Рибалка в вересні. Яку рибу і чим ловити в вересні

Риболовля в вересні - окремий етап в житті кожного рибалки зі своїми тонкощами і особливостями. Погода як і раніше балує окремими теплими і сонячними днями, але процес лову стає більш складним. Вода в водоймах поступово стає прозорою, гірше працює підгодовування і звичні і перевірені приманки не завжди приносять стовідсотковий результат. А все це відбувається тому, що вересень і для самої риби є новим етапом в її житті.

Поведінка риб в вересні

Змінюються шляхи переміщення по водоймі і місця стоянок, риба стає більш обережною, а з приходом перших відчутних похолодань переміщається в більш глибокі місця, зупиняючись на донних ямах і інших затишних куточках.

Щоб рибалка залишалася як і раніше успішною, рибалці необхідно дуже ретельно планувати свою ловлю. Важлива буде кожна дрібниця, аж до маскування снасті і правильно підібраного одягу.

Дуже важливе значення на поведінку риб надає погода, і вересень - не виняток.

Потрібно дотримуватися простої формули. Принесуть удачу періоди, коли погода стійка протягом декількох днів, особливо гарні тихі і похмурі дні. Також помітно посилюється клювання з настанням теплої погоди після тривалої прохолоди.

Способи лову в вересні

Так яким же способам лову віддати перевагу? Вони можуть бути різними. З берега при слабкій течії і при наявності смуги прибережної рослинності можна використовувати проводку, вудлище при цьому має бути довгим, а саме оснащення якомога тонше і чутливіше.

У денний час непогана рибалка на донну й поплавкову снасть, але слід пам'ятати, що краще буде, якщо вудилища будуть обладнані без інерційними котушками, так як доведеться робити далекі кидки.

Любителям поплавкової снасті для риболовлі краще вибирати глибокі місця, де є можливість збільшення глибини спуску насадки.

Вересень - час, коли з кожним днем ​​зростає активність хижаків. Успіх приносить рибалка у вересні на спінінг, щука з задоволенням спокушається практично будь-якими приманками. Особливо вона активна при мінливій хмарності, стабільному тиску і легкому південному вітрі. У пошуках гідних примірників слід обловлювати місця, які межують з водною рослинністю і затопленим коряжником. При теплій погоді рибалка найбільш успішна на неглибоких ділянках, а при похолоданні слід збільшити глибину проводки.

Яку рибу ловити в вересні

Місця стоянки окуня у вересні безпосередньо залежать від міграції малька. Тобто при теплій безвітряній погоді його можна успішно половити на мілководді, ну а якщо погода стабільно холодна, то більш часті клювання на значній глибині. Щоб поліпшити клювання окуня, слід підсаджувати приманку на додатковий гачок або на гачок самої блешні.

Вересень - хороший час для лову плотви, особливо середина цього місяця. Плотва збивається у великі зграї і починає поступово переміщатися до місць зимівлі. Найкращі умови для лову плотви в вересні це погожий, теплий день, зі стабільним тиском. Невеликий західний вітерець лише посилить клювання цієї риби.

Лящ у вересні добре ловиться на донну снасть, вважаючи за краще в якості насадки пучок черв'яків або невеликого виповзня. На водосховищах великий лящ і густера ловляться на руслових брівках або на ділянках з нерівним дном, де є поглиблення. Дуже до речі при лові ляща в вересні буде наявність човна, адже закидати доведеться на значну відстань від берега.

Також рибалка у вересні залежить від значних перепадів рівня води, особливо це відчутно позначається на невеликих річках і водосховищах, що в свою чергу негативно відбивається на клюванні риби. Але цей факт ні в якій мірі не повинен зупиняти рибалок, адже вереснева рибалка може бути несподівано успішної для кожного з нас.

  • Рибалка в вересні. Яку рибу і чим ловити в вересні

Схожі статті

Ловля плотви в серпні

Ловля плотви в серпні

Плотва, напевно найпоширеніша риба наших водойм. Зустрічається вона всюди, головне щоб у водоймі була свіжа і чиста вода - річках, заплавах, затонах, озерах, ставках та водосховищах. Ця красива рибка любить теплу воду, і тому пояснюються її розміри в залежності від кліматичного розташування водойми.

Ловля сазана в серпні

Ловля сазана в серпні

Сазан відноситься до сімейства коропових, напевно, найвідоміший представник цього сімейства. Практично кожен рибалка в тій чи іншій мірі стикався з цією красивою і сильною рибою. Особисто для мене ловля сазана, стоїть на першому місці по азарту і в разі клювання отриманого адреналіну. Та й за смаковими характеристиками, м'ясо сазана не поступається відомим делікатесам.

Все про окуня

Все про окуня

Зазвичай, окунь досягає довжини 50 см і ваги до 2 кг, однак зустрічалися особини вагою до 4-5 кг. Але зловити такий екземпляр рідкісна удача і зловити його практично нереально. Найчастіше ловиться окунь до 300 грам, оскільки вже надто повільно зростає ця симпатична рибка і навіть таких розмірів досягає у віці 6-8 років.

Як вибрати котушку для фідера

Як вибрати котушку для фідера

Багато рибалок в своїй практиці використовують фідер для лову різноманітної риби в різних водоймах. І саме їх характеристики визначають, якою має бути фідерна котушка для лову. Це і маленькі річки, і широкі гіганти з величезними дистанціями між берегами, несамовитими течіями або ж закриті водосховища на кшталт озер, або море з незначним ухилом дна. Ловля в усіх цих випадках може здійснюватися фідером.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Коливна блешня DuraLure Atom 16g

Коливна блешня DuraLure Atom 16g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

54Грн.

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE 150m. Салатовий

Шнур Select Basic PE сподобається не тільки новачкам, його також оцінять захоплені рибалки, яким по..

151 - 194Грн.