Снасті і способи ловлі

Ловля болонською вудкою для початківців

Ловля болонською вудкою для початківців

Як завжди, виникає питання, навіщо потрібна болонська снасть, адже і так клює. Так, риба клює, а іноді навіть ловиться, але все ж не просто так для ловлі з дна використовують донні (фідерні) снасті, а вудку з котушкою - для проводки. Ловля болонською вудкою - в чому її перевага? Найголовніше - поплавкова снасть чутливіша донної, рибі не потрібно вибирати волосінь повідка і натягувати довгу основну, щоб рибалка помітив клювання. В поплавковому оснащенні болонської вудки інформація передається рибалці миттєво завдяки натягнутій тонкій волосіні і чутливому елементу - поплавку.

Вплив погоди на рибалку

Вплив погоди на рибалку

Часто рибалки задаються питанням, в яку погоду може добре клювати риба, але на дане питання немає точної відповіді. Вплив погоди на клювання риби буває різним, розглянемо основні погодні ситуації. Більшість риб не терплять спекотні і холодні погодні умови, вони погано рухаються в цей час і не беруть запропоновану наживку.

Як ловити раків

Як ловити раків

Для того, щоб спробувати смачне і ніжне м'ясо рака, необов'язково йти в магазин, особливо, якщо поруч є відповідна водойма в якій раки живуть. Незважаючи на їх страхітливий вигляд, ловити раків досить просто і їх ловля не представляє ніякої небезпеки.

Ловля поплавковою вудкою на мулистому дні

Ловля поплавковою вудкою на мулистому дні

Ловля на мулистому дні має певні особливості. Вона дещо відрізняється від ловлі на дні піщаному або глиняному. Першою трудністю є занурення грузила в мул при ловлі з дна. В принципі, цю проблему можна вирішити, якщо на повідку між гачком і грузилом розмістити малопомітний додатковий поплавок, який буде піднімати насадку або наживку над дном.

Вибираємо котушку для фідерного вудилища

Вибираємо котушку для фідерного вудилища

У цій статті розглянемо, які основні характеристики існують у котушок, як вибрати правильну котушку для фідера, на що слід звернути увагу, а що не має великого значення і що означають маркування на котушках. Практично на кожній котушці вказані цифри, наприклад 4000 або 3000 і т.д. У переважної більшості котушок, ця цифра означає, що наприклад, на шпулі з цифрою 4000 поміщається сто метрів ліски або плетінки діаметром 0.4 мм .; а на шпулі з цифрою 3000 - ті ж сто метрів, але вже діаметром 0.3 мм. 

Ловля риби з ковзним поплавком

Ловля риби з ковзним поплавком

Ловля з ковзним поплавком має як явні переваги, так і недоліки. Якщо дотримуватися важливих порад, описаних в даній статті, то ковзний поплавок буде вашим вірним помічником на рибалці. Припустимо, ми маємо намір ловити нехижу рибу на озері. Відразу біля наших ніг дно круто обривається на велику глибину. В таких умовах начебто краще ловити із ковзним грузилом або годівницею, але бувають винятки.

Вибір фідерного вудилища

Вибір фідерного вудилища

Для того щоб збільшити свої шанси на піймання риби, необхідно правильно підібрати вудилище для ловлі фідером. Риболовля в конкретних умовах вимагає ретельного підбору снастей, саме тому дана стаття присвячується вибору фідерного вудилища.

Ловля маховою вудочкою

Ловля маховою вудочкою

Напевно, найпростішою снастю, з освоєння якої більшість рибалок починало свою «рибальську кар'єру», є звичайна махова вудка з глухим оснащенням. Глухим називають оснащення, в якому волосінь кріпиться до вершинки вудилища, і рибалка ведеться тільки на відстані закидання, без використання котушки.

Матчеві тонкості

Матчеві тонкості

Навряд чи хтось стане заперечувати, що матчева ловля з ковзним поплавком є одним з найскладніших видів поплавкової риболовлі. Зате вона відкриває нові можливості у використанні поплавкової снасті, і рибалки з успіхом освоюють цей спосіб лову. Однак у багатьох з них саме монтаж снасті викликає найбільші труднощі. Звичайно, є певні хитрощі в монтажі, але складного в ньому нічого немає.

Як ловити рибу спінінгом на малих річках

Як ловити рибу спінінгом на малих річках

Ловля спінінгом на малих річках популярна завдяки поширеності подібних водойм. Всі міста в Україні мають неподалік як мінімум одну подібну річку. Вирушаючи зі спінінгом по малих річках, важливо врахувати, що рибалка на них відрізняється від великих водосховищ, що накладає відбиток на рибалці. Одна з особливостей - необхідність використання невеликих приманок

Показано з 1 по 10 із 97 (всього 10 сторінок)