Рибалка в березні. Яку рибу і як ловити в березні

Ну ось і підійшов перший весняний місяць березень. Ранковий морозець починають змінювати вже по-справжньому теплі, весняні дні. Сонце, протягом дня починає нещадно розправлятися зі снігом і крижаним покривом водойм. Але лід, на початку місяця, як і раніше залишається товстим, здатним витримати рибалку.

Умови риболовлі в березні

Березень характерний тим, що багато риб, та практично всі, починають відходити від зимового заціпеніння, активно переміщаючись по водоймі в пошуках їжі. Тому рибалка в цей період стає особливо добутливою і вражає в деяких випадках, величиною спійманих екземплярів.

Покинувши свої зимові укриття, риба спрямовується ближче до усть струмків і річок, берегів, тріщин в льоду, коротше кажучи, до тих місць, де перші струмочки талої води несуть з собою свіжий кисень. Ще березень виділяється тим, що саме в цьому місяці можна насолодитися двома видами рибної ловлі. У першій половині місяця, як і раніше в ходу зимові снасті, а ближче до кінця березня стає цілком реальна, ловля з використанням літньої снасті.

Риболовля в березні дуже цікава, тому що в погожі і сонячні дні риба клює практично протягом усього дня.

Поведінка риби в березні

Стає активним і особливо ненажерливим окунь, він добре ловиться як на мормишку з підсадкою мотиля, так і на блешню. Зграї дрібного окуня в основному намагаються триматися біля краю очерету, а більші екземпляри поки, як і раніше дотримуються середини водойми. Більш досвідчені рибалки при весняному лові окуня, намагаються знайти окуневі стежки, по яких ходять чималі зграї смугастого хижака. Знайшовши таке місце, можна забезпечити собі дуже хороший улов.

Березень хороший для любителів ловити жируючу щуку, перед-нерестовий жор якої особливо наростає до кінця місяця. Щука однаково добре клює як на штучні приманки різної конфігурації, так і на звичайного живця.

Збиваючись у великі зграї, починає активне переміщення в річках судак. Ближче до кінця березня така судача активність починає спостерігатися також у великих водосховищах та озерах. Непогані результати при лові судака в цей період, приносить стрімке блешніння.

У річках з несильною, рівною течією протягом усього місяця з успіхом можна ловити ляща, густеру, підлящика і плотву. Найчастіше ця риба віддає перевагу місцям з глибиною від 4 до 6 метрів. В якості насадки можна використовувати мотиля, насаджуючи його пучком або хробака.

Дрібні блешні в цей період дуже ефективні, якщо на них підсадити хробака, мотиля, окуневе око або дрібного малька. На таке оснащення добре бере головень, щука, великий судак і окунь. Риболовля в березні дуже цікава і азартна, при цьому постарайтеся не забувати про безпеку, особливо якщо ловите з льоду.

  • Рибалка в березні. Яку рибу і як ловити в березні

Схожі статті

Ловля на зимові жерлиці

Ловля на зимові жерлиці

При всьому різноманітті зимових жерлиць в наш час є тільки дві основні тактики лову на неї хижої риби. В даній публікації ми розповімо про обидва варіанти. Для застосування першого варіанту бажано добре знати водойму, на якій будете ловити жерлицями, знати її глибину і місця проживання хижаків. Робимо 8-10 лунок таким чином, щоб між ними було не менше 10-15 м. Заміряємо і записуємо глибину в кожній лунці. 

Вудочки для зимової риболовлі

Вудочки для зимової риболовлі

Основним робочим інструментом будь-якої зимової риболовлі є зимові вудки. Видима простота яких, оманлива, давно пішли ті часи, коли на звичайну паличку прив'язували волосінь, мормишку і сміливо на лід. У наш час все змінилося, від того наскільки вдало будуть підібрані вудки для зимової риболовлі, буде багато в чому залежати і улов рибалки.

Ловля щуки в березні

Ловля щуки в березні

Щука настільки популярний хижак наших водойм, що шанувальників її лову просто не злічити. Рибалок вона приваблює своєю силою, міццю, а іноді розмірами трофейних екземплярів. Ловля щуки в березні примітна тим, що це одна з хижачок, яка починає метати ікру на початку весни. Зазвичай щучий ікромет доводиться на кінець березня початок квітня, і дуже важливо не пропустити цей момент, так як йому передує жор, який є найкращим часом лову щуки.

Ловля карася в березні

Ловля карася в березні

Твердження, що карась тільки літня риба, давно спростовано багатьма рибалками. Клює він досить непогано, як на протязі практично всієї зими, так і з приходом весни. Березень, можна по праву, принаймні більшу його частину, сміливо віднести до зимового сезону.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

100 - 135Грн.

Силіконова приманка Fanatik Mik Maus 1.6.

Силіконова приманка Fanatik Mik Maus 1.6.

Силіконова мишка FANATIK Mik Maus - унікальна гібридна приманка. Вона по-справжньому дивує щуку, ок..

29Грн.