Як зробити Хорватське Яйце своїми руками

Літня ловля хижака на спінінг часто ускладнена водною рослинністю яка розрослася. Особливо це справедливо для щуки і окуня, які часто ховаються в суцільних заростях. У таких місцях найбільш підходящими приманки є глісери, визнаним лідером серед яких вважається «хорватське яйце». Про те, що це за приманка і як зробити «хорватське яйце» своїми руками, піде мова в цій статті.

Що таке «хорватське яйце»

«Хорватське яйце» - поверхнева спінінгова приманка для лову хижої риби в заростях водної рослинності. Назву приманка отримала за свою форму і місце винаходу - її автором є хорватський рибалка Бранімір Калініч. Виробляється вона дрібно-серійно компанією Angler під торговою маркою Bumble Lure.

Спочатку приманка призначалася для лову басса – окуня з великим ротом, але прекрасно проявила себе під час лову щуки і окуня. Крім того, ловля на «хорватське яйце» дуже видовищна, адже клювання відбуваються на очах рибалки. Ефективність приманки дозволила їй виділитися з ряду інших принад-глісер і принесла широку популярність.

Як виглядає «хорватське яйце» і для чого його використовують

Як уже згадувалося вище, ця приманка має яйцеподібну або каплеподібну форму. Різновиди торгової марки Bumble Lure:

 • Pretty Jerk - класичний варіант;
 • Lucky Popper - моделі з конічним «попперним» поглибленням в передній частині;
 • Flirty Frog з вирізом у формі сегмента, що імітує рот приманки.

Розміри «хорватського яйця» від Bumble Lure коливаються в межах від 41 до 63 мм, а діаметр їх становить від 20 до 29 мм. Тобто співвідношення довжини і діаметру оригінальних приманок 2: 1. Копії, зроблені іншими виробниками або кустарно, можуть мати довжину від 30 до 80 мм. і дещо інші пропорції.

За принципом дії така приманка відноситься до глісерів - поверхневим приманок, що ковзають по поверхні води. Основна ніша їх застосування - ловля щуки на спінінг на сильно зарослих мілководдях. Там провести будь-яку іншу приманку без зачепу практично неможливо, а ловля щуки на «хорватське яйце» може бути ефективною.

«Хорватське яйце» своїми силами

Незважаючи на те що таку приманку легко замовити в Інтернеті, багато рибалок роблять її своїми руками. Важливим приводом до виготовлення приманки своїми силами є простота технології, а також доступність матеріалів і інструментів.


Оригінальна снасть «хорватське яйце» робиться з бальзи, яка цілком замінна деревиною інших порід, щільним пінопластом або пробкою.

Крім цього, з матеріалів знадобляться:

 • клей: епоксидна (будь-яка двокомпонентна) смола, клей типу «Момент», ціанокрилат;
 • гачок відповідного розміру з тонкого дроту. Добре підходять офсетні і джигові гачки;
 • дріт для подовження гачка. Найкраще для виготовлення арматури підходить нержавіючий в'язальний дріт, але якщо його немає, допустимо використовувати канцелярську скріпку;
 • фарба і лак.
Якщо в якості матеріалу для
виготовлення був обраний пінопласт, важливо пам'ятати, що його розчиняють
багато видів клею, фарби і лаку. Щоб не зіпсувати роботу, їх краще випробувати
на непотрібному шматку пінопласту.

З інструментів досить мати:

 • ніж;
 • пилку по металу;
 • ножівку по дереву з дрібними зубами або надфіль;
 • напилок (наждак);
 • плоскогубці.

Процес створення приманки починається з виготовлення корпусу. З доступного матеріалу, наприклад, пробки від шампанського, виточується корпус приманки. Після надання форми в ньому акуратно робиться поздовжній пропил до осі корпуса за допомогою пилки по металу. Розширити проріз для монтажу гачка і огрузки можна ножівкою або надфілем.

Підготовка арматури (каркасу) приманки

Гачок повинен виступати за габарити приманки на кілька сантиметрів. Знайти гачок з цівкою потрібної довжини практично неможливо, тому його подовжують дротом.

Один кінець дроту щільно навивають на цівку гачка, а на другому формують петельку з метою приєднання приманки до повідця.

Монтаж огрузки

Після установки гачка приманку необхідно грамотно огрузити. В якості вантажу застосовують свинцеві дробинки, рибальські грузила відповідного розміру, тонку пластинку з свинцю.

Щоб приманка орієнтувалася в воді строго гачком вгору, вантаж повинен розташовуватися в самій нижній її частині.

Перевірка огрузки

Встановивши вантаж в розріз приманки, потрібно переконатися, що його вага відповідна, а сам він правильно встановлений. Перевіряють огрузку, занурюючи приманку в ємність з водою.


Правильно огружена приманка повинна розташовуватися в воді практично горизонтально і занурюватися в воду трохи менше ніж наполовину. Необхідно враховувати, що подальше фарбування трохи збільшить вагу приманки.

Оздоблення приманки

Переконавшись в правильній огрузці «хорватського яйця», паз, в якому змонтовані гачок і огрузка, заливають клеєм. Клей бажано змішати з тирсою матеріалу, з якого виготовлена приманка. Коли клей застигне, приманку шліфують для усунення клейових потоків і додання остаточної форми.

Після шліфування приманка в
принципі готова до лову, але краще її додатково пофарбувати і покрити лаком.

Як розфарбувати «хорватське яйце»

Фарбування хорватського яйця необхідно з таких причин:

 • захист матеріалу від дії вологи і механічних пошкоджень - приманка вимагає фарбування, так як дерев'яне тіло приманки під впливом вологи досить швидко потріскається, а пробка і пінопласт занадто м'які, щоб протистояти щучим зубам;
 • надання естетичного вигляду. На красиву приманку приємніше ловити, крім того, привабливий зовнішній вигляд збільшує віру рибалки в приманку, що прямо впливає на результати риболовлі;
 • можливе підвищення уловистості - найменш важлива причина, адже риба бачить такі приманки, як темний силует на світлому тлі поверхні води, а при лові в заростях часто не бачить приманку взагалі, орієнтуючись на створювані нею коливання води. Однак якщо є навіть невеликий шанс, що забарвлення може вплинути на кількість клювань, то краще ним скористатися.


Якщо говорити про колір «хорватського яйця», то краще за все фарбувати його в яскраві кольори і їх контрастні поєднання для лову днем, в чорний або близький до нього колір для лову в сутінках (так приманка краще виділяється на тлі води). Такі варіанти забарвлення роблять приманку помітнішою для рибалки і збільшують комфорт ловлі і якість управління приманкою.

Сам процес фарбування цілком традиційний:

 1. На приманку наноситься ґрунтовка, зазвичай білого кольору.
 2. Далі приманка розфарбовується з промальовуванням необхідних деталей.
 3. Після забарвлення її бажано покрити лаком в два-три шари. Замість лаку, можна скористатися епоксидною смолою, це істотно підвищить міцність приманки.
Фарбуючи приманку, необхідно
пам'ятати: кожен наступний шар наноситься тільки після повного висихання
попереднього.

Як поліпшити властивості приманки

Незважаючи на те що «хорватське яйце» одна з найефективніших незачіпляючих поверхневих приманок, його можна модернізувати.

З метою підвищення привабливості приманки для риби гачок можна оснастити простим або подвійним твістером. Крім твістера, добре працюють октопуси і силіконова бахрома для спіннербейтів.

Щоб поліпшити прохідність приманки в траві і знизити кількість зачепів, досить захистити гачок гнучкою смугою пластику (наприклад, вирізаної з пет-пляшки), петелькою з пружного дроту або товстої твердої волосіні. Захист вклеюється в попередньо просвердлений в корпусі приманки отвір. Краще встановлювати захист до фарбування приманки, щоб не порушувати цілісність лакофарбового покриття.

Декілька порад

Оскільки основним об'єктом під час лову на «хорватське яйце» є щука, приманку обов'язково оснащують металевим повідцем або повідцем з товстого флюорокарбону. Вибираючи поводок, потрібно враховувати, що металеві повідці надійніше, а флюорокарбонові менше помітні для риби, що може вплинути на кількість клювань, особливо при лові окуня.

Сам процес лову досить простий
- приманка закидається в обране місце, і після паузи в кілька секунд
здійснюється проводка.

Проводка може бути як рівномірною, так і переривчастою. Для приманки, виготовленої в варіанті поппера, бажана ривкова проводка. Пауза між ривками залежить від активності риби - чим краще клювання, тим інтенсивніше проводка.

На закінчення необхідно відзначити, що хоча реалізація клювань у «хорватського яйця» вище, ніж у інших глісерів, треба бути готовим до результативності не більше 30-40% покльовок. З іншого боку, низька реалізація клювань зазвичай компенсується їх великою кількістю.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Як зробити Хорватське Яйце своїми руками

Схожі статті

Джигова ловля для початківців

Джигова ловля для початківців

Найбільш простим способом придонного лову на спінінг є джигова ловля, яка ефективна в риболовлі на велику хижу рибу, що мешкає на дні. Вид водойми не має значення - це може бути річка, озеро, ставок, море. Найголовніше правило результативного лову на джиг - приманка повинна повторювати в воді рухи дрібної рибки, щоб зацікавити хижака. Завдяки простоті і уловистості цього способу лову він дуже цікавий починаючим рибалкам.

Як ловити коропа на фідер

Як ловити коропа на фідер

Короп - один з найпривабливіших об'єктів спортивної та аматорської риболовлі. Це легко пояснюється як розмірами і активним опором цієї риби, так і доступністю водойм, де він мешкає. Популярність лову коропа привела навіть до створення цілого напряму ловлі - карпфішінг. Зрозуміло, цілеспрямовано ловлять його і іншими снастями - від поплавкової вудки до нахлисту. Одним з найбільш ефективних і цікавих способів лову є ловля коропа на фідер.

Поплавок Сбіруліно (Бомбарда). Монтаж оснастки і техніка ловлі

Поплавок Сбіруліно (Бомбарда). Монтаж оснастки і техніка ловлі

Часто на риболовлі виникають ситуації, коли риба ігнорує звичайні блешні, воблери і джигові приманки, відгукуючись лише на приманки мінімального розміру - нахлистові мушки, мікровоблери або твістери довжиною пару сантиметрів. В такому випадку рибалці варто скористатися вантажем-поплавком Сбіруліно або, як його ще називають, Бомбарда. Також підходить бомбарда для риболовлі на натуральні насадки.

Ловля карася фідером

Ловля карася фідером

Карась є одним з основних об'єктів спортивної та любительської ловлі у водоймах зі стоячою водою або слабкою течією. Найчастіше карася ловлять поплавковими або донними снастями, на донку трапляються, як правило, більші екземпляри. Ловлю карася фідером в ставках і озерах можна порівняти за популярністю з ловом плотви та ляща на течії і не поступається в інтересі і складності.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite X1

Спінінг Favorite X1

Функціональна серія вудлищ Х1 для вимогливих рибалок, які цінують в першу чергу високі характеристи..

1055 - 1 676Грн.

Блешня вертушка DuraLure Round 3. 7g

Блешня вертушка DuraLure Round 3. 7g

Блешня DuraLure Round – відмінної якості блешня-вертушка, прекрасно працює по окуневі і щуці, і зас..

82Грн.

Поводок струна Kalipso

Поводок струна Kalipso

Універсальний поводок-струна Kalipso зі скручуванням виготовлений з високоякісного нержавіючого др..

27Грн.