Розведення і зберігання опариша для рибалки

В основному рибалки використовують для лову деяких видів риби хробака або мотиля, але не менш вдалою наживкою вважається опариш. Його можна придбати в рибальських магазинах або виростити в домашніх умовах.

Опариші значно є більш рухливими на відміну від інших видів наживок, що позначається на кращому залучення до неї риби. Дана наживка без проблем надівається на гачок і міцно утримується на ньому. Крім цього, личинки можна включати до складу прикормки.

Розведення опариша для риболовлі

Домашні умови дозволяють розводити опариша декількома способами: в м'ясі, кістці, рибі і т. д. Найдоступніший метод розведення личинок здійснюється в пляшці. Для цього треба розрізати пластикову пляшку на дві частини, одна половина буде використовуватися як стакан, а інша буде служити в якості воронки. В склянку яка вийшла поміщають тирсу, потім вдягають в неї воронку, в яку кладуть м'ясо. Цей пристрій виносять на відкрите повітря.

Через пару годин потрібно оглянути поверхню м'яса на предмет наявності яєць від великих мух. Якщо з'явилися певні ознаки, пляшку ставлять в тінь. Через три дні в міру зростання личинок, більш великі особини почнуть проникати через воронку вниз.

Змішані з тирсою опариші перекладаються в іншу ємність, де витримуються кілька діб, періодично отримуючи підживлення сиром або дрібними шматочками м'яса. Після досягнення відповідного розміру личинки промивають і засипають свіжою тирсою. З цього моменту дана наживка готова до застосування.

Велику рибу завжди привертає якісний опариш. Розмір личинок залежить від кількості їжі, яка їм призначалася. Наприклад, при великій кількості корму і малій чисельність личинок, їх розмір буде великим і навпаки.

У разі підвищеної активності молодняку або відсутності руху, личинки потрібно терміново використовувати, так як в подальшому вони перетворяться на лялечки і в певний момент просто полетять.

Поради зі зберігання опариша

У тепличних умовах личинки розвиваються стрімко. Тому їх зберігання слід здійснювати при низьких температурах. Звичайним для цього вдалим місцем є підвал або холодильник. Температура в межах нуля градусів збереже наживку близько двох місяців.

Перед переміщенням опариша на зберігання, його необхідно промити, трохи підсушити і помістити в ємність з тирсою (бажано листяних порід). Щоб в ємності після переміщення в холодильник не з'явився конденсат, її не слід закривати кришкою хоча б кілька хвилин.

В процесі зберігання, опариша потрібно періодично підгодовування і змінювати підстилку, для вбирання вологи і відходів життєдіяльності опариша. Чим сухіше підстилка, тим якісніше і довговічніше буде наживка. Потрібно періодично виносити ємність з личинками для провітрювання, в іншому випадку вони можуть загинути від нестачі кисню.

Залежно від корму, колір личинок можна міняти. Від годування їх яйцем вони стануть жовтими, а від сиру білими. Зміну кольору можна здійснювати доданими в корм харчовими барвниками. Крім того, опаришу можна надати певний запах, якщо в тирсу додати ароматизатори.

Ароматизація опариша

У каструлю помістити тирсу і додати воду, попередньо розведену ароматизуючими інгредієнтами у вигляді рослинного масла, меду і т. д. Даний склад прокип'ятити протягом трьох хвилин. Після чого зробити віджимання і просушку тирси. Одержаний продукт використовувати як підстилку, яка просякне опариша своїм ароматом.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Розведення і зберігання опариша для рибалки

Схожі статті

Прикормка для ловлі карася

Прикормка для ловлі карася

Карась - це одна з риб сімейства коропових. Його розмір може досягати 30 см, а вага до 1 кг. Навесні і влітку часто зустрічається близько заростей очерету і біля корчів. Ловлять карася завжди з прикормкою. Якою має бути прикормка для карася та як правильно підгодовувати місце лову, читайте в статті.

Ловля риби з ковзним поплавком

Ловля риби з ковзним поплавком

Ловля з ковзним поплавком має як явні переваги, так і недоліки. Якщо дотримуватися важливих порад, описаних в даній статті, то ковзний поплавок буде вашим вірним помічником на рибалці. Припустимо, ми маємо намір ловити нехижу рибу на озері. Відразу біля наших ніг дно круто обривається на велику глибину. В таких умовах начебто краще ловити із ковзним грузилом або годівницею, але бувають винятки.

Як ловити трофейну щуку

Як ловити трофейну щуку

Деякі рибалки вважають, що улов трофейної щуки - щаслива випадковість. Я ж вважаю, що цілеспрямована ловля великої щуки по плечу кожному. Може бути, на ваш погляд, це звучить надто оптимістично. Хіба немає рибалок, які все життя займаються ловом щуки, але так і не спіймали жодної трофейної рибини? 

Як зробити ковзний поплавок

Як зробити ковзний поплавок

Багато рибалок донині ловлять лише зі звичайним оснащенням, вони не знають, що здатні підвищити дистанцію закидання за допомогою ковзного поплавка. Плаваючий ковзний поплавок для далекого закидання допомагає дістати перспективні місця ловлі, а не задовольнятися риболовлею в прибережних ділянках водойми

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище джокер Okuma

Махове вудилище джокер Okuma

Телескопічні вудки компактних розмірів. Дуже зручні для транспортування. З нею можна ходити хоч на ..

66 - 168Грн.

Ящик Aquatech 1703Т (3 полиці. Прозора кришка)

Ящик Aquatech 1703Т (3 полиці. Прозора кришка)

Ящик Aquatech 1703Т 3х-поличковий аналогічний ящику 1703 3х-поличковому, від якого відрізняється ті..

340Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Садок прогумований прямокутний в чохлі

Садок прогумований прямокутний в чохлі

Недорогий, якісний короповий садок прогумований Feima. Має прямокутну форму і габарити 250x43x33см...

420 - 504Грн.