Як чіпляти живця для ловлі риби

Живцем називається жива рибка невеликих розмірів. З її допомогою ловляться багато хижих видів. Наживка володіє прекрасною уловистістю. Ніщо так не приваблює хижу рибу своїми рухами, кольором, запахом, як жива приманка. Домогтися позитивних результатів вдасться, якщо знати, як правильно насаджувати живця. Адже це впливає на його гру і привабливість.

Вибір гачків

Насадка живця - особистий вибір кожного рибалки. Тут шляхом проб і помилок підбираються зручні і надійні варіанти. Крім особистого досвіду, впливають умови лову. Найбільш популярні варіанти гачків:

 • спарений гачок для живця невеликих розмірів;
 • гачки з довгою цівкою;
 • трійники і двійники на великого хижака;
 • тонкі гачки на невелику рибу.
Перш ніж визначитися, як
насаджувати живця на гачок для судака, враховуйте розміри передбачуваного
улову. Переважно тут використовуються трійники або двійники. Також
використовують гачки на щуку. Вони забезпечують надійне кріплення насадки.

На якого живця яку ловлять рибу

Навіть велика риба віддає перевагу невеликому живцю. Його стандартна величина від 7 до 9 см. Щоб знати, як правильно насадити живця на щуку або іншого хижака, потрібно підібрати підходящу форму наживки. Рекомендується використовувати живця з вузьким тілом. Якого хижака на що ловлять:

 • при лові окуня рекомендується використовувати в якості живця бичка або в'юна;
 • використовуючи пічкура, є шанс зловити окуня, жереха;
 • йоржа і карася часто використовують на зимовій риболовлі;
 • при лові окуня і судака використовують в якості живця верховодки;
 • плотва приверне будь-якого хижака;
 • уклейка в теплій воді пробуджує апетит багатьох хижаків.

Як правильно насадити живця на гачок

Правильність насадки живця багато в чому впливає на кінцевий результат. Існує кілька основних способів:

 • Кріплення за спину. Жало гачка заводиться під верхній плавник. Тут проявляйте максимальну обережність. Щоб рибка тривалий час залишалася живою, постарайтеся не пошкодити хребет. Часто варіант насадження застосовується з використанням трійників.
 • Під зябра. Заведіть поводок під зябра, щоб петля виявилася в роті у живця. До петлі прив'язується гачок. Підтягніть поводок, поки гачок не торкнеться рота рибки. Тут рекомендується використовувати двійники. Насадження живця під зябра полегшується при використанні в'язального гачка.
 • За губу. Полюючи на щуку на течії, насадження за губу дає позитивні результати. Насаджується наживка швидко і без особливих зусиль, вона практично не пошкоджується.
 • За хвіст. На підставу хвоста щільно надівається гумка. З її допомогою досить зачепити живця за гачок. Даний спосіб насадки зовсім не пошкодить рибку.

Як правильно насаджувати живця, залежить від певних умов лову і виду передбачуваного хижака.

При використанні поплавкової вудки

Далеко не завжди ловля щуки на спінінг дає позитивні результати. Часто ловля хижака передбачає облов невеликих ділянок, порослих травою. Тут рекомендується чіпляти живця за губу одинарним гачком.

При ловлі на закидушку

При використанні донної снасті рекомендується використовувати металевий повідець. Пропустіть його через зябра і рот. Даний варіант використовується в будь-який час року. Закидушка дозволяє обловлювати глибокі ділянки. Якщо результат відсутній, використовуйте з снастю додатковий поплавок. Шматок пінопласту дозволить розташувати живця на певній відстані від дна. Обловлюючи різні шари, ви підвищите вірогідність упіймання хижака.

При ловлі з човна

З настанням холодів хижак починає проявляти найбільшу активність. Осінній жор - найкраща пора використання живця. Досвідчені рибалки воліють ловити з човна. Він дозволяє розташувати наживку в найперспективніших місцях. Краще вибирати ділянки з невеликою глибиною, розташовуючи живця в 30-40 см. від дна. У вітряну погоду досвідчені рибалки використовують поплавок, що виконує функцію вітрила. Піднімаючись від вітру, він пересуває живця, забезпечуючи його привабливу гру.

Враховуйте особливості при ловлі з човна:

 • на течії хороші результати показує ловля в проводку. Тут ви зможете обловлювати височини і поглиблення, підмиті берега і кордони рослинності;
 • на великих водосховищах рекомендується неквапливо рухатися на човні, забезпечуючи рівномірну проводку;
 • на стоячій водоймі насаджують живця під верхній плавник;
 • на річці рекомендується насаджувати рибку через зябра.

Інші способи застосування живця

Рибалки також використовують додаткові методи насадження:

 • кружки. Часто застосовуються в стоячій воді. Принцип їх дії нагадує плаваючу жерлицю. Тут знадобиться використання човна;
 • жерлиця. Перед тим як насаджувати живця на жерлицю, подбайте про міцне його кріплення. Оснащення популярне при зимовій ловлі;
 • резинка. Її головна перевага - можливість обловлювати далекі дистанції з берега. Часто дає позитивні результати при лові в очеретах або поблизу з водної рослинності.

Головні помилки при ловлі на живця

Часті помилки, яких припускаються початківці рибалки, можуть привести до повної відсутності клювання. Найбільш популярні з них:

 • використання живця виключно одного виду. Існує ймовірність, що в конкретній водоймі хижак не клює на дані наживки;
 • неправильна насадка живця на гачок при ловлі конкретного виду хижака;
 • якщо кріпити живця одинарним гачком під верхній плавник, він швидко злітає;
 • через певний час живець гине, втрачаючи свою привабливість. Рекомендується періодично міняти приманку;
 • раннє підсікання. Початкове завдання для щуки - вбити живця перед заковтуванням. Дайте їй трохи часу.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як чіпляти живця для ловлі риби

Схожі статті

Способи насадки опариша на гачок

Способи насадки опариша на гачок

Личинка мухи - уловиста наживка, використовувана при ловлі різних видів риби. Вона володіє природним запахом і привабливою рухливістю. Опариш здатний спровокувати на клювання навіть саму мляву рибу. Універсальна наживка порадує результатами, якщо риба відмовляється від інших принад, підходить при лові в будь-який час року. Головне знати, як насаджувати опариша на гачок, щоб отримати від нього максимальну ефективність.

Способи насадки черв’яка на гачок

Способи насадки черв’яка на гачок

Черв’яки - універсальна насадка, використовувана при різних умовах лову. Вирушаючи на водойму, досвідчений рибалка запасається хробаками. Вони здатні зацікавити багатьох видів риб. Однак позитивний ефект від наживки ви зможете отримати при правильному її використанні. Якщо знати, як правильно насаджувати хробака на гачок, з'являється надія на хороший улов.

Спінінгова риболовля для початківців

Спінінгова риболовля для початківців

В основі спінінгової ловлі лежить імітація руху живої рибки - здобичі хижаків. Необхідно тільки закинути приманку в потрібне місце і правильно здійснити її проводку, щоб залучити підводного мисливця. Завдяки своїй захопливості, високій результативності та спортивній складовій рибалка на спінінг привертає з кожним роком все більше нових прихильників. Для успішної ловлі на спінінг початківцям в першу чергу необхідно правильно підібрати снасть і освоїти базову техніку проводок.

Ловля судака на спінінг весною, літом та восени

Ловля судака на спінінг весною, літом та восени

Судак - найбільший представник сімейства окуневих. Ловля судака на спінінг - основний спосіб спортивної та любительської ловлі цієї риби по відкритій воді. Однак, щоб риболовля була успішною, важливо не тільки правильно підібрати снасті, а й знати, як, де і коли їх застосовувати.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Підсак EOS CE00-60551851

Підсак EOS CE00-60551851

Універсальна модель, яка буде відмінним варіантом для лову поплавцевими і донними снастями мирної р..

560Грн.

Гачки Vido Craft S-60 BN

Гачки Vido Craft S-60 BN

S-60 від корейської компанії Vido Craft - гачки для шарнірного монтажу силіконових приманок, викона..

4Грн. - 5Грн.

Трійник Kalipso 3001BN

Трійник Kalipso 3001BN

Потрійний гачок Kalipso виготовлений з високовуглецевої сталі і термооброблений таким чином, щоб ви..

3Грн.

Гачки офсетні Owner 5109 Worm Offset

Гачки офсетні Owner 5109 Worm Offset

Офсетні гачки серії 5109 від японського бренду Owner володіють широкою формою, заокругленим трохи ..

6Грн. - 7Грн.