Як приготувати прикормку з гороху для риболовлі

З усім різноманіттям приманок і прикормок у малодосвідчених рибалок настає плутанина, одні використовують сучасні «пахучі» суміші, а багато хто готує їх самостійно. За уловистістю в числі лідерів - горох, він просто готується, коштує недорого і є привабливою приманкою для більшості всеїдних риб. Прикормка з гороху для риболовлі виявиться успішною тільки при правильному приготуванні, секрети рецептів розкриємо в статті.

Для якої риби підійде прикормка з гороху

Горох для риболовлі допомагає вивуджувати велику рибу, серед якої лящ, короп, язь і сазан. Горохова прикормка привертає і рибу поменше: плотву, густеру, головня, карася... Горох використовується і в ролі приманок, адже добре закріплюється на гачку і рідко злітає під час частих закидів.

Горох для прикормки карася використовується в більшості рецептів, за популярністю обходить хлібний м'якуш, макуху і т. д.

При відсутності свіжих зерен можна використовувати горохову крупу, консервований горох. Розраховувати на улов немає сенсу, використовуючи сухий горох в твердому вигляді, обов'язково заздалегідь він вимочується і вариться.

Який сорт краще вибрати для прикормки

Сорт гороху безпосередньо залежить від способу, стилю риболовлі і водойми. Якщо він використовується в якості приманки на гачку, обов'язково застосовуються цілі зерна. За спостереженнями досвідчених рибалок, на приманку краще брати зморщений горох, а гладкі сорти варто уникати через надмірну розваристість.

Якщо на рибалці під час лову на горох використовуються цільні горошини, то крупа з очищеними зернами застосовується під час приготування прикормок. Подрібнені зерна застосовуються в процесі виготовлення мастирки - це уловиста приманка, часто застосовується для ловлі великих риб. Мастирку готують з додаванням інших круп, рекомендуємо додавати пшоно, манку, кукурудзу і т. д. Ще використовувати горох допустимо під час ловлі фідером, сумішшю з горохом заповнюється годівниця. Риболовля з фідером найбільш результативна для полювання на ляща.

Якщо використовується свіжий горох, він потребує мінімального готування, а суху крупу попередньо необхідно замочити. Без тривалого приготування в ролі приманки використовується і консервований горох. Щоб знизити тимчасові витрати на підготовку або при відсутності можливості отримати свіжі зерна, використовується заморожений горошок.

Способи приготування гороху для прикормки

У кожного рибалки з великим «стажем» є власні рецепти, візьмемо деякі з найбільш популярних, уловистих і перевірених рецептів.

Суміш горохового і пшеничного борошна

Найпростіший рецепт прикормки, займе близько 1 години часу.

Спосіб приготування:

 1. Перемішуємо обидва види борошна, їх використовуємо в рівних пропорціях.
 2. У суміш вносимо ароматизатори, вибір залишаємо на розсуд рибалки.
 3. Додаємо трохи води, досягаючи консистенції, при якій вдасться зробити закид суміші вручну або з рогатки. Легко перевірити себе по ложці, нею набирають суміш і спостерігають за поведінкою прикормки. Почала стікати? - Значить занадто рідка, додаємо борошно. Кришиться і не тримається купи? - Ще додаємо води.
 4. Всю суміш складаємо в пакет, зав'язуємо його ниткою і укладаємо в каструлю вариться на півгодини.

Рецепт з пшеничним борошном

Перед тим як приготувати підгодовування за рецептом, готуємо жовтий горох (підходить і зелений, але жовтий краще), пшеничне борошно, нитки і кульки.

Процес приготування:

 1. Варимо горохову кашу з пропорції 2 частини води до 1 частини гороху. Мінімальний час приготування - від 1 години. Для подальшого готування важливо добре розварити горох, щоб вийшла щільна однорідна маса. Зайву воду зливаємо.
 2. У суміш підсипаємо борошно 0,5 до 1 частини гороху. Якщо консистенція виявляється недостатньо щільною, додаємо ще муки і все добре перемішуємо.
 3. Вносимо ароматизатори в суміш. Складно вгадати смакові переваги риби у водоймі. Якщо не хочеться сильно покладатися на удачу, поділяємо підгодовування на 2 частини і змішуємо з різними ароматизаторами.
 4. Додаємо води, суміш повинна вийти густою, але не занадто. Краща консистенція нагадує домашню сметану.
 5. Наливаємо суміш в пакет, щоб не прорвався краще використовувати 2-3 пакетика. Їх герметично зав'язуємо і складаємо в каструлю з холодною водою. Ємність встановлюємо на газ і варимо півгодини. Краще не витягувати відразу пакет з підгодовуванням, а трохи залишити його в воді.
На виході виходить каша, по консистенції схожа на пластилін. Її легко розділити на шматки будь-яким гострим предметом і закидати в воду. Таку суміш зручно використовувати в якості наживки на гачок.

Приготування горохової мастирки

Простим і уловистим рецептом є мастирка з суміші різноманітних круп. В основі прикормки горох, пшоно (при відсутності замінюємо пшеничного крупою) манка, перловка і кукурудза. Суміш краще працює після додавання ароматизаторів: конопель, ванілі і т. д.

Як приготувати ефективну мастирку з гороху:

 1. Використовувати можемо будь-який горох, але обов'язково його промиваємо і заливаємо відмокати. Щоб розм'якшити зерна, потрібно замочити їх на 10-15 годин в залежності від сорту. Замочування рекомендується тільки в відношенні крупи, а свіжий, консервований і заморожений горох не потребує підготовки.
 2. Готуємо горох в каструлі, приблизна пропорція для варіння у воді 1 до 2. Рекомендуємо для прикормки купувати мелений, колотий горох, адже після варіння його все одно доведеться пропускати крізь м'ясорубку. Так як варити горох для прикормки доводиться різний час (залежить від тривалості замочування і сорту), краще орієнтуватися не на час, а на консистенцію. Прикорм повинен бути схожий на горохову кашу, трохи рідкувату.
 3. Не гаючи часу в процесі варіння гороху паралельно відварюємо перловку і кукурудзу. Риба краще йде на молоду кукурудзу. Не гаючи часу відразу замочуємо пшоно (пшеницю).
 4. Тепер готуємо манку. Додаємо в неї в сухому виді ваніль, коноплю, а також підійдуть покупні ароматизатори.
 5. Щоб правильно зварити горох, до моменту набуття ним потрібної консистенції, вже всі додаткові інгредієнти мастирки повинні бути готові. У горохову кашу засипаємо інші компоненти прикормки, крім манки. Її засипаємо в останню чергу, так вдасться зберегти запах від ароматизаторів. Роль манки зводиться до додання щільності суміші. Щільну прикормку зручно використовувати під час далеких закидів. Додавати манку краще вже з урахуванням особливостей місця риболовлі. Мастирка повинна виявитися густою, тугою і добре перемішаною.
 6. Залишаємо суміш до охолодження, а потім з неї ліпимо кульки. Кульки краще робити середнього розміру при риболовлі в стоячих водоймах, а великі - на річках з течією.

Під час приготування суміші важливо регулярно перемішувати крупи, так як зварити горох для прикормки без перемішування означає отримати підгорілу і непридатну суміш.

Існують і інші способи приготування, але перерахованих методів досить для риболовлі на будь-яку рибу. Якщо клювання не було, рекомендуємо змінити ароматизатор, також не варто занадто перегодовувати рибу, підкидання приманки краще робити потроху.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як приготувати прикормку з гороху для риболовлі

Схожі статті

З чого і як зробити прикормку для плотви

З чого і як зробити прикормку для плотви

Плотва схильна вести зграйний спосіб життя, але в одній зграї не буває багато риби. Вона часто переміщається по водоймі в пошуках їжі і відрізняється активністю. Плотва зустрічається на гачках багатьох рибалок в якості випадкової здобичі, але готуючись на риболовлю виключно за нею, важливо отримати правильне уявлення про її смакові переваги та особливості поведінки.

Що таке шок лідер і для чого він потрібен

Що таке шок лідер і для чого він потрібен

Застосування сучасних снастей дає можливість для ловлі на далеких і наддалеких дистанціях, що часто вступає в протиріччя з тенденцією використання все більш тонких лісок і делікатних снастей. Одним з найбільш ефективних способів вирішення даного протиріччя є застосування такого компонента оснащення як шок-лідер.

Чим прикормлювати карася весною

Чим прикормлювати карася весною

В цілому карась - ненажерлива і необережна риба, але на початку весни вона зберігає пасивність і погано йде на гачок. Прикормка на карася ранньою весною важлива, щоб привернути увагу риби, інакше не доводиться розраховувати на великий улов. Найбільш уловистий час настає після появи підводної рослинності, перед настанням нересту. Знаючи особливості поведінки риби у весняний час, легко підібрати відповідні рецепти і способи прикормки.

Що таке мастирка на карася і як її приготувати

Що таке мастирка на карася і як її приготувати

Мастирка являє собою тістоподібну приманку, яка складається з гороху і манної крупи. Для посилення аромату в прикорм додають різні барвники і підсилювачі смаку з улюбленими інгредієнтами риби. У процесі приготування важливо дотримуватися пропорції і зробити правильну приманку, в іншому випадку, вона може не привернути, а відлякати хижака.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Меляса Brain Molasses 120ml

Меляса Brain Molasses 120ml

Меляса Brain Molasses виготовляється на основі високоякісної меляси з додаванням натуральних аромат..

25Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Прикорм 3-K Baits "Мамалига" 0.5кг.

Прикорм 3-K Baits "Мамалига" 0.5кг.

 "Мамалига" - універсальний прикорм для будь-якої білої, мирної риби. Ефективна в приманюванн..

23Грн.

Насадка 3-K Baits патрацика 0.1кг

Насадка 3-K Baits патрацика 0.1кг

"Патрацика насадочна" - являє собою щільну наживку з вельми пружною консистенцією, яка прекрасно т..

20Грн.