Як намити мотиля для рибалки

Мотиль є найпопулярнішою наживкою у любителів риболовлі. Важко уявити рибалку взимку з вудкою, що не має при собі цих червоних черв'ячків. Цю наживку дуже люблять за універсальність і доступність. При бажанні, намити мотиля можна самостійно в найближчій водоймі. Якщо возитися зовсім вже не хочеться, то просто купити його в магазині.

Що з себе представляє мотиль

Багатьом рибалкам і любителям природи відомо, що мотиль це личинка комара. Тільки не тієї кусючої комахи, яка псує влітку відпочинок людині на природі, а нешкідливого комара-дергуна, сімейства хірономід. Ці комарі завжди живуть близько до води, куди відкладають яйця, з яких одного разу і з'являються червоні, схожі на дрібних черв'ячків личинки.


Різновиди личинок

В цілому в природі налічується понад п'ятсот видів личинок комарів. В якості наживки і прикормки використовуються в основному три види: дрібний мотиль, великий і лиманний.

Дрібний і великий мотиль мешкають повсюдно в прісноводних водоймах. Великих личинок добути буває трохи складніше, вони живуть в сильно заболочених річках і озерах.

Лиманник не має фіксованого розміру, зустрічаються як дрібні особини з розміром 2-3 мм., так і досить великі. Відрізняється від інших видів солонуватістю, так як живе в лиманах морів. Від місця проживання личинки і отримали свою назву.

Харчується мотиль дрібною органікою. Поїдає їжу рослинного і тваринного походження, охоче збирається на падаль.

Застосування на рибалці

Спіймати на мотиля можна практично будь-яку прісноводну рибу, яка хоч якось цікавиться тваринним кормом.

Кращий час для ловлі риби на мотиля - це осінь, зима і весна. Навіть влітку, особливо в прохолодні дні, на таку насадку відмінно клює плотва, дрібний лящ, карась і багато інших риб. Часто використовується мотиль в таких способах ловлі як фідерна рибалка, літня і зимова вудка.

Способи добування мотиля

Водиться личинка в воді, а точніше, в м'якому мулистому дні, на відносному мілководді. У товщі донного мулу навіть в літню спеку зберігається прохолода, що потрібно враховувати при зберіганні личинок. Найчастіше вони зустрічаються в болотах, зарослих травою прибережних ділянках водойм. Намивати мотиля люди навчилися давно. Ось кілька перевірених ефективних способів.

Добування мотиля за допомогою помпи


В промислових обсягах личинок добувають спеціальною помпою, принцип дії якої наступний:

  • Водяний насос (помпа) розміщується на березі, а шланг спрямовується прямо в мул. При включенні насоса гуща засмоктується і переміщається по шлангу в пристрій, що нагадує великий друшляк.
  • Друшляки можуть бути виставлені в кілька рядів у міру зменшення діаметра отворів. Личинки затримуються, як правило, на нижньому решеті або взагалі, на сітці.
  • За рахунок обробки великої площі добути мотиля можна досить багато і відносно швидко. Є в такому добуванні і мінуси. Багато личинок травмується і гине, що вимагає обов'язкового сортування мотиля. Скорочується термін зберігання.

Добування мотиля за допомогою відра


Добування мотиля за допомогою відра з дрібною металевою сіткою. До ручки такого відра прив'язується мотузка, і нехитра снасть закидається в воду. Після цього починають повільно тягнути на берег відро за мотузку.

М'який, поверхневий шар мулу набивається в відро. Залишається тільки вимити з відра весь мул. Для цього заходять в воду приблизно по коліно і починають полоскати тару з вмістом під водою.

Мул вийде, на дні відра залишиться рухливий мотиль і трохи іншої дрібної живності. Потрібно тільки впорядкувати личинок від нечисленного дрібного сміття і комашок.

Добування мотиля драгою


Спосіб підходить для холодної пори року. Він дозволяє швидко намити велику кількість личинок.

В кризі прорубується квадратна ополонка, в яку встановлюють пристосування, що нагадує носилки. Його дно зроблено з мілкої сітки, такої ж як на відрі з попереднього способу.

Далі черпаком виловлюється достатня кількість мулу і поміщається в встановлену в ополонці «драгу». Шляхом вимивання вмісту з «носилок» в воді, муть йде під воду, на ситі залишаються личинки.

«Гітара» для миття мотиля


Спосіб не має сита і не вимагає довгого промивання. Можна використовувати звичайні вила, ріжки яких потрібно перев'язати тонким дротом, на зразок струн.

Цим пристроєм борознять мул, деякі личинки будуть зачіплятися. Залишиться тільки акуратно струсити личинок і зібрати їх.

Даний спосіб менш брудний, але не такий добутливий, як ті, що передбачають промивку.

Пастка для мотиля з марлі

З марлі або подібної дрібнопористої сітки вишивається мішок, до горловини якого прив'язується мотузка. Для легкості закидання мішок трохи обтяжують. Досить покласти всередину звичайний камінь і приманку. Харчується мотиль в основному мертвою органікою, тому можна використовувати шматок м'яса або риби.

Підготовлений мішок закидають у воду, на заболочену ділянку з мулистим дном. В подібних місцях можна знайти мотиля практично всіх розмірів. Зазвичай це бувають вікна серед рослинності з глибиною не більше метра. Пастку залишають приблизно на добу. Залишиться тільки акуратно дістати її і зібрати мотиля.

Проста пастка для мотиля з банки


Деякі рибалки добувають личинок простими пастками.

Пастку можна виготовити з великої консервної банки, без кришки. Дно банки продірявлюється дрібним цвяшком, поки не вийде подоба сита. Коло верхнього бортика кріпиться спеціальна скоба з товстого металевого дроту. Скоба приєднується до дерев'яної або телескопічної жердини з будь-якого зручного, бажано легкого матеріалу.

В цілому пастка являє собою рухливий черпак з дном-ситом. Такою снастю загрібають бруд через звичайну лунку, в ній же і промивають, піднявши до поверхні.

Добування мотиля за допомогою льодобуру

Цей простий спосіб застосовується взимку, він підійде для швидкого збору личинок в невеликій кількості. З льодобуром добувають мотиля на мулистих мілководних місцях річок, озер або ставків. Видобуток відбувається наступним чином:

  • На ділянці з глибиною не більше півметра в льоду робиться лунка.
  • Шнек льодобуру потрібно частково вкрутити в мул, а потім різко витягнути бруд який зачепився назовні.
  • Кілька разів збовтуємо і вичерпуємо брудну воду на лід і збираємо личинок.
На замітку! До плюсів можна віднести швидкість і простоту способу. Швидко перевіривши урожай з однієї лунки, можна свердлити наступну. Але є також і мінуси. Знаходити рубінових черв'ячків в шматках мулу значно складніше, ніж після промивання ситом. Крім того, ножі льодобуру швидко тупляться від частого контакту з брудом.

Мотиль продається практично в кожному населеному пункті за невеликі гроші. При цьому не треба витрачати сили і час. Однак в деяких випадках сенс видобувати його самостійно залишається. Як правило, видобутий безпосередньо перед риболовлею мотиль значно свіжіше і рухливіший покупного. У періоди поганого клювання буває корисно використовувати в якості прикормки або як добавку до основного корму на пів промитий мул з дуже рухливими личинками, які додатково залучать рибу своїм копирсаннями в ґрунті.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як намити мотиля для рибалки

Схожі статті

Як смачно приготувати смаженого окуня

Як смачно приготувати смаженого окуня

Річковий окунь дуже популярний серед рибалок-любителів, тому його можна часто зустріти на столах у господинь. Цю рибку смачно готують різними способами. Її смажать, варять, запікають, коптять, солять, в'ялять і навіть консервують. У цій статті розглянемо, як приготувати річкового окуня на сковороді і без зайвих зусиль отримати смачне ситне блюдо.

Як швидко почистити річкового окуня

Як швидко почистити річкового окуня

Завдяки своїй поширеності річковий окунь часто виявляється на кухонному столі, а з риб вагою від 200-300 грам можна приготувати різноманітні смачні страви. Перед приготуванням виникає завдання, як швидко почистити окуня, не витративши багато сил. Ця риба має дуже дрібну, щільну і жорстку луску, тому без певних умінь чистка в домашніх умовах може перетворитися на справжню муку. Однак існує кілька хитрощів, що значно полегшують процес.

Як зберегти мотиля живим і свіжим

Як зберегти мотиля живим і свіжим

Мотиль - одна з найбільш уловистих рибальських насадок на гачок. Ця універсальна наживка використовується на рибалці взимку і влітку, але має один серйозний недолік. Перебуваючи в некомфортних умовах мотиль, гине і швидко псується, що різко погіршує клювання риби. Однак досвід рибалок показує, що цей мінус наживки можна мінімізувати правильним її зберіганням. Адже зберегти мотиля живим можна як до риболовлі, так і тривалий час після неї.

Як насаджувати мотиля

Як насаджувати мотиля

Мотиль - популярна наживка, що дозволяє ловити рибу практично цілий рік. Однак при своїй універсальності ця личинка вимагає вмілого поводження. При невмінні правильно насаджувати мотиля ніжне тільце миттєво ушкоджується, особливо якщо гачок недостатньо гострий чи занадто великий. Через таку особливість вміст личинки може швидко витекти і вона втратить привабливість для риби.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

880Грн.

Мотильниця прямокутна (Мала)

Мотильниця прямокутна (Мала)

Мотильниця пінопластова, обтічна форма, мала вага, «термосний» ефект. Така мотильниця зручна і прак..

10Грн.

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою

Черпак для льоду металевий з дерев'яною ручкою призначений для очищення лунок від криги. ..

18Грн.

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 1) Оснащена

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 1) Оснащена

Зимова жерлиця Суми Тип 1 виготовляється з морозостійкого матеріалу, пластикової котушки і оранжево..

33Грн.