Поппери: ідеальна приманка для щук і окунів

Поппер є різновидом воблера. Але є деякі нюанси. Так, поппер не має передніх лопатей і володіє зрізаною частиною корпусу. Як правило, виріб приваблює окунів і щук. Воно являє собою імітацію невеликої рибки, яка, рухаючись по поверхні води, видає характерні сплески. Часто ловля на поппер проводиться в зарослих ставках, болотах і затоках.

Яких видів бувають поппери

На даний момент існує величезна кількість попперів. Забарвлення найрізноманітніше, але в нижній частині виробу і на місці зрізу воно обов'язково яскраве. Верхня частина світліше - блакитних відтінків.

Хижаків в основному цікавить саме нижня частина, так як бачать вони саме її.

Виріб має 2 трійника. Один - знизу, інший перебуває в хвості. Хвостова частина часто прикрашена пір'ям. Є думка, що це приваблює хижаків.

Розмір вибирається виходячи з того, на кого ви збираєтеся полювати. Так, для щуки ідеальним варіантом стане 8-сантиметрова приманка, а на окунів - 6-сантиметрова. Є вироби, що досягають 13 см. Їх застосовують на найбільшу рибу.

Про роль кольору поппера

Насправді, колір поппера ролі не грає. Рибу в основному цікавить нижнє забарвлення приманки. На верхню частину вона зовсім не звертає уваги, розмітку деталей і зовсім їй не видно. Ось чому і рибалки не повинні звертати увагу на забарвлення.

Що грає роль так це забарвлення передньої частини поппера. Часто воно має яскраво-червоний колір. Це потрібно для того, щоб рибалці було видно, де розташовується наживка.

Якщо ви придбали поппер, у якого лобова частина іншого кольору, доведеться підфарбувати її. Береться лак для нігтів і наноситься на потрібну частину виробу. Попередньо рекомендовано спробувати, чи не завдає лак шкоди приманці.

Великі чи дрібні

Дрібні поппери зустріти дуже складно. Проте ви можете зробити такий поппер своїми руками. Вага виробу повинна досягати 2 грамів. Довжина - не більше 3 см. Однак варто відзначити, що таке пристосування здатне виловити тільки дрібну рибу. Це означає, що вести полювання на зазначені вироби немає сенсу. Найкраще використовувати поппер від п'яти сантиметрів. На нього ловиться риба від 300 грам.

Вага виробу в даному випадку починається від 4 грамів. Варто зазначити, що ми беремо до уваги тільки спінінгові поппери. Нахлистова наживка майже нічого не важить.

Є і дуже великі поппера. Починається вага таких виробів від 40 грамів. При цьому снасть варто вибирати міцну і надійну. Кажуть, що на представлені поппери риба клює добре. При цьому вага однієї рибини складає від півтора кілограм. Є факти, які підтверджують, що на великі поппери риба відмінно ловиться вночі на Дніпрі і Дністрі.

Багато рибалок використовують виключно поппер для ловлі щуки, стверджуючи, що на таку наживку цього хижака зловити досить легко.

Типи проводок поппера

Існують різні типи проводок. Розглянемо деякі види.

  1. Імітація пораненої рибки досягається шляхом ковзання поппера по поверхні води. При цьому необхідно повільно намотувати котушку і не забувати злегка смикати кінцем вудилища.
  2. Зіграти поппером втечу від хижака можна, роблячи різкі рухи кінцем вудилища.
  3. Зімітувати жабу можна наступним чином. Спочатку відбуваються посмикування кінцем вудилища. Це схоже на прискорення жаби. Котушка підмотується рівномірно, а поппер йде за нею. Далі витримується секундна пауза, потім проводка відбувається знову.

Як отримати максимальний ефект

Для того щоб ловля на поппер була максимально ефективною необхідно грамотно вибрати наживку.

  • Перш за все, увагу слід звернути на вагу і форму. За рахунок них досягається наближений до реального ефект від бризок і сплесків.
  • Колір приманки - спірне питання, іноді він не має ніякого значення, а іноді значно впливає на ловлю. Є думка, що краще за все робота йде на забарвлення, схоже з кольором мальків. Йдеться про жовто-помаранчеве, зелено-сіре і сріблясто-сіре забарвлення. Хороший результат можна досягти, використовуючи вироби білого кольору з пофарбованою в червоний колір головою. Даний варіант стане оптимальним для початківця рибалки. Виріб зеленого кольору складно буде бачити серед трави.
  • Якщо говорити про моделі, будь-які види будуть хороші, особливо, коли у риби йде жор. Як правило, рибалки вибирають поппери корейського і китайського виробництва. Якщо говорити про недоліки, у багатьох попперів при закиданні один за одного зачіпляються трійники, що доставляє масу незручностей, але це стосується тільки дешевих моделей. Краще відразу візьміть вироби дорожче.
  • Кращим сезоном для лову на вказаний пристрій вважається час з травня по серпень. У цей період на поверхні води часто з'являється дрібна рибка і жаби. Так як приманка у вигляді поппера специфічна, деяка риба реагує на неї відразу ж, інша не відреагує зовсім і пройде мимо. Так що доведеться по-експериментувати.

Поппери - це варіація воблера, що відрізняється зрізаним переднім краєм. Забарвлення виробу може бути будь-яким, але рекомендується зупинитися на приманці з яскраво-червоною головою, забарвлення тіла при цьому повинно нагадувати малька. Що стосується розміру, занадто дрібні поппери брати не варто, так як тоді і улов буде невеликим. Популярністю користуються середні і великі приманки. Для того щоб зацікавити рибу, використовуйте різні види проводок - ковзаючу, різку, пульсуючу.

  • Поппери: ідеальна приманка для щук і окунів

Схожі статті

Правильне оснащення спінінга і його збірка: практичні поради

Правильне оснащення спінінга і його збірка: практичні поради

Більшість хижих риб значних розмірів добре ловляться саме на спінінг. Така рибалка відрізняється своєю простотою, але вимагає великої кількість снастей. Початківець рибалка, який не знає як правильно оснастити спінінг, може розгубитися при виборі оснащення, яке у великій кількості продають рибальські магазини. У нашій статті ми розповімо, як зібрати спінінгову снасть правильно, що дуже корисно буде новачкам в риболовецькій справі.

Виготовлення коптильні своїми руками: кращі способи

Виготовлення коптильні своїми руками: кращі способи

Самий простий варіант коптильні - відро з кришкою (не оцинковане!) Або ящик з нержавіючої сталі з кришкою і ручками для установки і зняття з вогню. Усередині на відстані 3-4 см від дна розміщуються грати. Грати можна закріпити в кілька ярусів. На дно коптильні рівномірно насипаються стружки або тирса (2-3 жмені на відро). На гратах розміщується риба, підготовлена ​​до копчення. Коптильня накривається кришкою і ставиться на вугілля. Потрібно стежити за тим, щоб кришка закривалася щільно, але не герметично, так як необхідні щілини для виходу диму.

Щука. Опис, повадки, будова тіла та нерест

Щука. Опис, повадки, будова тіла та нерест

Щука - це хижак. Досягає довжини 1,5 метра і ваги 30-35 кілограмів. Але зазвичай її довжина не перевищує метра, а вага 8 кілограм. Будова її тіла ідеально для блискавичної атаки своїх жертв. Завдяки своєму потужному мускулистому хвосту, щука з місця може робити сильний ривок, для нападу на жертву яка нічого не підозрює. Потужна щелепа і зуби кажуть самі за себе: палець в рот краще не класти.

Асиметрична петля для фідера: переваги і як в'язати

Асиметрична петля для фідера: переваги і як в'язати

В даний час все більше отримує популярність фідерна асиметрична снасть. Через свої конструктивні особливості, в порівнянні з традиційними способами лову вона має високу ефективність. Досягається це шляхом кріплення годівниці на снасть, а також завдяки правильно обраному оснащенні.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Котушка EOS Classic CL 10+1bb

Котушка EOS Classic CL 10+1bb

Котушка EOS Classic 3500 є однією з найпопулярніших моделей даного виробника. Секрет успіху - в нев..

440Грн.

Поппер Strike Pro Sea Monster 54. SH-002BA

Поппер Strike Pro Sea Monster 54. SH-002BA

Sea Monster - дуже успішна модель поппера від Strike Pro. Особливість приманки в будові її головної..

118Грн.

Стілець EOS 7281601-L

Стілець EOS 7281601-L

Стілець EOS 7281601-L - легкий, зручний, в складеному стані займає зовсім небагато місця, тому його..

224Грн.

Блешня вертушка DuraLure Round 2. 5g.

Блешня вертушка DuraLure Round 2. 5g.

Блешня DuraLure Round – відмінної якості блешня-вертушка, прекрасно працює по окуневі і щуці, і зас..

73Грн.

Коливна блешня DuraLure Shadow 7g

Коливна блешня DuraLure Shadow 7g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

41Грн.