Як ловити рибу на пінопласт

Риболовля на пінопласт зародилася ще в 80-і роки минулого століття. У той час пінопласт почали застосовувати в ловлі великого ляща і плітки на течії. Згодом, багато рибалок оцінили не тільки ефективність даної насадки, але і зручність її застосування в поєднанні з невисокою ціною. Тому в наш час пінопластові кульки рибалки застосовують досить широко. Дана стаття познайомить вас з областю застосування приманки з пінопласту.

Яка риба клює на пінопласт

На пінопластові насадки ловиться більшість видів мирних риб. Цілеспрямовано його застосовують для лову карася і коропа в стоячій воді, а також ляща та плотви на течії. Попутно на цю насадку можуть потрапляти амур і краснопірка в ставках і озерах, а також язь, головень, густера, синець та інші види риб в річках.

Чому риба ловиться на пінопласт

Існує кілька думок, чому риба ловиться на приманки з використанням пінопласту:

  • з цікавості до яскравої і помітної приманки;
  • випадково, прийнявши її за сміття;
  • цілеспрямовано, сприймаючи пінопласт як корм.

Більшість рибалок вважає, що причиною клювання на пінопластові кульки є їх помітність на будь-якому дні: і мулистому, і кам'янистому, і піщаному, і глиняному. Риба з цікавості, виявивши білу або кольорову,  яскраву і незнайому їй кульку, вирішує спробувати її на смак.

Багато рибалок вважають, що пінопласт сприймається рибою як сміття, яке заважає їй дістатися до їжі з годівниці. При цьому, більша риба заковтує кульку з пінопласту, маючи намір пропустити її через зябра, як будь-яке інше сміття. Вона не усвідомлює, що в кульці є гачок, і за рахунок ваги годівниці слідує само-засікання.

Середня риба, у якої вся пінопластова кулька може не поміститися в роті, часто чіпляється за гачок краєм губи. Це свідчить, що пінопласт не сприймається нею як корм, і вона не проявляє обережність.

Зовсім дрібна риба намагається
відштовхнути пінопластову кульку головою, роблячи все більш сильні рухи. В
результаті вона часто чіпляється за гачок шкірою голови.

Деякі рибалки впевнені, що рибу до пінопласту тягне запах і вигляд, схожий на шматочок тіста, кукурудзину, перловку, горошину. Вони обробляють кульки різними ароматизаторами і фарбують у відповідні кольори, щоб привернути рибу до насадки.

Ловля риби на пінопластові кульки: що важливо знати

На пінопласт ловлять в різних умовах. Але потрібно усвідомлювати, що при ловлі в стоячій воді риба не буде сприймати пінопласт як корм. В таких умовах риба бере корм в основному з дна. Найбільш імовірною причиною клювання на пінопласт в цьому випадку, буде сприйняття рибою кульки сміттям, що заважає їй з'їсти смачний корм з годівниці. Тому при лові риби на пінопластові кульки в стоячій воді не потрібно намагатися надати їм вигляд і запах зерна. Головне залучити рибу до годівниці.

На сильній або середній течії риба звикає до того, що корм може перебувати не тільки на дні, а й пропливати повз в товщі води. Тому її може залучити кулька, яку вона прийме за смачний шматочок корму. Якщо кулька буде перебувати в неприродному положенні, це може більше насторожити, ніж залучити рибу. Звичніше для неї буде виглядати наживка яка повільно опускається. Для цього потрібно помістити пінопластову кульку в течії крупинок корму, що вимиваються від годівниці.

Крім цього, пінопластові кульки використовуються як додаткова наживка разом з основною (хробаком, опаришем, зерном і т.д.). Роль пінопласту в цьому випадку буде полягати в тому, щоб підняти гачок з наживкою від дна. Це ефективно використовувати на мулистому дні, а також при лові риби, яка не шукає корм на дні, а харчується в товщі води (чехоня, а іноді і плотва).

Снасті для ловлі риби на пінопласт

Снасть для ловлі на пінопласт залежить від умов застосування. У стоячій воді можна використовувати практично будь-яке вудилище, що дозволяє закинути оснастку. Необхідно встановити плетену або монофільну волосінь, тому що риба найчастіше підсікається сама, і висока чутливість снасті не потрібна.

В таких умовах найчастіше використовують відкриті годівниці типу флет або пружину. Її вага повинна бути не менше 50 гр. щоб забезпечити замо-засікання. Годівниця для лову риби оснащується одним-двома короткими (до 7 см.) поводками з темної плетеної жилки, щоб риба приймала поводок за травинку.

При ловлі на течії не варто використовувати монофільні волосіні, які мають велику парусність і сильно зносяться. Застосування плетених шнурів диктує вимоги до використовуваних снастей. Вудлище повинне бути оснащено пропускними кільцями з карбіду кремнію або оксиду алюмінію. Найкраще рибалити на фідер.

На сильній і середній течії кращою формою годівниці є закриті годівниці-клітки в поєднанні з коротким повідком.


Для лову на пінопласт в будь-яких умовах використовуються тільки глухі монтажі, щоб годівниця була закріплена на волосіні нерухомо. Гачки повинні бути виготовлені з тонкого дроту, їх розмір залежить від розміру риби.

На гачок насаджується пінопластова кулька таким чином, щоб жало гачка залишалося відкритим. Розмір кульки підбирають під гачок так, щоб вони володіли невеликою позитивну плавучістю.

Ароматизація і фарбування пінопластових кульок

У рибальських магазинах завжди існує вибір вже готових пінопластових кульок, забарвлених в різні кольори і мають різні запахи. Важливо вибрати їх правильний розмір - не великі, але не більші за зерно кукурудзи. Приготувати таку наживку можна і самостійно нарізавши пінопласт на відповідні шматочки, надавши їм потрібний колір і аромат.

Ароматизуючи пінопластові
кульки важливо застосовувати запахи, відповідні запаху підгодовування.
Ароматизатори для риболовлі можуть бути різними - з запахом ванілі, меду,
конопель.

Щоб забарвити кульки можна використовувати розчин зеленки, флуоресцентний лак, а також натуральні барвники, наприклад, буряковий сік.

Прикормка для ловлі на пінопласт

Сучасна донна ловля передбачає обов'язкове використання прикормки. Ловля на пінопласт без підгодовування просто неможлива. Для лову на пінопластові кульки використовують як готові сухі підгодовувальні суміші, так і саморобне підгодовування.

 «Магазинні» підгодовування можна використовувати універсальні, але краще підбирати їх до конкретного виду риби. Правильно приготовані саморобні підгодовування часто не поступаються в ефективності покупним.

Базовими саморобними підгодовуваннями для ловлі на пінопласт на течії вважаються:

  • пшоняна каша, пересипана макухою,
  • варений горох, перекручений на м'ясорубці,
  • панірувальні сухарі навпіл з макухою.

Для ловлі в стоячій воді, крім перерахованих вище, в якості прикормки використовують каші з кукурудзяної крупи або геркулесу. Так само добре працює тісто з панірувальних сухарів і йогурту.

Більш складні склади
підгодовувань має сенс застосовувати тільки при чіткому усвідомленні
необхідного результату.

Консистенція підгодовування залежить від умов лову. Її підбирають таким чином, що б підгодовування повністю вимивалася з годівниці за 2-5 хвилин, створюючи навколо годівниці хмару з частинок прикормки. В якості сполучного компоненту використовують манку або муку, а в якості розпушувача - висівки або макуху.

Ефективність підгодовування можна збільшити за допомогою ароматизаторів, але додавати їх в прикормку слід дуже обережно - дуже сильний запах відлякає рибу.

Коли найкраще ловити на пінопласт

На течії з найбільшим успіхом пінопласт для риболовлі в якості приманки використовуються навесні і на початку літа, оскільки саме в цей час року:

  • вода має таку температуру, яка допомагає рибі вловити запах прикормки здалеку;
  • риба від'їдається після зими, намагаючись набратися сил перед і після нересту, і добре відгукується на підгодівлю.

Починаючи з середини літа, риба гірше відгукується на підгодівлю, тому використовувати пінопласт для риболовлі не дуже ефективно.

В стоячій воді найкращі
результати при лові на пінопласт бувають влітку, коли риба переходить з
тваринного корму на рослинний.

На клювання великий вплив мають погодні умови. З настанням весни, чим тепліше і сонячніше, тим краще клює риба. А ось влітку, коли починається спека, рибу на пінопласт краще ловити в похмуру погоду, при дрібному дощі, а також на світанку або перед заходом сонця.

Закид і виведення

При лові донними снастями, в т.ч. і на пінопласт, дуже важливо здійснювати закидання в одне і те ж місце. Це дозволяє сконцентрувати максимальну кількість риби в точці лову. З такою метою зазвичай вибирають орієнтир, в напрямку якого будуть робитися закидання - помітне дерево на протилежному березі, буй, корчі і т.д. Бажана дальність закидання забезпечується шляхом кліпсування волосіні або фіксації її на шпулі канцелярською гумкою.

Важливим при ловлі на пінопласт є техніка виведення риби. Адже в основному риба ловиться само-засіканням, а отже, гачок найчастіше зачеплений ненадійно. Тому потрібно оволодіти мистецтвом - підвести рибу ближче, щоб її легко було виловити підсакою.

Волосінь при виведенні повинна весь час залишатися в натягнутому стані, але з не дуже сильним ступенем натягу, щоб не відірвати рибі губу. Підтягувати рибу рекомендується шляхом підняття вудилища вгору, а опускаючи вудилище, підмотувати волосінь за допомогою котушки.

Важливо не дати піти рибі в
зарості, так як це з великою ймовірністю призведе до її втрати. Варто акуратно
відвести її на чисте місце і там вже продовжити виведення. Велику рибу краще
брати в підсак, а дрібну можна прийняти і руками.

Мирні риби в основному опираються тільки в перші хвилини, а якщо підвести їх до поверхні, вони заспокоюються. Але підвівши рибу ближче до берега можна спостерігати другий пік її активності по опору при вигляді рибалки. Ускладнюється процес виведення і наявністю годівниці. Тому розслаблятися не варто до тих пір, поки риба не виявиться на березі.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як ловити рибу на пінопласт

Схожі статті

Як зварити мамалигу для рибалки

Як зварити мамалигу для рибалки

Що таке мамалига? Як правильно зварити кукурудзяну кашу суворо за рецептом, коли немає великого досвіду в питанні риболовлі? Початківцям рибалкам завжди цікаво дізнатися щось нове, ефективне, як готується кукурудза для ловлі риби.

Лад (строй) і тест спінінга

Лад (строй) і тест спінінга

На сьогоднішній день часто виникає проблема – як вибрати найбільш підходящу модель з усього різноманіття спінінгових вудилищ, пропонованих виробниками рибальських снастей. Підходить чи ні вудилище під завдання, що стоять перед рибалкою, визначається цілою низкою характеристик. Деякі з них очевидні - довжина і вага, а ось лад і тест спінінга вимагають обговорення.

Як ловити на фідер вночі

Як ловити на фідер вночі

Клювання особливо активне при настанні сутінків і світанку, кожен рибалка прагне поїхати на нічну риболовлю чи потрапити на вечірню, ранкову зірку. Інше корисне спостереження - в нічний час риба сходить набагато рідше, а на гачок попадаються більші особини. Нічна ловля вимагає підготовки умов, снастей і належну бадьорість рибалки. 

Заборона на вилов риби в зимувальних ямах Хмельницької області 2019-2020 року

Заборона на вилов риби в зимувальних ямах Хмельницької області 2019-2020 року

З першого листопада на Хмельниччині розпочинається осінньо-зимова заборона на ловлю водних біоресурсів у зимувальних ямах, яка триватиме до початку весняно-літньої заборони на період нересту 2020 року.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг телескопічний Apache Navigators New

Спінінг телескопічний Apache Navigators New

Guangwei Apache Navigators - універсальний недорогий телескопічний спінінг. Бланк вудлища виготовле..

326 - 462Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Спеціалізована котушка, призначена для лову коропа, сазана і іншої великої риби на донні оснащення...

465 - 545Грн.

Тісто Corona плаваюче (флюоресцентне) 20гр.

Тісто Corona плаваюче (флюоресцентне) 20гр.

Тісто яскравого кольору, яке буде спливати над дном і не губитися в мулі і смітті на дні. Яскравий..

25Грн.