишаємо в теплому місці на добу.
 5. Температура повинна бути кімнатою, інакше м'ясо попросту протухне.
 6. Через добу отримане м'ясо поміщається в невисоку ємність, наповнену тирсою.
 7. Закриваємо ємність тканиною таким чином, щоб залишалися щілини - в них будуть залітати мухи.
 8. Через деякий час з'являться личинки опариша, залишилося тільки вигодувати їх.

Молодий опариш дуже активний, якщо ви помічаєте, що він перестає рухатися, значить, скоро ваша наживка перетвориться на лялечку, пора використовувати її як можна швидше!

 1. Годувати опариша доведеться протягом 3-4 днів. Більше немає сенсу, так як він перестає рости.
 2. В якості їжі можуть виступати продукти з високим вмістом білка - печінка, легені, курячі яйця.
 3. Годування йде наступним чином - спочатку насипають тирсу, потім корм і тільки потім йдуть личинки.
 4. Не забувайте міняти підстилку і провітрювати ємності.
 5. Після того як опариш дозрів, його поміщають в холод до того часу, поки ви не підете на риболовлю.

Отже, ви бачите, що вирощування опариша - це не така вже й складна річ, якщо все робити правильно.

Види опаришів

Опариші, вирощені в домашніх умовах, можуть бути різними. Так, личинки, одержувані від чорно-синіх мух, - це гоззери. Вони відрізняються значними розмірами в порівнянні зі стандартними опаришами. На таку наживку добре ловляться хижаки. З мінусів – перетворення в лялечку відбувається дуже швидко.

Пінка - найвідоміший в Україні варіант. Перетворення в лялечку йде повільно. Пінка виходить від мух сталевого кольору. Ловити на неї рекомендується середню за розміром рибу. У холодильнику личинки зберігаються до 6 місяців. Може бути кольоровим і не кольоровим. Червоний опариш ідеально підійде для лову окуня.

Кращий час для такої наживки, як опариш, - з кінця квітня по середину липня. Вода ще не зацвіла, і насадка виглядає на гачку найбільш привабливо.

Насадження на гачок

Насаджувати личинку на гачок правильно - дуже важливо! Прокол повинен йти в місці голови на рівні вічка. При цьому є кілька способів: зачіпається лише частина тіла личинки або все тіло поздовжньо.

Багато видів риби цікавилися наживкою. Класичний варіант лову великих особин - кілька опаришів на гачку. Якщо ви бачите, що, наприклад, після роботи ляща залишилися лише шкурки личинок, пора насаджувати нових опаришів. Ви побачите, що клювання стане набагато краще.

Якщо клювання активне, проколюється задня частина 1-3 личинок. При слабкому інтересі з боку риби оптимальний варіант - прокол наскрізь. Важливо! Жало гачка повинне знаходитися поза опаришем, інакше з великою ймовірністю відбудеться схід риби.

Як правильно вести прикорм

Опариші, які ви приготували в домашніх умовах, можна використовувати і в якості прикормки. Для цього їх засипають в годівницю або перед формуванням кульок. При здійсненні прикормки в чистому вигляді варто використовувати закриту годівницю з невеликими отворами.

Для підгодовування не варто брати велику кількість личинок. Досить 100 мілілітрів на кілограм продукту. Вся справа в тому, що попри велику кількість опаришів рибу навряд чи зацікавить наживка. Деякі рибалки вважають за краще фарбувати личинки. Забарвлення може бути жовтим, зеленим або червоним. Барвники повинні бути натуральними, харчовими, наприклад, оптимально підходить сік буряка.

Яка риба зацікавиться наживкою

Опариші, вирощені в домашніх умовах, є ласим шматочком в основному для мирної риби. Це плотва, карась, краснопірка, лящ і короп. Ефект від опариша практично такий же, як і від гнойового хробака.

Ловля відбувається як на поплавкову, так і на донну снасть. Опариш є популярною наживкою серед рибалок, при цьому готувати його краще саме в домашніх умовах. Є кілька способів розведення наживки. Головне - зловити момент і не допустити, щоб личинки перетворилися на лялечки. Цікавиться насадкою як мирна, так і хижа риба. Крім іншого, опариш часто використовується в якості прикормки.

 • Опариш. Вирощуємо в домашніх умовах і відправляємось на риболовлю

Схожі статті

Все про окуня

Все про окуня

Зазвичай, окунь досягає довжини 50 см і ваги до 2 кг, однак зустрічалися особини вагою до 4-5 кг. Але зловити такий екземпляр рідкісна удача і зловити його практично нереально. Найчастіше ловиться окунь до 300 грам, оскільки вже надто повільно зростає ця симпатична рибка і навіть таких розмірів досягає у віці 6-8 років.

Як вибрати котушку для фідера

Як вибрати котушку для фідера

Багато рибалок в своїй практиці використовують фідер для лову різноманітної риби в різних водоймах. І саме їх характеристики визначають, якою має бути фідерна котушка для лову. Це і маленькі річки, і широкі гіганти з величезними дистанціями між берегами, несамовитими течіями або ж закриті водосховища на кшталт озер, або море з незначним ухилом дна. Ловля в усіх цих випадках може здійснюватися фідером.

Що потрібно знати про ловлю ляща

Що потрібно знати про ловлю ляща

Лящ - це велика зграйна риба. Тіло його надзвичайно високе, сильно сплюснуте, спинний плавник дуже короткий і високий, анальний плавник довгий, починається якраз навпроти закінчення спинного. На череві, за черевними плавниками, є кіль, який покритий лускою. Велика луска щільно сидить в шкірі, маленький рот розташований в нижній частині тупуватого рила.

Як виготовити флюрокарбоновий поводок своїми руками

Як виготовити флюрокарбоновий поводок своїми руками

Питання про використання повідків з флюрокарбонової волосіні зараз дуже актуальне, його обговорюють як в різних спільнотах, так і на самій риболовлі. Багато шанувальників риболовлі позитивно ставляться до флюрокарбону, тому що це чудовий матеріал, який здатний протистояти гострим зубам хижої риби. Однак існує інша точка зору, яка стверджує, що застосування подібного повідця може привести до втрати досить дорогої приманки.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Сигналізатор Shark водонепроникний (Чорний) + крона

Сигналізатор Shark водонепроникний (Чорний) + крона

Сигналізатор клювання Shark – надійний, вологостійкий, функціонує навіть у сильний дощ. При клюванн..

179Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

95 - 128Грн.

Прикормка Profi 1кг.

Прикормка Profi 1кг.

Прикормка Профі може бути використана і як наповнювач для годівниць, і для виготовлення куль. Однак..

28 - 30Грн.