Рибалка в червні. Яку рибу і чим ловити в червні

Риболовля в червні, всупереч поширеній думці, не менш цікава ніж в травні. А якщо знати ряд особливостей ловлі риби в червні, то рибальські трофеї будуть більш ніж гідними. Розберемося, чим хороша рибалка в червні, яку рибу ловити в червні, чим ловити рибу в червні. А також дізнаємося про особливості ловлі в червні деяких видів риб: ловля сома в червні, ловля щуки в червні, ловля окуня в червні, ловля судака в червні, ловля ляща в червні, ловля коропа в червні, ловля язя в червні, ловля карася в червні.

Риболовля в червні

Чим же хороший для риболовлі червень і чим примітна рибалка в червні? У червні поки ще не так спекотно і більшість риб тримається ближче до трави, на неглибоких, прогрітих сонцем місцях. Риби побільше, а отже, і обережніше вибирають собі стоянку поблизу від трав'яних заростей, захаращених місць і так далі. Тут і їжа знайдеться і укриття від численних ворогів. Знаючи ці нюанси і вміло вибираючи наживки, рибалка може розраховувати на те, що рибалка в червні доставить йому масу приємних годин.

Зі збільшенням середньодобової температури в червні і, відповідно, температури води риба стає млявою. Традиційно в кінці червня погіршується ловля щуки, особливо великої. Вона йде на глибину. Як правило рибалка в червні в цей час краще в захаращених ділянках поблизу водних заростей, в затоплених руслах струмків, в вирах і ямах. Якщо взяти щуку на такому місці, то через деякий час її місце займе родич, тому немає сенсу часто міняти дислокацію. Інша велика риба до кінця червня також клює неохоче, відстоюючись на глибині.

Найкраще ловляться в червні судак, щука і окунь. Ближче до кінця місяця активізується після нересту сазан. Вельми азартною може бути ловля сома на річках. Хороша рибалка в червні на сома - перед нерестом сом ловиться як на живця, линючого рака, так і на м'ясо ракушки. Коли вода вже добре прогрівається, починають нереститися лин, карась і краснопірка. Ікру вони метають досить довго, в кілька прийомів, тому лов їх нестабільний. Він активізується між ікрометанням і зупиняється, коли ікрометання перебуває в розпалі.

Як же рибалка в червні без вильоту поденки! У другій половині червня відбувається пік розмноження метелика-одноденки - виліт поденки. Незліченні хмари комах вилітають на нічні ігри до води, в кінці кінців в ній і опиняючись. Вся не хижа риба із задоволенням поїдає метеликів і наїдається на кілька днів вперед, так що в найближчі дні ловити її стає марно.

Яку рибу і як ловити в червні

Риболовля на ляща в червні

Рибалка в червні на ляща цікава і результативна. Червень - один з найбільш сприятливих місяців для лову ляща. Після нересту лящі залишають свої схованки в пошуках їжі. Ловля ляща в червні успішніше там, де подобається лящеві - це водойми з мулистим дном, де є можливість спокійно збирати їжу - рачків, личинок різних комах, молюсків та інше. Улюбленими ласощами вважається мотиль, в пошуках якого рано вранці або пізно ввечері лящ відправляється на мулисте мілководдя. В озері чи ставку ляща найкраще ловити простою вудкою як з берега, так і з човна. Робити це потрібно вночі або ж рано на зорі. Використовується всіляка наживка - опариш, борошняні кульки, черв'як і інші. Насадка завжди повинна лежати на дні, адже клює лящ вниз головою.

Риболовля на коропа в червні

Рибалка в червні на коропа доставить масу приємних миттєвостей. Найкращий час для лову коропових риб в першу чергу визначається погодними умовами. Саме цим пояснюється те, що саме літо вважається основним часом для лову коропа. Хороше клювання коропа в червні починається після закінчення нересту, тобто в перші дні червня. Після холодної негоди або затяжної спеки короп в червні ховається в своїх укриттях і втрачає апетит. А ось в грозу і похмуру теплу погоду з невеликим дощем риба прекрасно бере наживки. Коли вода у водоймах досить прогріється, ця риба починає рухатися до струмків або джерел. Зазвичай короп в червні заривається в густу підводну рослинність або забивається під коріння і в норки. Влітку в озері або ставках коропів варто пошукати в тіні очерету. При високих денних температурах повітря, короп в червні виходить годуватися тільки ночами.

Ловля карася в червні

Рибалка в червні на карася проста і зрозуміла. У червні карась практично у всіх водоймах тримається ближче до кордону водної рослинності. Улюблені рослини карася - це водяні лілії, кубушки, латаття і очерет. На великих річкових затоках і великих водоймах зі спокійною водою карась в червні мешкає на глибині більше 1,5 м. Цій рибі подобається помірна або слабка течія. Також карась не любить надто вже теплу воду. У спеку риба переміщається в тінь. Отже, карась в червні активно годується тільки в вечірню чи ранкову прохолоду. Найчастіше карась в червні ловиться на поплавкові снасті і донки. Червневого карася багато ловлять на пшонку, пшеничні зерна, варену або розпарену перловку, тісто і хлібний м'якуш. Великий карась в червні є більш консервативним. Він клює на хробаків або на бутерброди з ними.

Ловля язя в червні

Риболовля в червні на язя має ряд особливостей. У червні риба язь тримається невеликими зграями. Днем язя ловлять на зелень в проводку будь-яким способом, як з дна, так і в пів води. Якщо ви хочете ловити язя з дна, то потрібно налаштувати снасть так, щоб і насадка, і поводок з підпаском волочилися по дну. З сутінками починається клювання на опариша і хробака, для цього краще застосовувати донні снасті. Для лову язя в червні використовують «бутерброди», які складаються з: тісто-опариш; хліб-черв'як; мотиль - річковик; каша - черв'як і т.д. Кашу готуємо густу, щоб вона міцно трималася на гачку, коли її буде «щипати» дрібниця. Якщо на початку червня язь не цікавиться підгодовуванням, то до середини місяця можна вже використовувати перловку, парену пшеницю і крупу «геркулес», на які риба активно ловиться.

Ловля щуки в червні

Риболовля в червні на щуку зажадає від рибалки терпіння і удачі. Ловля щуки в червні має свої особливості. Активне і стабільне клювання щуки можна спостерігати до середини червня. У другій половині червня з приходом спеки клювання слабшає, щука знижує свою активність. На початку червня хороші результати дає використання попперів і воблерів з брязкальцями. В кінці червня рекомендують застосовувати невеликі, 5-7см, і вузькі коливалки. З їх допомогою вдається дістати хоча б невеликих особин. Колірні переваги щуки - білий, червоний, чорний колір. Колір блешні прийнято підбирати, виходячи з кольору води у водоймі. Для прозорої води хороші будуть темні тони, для каламутної - яскраві, світлі. У періоди найменшої активності щуки наявність ехолота і човна підвищує шанс повернутися з уловом. В першу чергу обловлюють місця, які потенційно можуть служити укриттям для щуки: різні ями, місця скупчення латаття тощо.

Ловля судака в червні

Риболовля в червні на судака цікава і добутлива. З початком червня місяця судак перебудовується на літній режим. На відміну від весняного лову, починаючи з червня судака можна ловити і на мілині, де в цей час мешкає багато дрібної рибки. Тільки варто змінити приманку на блешню або м'які приманки з невеликими грузиками. З огляду на те, що судак - хижак сутінковий, то оптимальний час для лову випадає на пізній вечір або ж ніч. Техніка лову судака наближена до техніки лову такої риби, як щука. Основною особливістю цієї техніки є наживка, яка неодмінно повинна бути з вузьким тулубом. В середині червня ловляться, як правило, самки, тому що самці ще не відійшли від турбот про потомство. У цей час самки лікуються після нересту і скупчуються на глибині приблизно 5 - 10 метрів.

Ловля окуня в червні

Риболовля в червні на окуня - не з простих, але дуже захоплює. Після нересту в червні окунь розподіляється по всій водоймі і стає менш вибагливим у виборі їжі. Так що на рибалці в червні для лову окуня можна використовувати безліч принад. Найбільш активні окуні від 300 до 500 гр. Більші будуть обережніші в виборі їжі. Рибаку краще використовувати човен, з снасті розумніше взяти прямовисну блешню. Човен, як правило, пускається у вільне плавання за вітром, приманка повинна рухатися практично коло самого дна не торкаючись його, виробляючи різкі посмикування вудилищем. Риба із задоволенням бере на живця, ігноруючи штучну приманку. З штучних приманок варто використовувати воблери, твістери і вертушки. Часом видно, як окуні ганяються за мальком. Тоді в це місце краще закинути плаваючий або повільно потопаючий воблер. Колір приманки ролі не грає, але краще, коли немає великої різниці з забарвленням рибок.

Ловля сома в червні

Риболовля в червні на сома доставить рибалкам море задоволення, проте не забувайте про правила безпеки. Як правило, сом живе в одній обраній ямі, захаращеній корчами, або в болоті з глинистим або мулкуватим дном. Він любить теплу чисту воду, але може водитися і в холодній. Цю рибу легко виявити по метушні і гучних сплесках в сутінках. Починається ловля сома в травні, в кінці, відразу після нересту. Червень - прекрасний час для риболовлі на сома. Починаючи з липня ловля йде гірше, а на початку осені клювання зовсім припиняється. Для лову необхідно вибрати теплу тиху ніч. Сом починає годівлю увечері і припиняє зі сходом сонця. В якості насадки можна взяти дрібних живих риб, шматочки м'яса або печінки, м'ясо ракушок, пташині потрухи. Хорошою насадкою для лову сома вважається м'ясо ракушок-беззубок, що мешкають в наших річках. Їх нанизують на гачок по кілька штук. У м'ясі найдрібнішої ракушки ховають вістря гачка. Одним словом, в якості приманки на сома можна використовувати будь-яке м'ясо.

Чим ловити рибу в червні

Літній місяць червень хороший тим, що ловити можна практично на будь-яку снасть. Роздолля і для любителів риболовлі на поплавкову вудку, і для спінінгістів, і для поважаючих ловлю на донки, і т.д. Риболовля в червні можлива з будь-якими снастями - коротко підкажемо, яку рибу, на які снасті і з якою наживкою краще ловити в червні. У червні сильно розростається водна рослинність. Риба, яка вже закінчила нерест починає інтенсивно харчуватися. Багато риби в червні змінюють час свого раціону - годуються тільки вранці і ввечері. На риболовлі в червні застосовують велику різноманітність наживок. Наприклад, плотву в червні добре ловлять на тонкі водорості, яких в цей час повно на каменях, і інших водних об'єктах. Судака і окуня в червні ловлять на дрібну рибу і навіть на черв'яка і м'ясо. Лящ в червні ловиться на хробака, плотва на хліб, манку або опариша, головень добре йде на гусеницю.

Яку рибу ловити в червні на поплавкову вудку

 • На поплавкову вудку в озерах поблизу корчів добре бере в червні судак на дрібну рибку, в річках він частіше зустрічається біля вирів і крутих обривів.
 • Щука, великий окунь і середній судак в червні клюють на живця по краях трав'янистих заростей, велика кількість яких з'являється в червні.
 • Ловля дрібного окуня в червні хороша на хробака, опариша.
 • Риболовля в червні на плотву - успішніше, якщо ловити на річковика, опариша, хлібний м'якуш, манне тісто.
 • Також на хробака і опариша активно клюють до нересту лин і карась.
 • Ловля краснопірки в червні хороша на муху, коника, опариша.
 • Лящ в червні до нересту охоче йде на хробака.

Яку рибу ловити в червні в проводку

 • Ловля в проводку плотви і головня успішніше, якщо використовувати в якості насадки парені зерна злакових, опариша і зелень.
 • Лящ віддає перевагу гороху, хробаку і тому ж опаришу.

Яку рибу ловити в червні на спінінг

Червень так само гарний і для спінінгістів, ловиться практично вся хижа риба наших водойм - окунь, сом, судак, жерех.

 • У червні при лові спінінгом можна урізноманітнити свій раціон судаком і фореллю.
 • Не варто забувати і про ловлю щуки на спінінг в червні. Щучий апетит навряд чи здатний зменшитися, але беруть вони найохочіше рано вранці або пізно ввечері на ямах і вирах.
 • Рибалка в червні. Яку рибу і чим ловити в червні

Схожі статті

Ловля щуки на живця в травні

Ловля щуки на живця в травні

Щука такий хижак, який потребує їжі практично постійно, ця риба з перемінним успіхом ловиться практично круглий рік, але є час, коли вона особливо активна, і цей час - травень. Після нерестовий жор щуки напевно найактивніший час зубастої хижачки, який перетворюється в звичайну обжерливість. Вибравши вдале місце, зазвичай це гирла приток або затоки, щука практично нічого не робить, нескінченні зграї уклейки, плотви та дрібної густери самі йдуть їй в рот.

Ловля судака в травні

Ловля судака в травні

Травень є не тільки передвісником прийдешніх святкових днів, він так само все більше наближає нас до літній риболовний сезон, а значить, в лові багатьох риб скоро відбудуться значні зміни. Це сезонна зміна яка - певною мірою торкнеться і судака, але поки що травень утримує його весняну поведінку.

Ловля язя в червні

Ловля язя в червні

Ловити язя в червні простіше, ніж в інші місяці. В цей час вода вже прогрілася, але спеки ще немає, тому риба тримається ближче до трави на мілководді. Великі особини ховаються в захаращених місцях поблизу трав'яних заростей. Знаючи це і грамотно вибираючи наживки, можна порибалити максимально вдало.

Ловля сазана в червні

Ловля сазана в червні

Початок літа дає безліч можливостей для ловлі сазана. Починають стояти погожі дні, значить, риба клює активніше. Вага риби досягає 25 кг, довжина становить 1,3 м, тому готуватися до лову слід ретельно. Перед початком ловлі необхідно взяти до уваги, що в червні у сазана відбувається перед нерестовий жор.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE x4 позиціонується японським виробником як кардинально новий крок в області р..

584Грн.

Спінінг Favorite White Bird NEW

Спінінг Favorite White Bird NEW

Пташине сімейство розширюється! Виробники вивели нову породу «птахів», під назвою White Bird. Особл..

966Грн.

Спінінг штекерний Ooshima Junior Carp 3.5Lb

Спінінг штекерний Ooshima Junior Carp 3.5Lb

Відмінне карбонове вудилище для ловлі коропа Junior Carp – фірми Ooshima.Додаткова інформація:Вироб..

546 - 686Грн.

Котушка EOS Classic CL 10+1bb

Котушка EOS Classic CL 10+1bb

Котушка EOS Classic 3500 є однією з найпопулярніших моделей даного виробника. Секрет успіху - в нев..

440Грн.

Котушка EOS Flint 5+1bb

Котушка EOS Flint 5+1bb

Універсальна котушка з заднім фрикціоном EOS Flint ідеально впишеться в Ваш арсенал, якщо Ви шукаєт..

518Грн.

Котушка з бейтранером EOS Fraxel 3+1bb

Котушка з бейтранером EOS Fraxel 3+1bb

Котушка Eos Fraxel c бейтранером, відмінний варіант бюджетної коропової котушки як для новачків так..

459 - 515Грн.

Набір сигналізаторів Amina Fishing Bite Alarms JHA-525-4

Набір сигналізаторів Amina Fishing Bite Alarms JHA-525-4

Шукайте недорогий, якісний і функціональний комплект електронних сигналізаторів з пейджером? Зверні..

2 520Грн.

Стілець книжка із спинкою (Діаметр ніжки 16мм.)

Стілець книжка із спинкою (Діаметр ніжки 16мм.)

Зручний і легкий стілець. Підійде як для риболовлі так і для відпочинку на природі.Додаткова інформ..

185Грн.

Підставка під спінінг-вудочку

Підставка під спінінг-вудочку

Недорога і зручна підставка під спінінг або вудочку...

10Грн.

Поплавок під світлячок

Поплавок під світлячок

Зручний і не дорогий поплавок для рибалки як вдень так і вночі...

8Грн.

Петлевяз – екстрактор

Петлевяз – екстрактор

Затребуваний рибальський інструмент призначений для створення надійних вузлів, петель при монтажі р..

10Грн.

Коробка Aquatech 2515 (Двостороння на 15 відділень)

Коробка Aquatech 2515 (Двостороння на 15 відділень)

Коробка AQUATECH 2515 двостороння з осередками призначена для зберігання дрібного оснащення, гачків..

70Грн.

Поплавок Nautilus Бальса-пластик 10624-025. (2.5гр.)

Поплавок Nautilus Бальса-пластик 10624-025. (2.5гр.)

Поплавки Nautilus виготовляються на високотехнологічному обладнанні і виключно з бальсового дерева ..

10Грн.

Котушка з бейтранером EOS FR 6+1bb

Котушка з бейтранером EOS FR 6+1bb

Відмінна модель для оснащення карповика або фідера. Як і положено силовій котушці, вона здатна розв..

722Грн.

Котушка EOS RL 6 5+1bb

Котушка EOS RL 6 5+1bb

Котушка з заднім фрикціоном EOS RL орієнтована на ловлю фідером або пікером, але це зовсім не означ..

518 - 560Грн.

Котушка EOS Salina SA 8+1bb

Котушка EOS Salina SA 8+1bb

Котушка EOS Salina відрізняється не тільки привабливим дизайном. Її робочі характеристики не гірші,..

630Грн.

Котушка EOS SR 6+1bb

Котушка EOS SR 6+1bb

Котушка EOS SR розвиває досить пристойне тягове зусилля, що дозволяє використовувати її для оснащен..

524Грн.