Рибалка в грудні. Яку рибу і чим ловити в грудні

Риболовля в грудні у великої кількості рибалок асоціюється з першим льодом, коли можна проявити справжню свободу дій. Риболовля в грудні має ряд різних переваг перед риболовлею в літні місяці. Наприклад, взимку доступна ловля на всіх місцях і глибинах, надана свобода пересування, доступне маскування, а також зимові снасті портативні і легкі.

Риболовля - для кожного

Помилковим думкою є те, що до риболовлі взимку допускаються лише добре загартовані люди. Частково це правда, але лише частково. Рибна ловля на свіжому, чистому, морозному повітрі лише сприяє оздоровленню організму, навіть людям, що страждають легеневими і серцево-судинними захворюваннями.

Легкий, вільний одяг (ватяний або хутряний), валянки з калошами нададуть відносний комфорт і прекрасне самопочуття навіть у серйозні морози. А маючи в розпорядженні більші суми, рекомендується придбати спеціальний одяг, в якому рибалка в грудні стане справжнім задоволенням.

Як захистити себе від нещасного випадку на риболовлі

Серйозну небезпеку таїть в собі перший лід і пересування по ньому. Товщина льоду на водоймах різна, а також лід не однорідний. Слід зазначити, що найбільш міцний перший лід - чистий і прозорий. Він з'являється взимку, при хороших морозах і ловля риби на такому льоду буде значно безпечніше. Матовий і білий лід - набагато слабкіше.

Початківцям рибалкам корисно знати, що риболовля в грудні вимагає наявності спеціальної практики в пересуванні по льоду. Виходити взимку з берега на перший лід дозволено лише випробувавши його міцність. Перший лід, покритий снігом, підступніше, тому з ним потрібно бути ще обережнішими.

Ловля на першому льоду категорично заборонена поодинці. Взимку слід виходити групами по кілька осіб. Пересуватися обережно, тримаючись за загальну мотузку. Якщо на першому льоду почали утворюватися тріщини, ні в якому разі не можна відривати ноги від льоду, а легкими кроками рухатися назад.

Корисні поради для успішної риболовлі в грудні

Риболовля в грудні хороша тим, що більша частина риби накопичується в окремих ямах. Ці ями називаються зимувальними. Рибна ловля в цих зимувальниках, в більшості випадків, заборонена всіма видами снастей, за винятком спортивних. Найвдаліша ловля в грудні виявляється на ляща і окуня.

Взимку риба клює весь день, не залежно від погоди. Риболовля в грудні не завжди відрізняється достатком риби. Багато видів риб взимку впадають в заціпеніння і прокидаються тільки з початком весни. Найактивніше клювання вважається по першому льоду, коли вода ще не застигла, але вже покрилася кромкою льоду.

Перший лід є найкращим часом для льодового сезону. Ловля риби в сезон першого льоду вимагає великого вміння і кмітливості. Взимку лід тонкий, а риба, як відомо полохлива і сонячні промені, що проникають крізь лунки, зовсім не лякають рибу, тому саме ловля в перший лід збільшує успіх для рибалки при лові риби. Краща рибалка в грудні в річках і озерах з проточною водою, саме в них в цей час найактивніший кльов. Якщо після 20 хвилин простою риба не клює, то краще змінити місце риболовлі. Адже взимку день короткий, а тут кожна хвилина на рахунку.

  • Рибалка в грудні. Яку рибу і чим ловити в грудні

Схожі статті

Оснастка для поплавкової вудки, монтаж оснащення

Оснастка для поплавкової вудки, монтаж оснащення

З зручною, простою конструкцією без кілець і котушки, з гнучким кінчиком, поплавковою маховою вудкою риба ловиться з берега і з човна. При далекому закиданні з берега використовується вудилище понад 6 метрів в довжину, а коротке - до 4 метрів підійде при риболовлі з човна. При обривах, заздалегідь підготовлені вдома мотовила допоможуть швидко замінити обірвану снасть на нову, не витрачаючи при цьому багато часу. Це її основна перевага.

Календар рибака на 2019 рік. Прогноз клювання риби з таблицею

Календар рибака на 2019 рік. Прогноз клювання риби з таблицею

Для численних рибалок нашої країни, любителів і професіоналів рибалок, представляємо місячний календар клювання риби з таблицею, в якому ви дізнаєтеся, в які сприятливі дні буде клювати, а коли на улов можна не розраховувати, а краще зайнятися іншими справами, рішенням інших, більш важливих справ.

Ловля щуки в грудні

Ловля щуки в грудні

Ловля щуки в грудні така ж цікава і азартна, як і в інші місяці року. Ловити щуку починають, коли перший лід досить зміцніє і вільно витримує рибалку в повному обмундируванні. Першими, що починають відвідувати рибалки в пошуках щуки, це досить невеликі річки і озера. Саме там перший лід не змушує себе довго чекати і з приходом грудня, готовий зустріти перших рибалок.

Ловля карася в грудні

Ловля карася в грудні

Карась дуже поширений в наших водоймах і прекрасно ловиться по відкритій воді, ну а як же в грудні, це перший зимовий місяць. Чи можна його ловити з таким же успіхом з льоду? Давайте спробуємо розібратися в цьому в даній статті.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Зимова волосінь Konger STEELON FC Basic

Жилка зимова Konger Steelon FC Basic Ice — надміцна волосінь для вимогливих рибалок. Відрізняється ..

19 - 28Грн.

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка зимова "Телефончик"

Вудочка для зимової риболовлі «Телефончик» в пластиковому корпусі. В комплекті ніжки для установки в..

10Грн.

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт це нова модель, виготовлена за новітньою технологією і відрізняє..

695 - 755Грн.

Балансир Крапаль Classic №3. 7гр.

Балансир Крапаль Classic №3. 7гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

43Грн.