Рибалка в січні. Яку рибу і чим ловити в січні

Січень за правом можна назвати «мертвим сезоном» для рибалки. Морози стають все міцніше, а лід все товстіше. Під потужним крижаним покривом риба відчуває нестачу кисню, що робить її малорухомою. Саме цей місяць для любителів зимової риболовлі стає в якійсь мірі перевіркою їх майстерності і знань.

Секрети риболовлі в січні

У цей період рибалка полягає не тільки в пошуку риби, що в наш час не так вже й складно при наявності ехолота, але і вимагає від рибалки правильної подачі приманки, яка повинна спровокувати рибу на клювання. Ловля в січні зажадає від рибалки терпіння, витримки, вправності, і звичайно наявність добре збалансованої, чуйної і тонкої снасті.

У січні риба намагається переміщатися в місця, де вода більш багата киснем. Ловля в ставках або закритих водоймах стає менш успішною, ніж у водосховищах, річках, протоках, в водоймах з кам'янистим або піщаним дном. Більшість прісноводних риб, влаштовуються на зимівлю в так званих «зимувальних ямах», наткнувшись на таке місце, рибалка здатна піднести рибалці приємний сюрприз.

Багато в чому успішна риболовля залежить від гарної погоди, якою січень не балує. Краще клювання буває в тихі теплі дні при південному або південно-західному вітрі, в дні, коли спостерігається тривала відлига з температурою до -10 градусів і постійним атмосферним тиском. Риболовля в січні, в порівнянні з іншими зимовими місяцями не така продуктивна, навіть досвідчені рибалки можуть виявитися без улову, хоча в цей час середню активність зберігають такі риби як, плотва, окунь, лящ, судак, карась, минь, і щука.

На що краще ловити в січні

Більше шансів у тих рибалок, які вважають за краще ловити на мормишку, снасть при цьому використовується більш тонка і чутлива. На мормишку з використанням поплавка досить успішно ловиться карась, плотва, підлящик, густера і окунь. Щуку в основному ловлять, використовуючи жерлиці, також можна спробувати удачу, спробувавши стрімке блешніння важкими блешнями.

Насадка, на яку можна ловити в січні, може бути різною, але все ж більш уловистою є мотиль, на нього успішно ловитися практично вся біла риба і невеликий хижак. Підгодовуванням також не слід нехтувати, хоч воно і не приверне рибу з усієї водойми, але при вдалому попаданні на її стоянку, допоможе утримати її на місці.

Так що ж все-таки змушує рибалок морозним ранком залишати своє тепле житло, і прибувши на водойму, проводити, стільки часу коло лунки, при цьому перебуваючи, м'яко кажучи, в не настільки комфортних умовах? Важко відповісти, але все ж, я думаю, що це не тільки любов до зимової риболовлі, а певний стиль життя, який навряд-чи зрозуміє людина не випробувавши азарту, який переповнює при вилові чергового трофею.

  • Рибалка в січні. Яку рибу і чим ловити в січні

Схожі статті

Ловля плотви в грудні

Ловля плотви в грудні

Плотва це дуже жива і красива рибка, напевно, тільки в її силах оживити практично будь-яку риболовлю. Але не можна наївно думати, що для її лову не потрібні навички і знання, особливо це стосується зими. У цій статті ми розглянемо, як проходить ловля плотви в грудні, які застосовуються снасті, яка наживка, що використовується в якості прикормки і взагалі які тонкощі потрібно знати, відправляючись на риболовлю за цією сріблястою «красунею».

Ловля судака в грудні

Ловля судака в грудні

Багато рибалок зі мною погодяться, що судак одна з найсмачніших хижих риб наших водойм і тому ловля судака в грудні, це не просто рибалка, а пошук і ловля дуже смачного трофея.

Ловля ляща в січні

Ловля ляща в січні

Лящ - дуже поширена риба на території України, мешкає як в замкнутих водоймах, так і в проточних. У першому випадку це непротічні озера і кар'єри, а в другому - канали, річки і водосховища. На поведінку ляща багато в чому впливає саме характер водойми, а значить, від цього залежить і ловля ляща в січні.

Ловля щуки в січні

Ловля щуки в січні

Ловля щуки в січні справа не проста. Особливо до середини місяця, коли морози наростають разом з товщиною льоду, щука клює дуже мляво і неохоче. Але кожен рибалка відрізняється завидним оптимізмом, який зломити дуже важко, і тому можна сказати, що ловити щуку все ж можна, навіть в січні. Є також деякі плюси в цей зимовий час. Як відомо до середини зими кисню в воді стає дуже мало, що дуже сильно впливає на рухливість риби, навіть великі екземпляри не надають сильного опору, так як дуже ослаблені.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт (З кованими ножами)

Льодобур iDabur (Айдабур) Стандарт це нова модель, виготовлена за новітньою технологією і відрізняє..

695 - 755Грн.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Балансир Крапаль Classic №5. 10гр.

Якісна ручна робота. Точна копія Rapala.На балансирах використовуються гачки французької компанії V..

48Грн.

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 2)

Жерлиця для зимової рибалки Суми (Тип 2)

Жерлиця Суми Тип 2 (не оснащена) виготовляється з морозостійкого пластикового кола, алюмінієвої тру..

23Грн.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Зимова волосінь Jaxon Crocodile Fluorocarbon Coated 25m.

Волосінь серії Crocodile Fluorocarbon від Jaxon, покрита тонким шаром фторвуглеродів, що робить її ..

19Грн.