Рибалка в листопаді. Яку рибу і чим ловити в листопаді

Листопад - справжній провісник зими, вже після перших ґрунтовних заморозків на поверхні невеликих озер і ставків з'являється тонкий лід. До середини місяця такий лід непостійний і при першій же відлизі перетворюється в тонку плівку, припорошену снігом. Зазвичай листопад такий непостійний до середини і рибалка в цей час практично припиняється.

Зміна погоди і поведінка риб в листопаді

З середини місяця морози міцнішають, і лід на водоймах починає нарощувати свою міць, але поки він не досягне товщини в п'ять сантиметрів, на нього виходити не варто, особливо на водоймах з підводними ключами і річках.

Така різка зміна погоди, звичайно ж, впливає на поведінку риби, а отже, змінюється і рибалка в листопаді. В цей перехідний період вся мирна риба стає не такою рухомою, як влітку, і намагається сховатися на глибині, що не скажеш про хижаків: у них навпаки настає час особливої ​​активності.

Снасті і клювання в листопаді

До льодоставу добре працюють практично всі літні снасті: поплавкова, донка, фідер і ін.. А з установкою льоду в хід звичайно ж йдуть зимові снасті.

Риболовля в листопаді цікава, особливо з льоду. Основними трофеями в цей період стають судак, щука і окунь. Використовуючи великі блешні, можна стати володарем непоганого окуня, щуки або судака. Шукати їх потрібно на невеликій глибині, ближче до берега. Буває, що невеликий прибережний очерет просто забитий окунем, і, якщо наштовхнутися на таку стоянку, рибалка принесе незабутнє задоволення.

Риболовля в листопаді на мормишку з підсадкою мотиля може порадувати вас покльовкою хорошої плотви, ляща, густери, в'язя або головня, але шукати їх доведеться на глибині, де є невелика течія.

Поради для успішної риболовлі в листопаді

  • Якщо ви чекаєте листопад і перший лід, щоб швидше почати ловлю на мормишку, то тут можна дати кілька порад, слідуючи яким ви обов'язково збільшите свій улов:
  • Плотва віддає перевагу мормишці, виготовленій з олова.
  • Практично будь-яка риба не любить, коли у гачка довга цівка, тому, якщо виготовляєте мормишки самі, то намагайтеся її втопити в тіло приманки.
  • Кінчик гачка краще пофарбувати червоною або світло-відбиваючою фарбою.
  • При лові з підсаджуванням мотиля, намагайтеся не використовувати блешні з великим гачком, в цьому випадку діє правило: Чим менше, тим краще.
  • Виготовивши мормишку, обов'язково перевірте її гру в банці з водою, якщо все влаштовує, то виготовте ще кілька такого ж розміру, але іншої форми і з різними центрами тяжіння.

Риболовля в листопаді різноманітна і може бути досить добутливою, але не забувайте про свою безпеку на воді.

  • Рибалка в листопаді. Яку рибу і чим ловити в листопаді

Схожі статті

Ловля ляща на кільце: техніка, годівниця і снасть своїми руками

Ловля ляща на кільце: техніка, годівниця і снасть своїми руками

Ловля ляща на кільце дуже поширена серед любителів рибної ловлі нашої країни. Ця ефективна і уловиста снасть особливо добре себе показує при полюванні на білу рибу. Для риболовлі на водоймах з течією знадобиться човен з двома якорями, сітка і снасть, яку можна зробити своїми руками.

Ловля головня на спінінг. Як, де і коли ловити

Ловля головня на спінінг. Як, де і коли ловити

Ловля головня починається приблизно в квітні, як тільки зійшов лід, але паводок ще не вивів річки з берегів і вода ще залишилася прозорою. Клювання в цей період не сильні, та можна зловити досить пристойну особину, тобто більше 1 кілограма. Шукати головня в цю пору слід в прибережних ямах, поруч з затопленим в воді деревом чи кущем, в таких місцях так само можна спостерігати слабку, але чітко виражену зворотну течію.

Ловля судака в листопаді

Ловля судака в листопаді

Судак є заповітним трофеєм для будь-якого рибалки, іноді його піймання набагато бажаніше і цікавіше, ніж іншого поширеного хижака. Якщо порівнювати судакові клювання в усі пори року, то насмілюся стверджувати, що ловля судака в листопаді є найпродуктивнішим місяцем. 

Ловля плотви в листопаді

Ловля плотви в листопаді

Риболовля в листопаді вимагає від рибалки певних знань і навичок. Все стає не таким простим, як влітку, відбуваються значні зміни у всьому підводному світі. Слідом за зниженням температури повітря, остигає і вода, внаслідок цього відмирають і лягають на дно практично всі водні рослини. Разом з осілою рослинністю, на глибину в донний мул спрямовується весь природний корм плотви (личинки, черв'ячки і ін.).

Товари які можуть Вас зацікавити!

Жерлиця для зимової рибалки Хмельницький (Котушка на металевій ніжці)

Жерлиця для зимової рибалки Хмельницький (Котушка на металевій ніжці)

Жерлиця Хмельницький котушка на металевій ніжці для лову риби на затемнену лунку, складається з кру..

19Грн.

Дерев'яний Еко Гриль Пікнік

Дерев'яний Еко Гриль Пікнік

Еко Гриль дерев'яний від “Пікнік” - відмінний варіант для пікніка.Еко Гриль - дерев'яний гриль запо..

105Грн.

Трійник Kalipso 3001BN

Трійник Kalipso 3001BN

Потрійний гачок Kalipso виготовлений з високовуглецевої сталі і термооброблений таким чином, щоб ви..

3Грн.