Що таке феромони для рибалки, які бувають і як готувати

Незалежно від причин виходу на риболовлю (спортивний інтерес, проведення дозвілля або хобі), завжди рибалка ставить собі за мету упіймання великої кількості риби, а ще краще - трофейної. Всі рибалки досягають поставленої мети різними способами і шляхами, одним з найперспективніших напрямків є феромони для риби. Це своєрідний активатор клювання, що привертає увагу риб з великою акваторії. Будь-яка приманка для риби стає цікавішою і привабливішою.

Як приманити рибу до місця ловлі

Сьогодні складно здивувати кого-небудь новими рецептами прикормок, їх існує велика кількість і всі вони відносно ефективні. Можна продовжувати використовувати приманки на основі традиційних рецептів, але їх результативність не завжди однаково хороша. Навіть використання застосовуваних ароматизаторів в більшості рецептів не кардинально змінює загальну картину. Ароматичні, смакові добавки все одно дають промахи, і часто рибалка залишається без улову.

Після використання прикормки з феромонами відразу спостерігається велике посилення клювання. Риби впевненіше беруть наживку і спливаются з великою акваторії. Перераховані ефекти стали здобутком багаторічних досліджень біологів, іхтіологів і фахівців у сфері синтезування різних хімічних речовин. Прикормка на основі феромонів показує хороші результати у всіх напрямках риболовлі.

Атрактанти - це активні речовини, які впливають на смакові рецептори і нюх, що привертають увагу риби сильніше природних компонентів прикормки. У їх складі використовуються як природні компоненти, так і синтетичні речовини.

Види феромонів для риболовлі

Атрактанти бувають натуральними, які легко виготовити в домашніх умовах, а також зустрічаються синтетичні речовини. Синтезовані феромони доводиться купувати виключно в магазинах, а природні речовини знаходяться практично на кожній кухні.

У ролі приманки використовуються продукти з різким, сильним запахом і приємним смаком.

Серед найбільш часто використовуваних натуральних феромонів поширені рецепти з:

 • прянощами;
 • ваніллю;
 • медом;
 • часником;
 • маслами кропу, анісу, соняшнику.

Феромони для риби - це активатор клювання, який крім звичайних продуктів може включати найпоширеніші медичні речовини: бальзам «Зірочка», скипидар, корвалол. Розроблено і специфічні рецепти атрактантів з додаванням витяжки гнойових черв'яків або екстракту тваринної крові. Суха кров з феромонами для риболовлі ефективно залучає рибу з далеких відстаней, так як запах крові розноситься на сотні метрів. Деякі рибалки використовують гас, вчені встановили ефективність цієї добавки.

Синтетичні приманки з феромонами

Приманка з феромонами для риболовлі з'явилася внаслідок розширення уявлення про поведінку риби і будову її органів почуттів. В ході розробки залучалися вчені різних наукових напрямків, за запевненнями численних рибалок - результат того вартий.

Синтезовані феромони для риболовлі не просто привертають рибу, адже для успіху риболовлі цього недостатньо. Всі ефективні способи риболовлі передбачають не тільки привернення уваги, але і підвищення активності риби щодо приманки.

Приманки для риби з феромонами одночасно надають 3 ключових впливи:

 • привертають рибу до місця прикорму;
 • підсилюють відчуття голоду, навіть сита риба жадібно захоплює приманку;
 • провокують рибу збиватися в зграї і змушують їх робити зграйні дії.

Передові розробки здатні викликати відчуття голоду у риб, раніше досягти такого ефекту не вдавалося. Зазначена дія стала можливою завдяки відкриттю способу синтезу речовин, що виробляються в організмі голодних особин. Синтетичні інгредієнти повністю відповідають натуральним аналогам. Доставивши приманку з феромонами до місця ловлі, жертва відчуває різку необхідність шукати їжу, це призводить до атаки наживки на гачку.

Голодні особини більшості видів риб схильні збиватися в зграї при відчутті голоду. Рибаку простіше отримати хороший улов на одному місці, часто вдається отримати по 10-20 середніх або 3-7 великих особин з одного місця з постійними, безперервними клюваннями.

Приготування приманки на основі феромонів

Сучасний ринок рясніє різними активаторами клювання, тут представлені десятки виробників. Існують варіанти рідкої і таблетованої форми, але їх дія повністю ідентична, єдина різниця полягає в різних способах додавання. Найпростіший варіант отримання великого улову - це придбати атрактанти. Деякі рибалки вважають це невиправданими витратами і виготовляють феромони для риболовлі своїми руками.

Якщо планується виготовити феромони для риболовлі в домашніх умовах, важливо правильно розуміти склад подібних засобів. Потрібно використовувати:

 • рослинні масла;
 • ароматизатори, вони імітують запахи фруктів або іншого корму;
 • всілякі вичавки;
 • амінокислоти;
 • прянощі;
 • компоненти тваринної природи походження, їх тип вибирають з урахуванням виду риби, на яку планується риболовля.

Ще недостатньо даних, щоб визначити склад феромонів, так як вагому роль відіграє консистенція:

 • в формі рідини. Засоби мають сильний запах, ними часто обробляються воблери, блешні і інші силіконові, пінопластові приманки. В ідеалі на воблер вагою 10 гр. використовується 0,5-0,7 гр. атрактантів, пропорція діє практично завжди;
 • сухі варіанти. Їх висушують або спресовують. Можна додавати в воду без додаткових інгредієнтів, хоча краще вносити до складу прикормки.

На практиці виготовлення феромонових приманок залежить від виду риби, яку планується ловити.

На коропа і інших коропових риб часто використовують наступний рецепт:

 1. Готуємо зерна кукурудзи, вони ж виступають основою суміші. Вибираємо невеликі і не дуже молоді зерна.
 2. Пересипаємо зерна кукурудзи в ємність, куди потім вливаємо воду. Приманку настоюємо в воді протягом 3-5 днів.
 3. Суміш встановлюємо на вогонь, після закипання варимо її 1 годину. Протягом варення саморобних атрактантів суміш помішувати. В остаточному підсумку повинна вийти однорідна суміш.
 4. Знімаємо незакінчену суміш з вогню і залишаємо до охолодження. Після отримання кімнатної температури вносимо цукор і мед, короповим подобаються солодкі смаки і запахи.

Для полювання на карася краще використовувати наступний рецепт прикормки з феромонами для риболовлі:

 1. Підбираємо скляну банку ємністю 1 л. і засипаємо в неї 50 гр. перловки, місце яке залишилося заливаємо закипілої водою. Загортаємо банку в ковдру або теплий рушник для збереження тепла всередині. Замість банки можемо використовувати термос.
 2. Настоюємо 3-4 години, за вказаний проміжок часу зерна розбухають. Важливо досягти м'якості крупи, але не допустити розварювання і однорідності консистенції.
 3. У суміш вносимо будь-який ароматизатор: ванілін, аніс, часник, очеретяні коріння, какао, насіння кропу і т. д.

Які феромони використовувати для певного виду риб

Феромони для клювання риби володіють різними складами в залежності від природних переваг здобичі. Окремі види риби добре реагують на солодкі аромати, а інші - віддають перевагу виключно тваринним запахам. На смакові переваги впливають кліматичні особливості місця, тип водойми, наявність і вид корму. У відносно родинних риб смаки приблизно однакові, але чим більше відмінностей між видами, тим істотніше різниця в харчуванні.

Існують універсальні феромони, вони спрямовані на залучення великої кількості видів риб, але при полюванні на певну рибу краще використовувати спеціалізовані атрактанти.

Вузько направлені феромони ефективніше привертають здобич і рідко провокують інтерес у дрібниці, це знижує кількість без результативних клювань.

Найкраще себе показують атрактанти, з запахами яких риба стикалася у водоймі.

Додатково до складу включаються кислоти, що будять апетит:

 • молочна;
 • гліцинова;
 • глутамінова і т. д.

Хороші результати показують пропіленгліколеві компоненти, які здатні залучити рибу. Їх дія спрямована на залучення здобичі з урахуванням природних інстинктів конкретного виду риби. Ефективність цілеспрямованих феромонів на 30% вище універсальних аналогів. Сьогодні в асортименті магазинів є атрактанти на щуку, коропових, судака, сома і т. д.

Універсальні варіанти поділяються всього на дві групи:

 • для хижаків. Їх інстинкти спрямовані на орієнтацію по зору. Щоб зацікавити рибу, до складу феромонів вносяться барвники. Для обробки штучних приманок застосовуються безбарвні рідини з м'яким смаком, щоб запобігти викиду приманки після проби;
 • для мирної риби. Вона краще реагує на запахи рослинного походження. Візуальні характеристики приманки мають менше значення.

Як правильно використовувати прикормки з феромонами

Прикормка з феромонами для риболовлі підходить практично для всіх рибальських умов, але деякі відмінності у використанні існують.

В яких умовах краще використовувати атрактанти:

 • рибалка взимку. У холодну пору року риба особливо пасивна, залучити її увагу виявляється досить складно. Феромони взимку швидко поширюються і пробуджують голод навіть у малоактивної здобичі;
 • нестабільні погодні умови. За часів перепаду погоди риба залягає на дні або йде в свої нори, рибалка часто залишається без улову. За допомогою активатора клювання настає посилення активності риби;
 • запресованність водойми рибалками. Через велику кількість конкурентів здобич робить рідкісні клювання і вже не проявляє інтересу до стандартних приманок. Ароматичні компоненти пробуджують інтерес;
 • несприятливі погодні умови. У спеку, дощ і подібну погоду риба йде в нижні водні горизонти, їх залучити здатні лише феромони;
 • ситість риби. У водоймах з великою кількістю їжі здобич стає перебірливою, її складно виловити.

Спосіб використання атрактантів залежить від форми складу. Феромони в формі гелів і спреїв - це готові речовини до застосування. Концентрати вимагають попереднього розведення в воді.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Що таке феромони для рибалки, які бувають і як готувати

Схожі статті

Як вибрати прикормку на ляща

Як вибрати прикормку на ляща

Метою для багатьох рибалок є велика риба, особливо лящ. Ця риба схильна полювати зграями і мешкає як на річках з течією, так і на ставках з нерухомою водою. Лящ добре йде на самі різні снасті, тут головне - це привернути увагу здобичі. Найефективніший спосіб приманювання - прикормочна суміш, але неможливо визначити, яка прикормка краще для ляща

Як запарювати пшеницю для рибалки

Як запарювати пшеницю для рибалки

Однією з найпопулярніших, натуральних приманок для ловлі мирної риби була і залишається пшениця. Вона не тільки ефективна, але і коштує в 3-5 разів дешевше покупного аналога. Головна умова уловистості пшениці - правильне приготування, з даним продуктом є маса рецептів, як правильно зварити зерна, а деякі рибалки навіть використовують пшеницю на рибалці яка забродила.

Чим прикормлювати карася

Чим прикормлювати карася

Особливо привабливими компонентами стануть опариш, черв'як, мотиль. Важливе правило: прикорм повинен бути дрібним. Це потрібно, щоб риба не наситилася і звертала увагу на наживку. Не виключено, що в певних водоймах занадто дрібна їжа зможе просто загубитися або стати недоступною (заплутатися в водоростях). Тому найкраща прикормка для карася - правильно приготована і продумана їжа.

Ловля карася в зарослих водоймах

Ловля карася в зарослих водоймах

Коли глибина озера менше 1 метра, воно виявляється малопридатним для життя риб багатьох видів. Зате в таких водоймах добре розмножується карась, який не боїться нестачі кисню у воді і навіть промерзання водойми до дна. Дані водойми дуже бідні мінеральними речовинами, тому вода тут майже ніколи не цвіте, а, навпаки, відрізняється винятковою прозорістю. Місцевий карась дуже полохливий, він відчуває себе більш-менш упевнено тільки поблизу густої водної рослинності. Бажано знайти місце, де є два-три «вікна» серед щільних полів трави, на відстані закидання 5-6-метрової махової вудки; ближче до човна карась підходити боїться.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Діп для бойлів Brain F1 100ml

Діп для бойлів Brain F1 100ml

Діпи Brain - це високо-аттрактивні рідини, призначені для моментального підвищення радіусу роботи ..

62Грн.

Меляса 3-K Baits 500мл.

Меляса 3-K Baits 500мл.

Меляса - натуральний продукт для стимуляції харчування коропа. Володіє специфічним запахом, який є..

38 - 48Грн.

Атрактант спрей Corona "Удар" 100мл.

Атрактант спрей Corona "Удар" 100мл.

Серія атрактантів Удар призначена спеціально для риболовлі на хижу рибу. Використовується як арома..

35Грн.