Поролонові приманки: вибір, види і типи проводок

Десь на рубежі 70-х років уже минулого століття, в країні, тоді ще СРСР, а, точніше сказати, в її меблевому виробництві став широко застосовуватися абсолютно новий матеріал. Можливо, у деяких виникне питання, а причому тут меблі, якщо висвітлюється зовсім інша тема? Все дуже просто - саме з цього нового матеріалу, який отримав назву «поролон», невтомна думка вітчизняного рибалки придумала і втілила в життя унікальну приманку! У наш час рибалки активно її використовують, навіть не підозрюючи, яким ноу-хау була вона в той час.

Поролонова приманка - диво риболовної думки

Навколо авторства даного винаходу досі точаться запеклі дискусії, деякі, особливо спритні, представляли світлу поролонові приманки мало не 60-ми роками. Однак до 70-х років поролон просто не був відомий, та й після його винаходу був досить дефіцитний, до того ж, термін придатності матеріалу - максимум 15 років, потім він просто перетворюється в потерть! Але як би там не було, в патентному бюро була зареєстрована заявка якогось Сергія Павлова. Ну а сама приманка отримала, відповідно, назва «поролонова рибка Павлова».

Звичайно ж, якийсь час поролонові приманки трималися в секреті від загальної маси вітчизняних любителів рибної ловлі. Але такий секрет просто неможливо зберігати довго! І незабаром ця приманка пішла в народ, швидко формуючи навколо себе цілу армію прихильників.

Види поролонових приманок

Власне кажучи, поролонову приманку можна розділити на два види - безпосередньо «рибка Павлова» і її спрощений варіант. Умільці, яких на просторах нашої чудової батьківщини просто неміряна кількість, щоб не витрачатися на магазинну приманку, почали робити її в домашніх умовах і, так би мовити, в спрощеному вигляді - тобто, без імітації хвоста і плавника. Така поролонка отримала назву «морквина».

Переваги поролону в якості матеріалу для приманки

Треба сказати, що сам матеріал, буквально, створений для полювання на різноманітних прісноводних хижаків - просочуючись водою, поролон починає максимально привабливо грати при його проведенні, причому, в цій якості він помітно перевершує навіть силіконових черв'яків!

Особливості поролонових приманок

Але для того, щоб поролонка дійсно була максимально ефективною і працювала не тільки у вертикальній, але і в горизонтальній площині, навіть при найпростішій рівномірній проводці необхідно при її виготовленні дотримуватися наступних порад:

 1. При монтажі приманки, використовується виключно вільний метод, так би мовити, «петля в петлю», звичайно ж, з кулястим грузилом, типу «чебурашка». Вибір даного грузила не випадковий - воно гранично компактне і дає можливість здійснювати далекі кидки.
 2. Назва приманки говорить про її морквино подібну форму, яка, обов'язково, хоча б в одному місці повинна бути трохи більше грузила! В такому випадку, водний потік при проводці зможе привабливо розгойдати поролонку, надавши їй необхідну гру! Однак варто пам'ятати, що поролон з грузилом, яких би розмірів вони не були, повинні мати вигляд єдиного цілого!
 3. Багаторічна практика успішного використання даної приманки, однозначно встановила, що ідеальніша за все та поролонка, у якій максимальний перетин знаходиться, приблизно, на третій частині відстані від голови. Якщо, наприклад, змістити згаданий вище перетин ближче до хвоста, то збільшиться кількість коливальних рухів, але при цьому істотно скоротиться закид, тобто, амплітуда поролонової приманки. Таким чином, можна підбирати оптимальну приманку для того чи іншого хижака!
 4. У спрощеному вигляді поролонки колір не має жодного значення. Як правило, використовують «натуральний» колір поролону - білий.
 5. Залежно від довжини «морквини», приманка оснащується подвійним гачком на дротовому каркасі або ж без нього. Щоб уникнути очевидних зачепів, жала двійника трохи згинають всередину, а самі гачки злегка зводять один до одного.

Розмір «морквини», а також, гачків, безпосередньо залежить від того, на якого хижака піде полювання:

 • Судак надає перевагу 6-сантиметровій приманці, гачки якої, розташовані ближче до її голови, приблизно на одну третину.
 • Щуці подобаються вже більш солідні приманки - від 8-ми до 10-ти см, причому, двійник слід розташувати рівно посередині поролонки.
 • Окунь же ласий на мініатюрні приманки - від 3-х до, максимум, 5-ти см, природно, використовуються невеликі двійники, які розташовують в хвостовій частині поролонки.

Як діє поролонова рибка

Незважаючи на те, що на спрощений вид поролонової приманки хижак ловиться чудесним чином, а число прихильників даного виду полювання зростає, все-таки, чимало фанатів і у класичної «рибки Павлова». Творець уловистої поролонки вважав, що абсолютно будь-яка приманка, в тому числі, і його винахід, повинна ефективно діяти на три наступних органи чуття тієї чи іншої риби: слух, зір, нюх.

З цим важко посперечатися, так як будь-який хижак на полюванні використовує всі свої органи чуття! Почутий якийсь звук - здобич. І ось вона вже видно - погоня. Потенційна жертва наздогнана - неминуча атака. І саме в останній стадії просто необхідно, щоб приманка, максимально, імітувала справжню рибку! Будь-який риболов не раз опинявся в тій ситуації, коли буквально в 5-ти см від приманки йде окунь чи щука, але так і не атакує її, проводжаючи до берега.


Виходячи з цього, утворилися і наступні вимоги до «рибки Павлова»:

 • Вільне з'єднання приманки і грузик використовувати найкраще типу «чебурашка».
 • Зовнішні форми приманки, максимально, імітують природний корм хижака - тобто, наявність плавничків, хвостика обов'язково!
 • Проводка - ступінчаста або ж донна.
 • Як правило, «рибка», оснащується одним двійником, розташованим посередині.
 • Розмір приманки і вага гачка повинні бути підібрані таким чином, щоб забезпечити вертикальне положення «рибки» безпосередньо у воді. Іноді, особливо якщо лов відбувається на великій глибині і при досить сильній течії, приманку просочують водовідштовхувальним засобом.

Якийсь час, безпосередньо перед ловом, необхідно поспостерігати за поведінкою тієї чи іншої приманки при різних проводках і вибрати оптимальний варіант для даних умов. Іншими словами, постаратися як би «зріднитися» з приманкою!

Розмір гачка, який використовується в «рибці», природно, залежить від того, на кого ведеться полювання. Розмір, а також колір тієї чи іншої приманки необхідно підбирати з умовою сезонних пристрастей того чи іншого хижака!

А на закінчення декілька слів про зберігання поролонових приманок, які «бояться» двох факторів - світла, а також, відкритого повітря. Тому, приманки найкраще зберігати в герметичних пакетах або якихось ємностях, попередньо, звичайно ж, ретельно просушити їх!

 • Поролонові приманки: вибір, види і типи проводок

Схожі статті

Особливості ловлі на відвідний поводок, підбір снастей і монтаж

Особливості ловлі на відвідний поводок, підбір снастей і монтаж

Відвідний поводок відрізняється від звичайного кріплення тим, що вантаж або приманка розташовуються на окремій ділянці волосіні, приєднаній до основного повідця. Це дозволяє створювати особливий тип гри для приманки і ловити хижу рибу біля самого дна.

Кращі рецепти котлет з щуки

Кращі рецепти котлет з щуки

Із всіх рибних котлет найапетитніші - з щуки. Головне - строго слідувати рецептурі. Приготувати їх можна різними методами - обсмажити на сковорідці або запекти в духовці. В останньому варіанті у страви утворюється красива золотава скоринка.

Особливості снасті «Вбивця карася» і як зробити таке оснащення

Особливості снасті «Вбивця карася» і як зробити таке оснащення

Рибаки вже ознайомилися з новим донним оснащенням «вбивця карася», яке не так давно з'явилося на риболовецькому ринку, за рахунок цього збільшили свій улов. Як і інші оснащення, снасть вбивця карася відрізняється своїми позитивними і негативними сторонами.

Юшка (Уха) на багатті: найапетитніші рецепти

Юшка (Уха) на багатті: найапетитніші рецепти

Сама смачна юшка - це юшка, приготована на багатті. Безсумнівно, у кожного рибалки є свій рецепт приготування представленої страви. Існує багато рецептів юшки, яку готують на багатті. Який варіант вибрати - особиста справа кожного. При цьому варто відзначити, що є загальні правила для приготування апетитного бульйону. Необхідно дотримуватися їх, щоб замість юшки не вдався рибний суп.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Power Pro 125м.

Шнур Power Pro 125м.

Цей рибальський шнур є тонким волокном, щільно сплетеним в пасма, що утворюють чотири-жильну плетін..

105Грн.

Двійник Kumho Double Hook KH-11040 (Довга цівка)

Двійник Kumho Double Hook KH-11040 (Довга цівка)

Серія двійних гачків відмінної якості від корейської компанії Kumho. Ідеальний варіант для оснащенн..

6Грн.

Силіконова приманка Fanatik Mik Maus 3.

Силіконова приманка Fanatik Mik Maus 3.

Силіконова мишка FANATIK Mik Maus - унікальна гібридна приманка. Вона по-справжньому дивує щуку, ок..

29Грн.