Що таке мормишка «Уралка»

Мормишка «Уралка» з кубиком, з коронкою, перевертень і інші різновиди снасті відрізняються універсальністю: застосовуються в будь-який період року для упіймання різних риб сімейства коропових і окуня. Всі моделі мормишок - це свинцеві або вольфрамові грузила з одинарним гачком і отвором для кріплення. Нескладно зробити мормишку навіть власноруч, буде потрібно всього кілька свинцевих грузил. Є моделі як безмотильної «Уралки», так і з насадками.

Що собою являють мормишки «Уралка»

Мормишка «Уралка» за популярністю перевершує багато інших видів мормишок. Вона виконана у формі краплі, що імітує мормиша при перебуванні у воді. Мормишем називають рачка-бокоплава, поширеного в прісноводних водоймах.

Природний окрас рачка: зелений, бурий і з жовтим відтінком, рідше зустрічаються червоні особини. В ході виготовлення штучної приманки вдаються до використання різних кольорів, іноді спостерігаються моделі чорного кольору. Щоб виділити мормишку серед іншого підводного корму, в конструкцію часто додають намистинки або кольорові резинки. Цікава мормишка «Уралка» з коронкою, для виготовлення якої використовуються одночасно намистинки білого, жовтого і червоного кольорів.

Модель «Уралка» з кубиком і мормишка «Гвоздешарік» - це своєрідні аналоги, обидві приманки повинні бути присутніми в рибальській сумці рибалок. Це вельми уловисті мормишки, часто забезпечують здобиччю навіть новачка. «Уралка» цікава особливою формою тіла, що забезпечує стабільну і захоплюючу гру на сильній течії.

Всі моделі мормишок «Уралка» розрізняються по:

 • формі: стандартна каплеподібна і блешня-перевертень. Мормишка «Уралка-перевертень» є непоганою заміною традиційній конструкції, але по уловистості кілька поступається їй;
 • вагою, розміром мормишки: 0,5-2,5 гр. і довжиною по кілька сентиментів. Вибирати вагу варто на підставі глибини облову: для більшої глибини використовуються грузила крупніше. На глибині простіше анімувати важку приманку, ніж легку. Під час риболовлі на мілководді до 2 м. використовується мормишка вагою 0,5 гр., для облову глибини до 5 м. - 1 гр., а при лові з дна до 9 м. непогано себе показують приманки 1-1,5 гр.;
 • забарвленням. Роблять приманку найрізноманітніших кольорів: сріблястий, темні зелені і фіолетові відтінки, мідні і латунні кольори. Правильний підбір забарвлення залежить від умов риболовлі, тут діє універсальне правило: в темній воді краще брати світлі приманки і навпаки;
 • декоративним елементам. Вибір матеріалу для декору і його наявність виконується індивідуально;
 • розташування центру тяжіння: в області голови або хвоста.

Сезонні особливості застосування даної мормишки

Уральські приманки добре працюють в усі сезони, забезпечуючи активну гру в теплу і холодну пору року. Часто вдається домогтися гарного улову не тільки влітку або взимку, але і в кожен сезон.

Зима

Зимова риболовля ускладнюється схильністю мешканців водойми триматися в придонних шарах води, де вода залишається теплою і насиченою киснем. Для зимової риболовлі краще ставити велику, важку приманку. У стоячій воді підійде мормишка 1-1,5 гр., а на річці з сильною течією зимова мормишка «Уралка» повинна бути важче - близько 2 гр.

Мормишки «Уралка» для зимової риболовлі виявляються результативніше при фарбуванні тільця в яскраві кольори: червоні, сріблясті, золотисті. Хороше клювання спостерігається на чорну приманку, що вибивається з правила. Рибалки люблять використовувати її на річках з чистою водою.

Важливо! Одного лише підбору
кольору недостатньо, важливо врахувати особливості гри приманки. Приманка
повинна показувати активну і привабливу гру.


Літо

В кінці літа риба починає готуватися до приходу холодів і зимівлі, від чого у неї з'являється жор.

Підбирати приманку варто на підставі переваг рибалки в улові:

 • дрібні приманки ефективні під час ловлі йоржа;
 • середні розміри допомагають в лові плотви та невеликих окунів;
 • на велику мормишку добре ловиться трофейний окунь і лящ.

Найчастіше використовуються середньо-габаритні приманки, вони універсальні в більшості водойм. На ляща і карася краще ставити коричневі і червоні мормишки.

Різновиди приманок

Незважаючи на наявність відмінностей між видами принад, у них є спільні характеристики:

 • стандартна форма: довга крапля з невеликим вигином;
 • здатність грати і створювати вібраційні поля навколо. Риба відчуває вібрацію бічною смугою, діє на здобич в якості активатора клювання;
 • жвава гра приманки;
 • можуть використовуватися для лову як на невеликій глибині, так і коло дна в глибоководних ямах.

Ловля з насадкою

Роль насадки - доставлення корму на дно водойми. До мормишки прикріплюється виключно одинарний гачок, а насадку варто вибирати дрібну. На гачку також знаходяться кембрики з намистинками різного кольору, вони додатково залучають здобич.

Під час проводки насадочного оснащення важливо робити плавні рухи в більшій амплітуді в порівнянні з безнасадочними моделями. Частина рибалок закидають снасть і чекають клювання без будь-яких рухів приманки, але подібна тактика може спровокувати до клюванні тільки дуже голодну здобич.

Безнасадочна ловля

Мормишки «Уралки» безмотилки лише трохи поступаються насадним снастям за привабливістю з точки зору риби. В конструкції встановлюється одинарний гачок, до якого кріпляться різнокольорові намистинки. Мормишку краще використовувати вигнутішу і довшу, ніж в насадочному варіанті, що допоможе приманці утримуватися в потрібному горизонті води.


Швидка проводка вудкою призводить до високочастотних коливань мормишки, вона починає рухатися в горизонтальній і вертикальній площині. Настільки різноманітна гра часто виявляється результативною в умовах безклівья.

Саморобна мормишка «Уралка»

Купівля мормишки необов'язкова, нічого складного в конструкції не існує, її легко виготовити власноруч з використанням олова, міді, свинцю, бронзи або вольфраму.

У кожного матеріалу є свої особливості:

 • вольфрам. Має велику питому вагу, приманка виходить важкою і маленькою. Опускається на задану глибину значно швидше інших матеріалів. Доцільно використовувати під час полювання на донних риб в умовах швидкої води. Мормишка не втрачає здатність до цікавої гри і в складних умовах. Часто на гачок попадається: окунь, язь, карась, плотва і лящ;
 • свинець. Має велику негативну плавучість при мінімальних розмірах. Найчастіше використовуються для упіймання обережної риби: густери, окуня, підлящика, плотви;
 • олово. Моделі відрізняються легкістю і плавною грою. Правильний вибір для риболовлі в тихих водоймах. Добре ловить: карася і плотву.

Найпростіша мормишка «Уралка» своїми руками виготовляється зі свинцю, матеріал доступний, поширений, легко розплавляється і податливий.

Покрокова інструкція, як зробити мормишку «Уралку» своїми руками:

 1. Спочатку робимо стрижень. Бажано вже на цьому етапі спробувати створити конусоподібну форму із зрізаною вершинкою. Відразу робимо відповідну форму, потім розігріваємо матеріал на плиті, заливаємо в заготовку і накриваємо металевою пластиною.
 2. Прут розгортаємо в обох напрямках по металевій, чистій поверхні. Важливо прикладати нерівномірні зусилля до заготівлі: на праву сторону натискаємо сильніше, ніж на ліву. На виході виходить конус.
 3. Вузький кінець розрівнюємо і витягуємо, сторона повинна вийти гострою. Заготовку яка застигає доробляємо за допомогою молотка, якщо не встигли домогтися потрібної форми відразу. Молоткова обробка потребує додаткового етапу зачистки заготовки.
 4. По центру тулуба робимо поперечний отвір, а потім виконуємо вигин під кутом від 5 до 20 °.

Існує цікава мормишка «Мураха», яка відрізняється лише звуженням форми ближче до центру і повторним розширенням приманки. У готовому вигляді у мормишки з'являється обрис голови, доданої до «Уралки».

Є кілька способів, як прив'язати мормишку «Уралку»:

 • найпростіший метод, як прив'язати мормишку: протягуємо волосінь через отвір, ведемо уздовж цівки, обмотуючи гачок і волосінь в кілька оборотів і протягуємо кінець в петлю, що утворилася біля вигину гачка;
 • кріплення петлі. Так як правильно прив'язати мормишку виходить не у всіх, рибалки винайшли простий спосіб кріплення за допомогою петлі. Просто протягуємо волосінь через мормишку, робимо петлю, одягаємо на гачок і затягуємо.


Тактика і техніка ловлі

Розібравшись, як правильно прив'язати мормишку «Уралка», інші параметри лову швидше індивідуальні, так як способів гри приманкою існує чимало. Можна змінювати способи проводки, залежно від умов лову.

Кілька порад рибалок по техніці ловлі:

 • не обов'язково створювати активну гру, пасивні хижаки можуть насторожитися при вигляді занадто різких рухів;
 • під час риболовлі на річках з швидкою течією частину роботи по анімації приманки виконує вода, яка коливає мормишку в різних напрямках. Рибаку залишається лише зрідка робити підтягування волосіні вершинкою вудилища;
 • на річках з течією краще використовувати вольфрамові і свинцеві мормишки, а в стоячій воді олов'яні моделі краще;
 • мормишку зручно використовувати з льоду або з плавального засобу, так як невелика вага приманки не забезпечить можливість далекого закидання.

Як грати приманкою

Мормишка однаково добре себе веде при швидкій і повільній проводці. Цілком уловистою виявляється повільна, рівномірна проводка. Якщо в процесі неспішної проводки не вистачає кількості коливань, на класичну модель часто нанизують великі намистинки або невеликі пластикові кола. Після доповнення класичної моделі допоміжними елементами гра стане розмашистою і активнішою.

Вирушаючи на риболовлю до пасивної риби, краще заздалегідь готувати модель з «лапками», що створюють додатковий шум у воді для залучення здобичі. Особливо часто на шум відгукується окунь. Перевагою мормишки є тривала гра по завершенні руху котушкою або вудилищем. Приманка імітує різних водних комах, які рухають лапками у воді. В конструкції з «лапками» краще себе показує повільна проводка або Stop and Go.

Якщо використовувати стандартну «Уралку», вона забезпечує в воді ритмічні і чіткі рухи, а при необхідності уповільнення ходу, встановлюють додаткові грузила. Вигнута конструкція створює тремтіння при мінімальних рухах. Щоб знизити активність гри, до конструкції додають дротові відрізки, крила з пластику або бісер. Прикріпити перераховані елементи просто за допомогою клею.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Що таке мормишка «Уралка»

Схожі статті

Як ловити плотву на поплавкову вудочку

Як ловити плотву на поплавкову вудочку

Пік активності плотви доводиться на період з квітня по жовтень. Багатьом рибалкам подобається не тільки літня рибалка, але і ловля плотви взимку на поплавок. Невибаглива риба водиться на невеликій глибині. Вона часто радує любителів поплавкової снасті. Існують деякі нюанси і особливості поведінки плотви в певну пору року і в різну погоду.

Які снасті вибрати для ловлі форелі

Які снасті вибрати для ловлі форелі

Серед риб, що мешкають у водоймах з прісною водою, звання королеви однозначно заслуговує форель. Вона віддає перевагу річкам і чистим ставкам. Підібравши снасті для спортивного лову форелі, нескладно виловити хижака на течії або в стоячій воді. Сьогодні пропонується багато хороших вудилищ, які важливо правильно оснастити. Для риболовлі використовуються поплавочна вудка, фідерне оснащення і спінінг.

Як вибрати мормишку на судака

Як вибрати мормишку на судака

Судак - це ікластий хижак, що мешкає в більшості водойм на території України. Не відрізняється примхливістю щодо температури води. Спіймати судака - велика удача або результат якісної підготовки. Для зимової ловлі судака нелегко підібрати уловисту приманку, так як риба не дуже активно харчується, а більшу частину часу залягає на дні водойми. Серед рибальського оснащення безліч мормишок для зимового лову судака, але не всі однаково ефективні. Розберемося, яка судакова мормишка показує кращі результати.

Рибалка в селі Рідкодуби

Рибалка в селі Рідкодуби

Платна водойма для риболовлі і відпочинку знаходиться в селі Рідкодуби,  Хмельницького району. Став має площу плеса 24га. Середня глибина  – 2-1,5м. Дно чисте, місцями заросле кропивкою. Біла риба: короп, карась, амур, товстолобик, плотва, краснопірка. Є також окунь, щука. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"

Мормишка вольфрамова "Чортик"..

25Грн.

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка кристал з вушком названа відповідна тій формі, яку має ця приманка. Округла форма з чітким..

24Грн.

Мормишка вольфрамова Уралка/Гальваніка. Гачок №16. Вага 0,59гр. (107030)

Мормишка вольфрамова Уралка/Гальваніка. Гачок №16. Вага 0,59гр. (107030)

Мормишка Уралка - одна з найвідоміших і відповідно затребуваних мормишок у великого кола рибалок-зи..

28Грн.

Мормишка вольфрамова Уралка/Покраска. Гачок №16. Вага 0,59гр. (207030)

Мормишка вольфрамова Уралка/Покраска. Гачок №16. Вага 0,59гр. (207030)

Мормика Уралка - одна з найвідоміших і відповідно затребуваних мормишок у великого кола рибалок-зим..

34Грн.