Воблер з підгрузкою, або як змусити його ловити рибу

Доволі часто, в гарячих дискусіях тієї чи іншої риболовлі в середовищі вітчизняних любителів «тихого» полювання, можна почути запитання про те, що ж впливає на уловистість такої приманки, як воблер? Начебто два однакових воблера - та ж форма, розміри, забарвлення, але один ловить, а інший ну просто ні в яку! Причому цим питанням задаються не тільки новачки, але і спінінгісти зі стажем. Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Вибираємо воблер, враховуючи важливі моменти

Насправді все набагато простіше, ніж здається! При покупці воблера, звичайно ж, його необхідно прискіпливо перевіряти, так як брак в даному виді товару зустрічається досить-таки часто, причому брендові фірми також не застраховані від цієї напасті - адже приманка яка завалюється на бік малоефективна!

Крім цієї широко поширеною проблеми іноді доводиться трішки підкоригувати безпосередньо поведінку даної приманки у воді. Ну і, звичайно ж, в деякі сезони необхідний швидко потопаючий воблер - тобто, потрібна така приманка, яка б максимально швидко добиралася до затребуваного горизонту води. Особливо це актуально восени, коли риба годується безпосередньо біля дна! І, як наслідок, у вирішенні всіх вище перелічених проблем можуть надавати суттєву допомогу експерименти з додатковою огрузкою або підгрузкою воблерів.

Як збільшити масу воблера

Власне кажучи, існує кілька способів збільшити масу воблера, тим самим, виключити заводський брак і досягти необхідних якостей:

  1. Один з них полягає в тому, що трійникам, так би мовити, штатним або заводським, слід збільшити вагу, змінивши на гачки, зроблені з більш товстого дроту.
  2. Крім цього, можна обмотати безпосередньо цівку гачків мідним або ж свинцевим дротом, що, також, дасть можливість воблеру «потонути» максимально швидко. Однак, використовуючи даний метод, слід пам'ятати наступне, що збільшена площа трійників воблера буде невблаганно впливати на його проводку, так як збільшиться опірність води! Як наслідок, збільшивши масу воблера вищеописаним чином, можна настільки сильно поміняти його амплітуду коливань, тобто, гру, що не дивлячись навіть на глибоку проводку, така принада не буде викликати у хижака бажаного роздратування і моментальної, агресивної атаки можна не чекати!

Огрузка воблера власними руками

Як показала багаторічна, і треба відзначити успішна, модернізація воблерів, а вона неминуча, так як ринок, на жаль, переповнений «браком», та й робочі приманки лише приблизно відповідають своїм характеристикам, найкраще застосовувати додаткову огрузку за допомогою розміщення на корпусі елементів з важких металів. При цьому безпосередньо місцезнаходження такої огрузки - це завжди нижня частина корпусу воблера! Ну а необхідну точку, в якій буде розташовуватися шматочок свинцю, а також, його розміри, необхідно встановити дослідним шляхом.

Для цього в передбачуваному місці за допомогою скотчу або ж пластиліну необхідно прикріпити додатковий вантаж і опустити приманку в ємність з водою. Як правило, підгрузку розміщують за лопатою воблера. Справа в тому, що саме в цьому місці під час проводки утворюється якась турбулентність, під загадковою назвою «кишеня», з досить-таки великими розмірами. Секрет в тому, що якщо в цьому місці воблера помістити додатковий елемент, нехай навіть великий, то він жодним чином не впливатиме на гру приманки під час її проведення!

Безперечно, зміщення загальної маси приманки до її голови безпосередньо вплине на центр ваги тіла воблера в потоці. Але фішка полягає в тому, що якщо уважно простежити за поведінкою приманки в процесі руху зверху, то будуть добре помітні саме бічні коливання, які мають так звану вертикальну вісь. Ну а вона і є та точка, яка визначає центр ваги воблера і, як правило, безпосередньо в її близькості розташована петля, на яку чіпляється нижній трійник.

Тому, якщо розмістити підгрузку саме в даному місці - тобто, між петлею і лопатою, можна легко досягти наступних результатів:

  • Зверх енергійний воблер, який ну дуже вже виляє кормою, можна злегка «заспокоїти», помістивши підгрузку ближче до лопаті.
  • Пасивний воблер можна істотно «оживити», помістивши додаткову огрузку безпосередньо ближче до центру тяжіння, таким чином, розвантаживши хвостову частину приманки.

Після того, як точно встановлено місце розміщення підгрузки, а також її вага, слід шилом або ж маркером помітити дане місце, а потім приклеїти на епоксидну смолу шматочок свинцю. Як показала практика, щоб грузик чи не змістився під час застигання «епоксидки», його необхідно прихопити буквально крапелькою клею, наприклад, «супермоментом». Обмотавши воблер колечком з гуми, бажано туго, слід затиснути його, причому, за носову лопать в ручні лещата або ж пінцет. Природно, воблер необхідно розташувати таким чином, щоб смола стікала по всьому корпусу приманки рівномірно і не змінювала його!

Якщо ж, було прийнято рішення довантажити мініатюрні воблери, довжина яких не більше 4-х см, тоді необхідно використовувати намистинки з вольфраму. Так як вони за розміром значно менше свинцевих, то на кінцеву гру воблера абсолютно впливати не будуть!

  • Воблер з підгрузкою, або як змусити його ловити рибу

Схожі статті

Особливості снасті «Вбивця карася» і як зробити таке оснащення

Особливості снасті «Вбивця карася» і як зробити таке оснащення

Рибаки вже ознайомилися з новим донним оснащенням «вбивця карася», яке не так давно з'явилося на риболовецькому ринку, за рахунок цього збільшили свій улов. Як і інші оснащення, снасть вбивця карася відрізняється своїми позитивними і негативними сторонами.

Юшка (Уха) на багатті: найапетитніші рецепти

Юшка (Уха) на багатті: найапетитніші рецепти

Сама смачна юшка - це юшка, приготована на багатті. Безсумнівно, у кожного рибалки є свій рецепт приготування представленої страви. Існує багато рецептів юшки, яку готують на багатті. Який варіант вибрати - особиста справа кожного. При цьому варто відзначити, що є загальні правила для приготування апетитного бульйону. Необхідно дотримуватися їх, щоб замість юшки не вдався рибний суп.

Снасті для ловлі судака

Снасті для ловлі судака

В наш час існує величезна кількість способів ловлі різноманітної хижої риби. Вони підрозділяються на вузько-спрямовані і універсальні способи. Найбільш правильно підібрана вудка на судака допоможе ефективно обловити будь яке рибне місце і зловити цього хижака. Всім відомо, що судак воліє жити на дні водойм, а найбільшу активність він проявляє в темний час доби. Подібні особливості поведінки судака накладають певний відбиток на використовувані оснащення і способи лову. Саме тому спіймати такого хижака дуже складно.

Рибалка в липні. Яку рибу і чим ловити в липні

Рибалка в липні. Яку рибу і чим ловити в липні

Липень - прекрасна пора для рибалки: він не скутий незручним теплим одягом, пересуванню по водоймі ніщо не заважає, здавалося б, про що ще мріяти? Але є свої «але», і досить серйозні.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Воблер Strike Pro Midge 40. EG-074(SP)

Воблер Strike Pro Midge 40. EG-074(SP)

Напевно будь-який прихильник ультралайтової ловлі хоч раз чув про Midge. Абсолютно точно, що ті хто..

140Грн.