Як зробити прикормку для рибалки з зерен коноплі

Важливою якістю конопель для рибалок є її здатність залучати рибу. Зараз важко сказати, як давно застосовується конопля для риболовлі, набагато важливіше, що сьогодні її використовують набагато рідше, ніж вона того заслуговує.

Де придбати коноплю

Насіння конопель зазвичай купують в рибальських магазинах. У них же продаються готові підгодовування і насадки, до складу яких входить конопля. Коноплю можна також придбати в зоомагазинах або на «пташиному ринку», так як вона входить до складу корму для птахів.

В супермаркетах продається
конопляна крупа, яка підходить для застосування в підгодовуваннях, як в цілому
вигляді, так і в перемеленому.

Способи приготування

Конопля привертає рибу своїми поживними властивостями і запахом. Для рибного лову її можна застосовувати у вигляді або каші, або порошку. У підгодовування іноді додають цільні необроблені або обсмажені, зерна конопель. У рибному лові використовується в якості ароматизатора також конопляна олія і відходи її виробництва - макуха і шрот.

Різниця між макухою і шротом полягає в технології приготування масла. Макуха - продукт виробництва олії пресом, а шрот - залишки після вилучення олії шляхом екстракції. І ті й інші найчастіше додаються в підгодовування в розмолотому вигляді.

Смажена конопля на підгодовування: готуємо самостійно

Щоб підвищити ароматичні властивості коноплі її необхідно обсмажити. У домашніх умовах це роблять на сухій сковорідці на помірному вогні.

В процесі обсмажування зерна перемішують. Коли конопля починає потріскувати, її накривають кришкою, так як при нагріванні зерна мають властивість розлітатися в різні боки, подібно кукурудзі при виготовленні попкорну. Під кришкою коноплю смажать на самому маленькому вогні, не більше двох-трьох хвилин, щоб вона не підгоріла.

Коноплю можна використовувати в якості прикормки самостійно, але це не раціонально через її великі витрати. Найчастіше смажені зерна конопель використовують в якості атрактанта, потроху додаючи їх в прикормку. Як добавку коноплю застосовують і цілою, і розмеленою. Цілі насіння мають властивість спливати, що необхідно враховувати при виготовленні підгодовування.

Простий спосіб приготування прикормки

Найпростішим способом приготування прикормки з конопель є приготування розсипчастої каші з її зерен. Однак слід зазначити, що таке використання конопель занадто марнотратно, адже за одну риболовлю може використовуватися кілька кілограм прикормки. Набагато ефективніше використання конопель в прикормових сумішах.

Однією з найпростіших, але ефективних підгодовувань є каша з недовареного пшона з добавкою варених зерен конопель або борошна з її смаженого насіння в пропорції 10: 1.

Конопля в якості насадки

Незважаючи на невеликий розмір, насіння конопель є відмінною насадкою для лову багатьох коропових риб. Найчастіше на коноплю ловлять плотву і підлящика, а також його найближчих родичів - густеру, синця, білоглазку. Можна застосовувати коноплю і для лову лина, головня, яльця і вусаня. Конопляна макуха використовують в ловлі коропа на макушатнік.

Щоб використовувати насіння конопель для риболовлі, їх необхідно зварити. Варять коноплю як звичайну кашу. Готовими для риболовлі зерна конопель стають в момент, коли вони лопаються, і з оболонки назовні з'являється зародок.

Щоб збільшити привабливість конопель
для риби, при варінні можна додати цукор. Це не тільки додасть зернам солодкий
смак, але і зробить їх більш привабливими зовні.

Альтернативою варінні конопляних зерен є їх запарювання. У термос засипаються зерна конопель і заливаються окропом. Після охолодження (через 6-12 годин) вони готові до риболовлі. Необхідно врахувати, що зерна набухають при запарюванні. Щоб вони не розірвали колбу, термос не слід заповнювати більш ніж наполовину. Це правило діє і при запарюванні всіх інших зерен.

На гачок зерна насаджують через щілину в оболонці, виводячи жало гачка назовні. Гачки повинні бути виготовлені з тонкого дроту.

Можна комбінувати коноплю з іншими насадками, наприклад, опаришем.

Подрібнену до стану борошна коноплю можна включати до складу тіста, використовуваного в якості насадки.

Конопля для фідерної ловлі

У фідерній ловлі коноплю в основному застосовують як складову прикормки.

У продажу є готові сухі підгодовувальні суміші, в складі яких є конопля. У саморобних прикормках коноплю можна додати самостійно. Найчастіше використовують обсмажену коноплю, подрібнену до стану борошна.

Цілісні зерна конопель мають позитивну плавучість, коли вони включені до складу прикормки, вони створюють ефект «гейзера».

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Як зробити прикормку для рибалки з зерен коноплі

Схожі статті

Як ловити лина на фідер

Як ловити лина на фідер

Найчастіше лина ловлять на поплавкову вудку, проте в ряді випадків краще ловити його на фідер. Так, ловля лина на фідер ефективніше, коли дистанція лову недоступна для вудки або вітер заважає закиданню легкої поплавкової оснастки.

Які приманки і наживки використовувати для ловлі сома

Які приманки і наживки використовувати для ловлі сома

Сом відноситься до хижих риб, що виділяються підвищеною обережністю. Наживка для ловлі сома вибирається з урахуванням його гастрономічних уподобань і погодних умов. При лові сома використовуються наступні методи

Розведення гнойового черв’яка в домашніх умовах

Розведення гнойового черв’яка в домашніх умовах

В риболовлі можуть застосовуватися різні приманки - як штучні, так і живі. Але особливий інтерес для багатьох видів риб представляє саме гнойовий черв'як. Взагалі, черви для риболовлі - це універсальна приманка, хоча їх не завжди виходить купити. Правда, їх можна накопати, але тільки в певних умовах. У разі посухи влітку знайти хробака складно, не кажучи вже про зимову рибалку. Тому відповідним вибором для рибалок може стати розведення черв'яків для риболовлі в домашніх умовах.

Які ароматизатори приманюють карася

Які ароматизатори приманюють карася

Карась становить основну частину підводних мешканців більшості водойм. Окремі особини часто досягають значних розмірів. На відміну від інших видів риб, не вибагливий і активний карась тішить своїми покльовками в самих різних ситуаціях. Полюючи на карася, рибалка має всі шанси залишитися з уловом. Якщо використовувати ароматизатори для риболовлі, риба прийме вашу насадку за справжні ласощі.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Готова оснастка для поплавкової вудочки

Готова оснастка для поплавкової вудочки

Готовий набір для вудилищ з глухим оснащенням. Він складається з: волосіні, поплавка вантажу, гачка..

15Грн.

Намет 2-во містний EOS Alberta

Намет 2-во містний EOS Alberta

Якщо Ви зібралися вибратися на природу з ночівлею, то без намету Вам не обійтися! Адже намет може с..

848Грн.

Спінінг фідерний EOS Lizard Heavy Feeder IM7. 60-90-120гр.

Спінінг фідерний EOS Lizard Heavy Feeder IM7. 60-90-120гр.

Lizard Heavy Feeder від компанії EOS – це недороге фідерне вудилище класу «heavy», орієнтоване на л..

1 053Грн. - 1 372Грн.

Спінінг PHX Innovation Travel Spinning. 10-35гр.

Спінінг PHX Innovation Travel Spinning. 10-35гр.

Спінінг Phoenix Innovation Travel Spinning - серія штекерних спінінгів, що відрізняються високою як..

473Грн. - 560Грн.

Спінінг телескопічний SWD King Kong tele. 100-250гр.

Спінінг телескопічний SWD King Kong tele. 100-250гр.

Спінінги SWD King Kong tele відрізняються маневреністю і довгим терміном служби. Вони підійдуть як ..

207Грн. - 235Грн.

Макуха ріпакова. Шайба під кліпсу (6 кусків)

Макуха ріпакова. Шайба під кліпсу (6 кусків)

Макуха в першу чергу призначена для лову мирної білої риби на макушатник. Розмір брикету підходить ..

32Грн.

Діп для бойлів Brain F1 100ml

Діп для бойлів Brain F1 100ml

Діпи Brain - це високо-аттрактивні рідини, призначені для моментального підвищення радіусу роботи ..

59Грн.