Що таке риболовний пластилін

Які тільки методи хитрощів не придумали сучасні рибалки для отримання великого і щедрого улову. Одним з цікавих продуктів для риболовлі є рибальський пластилін - це речовина, що викликає суперечки щодо ефективності. Вся проблема невдачливих рибалок полягає лише в неправильному використанні готового пластиліну. Рибалки з великим досвідом успішно використовують його для лову риби, але не у всіх умовах від пластиліну буде толк. Важливо враховувати і деякі особливості водойми, поведінку і вид риби, тип снастей і т. д.

Що собою являє рибальський пластилін

Пластилін рибальський насадочний - це особлива суміш, приготована з щільних і в’язких компонентів, що нагадують звичайний дитячий пластилін. За відчуттями речовина дуже липка і має підвищену в'язкість. У риболовецькій справі застосовується в якості насадки або приманки. У складі продукту - природні речовини рослинного походження і спеціальні добавки для підвищення живильних властивостей. Пластилін використовується в якості прикормки для коропа, карася, ляща і т. д., так як має особливий, виразний аромат, який приваблює здобич.

Під час приготування пластиліну слід використовувати:

 • компоненти з великою кількістю вуглеводів, білків і амінокислот;
 • ароматизатори для залучення уваги здобичі: ваніль, прянощі, часник, конопля;
 • дрібно-фракційний горох і подрібнена кукурудза.

Склад в основі даної суміші буває вкрай різноманітним, все залежить від виду риби, на яку ведеться полювання. Пластилін реально виготовити в домашніх умовах своїми руками, але він продається і в магазинах. Головною відмінністю покупного прикорму є наявність бетаїну - це широко поширений аттрактант, який застосовується для піймання риби, яка полює на молюсків, ракоподібних або харчується рослинами. Причина ефективності полягає в наявності бетаїну в перерахованих тваринній і рослинній  їжі, риба відчуває запах і позитивно реагує на підгодовування.

Зараз можемо помилково подумати, що пластилін є одним з різновидів підгодовування. Даний склад дійсно підходить для підгодовування, але за відсутністю іншої суміші. Найчастіше даний засіб застосовується для досягнення інших цілей - використання в ролі приманки і прикормки для окремих видів снастей, у яких ускладнюється застосування інших сумішей.

Переважно ця маса використовується:

 • при ловлі на пружину - запобігає розсипанню суміші під час проби риби;
 • для фідерних снастей. Використовується на водоймах з течією, де звичайні суміші занадто швидко вимиваються. Ще одне завдання пластиліну - тривала ловля без перезакидів, рибалки часто ставлять вудку на всю ніч і повертаються вранці для перевірки снастей. Час розсмоктування складу часом доходить до 2 діб;
 • для виготовлення сосків пластилін підходить ідеально. Риба розсмоктує суміш, а коли відчуває метал, випльовує гачок і само-підсікається.

Переваги пластиліну в порівнянні з іншими наживками і підгодовуваннями для ловлі:

 • стійкий до розсипання;
 • не спадає з гачка, також пластилін може використовуватися навіть в ролі великих насадок;
 • повільно вимивається, а аромат пластиліну виділяється довгий час;
 • дозволяє не змінювати насадку при частих пере-закидах;
 • має не тільки гарний запах, але і смак.
Є вдалим складом для лову коропових в умовах сильної течії. У стоячих водоймах застосовується рідше, так як немає необхідності у високій щільності складу.

Який буває пластилін для риболовлі

Якщо вибирати покупні варіанти пластиліну, в першу чергу слід звертати увагу на вид риби, для якої він призначається. Залежно від цього фактору змінюється склад і тип ароматизатора.

Основні різновиди щодо типу риби:

 • на велику рибу. Продається з підвищеною в'язкістю для тривалого утримання в годівниці. Важлива перевага складу - через високу щільність дрібниця не здатна харчуватися сумішшю, тому знижується кількість порожніх клювань. Переважно продається з фруктовим ароматом і включає численні поживні компоненти для залучення коропа, карася, плотви і т. д .;
 • на прісноводну рибу. У складі використовуються інгредієнти рослинного походження, які застосовуються в основі класичних принад. Зазвичай до складу включаються: амінокислоти, зернові крупи, атрактанти для залучення риби в ставках і річках.

Якщо розглядати різновиди суміші з точки зору запахів, вони бувають:

 • ванільні. Ефективно використовуються на річках і ставках для упіймання всієї риби, що харчується різними зернами;
 • медові. Багато риби є любителями солодощів, на них розраховані медові різновиди пластиліну. Найбільшими поціновувачами солодких смаків і ароматів є коропові;
 • фруктові. Застосовуються для лову більшості видів риб, підходять для всіх форм і видів годівниць, а також пружинок. Висока в'язкість забезпечує міцне утримання в годівниці. До складу вносяться рослинні речовини, білки і ароматизатори;
 • кукурудзяні. Найчастіше застосовують у відношенні риби, яка часто харчується кукурудзою;
 • конопляні. Відходи конопель ефективно використовуються на рибалці з метою залучення коропових;
 • горохові. Весь склад горохового пластиліну абсолютно натуральний і безпечний для водойми, в ньому містяться зернові, вітамінні, молочні компоненти, амінокислоти, молоко і антиоксиданти. На гачку часто виявляється короп, плітка і лящ;
 • часникові. В основі суміші включений подрібнений часник. Його стійкий і сильний аромат приваблює рибу, залишаючи маслянистий слід після себе.
Всі перераховані аромати додаються в склади зі злаками, білковими компонентами, амінокислотами, маслами і вітамінними комплексами.

Пластилін - це повністю підготовлене речовина, яка відразу готова до використання, його не потрібно змочувати, розмішувати або виконувати будь-які інші маніпуляції. Зазвичай на пластилін добре ловиться плотва, лящ, короп і багато інших видів прісноводних риб. Залежно від мети полювання може підбиратися і колір суміші, він залежить від типу аттрактанта: анісовий склад володіє салатовим кольором, фруктові аромати - червоні, горохові суміші чорні. Часом колір важливий для отримання кращої здобичі.

Рекомендуємо пізньої осені, взимку та ранньої весни використовувати суміші з додаванням ванілі, часнику і конопель. У спеку риба краще відгукується на солодкі запахи (медові, фруктові), аромат шоколаду і гороху.

Переваги і недоліки застосування пластиліну рибальського

Пластилін має масу переваг, що дозволяють підвищити ефективність риболовлі:

 • легкість виготовлення приманки, стійкої до течії;
 • немає необхідності в попередньому приготуванні речовини;
 • активно використовується в якості насадки завдяки стійкості на гачку;
 • легко використовується для наповнення годівниць;
 • завдяки наявності в складі бетаїну, річкова риба активно і різко атакує приманку;
 • зберігає правильну форму довгий час;
 • практичний в більшості сфер риболовлі.
Єдиним мінусом речовини є висока вартість, покупні суміші завжди дорожче приготовлених власноручно.

Виготовлення пластиліну в домашніх умовах

Рибальський пластилін своїми руками виготовляється за численними рецептами, розглянемо основні варіанти приготування:

 1. На основі халви, макухи і ванільного цукру. Спочатку товчемо халву до створення однорідної консистенції і надання суміші м'якості. Додаємо до складу макуху і місимо суміш 30 хвилин, вона повинна вийти маслянистою. Вносимо ванільний цукор в якості аттрактанта. Рекомендуємо відразу підготувати грудки, зручні для закидання або насадження, так як скоро суміш застигне. Під час риболовлі на дрібну рибу такий пластилін марний, але на коропів є ідеальним варіантом.
 2. Рецепт з манкою і горохом. Вимочуємо горох протягом доби у воді, щоб він придбав певну м'якість. Перемелюємо горох і вносимо в суміш манку, її кількість визначається «на око», залежно від стану суміші. Готовий продукт привертає рибу приємним ароматом гороху і якісно кріпиться на різних гачках.
 3. Рецепт на основі манки, гороху і меду. Великою популярністю користується у рибалок, що полюють на ляща. Заздалегідь заливаємо горох водою і встановлюємо на вогонь до закипання. Варимо горох 2-3 години, потім зливаємо рідину, додаємо мед і манку.
 4. Рецепт з картоплею, борошном (кукурудзяним) і житнім хлібом. Спочатку варимо картоплю, очищаємо від шкірки і товчемо. Додаємо хліб і вносимо борошно, залежно від бажаної консистенції пластиліну.
 5. Коропова приманка з горохом, картоплею, манкою і борошном. Варимо картоплю в мундирі, очищаємо і товчемо до отримання пюре. Додаємо гороху 25-35% від загальної маси і варимо все разом. Щоб забезпечити потрібну консистенцію, вносимо до складу борошно.

Поради щодо використання пластиліну для риболовлі

У готовому вигляді суміш повинна вийти кулястою, яку зручно насадити на гачок і заховати жало. Так як використовувати рибальський пластилін можна різними способами, важливо попередньо враховувати величину, розмір рота і повадки риби, на яку ведеться полювання.

Рибальський пластилін як користуватися:

 • у вигляді бойла що пилить. Окремо на вудці закидаємо кулю, яка поступово поширює аромат в окрузі. В цей час спокійно ловимо рибу, з невеликою періодичністю перевіряючи стан бойла;
 • в ролі підгодовування. Всю масу ділимо на маленькі кулі і закидаємо в воду як звичайне підгодовування;
 • в якості приманки. Кулю робимо відповідного розміру під рот риби. ЇЇ насаджуємо на гачок замість приманки.

Додаткові поради щодо використання:

 • попередньо прикормлюємо рибу, тоді рибалка виявиться результативніше;
 • враховуємо тривалий процес розпилення ароматичних речовин;
 • в готову суміш рекомендуємо додавати зернові компоненти;
 • під час власноручного приготування складу застосовуємо виключно свіжі інгредієнти, на старі продукти риба не клюне;
 • воду додаємо в невеликій кількості, краще відразу запастися нею з обраної водойми;
 • кращий результат показують натуральні ароматизатори, що імітують знайомі для риби запахи;
 • досвідчені рибалки до складу додають молоко, воно володіє в'язким ефектом і залишає білу пляму на воді.

Виготовляючи рибальський пластилін і снасті своїми руками, вдається отримати економію в 2-3 рази. На жаль, досягти рівної ефективності домашнього і покупного пластиліну не вдасться через складність знаходження бетаїну, але все одно улов обіцяє вийти рясним.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Що таке риболовний пластилін

Схожі статті

Рибалка в місті Хмельницький. Озеро Дубове 2

Рибалка в місті Хмельницький. Озеро Дубове 2

Озеро знаходиться в місті Хмельницький. Дамба по вулиці Митрополита Шептицького. Дана водойма відмічена на карті Риболовних місць Хмельниччини. Водойма велика, має площу плеса 35га. Середня глибина  – 3-1,5м. Дно чисте. Водойма не спускалась з 1989 року. Практикується також зимова риболовля.

Що таке незачіпляйка на щуку і як нею користуватися

Що таке незачіпляйка на щуку і як нею користуватися

Як часто підводна рослинність і корчі заважали дістати з води велику рибу? Подібні проблеми знайомі більшості рибалок, але ж рибалка в густій рослинності часто виявляється найбільш уловистою. Особливо любить водорості щука, ймовірність її вилову значно вище в рослинності, між каменів і корчів, ніж на відкритому дні. На допомогу рибалкам розроблена коливна, обертова і плаваюча незачіпляйкана щуку. Подібна блешня показує кращі результати в складних умовах, значно переважаючи ловлю на воблери.

Коли і як нереститься окунь

Коли і як нереститься окунь

Окунь - одна з найпопулярніших риб, на яку полює більшість рибалок. Популярність окуневій риболовлі надає поширеність і агресивність риби, вона не відрізняється сильною хитрістю, але нерідко вередує. Окунь водиться і в стоячій, і в швидкоплинній воді, хоча вважає за краще знаходитися в чистій воді, рідше зустрічається в мутних водоймах. Окуня зловити нескладно на більшість снастей з тваринами приманками, але в усьому періоді лову є особливий час - нерест. Риба нереститься весною, і з цього періоду рибалка може отримати користь.

Як ловити окуня на балансир

Як ловити окуня на балансир

Рибаків, що полюють на окуня, останнім часом додалося, а все через азартність і захопливість процесу ловлі. Сучасні магазини пропонують чимало різновидів приманок на окуня, багато які з них дійсно уловисті. Однією з різновидів приманок є балансир. Ловля окуня з човна на балансир, як і зимова риболовля, часто виявляється успішною через активну гру приманки. Приманка починає активно пересуватися в товщі води, чим приваблює хижака з будь-яким настроєм.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикорм 3-K Baits "Мамалига" 0.5кг.

Прикорм 3-K Baits "Мамалига" 0.5кг.

 "Мамалига" - універсальний прикорм для будь-якої білої, мирної риби. Ефективна в приманюванн..

23Грн.

Мастирка по Київськи Fish Food & Pelorus 300гр.

Мастирка по Київськи Fish Food & Pelorus 300гр.

Мастирка «по-Київськи» серії Fishing Bait від ТМ FishFood Technologies - це класична рибальська на..

25Грн.

Пластилін на мелясі Fish Food 350гр.

Пластилін на мелясі Fish Food 350гр.

Універсальна ароматизована готова до використання пластична рибальська принада з високим ступенем ..

25Грн.