Як запарювати пшеницю для рибалки

Прилавки магазинів риболовних ломляться від різноманітності прикормок і приманок для ловлі риби, але штучні суміші не здатні витіснити природні насадки. Однією з найпопулярніших, натуральних приманок для ловлі мирної риби була і залишається пшениця. Вона не тільки ефективна, але і коштує в 3-5 разів дешевше покупного аналога. Головна умова уловистості пшениці - правильне приготування, з даним продуктом є маса рецептів, як правильно зварити зерна, а деякі рибалки навіть використовують пшеницю на рибалці яка забродила.

Варіанти приготування пшениці для риболовлі

Пшениця для риболовлі підійде будь-яка, головне - щоб була свіжою і сухою. Відсиріла сировина має неприємний запах, вона не підходить для варіння. Якщо ще докладніше розглянути, яка пшениця потрібна для риболовлі, то варто звернути увагу на крупу з цільними зернами. Обов'язково купуємо пшеницю твердих сортів.

Досвід показує, що краще ловиться на короткі зерна із закругленою формою. У подібних зернах простіше приховати гачок, сформувати «гірлянду» з пшениці і менше ризик зльоту наживки під час закидання. Округлі зерна легше насаджувати на гачок, а довгі часто розламується під час насадження або закидання.

Приготування пшениці для риболовлі виконується трьома основними способами:

 • запарювання;
 • відварювання;
 • ферментація.

Пророщена пшениця для риболовлі використовується рідше через додаткові складнощі у пошуку сировини, але метод досить уловистий. Є і ще один цікавий спосіб приготування - замочування, без термічної обробки. Перед тим, як замочувати пшеницю для риболовлі, її необхідно очистити від будь-яких сторонніх домішок і встановити в прохолодне місце. Деякі рибалки використовують п'яну пшеницю для риболовлі, її настоюють у воді до початку процесу бродіння.

Запарювання пшениці для риболовлі

Думки на зразок, як запарити пшеницю для риболовлі, з'являються при нагальній готовності до виїзду, коли немає часу для варіння. Запарювання дійсно корисно в умовах обмеженого часу на підготовку, так як потрібно мінімум активних дій.

Як розпарити пшеницю для риболовлі в термосі:

 1. Відокремлюємо 2 склянки сировини, промиваємо її під проточною водою і прибираємо все стороннє сміття.
 2. Зерна поміщаємо в термос, який потім заливаємо водою доверху. Ємність герметично закриваємо пробкою і не відкриваємо 40 хвилин.
 3. Відкриваємо термос і дивимося на стан пшениці. Про готовність повідомляє збільшення в розмірах через набухання зерен. У готовому вигляді шкірка тріскається в окремих місцях. Якщо подібних сигналів про готовність ще не надійшло, закриваємо термос і залишаємо його на 10 хвилин. Важливо розуміти, що пшениця не повинна сильно розварюватися, інакше стане неможливо зробити насадку з м'яких зерен.
 4. Після настання ознак готовності приготування пшениці завершено, її залишається тільки процідити крізь друшляк і промити під водою для запобігання злипання суміші.
Коли готуємо пшеницю для риболовлі, виконуємо швидке її промивання, щоб зберегти запах. Після виконання перерахованих дій укладаємо суміш в герметичну ємність.

При відсутності термоса використовуємо каструлю, але у неї теплопровідність значно вище термоса.

Є кілька відмінних правил, як запарити пшеницю для риболовлі в каструлі, що містяться в наступній інструкції:

 1. Беремо велику каструлю, в неї поміщаємо 6 склянок води.
 2. Промиваємо і очищаємо 2,5 склянки основної сировини і всипаємо в воду.
 3. Очікуємо 5 годин, цей час необхідний для розмочування пшона і прискорення процесу настоювання в окропі. Розмочувати зерна довше 5 годин не рекомендуємо, інакше вони занадто розмочаться, втративши привабливість і експлуатаційні якості.
 4. Доводимо рідину до кипіння. Так як зварити пшеницю просто і швидко, тримати її на вогні довгий час не можна. Відразу після закипання кладемо кілька пучок солі і варимо протягом 10 хвилин. Весь час ретельно перемішуємо суміш, інакше зерна пригоряють.
 5. Зварені зерна ще не придатні для риболовлі, з каструлі зливаємо зайву рідину і переливаємо воду, що залишилася з пшеницею в термосумку і зберігаємо її там 3 години.

Краще для риболовлі не перетримувати сировину ні на одному з етапів.

Відварювання пшениці для риболовлі

Багато рибалок, навіть з досвідом, знають, як зварити пшеницю для риболовлі, але роблять це неправильно. У таких рибалок велика кількість риби просто наїдається м'якою прикормкою, а на гачок йде лише випадкова особина.

Як правильно варити пшеницю для риболовлі:

 1. Готуємо 3 склянки пшениці, обов'язково твердого сорту. Промиваємо її, прибираємо лушпиння і будь-яке інше сміття. Висипаємо основний компонент в каструлю.
 2. Заливаємо ємність з зернами пшениці 4-ма склянками води і встановлюємо каструлю на газ.
 3. Варимо на протязі 20 хвилин, регулярно перемішуючи суміш. На пригорілу пшеницю риба не ловиться.
 4. Як тільки вдасться доварити пшеницю, в суміш вносимо ароматизатор: ванілін, мед, аніс і т. д. Зварені зерна не повинні мати занадто виражений, відштовхуючий запах, інакше ароматизатор зіграє негативну роль.
 5. Знімаємо ємність з вогню і закутуємо її щільною матерією. Найкраще використовувати рушник, покривало або курточку.
 6. Повністю готовою пшениця стає після охолодження.

Це основний метод, як приготувати пшеницю для риболовлі, в інших способах немає необхідності.

Ферментація пшениця для риболовлі

Ферментація пшениці для риболовлі дозволяє використовувати готове сировину в ролі компонента прикормки і в якості наживки. Метод популярний завдяки універсальності, практично завжди ферментована пшениця для риболовлі показує хороші результати.

Щоб піддати ферментації кількість прикормки на 1 порцію, потрібно:

 • 4 кг пшениці;
 • 2 ст. л. цукру;
 • вода (20-30 ° С);
 • ємності, які легко герметично закрити.

В ролі насадки і приманки використовується ферментована пшениця за наступним рецептом:

 1. Очищаємо крупу, промиваючи її та усуваючи все сміття.
 2. Варимо рідину з пшеничкою протягом 30 хвилин.
 3. Додаємо цукор, перемішуємо і знімаємо з вогню.
 4. Коли температура суміші вирівняється з кімнатною, прикормку пересипаємо в ємність і додаємо воду. В ідеалі рівень води повинен перевищувати висоту зерен на 10 см. Велика кількість води допомагає пшениці якісно розбухнути.
 5. Герметично закриваємо ємність і ставимо в затемнене місце на 5 діб.
 6. П'яна пшениця стає вже в середині зазначеного терміну, про це свідчить початок процесу бродіння. Незважаючи на специфічні звуки, головне не відкривати прикормку до закінчення зазначеного періоду часу.
 7. Після завершення процесу бродіння від приманки на гачку виходить алкогольний запах, яких підсилює клювання в будь-якій водоймі.
У разі використання пшениці яка перебродила можна залишати сировину настоюватися протягом 21 дня або всього місяця. Довга витримка допомагає посилити аромат, від цього приманка стає тільки ефективнішою і привабливішою.

Пророщену і перебродившу пшеницю рекомендуємо зберігати виключно в герметичній тарі.

Коли застосовується ароматизація пшениці

В деякі періоди року варена і парена пшеничка малоефективна, її уловистість легко підвищити за допомогою ароматизації, але за часів активного харчування риби і достатку решти корму, краще не перестаратися з ароматизаторами.

Ароматизація ефективна на водоймах зі швидкою течією, на яких запах швидко несеться потоком води. Малопомітні і погано відчутні запахи не здатні привернути увагу риби. Рекомендуємо використовувати ароматизацію або смажити пшеницю для риболовлі для посилення запаху на початку весни або в кінці осені.

Від ароматизаторів може бути багато шкоди при неправильному використанні, різкі і неприємні запахи здатні відштовхнути рибу від підгодованого місця надовго. При виборі аромату краще віддавати перевагу природним і перевіреним запахам, експериментувати можна, але це не завжди увінчується хорошим уловом.

Способи використання пшениці в риболовлі

Пшениця - це універсальний корм, застосовуваний для ловлі різної мирної риби. Її часто використовують в якості основного компонента прикормки, але також зерна нерідко насаджуються на гачок і виконують роль наживки. Зазвичай обидва рецепта використовуються паралельно, так як для підвищення улову рекомендується включати зерна пшениці в обох місцях.

Використання в якості прикормки

Прикормка з пшениці для риболовлі виготовляється за масою рецептів, але сам процес використання підпорядковується кільком основним правилам:

 • підгодовування закидаємо в такій кількості, щоб здобич не встигала насититися. У голодної і активної риби знижується пильність, вона агресивно і впевнено заковтує гачок із зернами пшениці;
 • у даної приманки є власний виражений і привабливий аромат, який не потребує доповнення. Якщо клювання не настає протягом якогось часу, все ж є сенс використовувати ароматизатор;
 • в прикормочній суміші краще застосовувати перепарені зерна, які трохи тріснули. Сира крупа практично не видає залучає запаху і не буде корисною.

Використання в якості приманки

На прикормку з пшениці для риболовлі добре ловиться невелика всеїдна риба, але виготовляючи «гірлянду» з 5-8 зерен, вдається зловити і великих коропів, сазанів і т. д.

Приготування насадок з пшениці

Під час готування насадок слід дотримуватися кількох ключових секретів успіху:

 • обов'язково купуємо злак твердих сортів, інакше дотримуючись зазначених раніше рецептів, пшеничка виявиться перепареною;
 • найпростіший спосіб варіння передбачає використання термоса. Досить налити окріп перед поїздкою і відкрити тару вже на місці риболовлі, витримавши необхідну кількість часу;
 • недоварена пшениця абсолютно не підходить в ролі наживки, так як ламається і спадає з гачка під час закидання;
 • переварені зерна ненадійно фіксуються на гачку і часто обламуються. Помітивши оголений гачок, обережна риба втече подалі від рибалки.

Як правильно насаджувати зерно на гачок

У всіх рибалок методи насадки відрізняються, але правильна техніка передбачає:

 • поперечне насадження або під невеликим кутом;
 • обов'язкове використання тонкого гачка;
 • необхідність приховування жала всередині зерен злаку, хоча цівка може залишатися зовні;
 • використання найбільших зерен, на яких з'явилися тріщини, але вони зберегли достатню пружність.

Запорука успішної риболовлі - правильне приготування пшениці. У кожного методу виготовлення є свої особливості, дотримуючись їх, вдасться зробити приманку найпривабливішою для будь-якої мирної риби.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як запарювати пшеницю для рибалки

Схожі статті

Місця проживання щуки на річці

Місця проживання щуки на річці

Практично у всіх річках нашої країни щука є найпоширенішим хижаком. У річці завжди достатньо місць для проживання щуки. Це корчі, дерева які впали в воду, мости, ділянки із зворотною течією, піщані коси, різні заплави і притоки. Всі ці місця володіють хорошою кормовою базою для щуки, що сприяє постійному перебуванню тут хижака. Розповімо докладніше про те, де краще шукати і ловити щуку.

Як вибрати прикормку на ляща

Як вибрати прикормку на ляща

Метою для багатьох рибалок є велика риба, особливо лящ. Ця риба схильна полювати зграями і мешкає як на річках з течією, так і на ставках з нерухомою водою. Лящ добре йде на самі різні снасті, тут головне - це привернути увагу здобичі. Найефективніший спосіб приманювання - прикормочна суміш, але неможливо визначити, яка прикормка краще для ляща

Що таке феромони для рибалки, які бувають і як готувати

Що таке феромони для рибалки, які бувають і як готувати

Сьогодні складно здивувати кого-небудь новими рецептами прикормок, їх існує велика кількість і всі вони відносно ефективні. Можна продовжувати використовувати приманки на основі традиційних рецептів, але їх результативність не завжди однаково хороша. Навіть використання застосовуваних ароматизаторів в більшості рецептів не кардинально змінює загальну картину. Ароматичні, смакові добавки все одно дають промахи, і часто рибалка залишається без улову.

Чим прикормлювати карася

Чим прикормлювати карася

Особливо привабливими компонентами стануть опариш, черв'як, мотиль. Важливе правило: прикорм повинен бути дрібним. Це потрібно, щоб риба не наситилася і звертала увагу на наживку. Не виключено, що в певних водоймах занадто дрібна їжа зможе просто загубитися або стати недоступною (заплутатися в водоростях). Тому найкраща прикормка для карася - правильно приготована і продумана їжа.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Діп для бойлів Brain F1 100ml

Діп для бойлів Brain F1 100ml

Діпи Brain - це високо-аттрактивні рідини, призначені для моментального підвищення радіусу роботи ..

62Грн.

Насадка 3-K Baits патрацика 0.1кг

Насадка 3-K Baits патрацика 0.1кг

"Патрацика насадочна" - являє собою щільну наживку з вельми пружною консистенцією, яка прекрасно т..

20Грн.

Пеллетс 3-K Baits Pellets. (Полуниця) 0.8кг.

Пеллетс 3-K Baits Pellets. (Полуниця) 0.8кг.

Pellets від ТМ "3KBAITS®" - це швидкорозчинні ефективні високопротеїнові гранули, насичені аміноки..

95 - 100Грн.