Рибалка в жовтні. Яку рибу і чим ловити в жовтні

Жовтень, напевно, самий некомфортний місяць для рибалок. Все частіше можна спостерігати похмуре небо, дуже часті тривалі дощі супроводжуються холодним вітром. Дерева практично всі вже скинули листя, і ці пейзажі які пригнічують погляд - всюди. Жовтень - час, коли з ранку на гладі водойм можна спостерігати щільний і білий туман, який тримається до самого сходу сонця, і в підсумку він лягає на збляклу траву у вигляді роси. І з усім цим рибалці доводиться змиритися, адже рибалка набагато важливіше цього дискомфорту.

На що краще ловити в жовтні

З поплавком рибалка в жовтні в основному проходить на місцях, заздалегідь підгодованих і випробуваних. Достатня кількість прикормки дуже важлива в цей осеній час. Так уже склалося, що на ранкових зорях в жовтні риба клює набагато слабкіше, а ближче до обіду клювання стає активніше.

Для поплавочників жовтень - час використання полегшеної оснастки. Доводиться застосовувати чутливі поплавці й полегшені грузила і тонку волосінь. При цьому слід враховувати, що якщо гачок з приманкою буде опускатися на дно аж надто повільно, то насадка буде скоріше за все збита дрібною рибою. Найкраще підійде волосінь з діаметром 0.15 мм.

Серед принад штучного походження в цей час дуже добре працюють мормишки. Риба віддає їм перевагу, залишаючи без уваги звичайний гачок з насадкою. Причому клює як мирна риба, так і хижак. Але тут рибалка ускладнена тим моментом, що не просто підібрати ту саму мормишку, на яку буде хороше клювання, доведеться по-експериментувати. На тихій воді краще використовувати більш легкі мормишки, а на течії більш важкі.

Перед холодами рибалка в жовтні хороша для спінінгістів, досить активно клюють окунь і щука. Але це все ускладнюють вже досить низькою температурою, мерзнуть руки, прихоплює волосінь і кільця на спінінгу. Клює щука, як на маленькі блешні, так і на великі колебалки. При цьому проводка повинна проводитися біля самого дна і не дуже швидко. Щука в цей час тримається на глибині і саме там влаштовує засідки.

Жовтень - хороший час для любителів ловити щуку на кружки, адже осінній жор цієї хижачки не тільки найінтенсивніший, але і тривалий.

Поведінка риби в жовтні

У жовтні риба вже остаточно починає покидати літні стоянки і збирається в місцях зимових стоянок (вири і ями). Тому хороша рибалка в жовтні забезпечена, якщо знайти таку яму або вир. Риболовля приносить хороші результати при лові плотви і густери, трохи гірше клює підлящик і язь. На донну снасть можна зловити досить великого ляща.

На глибоких озерах хороше клювання спостерігається в рідкісні теплі дні. Ловиться риба як на тваринні насадки, так і на насадки рослинного походження.

Дрібні річки приносять непоганий улов йоржа, густери, пічкура і уклейки. Більша риба такі місця до жовтня залишає, йдучи на глибину.

Можна сказати, що рибалка в жовтні хоч і не зовсім комфортне заняття з точки зору погодних умов, але все ж можлива і може бути досить успішною.

Якщо Вам сподобалася стаття про ловлю судака, не забудьте поділитися з друзями в соціальних мережах і залишити коментар. Нам буде дуже приємно!

  • Рибалка в жовтні. Яку рибу і чим ловити в жовтні

Схожі статті

Приманки для щуки і ловля на спінінг

Приманки для щуки і ловля на спінінг

Одним з найпоширеніших видів риболовлі на всій планеті є ловля риби на спінінг. Цей спосіб лову прийнятний не тільки на невеликих річечка і озерах, а й навіть на морях і океанах. Спінінг - це не тільки певна рибальська снасть, але і сам метод лову на вудилище з котушкою.

Що потрібно знати про ловлю судака

Що потрібно знати про ловлю судака

Судак - один з найбажаніших трофеїв сімейства окуневих. Ця риба може досягати неймовірних розмірів по річковим рамкам. Довжина судака іноді становить більше метра! Найбільші особини мали довжину 130 см і важили при цьому близько 20 кг. Зустріч з такою рибою один на один було б, напевно, подією, що запам’ятається на все життя.

Ловля щуки в жовтні

Ловля щуки в жовтні

Як відомо, щука надає перевагу прохолодній воді, тому зниження температури води в жовтні позитивно впливає на активність щуки, пік якої настає в жовтні. Тому, ловля щуки в жовтні відрізняється від інших місяців своєю здобутливістю. Однак така інтенсивність лову щуки в жовтні, є не тільки наслідком зниження температури, але і необхідністю хижака поповнити свої біологічні ресурси необхідною кількістю поживних речовин для тривалої зимової пори.

Ловля карася в жовтні

Ловля карася в жовтні

Досить непростим завданням є ловля карася в жовтні, оскільки в осінній період він стає малорухливим і вже з меншою охотою вибирається зі своїх укриттів. Але через те, що в самій водоймі до цього часу у карася залишається мало можливості хоч чим-небудь поживитися, у рибалок виникає непоганий шанс потрапити додому не з порожніми руками. Ось кілька особливостей лову карася в жовтні, які незважаючи навіть на негоду притаманну жовтневим дням, зможуть привести завзятого рибалки до непоганого улову. До того ж клювання помітно поліпшується саме в похмурі дні.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Кукан з поплавком 5 застібок (14см) Трос 5 метрів

Кукан з поплавком 5 застібок (14см) Трос 5 метрів

Якісний кукан з поплавком і п’ятіркою карабінів на вертлюжках. Все, крім поплавка, виготовлено з не..

95Грн.

Коливна блешня DuraLure Atom 16g

Коливна блешня DuraLure Atom 16g

Коливна блешня – це одна з найбільш ефективних і уловистих приманок для лову хижих риб, переважно щ..

54Грн.

Спінінг Kaida (Weida) Goddess. 5-20гр.

Спінінг Kaida (Weida) Goddess. 5-20гр.

Спінінг Kaida Goddess - модель широко відомого серед рибалок виробника. Спінінги цієї марки цінують..

366 - 396Грн.