Як ловити рибу на сало

Пошуки трофейних екземплярів часто призводять рибалку до необхідності випробувати нові і перспективні приманки. Нерідко використовуються такі незвичайні насадки, як ковбаса, суха кров, сало. Ловля риби на сало показує хорошу результативність, найкращий ефект має в холодну пору року, коли здобич плаває в пошуках поживного продукту. Ловля риби на сало з часником зручна, так як вдається одночасно взяти з собою провізію і приманку, а часниковий запах добре розноситься по водоймі, залучаючи його жителів.

Яку рибу можна ловити на сало

У вітчизняних водоймах на калорійну насадку добре йдуть коропові, які до того ж люблять аромат часнику. Часто виявляється ефективною ловля ляща на сало, адже у нього є постійно хороший апетит. У пориві жору він з великим задоволенням поласує салом, ніж крупами. Практично у всіх водоймах можна ловити ляща такою незвичайною приманкою. Ще результативна ловля плотви на сало ранньою весною і восени.

Шматочки сала на гачку привертають:

 • карася;
 • ляща, підлящика;
 • сома;
 • язя;
 • коропа;
 • густеру;
 • лина;
 • чехонь;
 • великих особин червоноперки і плотви.

Ловля плотви відбувається виключно великих розмірів, так як невеликі особини не здатні з'їсти сало. Приманка не підходить рибі зі слабким ротовим апаратом.

Вибір сала для риболовлі

Рибак повинен знати, що успіх риболовлі безпосередньо залежить від якості і правильного вибору приманки.

Різні рибалки стверджують, що можна ловити ляща на:

 • свіжий продукт без прожилок;
 • солоне, м'яке сало;
 • свіжий продукт, який має невеликі прожилки;
 • копчене сало зі шкіркою;
 • сало з часником.

Не можна назвати жоден із способів кращою приманкою, всі вони мають місце в рибній ловлі, і конкретний вибір залежить від переваг риби у водоймі.

Незалежно від способу приготування насадки, важливо дотримуватися основних правил:

 • краще використовувати сало з високою щільністю. Якщо воно отримає консистенцію смальцю або потече під дією температури, підвищується ризик зльоту приманки в процесі закидання. Важливо використовувати тільки той продукт, що добре тримається на гачку;
 • ловля на сало з часником або без нього буде результативна при правильній нарізці приманки. Якщо під час приготування прикормки або насадки для лову використовувалося сало, нарізане кубиками менше 3 мм, на наживку спливеться багато дрібниці. Занадто великі кубики не дозволять рибі яка зацікавиласьзаковтнути приманку;
 • свіжість продукту - це запорука гарної риболовлі, на насадку з протухлим запахом коропові не зреагують.

Підготовка сала до риболовлі

Особливої попередньої підготовки сала перед риболовлею не потрібно, але є кілька моментів, що спрощують ловлю:

 • зберігати сало до від'їзду краще в морозильнику. Трохи підтале сало простіше в підготовці;
 • якщо планується використовувати солоне сало, його попередньо слід засолити і дати настоятися день-два;
 • щоб уникнути помилки, з собою краще мати одночасно кілька підготовлених різновидів сала;
 • підвищити ефективність всіх способів лову допоможе додавання на гачок опариша і мотиля - це улюблений корм, який покликаний привернути увагу до основної «страви»;
 • іноді риба відмовляється ловитися на кубики. Якщо подібне раніше спостерігалося, заздалегідь зрізаємо з шматочків сала кути, щоб вони вийшли круглими;
 • попередньо нарізають лише частину приманки, так як по ходу лову можуть знадобитися більші чи менші розміри, їх готуємо прямо на місці;
 • щоб підвищити активність клювання, доцільно використовувати ароматизатори. У ролі натуральних ароматизаторів використовуються продукти з пряними ароматами: перець, часник, гвоздика, кориця. Варіант простіше і дорожче - використовувати покупні спреї.

Як зробити наживку з сала

Наживка виявиться дійсно уловистою, якщо врахувати наступні важливі поради:

 • заздалегідь нарізають сало на приманку і насадку на кубики, ще вдома. Найкраще використовувати кубики розміром 5 мм. Ця умова важлива, так як нарізати підморожене сало набагато простіше, ніж вже розтанувший продукт. На великих коропів краще різати кубики по 1 см;
 • на коропів і лящів доцільно використовувати волосяну оснастку або кріпити по 2-4 невеликих шматка сала, імітуючи вигляд опаришів;
 • якщо планується ловля обережних, великих коропових, рекомендуємо ховати рибальські гачки всередині сала. Головне - заховати вістря. Короп схильний довго пробувати наживку перед захопленням, відчувши гострий металевий предмет, він втече геть.

Особливості лову риби на сало

Ловля на сало з часником активно використовується в поєднанні з трьома основними видами снастей:

 • поплавкова ловля;
 • донна ловля;
 • маскування гачків в донки.

Кожен спосіб використовується для певного виду риби.

Поплавкова ловля

Нічого екстраординарного від рибалки з поплавковим вудилищем не потрібно, хоча певна специфіка лову на сало існує. Подібна снасть придатна для лову невеликих коропових: карася, плотви і дрібного коропа, ляща. Найкраще на поплавкову снасть з салом ловиться карась. Краще використовувати для вудіння спортивні поплавки, що мають 2 кріплення. Конструкція з двома петлями краще передає клювання і дозволяє відчути коливання приманки під час вітряної погоди.

Краще використовувати основну волосінь діаметром 0,2 мм, а повідковий матеріал - 0,14 мм. Обов'язково встановлюються міцні і заточені гачки, здатні пробити губу при підсікання риби. Частина рибалок з метою спрощення підсічки залишають вістря відкритим.

Сало є не тільки успішною приманкою, а й входить до складу прикормки. Для приготування прикормочної суміші слід змішати сало з мотилем і опаришем. Щоб обважнити приманку, в суміш вносимо глину або землю, а для розпушення приманки - пісок.

Риболовля на донки і фідер

Переважно використовуються для упіймання великих або трофейних екземплярів. Якщо метою рибалки є велика риба, недоцільно використовувати кубики приманки до 1 см. Перчений або часниковий шматок сала вкрай привабливий для дорослих особин язя, сома, коропа, ляща.

Оснащення донних снастей виконується одним з двох способів:

 • наживка сала на поводок, без використання годівниці;
 • застосування годівниці, до неї кріпиться 2-3 повідця.

В основі можуть використовуватися відкриті або наполовину закриті годівниці в поєднанні з декількома повідцями. В процесі нанизування важливо дотримуватися обережності, щоб риба не натрапила на вістря в процесі проби приманки, але гачок повинен легко пробивати приманку під час підсічки. Всередину кормушки закладається сало в поєднанні з вареним рисом.

На сома слід ставити гачки великого розміру, на які нанизуються шматки приманки більшого розміру. Сом краще реагує на продукт з прожилками через його привабливий аромат. Посилити запах ще більше допоможе тривале прогрівання сала на сонці або копчення. Сом є санітаром водойми, падаль - улюблені ласощі риби, тому зіпсоване сало підійде для його піймання, але відносно коропових це правило не діє.

Використання сала для маскування гачків біля годівниці

Частина рибалок застосовують сало виключно в маскувальних цілях, запобігаючи виявленню гачків. Подібна хитрість підвищує ймовірність роздобути особливо обережну рибу, яку відлякує пінопласт. Головним недоліком оснастки є ризик потрапляння на гачок раків, яким звично ласувати мертвими тваринами. У деяких водоймах ця снасть застосовується виключно для лову раків.

Особливості зберігання сала для риболовлі

Кращий спосіб зберігання - замотати сало в тканинний мішок або обернути папером, але другий варіант застосовується лише в якості одноразового матеріалу. Целофанові пакети заборонені до використання, через відсутність доступу повітря продукт швидко псується.

Цікавий спосіб збереження сала полягає в обмотування його ганчіркою або фольгою і заривання в землю берега. Якщо сало почне омиватися водою, це приверне додаткову здобич. Ще добре обертати продукт фольгою в замороженому, але підталому вигляді. Метал допоможе зберегти холод.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Як ловити рибу на сало

Схожі статті

Як вибрати спінінг для далекого закидання

Як вибрати спінінг для далекого закидання

Є безліч чинників, що впливають на вибір снастей в конкретних умовах. Вибирати, які спінінги краще для далекого закидання, варто з урахуванням довжини, тесту, місця риболовлі, строю, типу пропускних кілець і т. д. Зазвичай використовується береговий спінінг для далекого закидання, який допомагає обловлювати далекі, перспективні ділянки стоянки риб.

Як ловити ляща осінню на фідер

Як ловити ляща осінню на фідер

Із завершенням літа багато рибалок переключаються з ловлі мирної риби на ловлю хижака, а між тим ловля на фідер восени мирної риби, в тому числі і ляща, не менше цікава.

Як ловити лина на поплавкову вудочку

Як ловити лина на поплавкову вудочку

Мешканець підводних заростей лин, добре знайомий більшості рибалок. Цю золотисто-зелену рибу з маленькими червоними очицями і товстим коротким тілом, покритим слизом, важко сплутати з будь-якою іншою. Лин зустрічається в більшості водойм з повільною течією або стоячою водою майже по всій середній смузі Євразії - від атлантичного океану до озера Байкал. 

Особливості вибору котушок для троллінгу

Особливості вибору котушок для троллінгу

Троллінг, що завоював останнім часом величезну популярність - один з найбільш результативних способів лову великих хижих риб різних мастей. Використовуючи добре підібрану і налаштовану снасть для троллінгу, рибалки мають можливість зловити судака, щуку, трофейного сома і великого окуня, а ще обережних хижаків - язя й головня.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Tomaru - універсальні, надійні гачки для лову на всі види наживки або насадки. Зроблені зі сталі VH..

14Грн.

Волосінь Prologic Bulldozer FC Coated Mono Fluo 1000m. Yellow

Волосінь Prologic Bulldozer FC Coated Mono Fluo 1000m. Yellow

Bulldozer FC Coated Mono - високоякісна монофільна волосінь. За рахунок покриття шаром флюорокарбон..

656 - 760Грн.

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Спінінг фідерний Brain Apex Double

Серія вудилищ для донного лову Brain Apex Double - це нове слово в сучасній донній ловлі, яке напев..

1040 - 1 408Грн.

Котушка з бейтранером Brain Apex Double Baitrunner 6+1BB

Котушка з бейтранером Brain Apex Double Baitrunner 6+1BB

Котушка Brain Apex Double - недорога модель з системою бейтраннер, однаково добре підходить, як для..

841Грн.