Рибалка в травні. Яку рибу, на що і де ловити

Найбільш підходящим часом для риболовлі весною вважається травень. До цього місяця вода вже зовсім тепла, водна рослинність бурхливо росте, привертаючи до себе різноманітну рибу достатком корму. До того ж травнева риболовля є фінішною прямою в "нерестовому забігу" багатьох риб. Риба яка закінчила нерест намагається поповнити втрачені сили і охоче поїдає їжу у великих кількостях.

Яка риба найкраще ловиться на рибалці в травні

Особливо успішна риболовля в травні на хижака, однаково добре клює як окунь, так і щука. Азарт і голод долає цих зубастих мисливців, адже доступна здобич кругом. Ще не вся біла риба закінчила нерест і її вразливість просто на руку голодним мисливцям.

Ловити щуку в цей час потрібно ближче до місць її засідки, а це очерет, затоплені предмети, гілки повалених у воду дерев.

Травень змушує і окуня пересуватися ближче до берега, де є мальок і інший корм. Тому рибалка на цього "полосатика" може проходити з використанням звичайної поплавкової вудки. Основна насадка на окуня в травні: мотиль, опариш або черв'як. Дуже цікавий процес ловлі біля кромки водної рослинності або очерету. У цьому випадку замість гачка можна використовувати сріблясту мормишку з підсадки опариша або мотиля. Поплавок, який качається на хвилях звільняє рибалку від необхідності самому грати приманкою.

Пристосування для риболовлі в травні

Якщо рибалка в травні проходить в корчаках або в затоплених кущах, то можна використовувати кивкову снасть, з її допомогою можна ефективно обловити всі горизонти води, доставляючи більш точно приманку в місце лову.

Для судака час нересту це - травень, хоча він може зрушуватися як в одну сторону, так і в іншу. Все залежить від погоди і регіону де знаходиться водойма. Дуже важливо не упустити цей момент, адже перед нерестом судак дуже добре клює, причому уловом рибалки зазвичай стають хороші екземпляри.

Непогано в цей час ловиться плотва і лящ. Риболовля в травні проходить з використанням поплавкової снасті. В якості наживки використовують тісто, хробака, опариша або річковика. Прикормка для цієї риби просто необхідна, адже вона в рази покращує клювання, залучаючи в місце лову активну рибу.

Рибалячи на річці, є сенс використовувати донну снасть з годівницею. Лящ в цей час клює протягом цілої доби, а іноді його клювання в нічний час навіть активніше ніж днем.

З приходом травня активізуються такі риби як карась, короп, лин і сазан. Їх клювання триває аж до самого нересту, який зазвичай припадає на початок літа. До нересту рибалка може проходити з використанням всіх відомих спортивних снастей: фідер, донка, поплавок і ін. В травні вода ще не зовсім тепла і тому ці види риб краще ловити на неглибоких ділянках водойми. Крім цього, карась і короп люблять корчаки і прибережний очерет, де є залишки торішньої рослинності. Якщо у водоймі достатньо риби, в якості насадки можна використовувати кукурудзу, хробака або опариша. Якщо ж навпаки, і риба дуже примхлива, то спробуйте використовувати тісто, розпарені вівсяні пластівці або бовтанку з манки.

У травні непоганий час половити в проводку головня і язя. Для цього слід вибрати ділянку річки, де досить сильна течія, саме сюди підходить годуватися ця риба. Плюсом буде, якщо поруч є вигин з ямою. Знайшовши руслове звалювання, можна підгодувати рибу, а вже потім здійснювати проводку.

Непогана риболовля в травні на сома. У цей час у донного хижака йде підготовка до нересту, який припадає на кінець травня. Риба із задоволенням поїдає практично все, що рухається: починаючи від черв'яків і жаб і закінчуючи навіть качками.

Як бачите, рибалка в травні дуже захоплива, але не варто забувати про заборону, адже рибалка повинен залишатися рибалкою, а не перетворюватися на браконьєра.

  • Рибалка в травні. Яку рибу, на що і де ловити

Схожі статті

Застосування фідергама  при ловлі на фідер (Feeder gum)

Застосування фідергама при ловлі на фідер (Feeder gum)

Фідерна резина використовується в риболовлі для ловлі великої риби. З неї виготовляють спеціальні амортизатори Feeder gum і Power gum, необхідні під час інтенсивного клювання. Матеріал відрізняється своєю еластичністю і амортизаційними властивостями. Це зводить до мінімуму ймовірність раптового обриву волосіні і сходу риби, особливо в умовах сильної течії.

Виведення щуки. Поради і рекомендації

Виведення щуки. Поради і рекомендації

На те й щука, щоб рибалка не дрімав! Порвана волосінь, розігнутий гачок, зламана вудка - чим ще може закінчитися невдалий поєдинок зі щукою? Ось кілька порад, як цього уникнути.

Ловля карася в травні

Ловля карася в травні

Ну, ось і підійшов травень, а значить настав саме час для ловлі карася. У цей період можна стати володарем досить великих екземплярів, причому, ефективною ловля може бути навіть у водоймах, де карася не так багато і де в інший час він вибагливий і практично не клює. Це в першу чергу відноситься до водойм, невеликих розмірів, які ближче до літа практично повністю заростають травою.

Ловля ляща в травні

Ловля ляща в травні

Наші рибалки не розбещені ловом благородної риби, відчувають до ловлі ляща певною мірою трепетні відносини. Адже лящ гідний суперник, його цікаво ловити, особливо великого, так і за своїми гастрономічними властивостям для багатьох рибалок він досить смачний.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Білий

Спінінг штекерний Крокодил 80-150гр. Білий

Спінінг “крокодил” є одним з найпоширеніших спінінгів серед рибалок. Адже його не так просто зламат..

129 - 231Грн.

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Котушка з бейтранером Kaida (Weida) KW

Спеціалізована котушка, призначена для лову коропа, сазана і іншої великої риби на донні оснащення...

465 - 545Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Оригінальна Carp Expert Boilie Special – це високоякісна спеціалізована волосінь для лову великої р..

216 - 362Грн.