Як насаджувати мотиля

Мотиль - популярна наживка, що дозволяє ловити рибу практично цілий рік. Однак при своїй універсальності ця личинка вимагає вмілого поводження. При невмінні правильно насаджувати мотиля ніжне тільце миттєво ушкоджується, особливо якщо гачок недостатньо гострий чи занадто великий. Через таку особливість вміст личинки може швидко витекти і вона втратить привабливість для риби.

Які гачки підходять найкраще

Головне правило рибалки: гачок підбирають не під розмір передбачуваної риби, а під розмір насадки.

Для ловлі на личинку комара використовують гачки з такими характеристиками:

 • Розмір – для ловлі на мотиля застосовують дрібні моделі № 10-14 за європейською класифікацією;
 • Довжина цівки – для риболовлі беруть гачки, що мають довгу цівку, яка закінчується кільцем;
 • Колір – щоб максимально ефективно маскувати гачок, на якому насаджена ця наживка, беруть спеціальні моделі, поверхня яких забарвлена ​​в яскраво-червоний або рубіновий колір;
 • Товщина - щоб вміст наживки не витікав, а сама вона мінімально пошкоджувалася. Перевагу віддають виробам з тонкого та міцного дроту.

Підбираючи гачки для мотиля орієнтуються на форму, гостроту жала, розмір та товщину дроту. Тупе жало завжди призводить до пошкодження наживки. При цьому гарний рубіновий черв'ячок перетворюється на безформну плівку, яка стає малопривабливою для риби.

Як правильно насаджувати мотиля на гачок

Залежно від активності риби та її розмірів, одягнути мотиля можна кількома способами: за голову, кілечком, панчохою, за пояс. У ряді випадків дуже ефективне насаджування цієї наживки пучком.

Насадка мотиля за голову


Процес насаджування у такий спосіб складається з наступних маніпуляцій:

 1. Наживка акуратно затискається між вказівним та великим пальцем однієї руки. При цьому її чорна головка повинна виступати над утримуючими її пальцями на 2-3 мм.
 2. Жало гачка вводиться нижче головки і виводиться назовні.

При такому способі насадки черв'ячок тривалий час залишається живим і рухливим, привертаючи до себе рибу, що знаходиться неподалік.

Стандартний спосіб

За такого способу насаджувану наживку беруть двома пальцями. Акуратно проколюють жалом третій від голови сегмент. Вістря при цьому виводять назовні, а черв'ячка зміщують на середину піддіву. У такий спосіб вдається наживити, як правило, від 2 до 3-4 личинок.

Спосіб насадки мотиля кільцем


Якщо при стандартному способі насаджування клювання дуже мляві або риба неохоче бере цю наживку, її одягають кільцем. Процес насаджування виглядає так:

 1. Жалом проколюють перший сегмент біля голови личинки, виводять його назовні;
 2. Аналогічну операцію повторюють і з хвостиком мотиля.

При такому способі приманка знаходиться на гачку в згорнутому в кільце вигляді, що максимально імітує її стан у природних умовах. Малоактивна та обережна риба атакує мотиля охоче. Клювання стають впевненішими, їх легше реалізувати.

Насадка мотиля панчохою


Насаджують рубінового черв'ячка на гачок панчохою таким чином:

 1. Жалом гачка проколюють перший від голови сегмент;
 2. Не виводячи жало з тіла наживки, його акуратно ведуть у бік хвостика;
 3. Не доводячи 2-3 сегменти до хвостика, просування жала зупиняють.

Після того, як наживка одягнена на гачок, її уважно оглядають на предмет сильних пошкоджень і розривів. Якщо такі пошкодження виявлено, черв'ячка замінюють на нового. Необхідно робити таку заміну, тому що пошкоджена личинка швидко вицвіте та перестане залучати рибу.

За пояс

При такому способі наживку проколюють жалом посередині, проводять до голови всередині 2-3 сегментів і виводять назовні. Насадженого таким чином мотиля зміщують на середину цівки. Головка личинки повинна бути звернена вгору.

Як насадити мотиля на мормишку

Взимку риболовля часто ускладнюється пасивністю риби і обережнішими клюванням. Зафіксувати мотиля на мормишці можна будь-яким із перерахованих способів. Обмеженням може стати хіба що розмір і форма самої мормишки.

Наприклад, для ловлі ляща на мормишку найчастіше одягають цілий клубок з мотилів. Кількість насаджених личинок може сягати 5-10 штук і більше. Пов'язано це з небайдужістю ляща саме до об'ємних приманок. Усі черв'ячки акуратно протягуються за голову, а останній садять панчохою.

Для ловлі невеликої риби буде цілком достатньо лише однієї-двох личинок, особливо в період глухої зими.

На замітку! Велика купка личинок погіршує гру мормишки. Цей варіант підходить для плавних погойдувань та ловлі з дна. Для активної високочастотної анімації приманки краще використовувати одну-дві личинки.

Пристосування пучков'яз для насадки мотиля

Крім стандартних способів, останнім часом широкого поширення набула насадка мотиля на гачок пучком. Для цього використовують спеціальний інструмент - пучков'яз.


Найпростіший і зручний пучков'яз складається з корпусу з рухомим клавішею, що пересувається, г-подібним затискачем, знімним конічним ковпачком. Для фіксації мотилів у пучку в комплекті до пристрою додається упаковка дрібних еластичних резинок червоного кольору. Пучок живих, рухливих личинок провокує рибу на клювання як взимку, і влітку.

Як насадити мотиля на гачок великим пучком


Насаджують личинку комара за допомогою пучков'яза таким чином:

 1. Резинка одягається на конічний ковпачок пристрою і зсувається на нижню частину його корпусу;
 2. Ковпачок знімається з корпусу пучков'язу;
 3. За допомогою кнопки затискач висувається з корпусу;
 4. Затискач опускають у ємність з мотилем;
 5. Пересунувши клавішу нагору, кілька личинок збирається в компактний пучок;
 6. Зайві личинки акуратно виймаються з пучка і кладуть у ємність з наживкою;
 7. Зсуваючи з корпусу резинку, зібраний із личинок пучок надійно фіксується.

Зробити такі пучки можна не лише на водоймі, а й удома, до виїзду на рибалку. Зберігати мотиля, зібраного в пучки, зручно в пінопластовій чи дерев'яній коробці.

Перевага насадки пучком

Основними плюсами є:

 • Зручність – завдяки простій конструкції пучков'язу процес утворення великої живої приманки доступний для будь-якого рибалки;
 • Швидкість – насаджування пучка займає лише 2-3 секунди;
 • Привабливість пучка – закріплені невеликою резинкою личинки будуть своєю рухливістю привертати увагу риби, що знаходиться неподалік.

Незважаючи на марнотратність, даний спосіб дозволяє навпаки, економити наживку. Закріплений таким способом мотиль залишається живими тривалий час, не вимагаючи частої заміни.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як насаджувати мотиля

Схожі статті

Як намити мотиля для рибалки

Як намити мотиля для рибалки

Мотиль є найпопулярнішою наживкою у любителів риболовлі. Важко уявити рибалку взимку з вудкою, що не має при собі цих червоних черв'ячків. Цю наживку дуже люблять за універсальність і доступність. При бажанні, намити мотиля можна самостійно в найближчій водоймі. Якщо возитися зовсім вже не хочеться, то просто купити його в магазині.

Як зберегти мотиля живим і свіжим

Як зберегти мотиля живим і свіжим

Мотиль - одна з найбільш уловистих рибальських насадок на гачок. Ця універсальна наживка використовується на рибалці взимку і влітку, але має один серйозний недолік. Перебуваючи в некомфортних умовах мотиль, гине і швидко псується, що різко погіршує клювання риби. Однак досвід рибалок показує, що цей мінус наживки можна мінімізувати правильним її зберіганням. Адже зберегти мотиля живим можна як до риболовлі, так і тривалий час після неї.

Як швидко і надійно прив’язати мормишку на зимову вудочку

Як швидко і надійно прив’язати мормишку на зимову вудочку

Рибалки-початківці рідко замислюються про способи прив'язування мормишки до волосіні. Зазвичай використовують класичний вузол як для гачка з лопаткою. Подібна тактика здається цілком простою та надійною. Однак після кількох прикрих обривів, при боротьбі з великою рибою ситуацію мимоволі доводиться переосмислювати. Серед великої різноманітності існуючих вузлів достатньо вивчити та запам'ятати всього пару. Навіть цього стане достатньо для того, щоб почати впевнено ловити на зимову вудку з тонкими жилками.

Як смачно приготувати судака на сковороді

Як смачно приготувати судака на сковороді

Завдяки смаку та значним розмірам окремих особин судак підходить для приготування повсякденних та святкових страв. У цій статті ми докладно розглянемо, як посмажити судака на сковороді у різний спосіб. Якщо смажити судака на сковороді в тісті чи паніровці, м'ясо вийде соковитіше. Можна попередньо замаринувати рибу в спеціях.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Мотильниця прямокутна (Мала)

Мотильниця прямокутна (Мала)

Мотильниця пінопластова, обтічна форма, мала вага, «термосний» ефект. Така мотильниця зручна і прак..

10Грн.

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка вольфрамова Кристал/Вушко. Гачок №16. Вага 0,44гр. (132040)

Мормишка кристал з вушком названа відповідна тій формі, яку має ця приманка. Округла форма з чітким..

24Грн.

Гачки Select Chika

Гачки Select Chika

Гачки Select Chika - Ідеальний варіант для лову взимку в холодній воді з льоду. Завдяки тонкому дро..

36Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Winter 50m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Winter 50m.

Волосінь JAXON CROCODILE WINTER - для використання при підлідної ловлі. Підвищена стійкість до стир..

24Грн.