Рибалка в лютому. Яку рибу і як ловити в лютому

Лютий - це заключний місяць глухої зими. Лід досягає максимальної товщини, вода найбільш бідна вмістом кисню, риба дуже пасивна. Риболовля в лютому є малоперспективною і в таких умовах рибалці доводиться проявляти всі свої навички, щоб відчути рідкісне лютневе клювання.

Умови риболовлі в лютому

Більшість скептиків-рибалок вважають в лютому місяці, коли взагалі не варто ловити, а краще починати потихеньку готується до останнього льоду, але ми ж не такі. Удача буде на боці тих рибалок, хто вміє спостерігати і не боїться експериментувати. Кому не складно пробурити зайвий десяток лунок, хто пробує оригінальні і нові способи лову, і незалежно від погодних умов вміє викликати апетит у риби.

Погода в лютому дуже мінлива. Вітри постійно змінюють свій напрямок, часом приносячи з собою снігопади, сильні морози можуть змінити відлиги, все це тільки заважає ловити. Тому так важливо знати, що риба в лютому не розподілена рівномірно по всій водоймі, а стоїть в сприятливих для неї місцях. Місцях, в яких, перш за все, досить їжі і є можливість безпечно відпочити.

Якщо водойма для вас не нова, і ви прекрасно знаєте рельєф її дна, тоді ви без особливих зусиль визначите перспективні місця риболовлі в лютому. Більшість риб в лютому не відрізняються особливою активністю, а, отже, звідси і слабке клювання, практично у всіх водосховищах і озерах. Винятками можуть бути лише річки. Але риба продовжує харчуватися, без їжі в цей важкий час їй просто не вижити, а значить, її треба ловити.

У морозні лютневі дні, блешнею може спокуситися судачок. Риболовля на глибині, особливо у відлигу, може закінчитися виловом щуки, хоч і хижачка ще дуже слабка. Ближче до кінця місяця, поступово починає покращуватися клювання окуня. Ловити його можна на невелику блешню. Дрібніший окуньок, охоче бере мормишку з підсадженим на неї мотилем.

В кінці другої половини лютого починають відроджуватися і інші види риб, поступово залишаючи свої зимові стоянки. До усть річок, які впадають у великі водойми, починають підходити підлящик і невелика плотва, яких можна зловити або на поплавкову снасть, або на мормишку. До речі, рибалки помітили, що краще плотва клює при слабких снігопадах або заметілі.

Також до закінчення другої половини місяця, при хорошій і стійкій погоді, свої пересування починає великий лящ і судак. Риболовля в лютому на нього буде успішною, якщо рибалка правильно вибере місце лову. Помітно краще клювання в річках і проточних водоймах, чого не можна сказати про закриті водойми, особливо якщо вони трав'янисті і заростають. У таких озерах зазвичай повне затишшя.

І що б не говорили про риболовлю в лютому, і як би вона не була погана для рибалки, все ж вона є передвісником весняної, а отже, нового і більш захоплюючого періоду для нашого «брата».

Якщо Вам сподобалася наша розповідь про риболовлю в лютому місяці, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Рибалка в лютому. Яку рибу і як ловити в лютому

Схожі статті

Ловля плотви в січні

Ловля плотви в січні

Січень - місяць досить складний для рибалок в плані риболовлі. Багато видів риб втрачають колишню активність, і рибалка стає не такою азартною і продуктивною. Але ловля плотви в січні може оживити настільки непростий місяць і принести непогані результати, при правильно обраній тактиці і грамотному використанні приманки.

Ловля судака в січні

Ловля судака в січні

Судак протягом всієї зими зберігає стан, який дозволяє йому досить активно пересуватися по водоймі в пошуках їжі. Тому рибалці не слід виключати з зимового сезону місяці, так званої глухої зими, адже навіть ловля судака в січні може бути досить не поганою. Єдине що належить рибалці це постійний пошук судакових стоянок.

Ловля щуки в лютому

Ловля щуки в лютому

В першу чергу ловля щуки в лютому повинна вестися в місцях злиття або впадання річок або струмків, де є хоча б невелика течія яка збагачує воду киснем. Наявність бровок або перепадів глибин, буде додатковим плюсом, але особливого значення в лютому, якщо порівнювати з першим льодом, вони не мають.

Ловля карася в лютому

Ловля карася в лютому

Ловля карася в лютому не так однозначно хороша, як, наприклад, по першому льоду або за останнім, але все, ж він клює і часом не так погано. Правда ловити карася можна не на всьому протязі місяця і не в кожній водоймі. Більш перспективною вважається друга половина лютого, коли в цілому, спостерігається загальне потепління.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Льодобур Житомирський. 130мм

Льодобур Житомирський. 130мм

Житомирський шнековий рибальський льодобур використовується для буріння лунок в льоду при любительс..

590Грн.

Багор телескопічний. 52см.

Багор телескопічний. 52см.

Зручний багор телескопічний як для ловлі в зимовий час, так і при ловлі з плавзасобу (човна) на спі..

50Грн.

Льодоступи

Льодоступи

Льодоступи – це просто унікальний і дуже зручний засіб для захисту від падінь на дуже слизькій доро..

38 - 42Грн.

Бокоплав Select флуоресцентний 13гр.

Бокоплав Select флуоресцентний 13гр.

Бокоплави - вельми ефективна категорія приманок для лову хижака в схил. Серед найбільш якісних і ул..

69Грн.