Способи насадки опариша на гачок

Личинка мухи - уловиста наживка, використовувана при ловлі різних видів риби. Вона володіє природним запахом і привабливою рухливістю. Опариш здатний спровокувати на клювання навіть саму мляву рибу. Універсальна наживка порадує результатами, якщо риба відмовляється від інших принад, підходить при лові в будь-який час року. Головне знати, як насаджувати опариша на гачок, щоб отримати від нього максимальну ефективність.

Як насадити опариша на гачок

Головне правило при насадженні личинки - жало гачка для опариша має проходити наскрізь. Личинка захищена щільною оболонкою. З цієї причини жало гачка, заховане в опариші, часто не засікає рибу.

Основні способи насадки опариша на гачок:

 • Класичний варіант. Візьміть личинку двома пальцями, проткніть її вістрям гачка одним рухом. Постарайтеся протягнути гачок під щільною шкіркою, не зачіпаючи м'язових нутрощів. Опариш проколюється біля потовщеного краю.
 • Зворотна насадка передбачає насадження личинок тонким краєм. Варіант використовується при лові великої риби. Тут доречно насаджувати відразу кілька личинок.
 • Насадження вздовж - виключення з правила. Тут жало гачка ховається всередині личинки. Спосіб застосовується при ловлі великої риби. Трофей повністю заковтує гачок, зводячи до мінімуму ймовірність сходження.
 • Через середину. Досвідчені рибалки проколюють тіло личинки посередині. При насадженні опариш займає природне положення у воді. Проколювання личинки по центру призводить до швидкої її загибелі. Тут наживка змінюється частіше.
 • Щоб запобігти зачепу. Насаджують опаришів різними способами, а останню личинку надіньте на жало «панчохою». Так, ви убезпечите навіть ловлю в проводку.

Часто початківцям рибалкам доводиться довго тренуватися, щоб виробити ефективний спосіб насадження, при цьому потрібно чимало личинок. Для економії коштів рибалки часто здійснюють розведення опариша для риболовлі самостійно в домашніх умовах.

Насадження декількох опаришів

Важливо знати, як правильно насаджувати опариша на гачок у великій кількості. Використання декількох личинок дозволяє отримати пучок. Дрібна риба на нього не реагує. Насадкою обов'язково зацікавляться великі екземпляри. Личинки насаджуються в кількості 4-6 штук. Надягаються на гачок вони будь-яким способом.

Але існує найбільш уловистий варіант:

 • одну личинку за тонкий край;
 • другу личинку за товстий край;
 • третю - посередині;
 • четвертою закрийте жало.
Головна перевага використання
декількох опаришів полягає в їх хаотичному русі. Кожна личинка ворушиться
по-своєму, створюючи відчуття великої кількості різноманітної їжі.

Насадження опариша «бутербродом»

Опариш - насадка на гачок, що відрізняється своєю уловистістю. Але підвищити її ефективність дозволяють додаткові наживки. При відсутності клювання рибалці доводиться проявляти кмітливість, пропонуючи рибі комбіновані насадки. Часто опариша насаджують на один гачок з мотилем. Але практика показує, що личинку краще комбінувати з насадками рослинного походження:

 • кукурудза;
 • тісто;
 • горох;
 • хліб.

У різних комбінаціях опариш - найміцніший компонент. Він насаджується першим. Потім жало гачка закривається другим використовуваним компонентом. М'яка насадка закриє вістря, але при клюванні дозволить рибі добре засіктися.

Вибір гачка для опариша

Незалежно від виду ловлі для її ефективності необхідно правильно підібрати гачки для лову на опариша. Якщо ви використовуєте опариша в якості наживки, зверніть увагу на деякі фактори:

 • наявність невеликого жала. Якщо використовувати гачок з великим жалом, воно завдасть серйозної шкоди личинці. Просмикуючи його під шкіркою, ви зачепите нутрощі опариша. Личинки які швидко гинуть потребують частої заміни;
 • вибирайте легкий гачок. Його велика вага швидко опускає приманку на дно. Тут опариш опускається неприродно. Різниця в швидкості опускання приманки насторожить і відлякає рибу;
 • використовуйте гачки для опариша з жалом без борідки. Личинка і без неї надійно тримається на гачку. Борідка сильно травмує опариша, знижуючи його активність і привабливість.

Зберігання насадки

Часто після риболовлі залишається велика кількість опаришів. Кожен намагається зберегти їх до наступного виходу на водойму. При неправильному зберіганні вже через кілька днів ви побачите, що активні опариші перетворилися в нерухомих лялечок. Дотримуйтеся правил зберігання:

 • Тара. Зазвичай личинки продаються в пластиковій коробочці. Вона щільно закривається кришкою з невеликими отворами. Використовуйте великі коробочки. Тут личинки не подавлять один одного, і залишиться достатньо місця для субстрату.
 • Температура. Опариш зберігається при температурі від 0 до 4 градусів. Поставте коробочку на нижню полицю холодильника. У морозильній камері личинки швидко загинуть. Замість холодильника, використовуйте льох та інші прохолодні місця. Прохолода дозволяє зберігати опариша більше двох тижнів.
 • Субстрат. Його роль відіграють дрібна тирса, пропущена через сито. Замість тирси, застосовуються перемелені висівки, кукурудза, манна крупа. Використовуйте обсяг субстрату, який в два рази перевищує обсяг личинок.

Рекомендації

Щоб риболовля принесла не тільки задоволення, але і порадувала результатом, пропонуємо ознайомитися з порадами щодо використання опариша:

 • щоб зрозуміти, як насадити опариша на гачок за голову, зверніть увагу на два його кінці. З потовщеною боку зможете розглянути очі - невеликі чорні точки, розташовані на голові;
 • личинка яка лопнула швидко «стече». На гачку залишиться лише шкірка. Риба на неї не клює;
 • виводячи жало гачка назовні, ви забезпечите тривале використання насадки;
 • щоб личинки не з'їжджали на волосінь при численних закиданнях, не обрізайте її край при монтажі гачка;
 • опариші які перетворилися в лялечки стануть хорошою підгодівлею;
 • використовуйте гострі гачки. Тупе жало не проколює оболонку личинки, а лише розриває її;
 • повторне насадження опариша здійснюється з використанням вже наявних отворів;
 • насаджуючи опаришів пучком, не робіть різких ривків при закиданні.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Способи насадки опариша на гачок

Схожі статті

Прикормка з пшона для рибалки

Прикормка з пшона для рибалки

Пшоно відноситься до головних компонентів будь якої прикормочної каші. Воно радує позитивними результатами при лові коропових. Якщо пшоно для риболовлі правильно зварити і додати інші компоненти різних фракцій, ви отримаєте привабливу суміш, що дозволяє насолоджуватися хорошим клюванням.

Кукурудза для рибалки

Кукурудза для рибалки

Багато рибалок, які вибирають рослинні насадки, віддають перевагу кукурудзі. Уловиста приманка змушує рибу проявляти активність. Апетитна насадка володіє природним привабливим ароматом і зовнішнім виглядом. Рибалки мають можливість придбати насадку в будь-який час року. Консервована кукурудза для риболовлі продається в продуктових і в рибальських магазинах.

Способи насадки черв’яка на гачок

Способи насадки черв’яка на гачок

Черв’яки - універсальна насадка, використовувана при різних умовах лову. Вирушаючи на водойму, досвідчений рибалка запасається хробаками. Вони здатні зацікавити багатьох видів риб. Однак позитивний ефект від наживки ви зможете отримати при правильному її використанні. Якщо знати, як правильно насаджувати хробака на гачок, з'являється надія на хороший улов.

Як чіпляти живця для ловлі риби

Як чіпляти живця для ловлі риби

Живцем називається жива рибка невеликих розмірів. З її допомогою ловляться багато хижих видів. Наживка володіє прекрасною уловистістю. Ніщо так не приваблює хижу рибу своїми рухами, кольором, запахом, як жива приманка. Домогтися позитивних результатів вдасться, якщо знати, як правильно насаджувати живця. Адже це впливає на його гру і привабливість.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Ящик Aquatech 1703Т (3 полиці. Прозора кришка)

Ящик Aquatech 1703Т (3 полиці. Прозора кришка)

Ящик Aquatech 1703Т 3х-поличковий аналогічний ящику 1703 3х-поличковому, від якого відрізняється ті..

340Грн.

Спінінг телескопічний Apache Navigators New

Спінінг телескопічний Apache Navigators New

Guangwei Apache Navigators - універсальний недорогий телескопічний спінінг. Бланк вудлища виготовле..

326 - 462Грн.

Атрактант 3-K Baits Bambina 250мл.

Атрактант 3-K Baits Bambina 250мл.

Як діють атрактивні рідини? Вони першими вивільняються з прикорму, в момент, коли той потрапляє в ..

60Грн.

Прикорм 3-K Baits "Мамалига" 0.5кг.

Прикорм 3-K Baits "Мамалига" 0.5кг.

 "Мамалига" - універсальний прикорм для будь-якої білої, мирної риби. Ефективна в приманюванн..

23Грн.