Розведення опаришів для рибалки в домашніх умовах

Опариш - личинка синьої мухи - це універсальна наживка. На неї клюють майже всі види мирних риб, і навіть деякі дрібні хижаки. Багато рибалок вважають його кращим за всі інші види наживок. Адже опариші добре привертають рибу своєю високою рухливістю і специфічним запахом, а також рідко збиваються з гачка.

Для риболовлі опаришів можна купувати в магазинах, але це дорого і не завжди зручно. Тому, якщо ви часто рибалите, зручним виходом може стати розведення опаришів для риболовлі в домашніх умовах.

Розведення опариша в домашніх умовах

Вирощування опаришів в домашніх умовах не передбачає істотних проблем і витрат. За літо можна виростити їх в такій кількості, щоб вистачило до весни. Адже опариші довго зберігаються, а при заморожуванні дочекаються навіть весняного клювання.

Багатьох лякає розведення
опаришів з точки зору антисанітарії і жахливого запаху. Але цього можна
уникнути, якщо личинок вчасно промивати і при вирощуванні використовувати
тирсу.

Розглянемо кілька найпоширеніших і зручних способів вирощування опаришів для риболовлі.

Вирощування опариша своїми руками в печінці

Для застосування цього способу необхідна будь-яка печінку (яловича, свиняча або навіть куряча). Якщо печінка відсутня, можна використовувати шматок м'яса, краще з кров'ю. Всі ці продукти можуть бути не дуже свіжими. Головна вимога, щоб вони не були термічно оброблені.

Подальший процес займає не більше тижня і складається з декількох етапів:

 • У шматку печінки або м'яса потрібно зробити надрізи і залишити його на відкритому повітрі. При цьому його можна покласти в відкриту тару або підвісити, але так, щоб до нього не добралися коти, собаки або птиці.
 • Через пару днів перевірити, чи відклали мухи яйця. Якщо так, то перекласти печінку в підходящу ємність з тирсою листяних порід і щільно закрити її кришкою.
 • Після появи з яєць личинок в ємність потрібно додати висівки.
 • Коли личинки трохи підростуть, їх потрібно перекласти в відкриту ємність.
 • Кілька днів опаришів потрібно підгодовувати: можна печінкою, а можна іншими продуктами - сиром, яйцем, рибою і т. д.
 • Коли опариші досягнуто нормального розміру (10-12 мм), їх слід промити і пересипати тирсою або підгодовуванням. Наживка готова.

Самостійно розводимо опариша в рибі

Крім використовуваного для розведення продукту, цей спосіб мало чим відрізняється від попереднього. Але багато рибалок вважають, що на опаришів, виведених на рибі, інша риба клює набагато краще. Байка це чи реальність, можна перевірити тільки дослідним шляхом.

Отже, потрібно взяти цілу рибу, і зробити на ній надрізи. Це збільшить площу, придатну для відкладання яєць. Мухи зроблять кладки яєць не тільки в зябрах, а й в місцях розрізів. Вивісити цю рибу на вулиці, щоб вона протухнула, і мухи відклали в ній яйця.

Через пару днів слід зняти рибу, загорнути її в кілька шарів сухої газети і залишити в ній рибу ще днів на п'ять. Личинки які підросли розповзуться по газеті, звідки їх досить легко зібрати і помістити в ємність з тирсою.

Розведення опариша в яйці в домашніх умовах

Якщо ви ходите на риболовлю від випадку до випадку, найзручнішим способом отримання невеликої кількості наживки буде цей. Для його реалізації потрібно:

 • Зварити і остудити яйце.
 • З одного боку його трохи очистити від шкаралупи.
 • Покласти його на вулиці.
 • Коли яйце протухне, мухи зроблять в ньому кладку.
 • Опариші після вилуплення будуть знаходитися в шкаралупі і не розповзуться по окрузі.

Цей спосіб легкий і зручний, але в яйці не вийде виростити багато личинок.

Використовуємо пляшку для розведення опариша

Використання пляшки - один з найбільш зручних способів вирощування великої кількості наживки. Його застосування передбачає виконання таких дій:

 • Відрізати від пластикової пляшки верхню частину (воронку), щоб вона була менше нижньої частини (склянки), з горлечка зняти пробку.
 • У склянку насипати тирсу і вставити в нього воронку вниз горловиною.
 • У воронку вкласти шматок м'яса або риби з надрізами.
 • Винести пляшку на вулицю в сонячне місце.
 • Після того як мухи зроблять кладку яєць в продукті, переставити пляшку в тінь.
 • За пару днів опариші з'їдять продукт і проваляться в стакан.
 • Їх потрібно пересипати в іншу тару з тирсою і там кілька днів підгодовувати.
 • Опариші які підросли необхідно промити, просушити і пересипати новою тирсою або підгодовуванням.

Як самостійно виростити опаришів в кістці

Якщо є велика пустотіла кістка, можна розвести опаришів в ній. Якщо вона ціла, її потрібно розколоти, щоб з'явився доступ всередину. Кістку обмазати в землі і залишити на свіжому повітрі там, де до неї не доберуться собаки.

Сині мухи відкладуть в ній яйця, з яких вилупляться личинки. Їх слід підгодувати до потрібного розміру і промити. Обсушених личинок пересипати тирсою або підгодовуванням. Недоліком цього способу є неможливість виростити багато личинок.

Особливості зберігання опариша в домашніх умовах

Основна перевага опаришів перед іншими видами наживки полягає в тому, що вони можуть довго зберігатися. Найбільший термін зберігання у наймолодших личинок - він може досягати при певних умовах навіть декількох місяців. Чим старше опариш, тим термін його зберігання менше.

Визначити вік опариша легко за місцезнаходженням темної плямочки, яка просвічується крізь оболонку личинки. У молодих личинок це плямочка знаходиться в голові (у вузькій частині). Чим ближче до задньої (товстої) частини воно зсувається, тим більший вік цієї особи. У личинок, які вже скоро повинні обернутися в лялечку, цятка відсутня зовсім.

Личинка перетворюється в лялечку дуже швидко. Тому при зберіганні опаришів важливим є уповільнення процесу їх розвитку. Цього можна досягти, забезпечуючи опаришам температуру зберігання, близьку до нуля.

Найкраще місце зберігання опариша - холодильник, так як при цьому всі процеси його життєдіяльності сповільняться, і личинки довго залишатимуться живими і свіжими. Перед переміщенням опаришів в холодильник потрібно виконати ряд дій, які забезпечать їх краще збереження:

 • Їх необхідно промити і обсушити, виклавши в ємність, застелену папером.
 • Осушених личинок потрібно скласти в тару що підходить за розміром. В якості тари краще використовувати пластиковий контейнер, висота якого повинна бути менше ширини.
 • Пересипати личинок сухим наповнювачем в пропорції приблизно 1: 3. В якості наповнювача ефективно використовувати сухе підгодовування або тирсу листяних порід. Деякі використовують як наповнювач борошно, крохмаль, манку, але при тривалому зберіганні ці продукти можуть запліснявіти.
 • Контейнер щільно накрити кришкою, в якій попередньо наробити дрібних отворів для вентиляції. Бажано добре його потрясти, щоб рівномірно розподілити опаришів в наповнювачі.
 • Помістити контейнер в холодильник.

Раз на два тижні або навіть частіше наповнювач потрібно міняти. Для цього вміст тари потрібно просіяти через сито, що дасть можливість видалити старий наповнювач. Очищених личинок бажано перебрати. Живих опаришів повернути в контейнер і заново пересипати наповнювачем. А тих що окуклились і близьких до цього можна використовувати для підгодовування.

Зберігання опариша взимку

Взимку немає мух, щоб вивести опаришів. Тому, якщо ви хочете використовувати цю наживку на зимовій або весняній риболовлі, личинок треба підготувати для зимового зберігання. Це можна зробити декількома способами:

Зберігання опаришів в банці:

 • зібрати опаришів які вже підросли в скляну банку;
 • додати до них висівки, перемішані з невеликою кількістю сиру;
 • щільно закрити кришкою з проробленій в ній дрібними дірочками;
 • покласти в морозилку або винести на мороз. Але потрібно стежити, щоб в місці зберігання температура не піднімалася вище -5 ° C;
 • навесні розтопити вміст банки і використовувати його для риболовлі.

Зберігання опаришів в борошні:

 • змішати личинок з кістковим борошном;
 • присипати шаром піску товщиною близько 4 см;
 • закрити кришкою з дірочками;
 • поставити на мороз.

Зберігання заморожених опаришів в пляшці на морозі:

 • потрібно взяти пляшку з темного скла, що має широку горловину. У неї насипати трохи менше ніж до половини піску з тирсою;
 • до самого верху пляшки досипати опаришів, закрити пляшку пробкою і потрясти, щоб вміст добре перемішався;
 • пляшку замотати в ганчірку і покласти в поліетиленовий кульок, який потрібно запаяти (можна використовувати праску, гарячі ножиці і т. д.);
 • помістити пакет з пляшкою в морозилку на 30-40 хвилин;
 • загорнути в ганчірку і прибрати в найтемніший куток балкона;
 • в такому стані при дотриманні описаних правил, опариш може зберігатися при температурі до -30 ° C.
Коли потрібні опариші для
зимової риболовлі, можна відсипати необхідну їх кількість в окрему ємність. При
плюсовій температурі личинки поступово оживуть, але не можна різко міняти їм температуру.
Не варто також складати назад у пляшку невикористаних опаришів.

Якщо ви навчитеся грамотно вирощувати і зберігати опаришів, то забезпечите себе гарною і безкоштовної наживкою на весь рік. Адже у такої наживки широка область застосування. Її можна використовувати і для поплавкових і для донних снастей. Хороші результати також дає додавання опаришів в підгодовування.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Розведення опаришів для рибалки в домашніх умовах

Схожі статті

Розведення гнойового черв’яка в домашніх умовах

Розведення гнойового черв’яка в домашніх умовах

В риболовлі можуть застосовуватися різні приманки - як штучні, так і живі. Але особливий інтерес для багатьох видів риб представляє саме гнойовий черв'як. Взагалі, черви для риболовлі - це універсальна приманка, хоча їх не завжди виходить купити. Правда, їх можна накопати, але тільки в певних умовах. У разі посухи влітку знайти хробака складно, не кажучи вже про зимову рибалку. Тому відповідним вибором для рибалок може стати розведення черв'яків для риболовлі в домашніх умовах.

Які ароматизатори приманюють карася

Які ароматизатори приманюють карася

Карась становить основну частину підводних мешканців більшості водойм. Окремі особини часто досягають значних розмірів. На відміну від інших видів риб, не вибагливий і активний карась тішить своїми покльовками в самих різних ситуаціях. Полюючи на карася, рибалка має всі шанси залишитися з уловом. Якщо використовувати ароматизатори для риболовлі, риба прийме вашу насадку за справжні ласощі.

Як приготувати тісто для рибалки на карася своїми руками

Як приготувати тісто для рибалки на карася своїми руками

При ловлі мирної риби використовується безліч різних насадок рослинного походження. Серед них лідируючі позиції займає тісто. При лові карася його використання набуває особливої актуальності. До головних переваг насадки відноситься можливість використовувати безліч різних компонентів. Правильно підібраний склад не дозволить приманці залишитися непоміченою. Тісто на карася рибалки готують за різними рецептами, підбираючи оптимальне поєднання інгредієнтів.

Приманки на карася своїми руками: рецепти виготовлення

Приманки на карася своїми руками: рецепти виготовлення

Карась є одним з основних об'єктів любительської і спортивної риболовлі. Влітку він добре відгукується на різні насадки рослинного походження. Вибір їх дуже великий, тим більше що багато рибалок використовують свої «секретні» рецепти. У будь-якому випадку приманка для карася повинна бути привабливою для риби і добре триматися на гачку.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище джокер Okuma

Махове вудилище джокер Okuma

Телескопічні вудки компактних розмірів. Дуже зручні для транспортування. З нею можна ходити хоч на ..

66 - 168Грн.

Ящик Aquatech 1702Т (2 полиці. Прозора кришка)

Ящик Aquatech 1702Т (2 полиці. Прозора кришка)

Ящик Aquatech 1702Т виготовлений з поліпропілену, стійкого до впливу масел, багатьох розчинників і ..

220Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Стілець рибака з полицею Режисер

Стілець рибака з полицею Режисер

Компактність, мобільність і неоціненна зручність на рибалці, кемпінгу, і в туристичних походах – го..

695Грн.