Для чого потрібне маркерне грузило

Багато починаючих рибалок без поняття, як використовувати маркерне грузило для фідера, а інші ігнорують важливе питання, чи не намагаються дізнатися, як визначити глибину водойми, м'якість, твердість рельєфу. Перевірити наявність: водоростей, мулу, ям, ракушок, бровок, корчів. Новачки часто закидають снасть, коли не знають характер дна. Наслідки бувають сумними - обрив снасті, гачок застряє між каменів, годівниця чіпляється в топляки. Щоб початок риболовлі не затьмарювати форс-мажорними обставинами, необхідно маркерне грузило.

Промір глибини і рельєфу дна перед ловлею на фідер: з чого почати

Правильно визначити характер дна перед риболовлею - важлива складова багатого улову. Немаловажне питання має величезне значення, лежить в одній площині паралельно з іншими аспектами: як знайти перспективне місце для ловлі, знати про звички риби, смакові переваги в конкретно взятий проміжок часу, стоячи на березі. Сканувати маркерним грузилом відносно швидко і досить просто. З поставленим завданням успішно впорається будь-який новачок в області вудіння на поплавок, годівницю. У процесі визначення рельєфу дна немає складних моментів.

Перед тим як проміряти глибину фідером, маркерним грузилом, слід вдома ретельно підготуватися до риболовлі. Досвідчені рибалки виготовляють пристосування своїми руками, використовують власні ноу-хау, не користуються послугами торгових мереж. Новачкам можна порадити купити необхідний пристрій, а коли вони наберуться досвіду застосовувати його на практиці. Зазвичай таке грузило - шар, куля, бомба зі стабілізаторами по краях. Дуже хороша форма для вивчення характеру дна з максимальним відгуком і великими шансами далекого закидання.

Основні принципи проміру дна маркерним грузилом

Визначити рельєфність в зоні передбачуваної риболовлі дуже важливо. Це основне начало, від якого відштовхуються досвідчені рибалки. Риболовля з матчем, фідером передбачає ловлю з берега, коли дистанція закидання орієнтовно на 100 м., тому надзвичайно нелегко дізнатися, де більша глибина або менше. Сканувати можна спеціальним пристосуванням - маркером з монофільним оснащенням 0,2-0,3 мм., безінерційною фідерною котушкою 3000-4000, вудилищем до 4 м.


Необхідна снасть збирається на
основі великого високого поплавка, що кріпиться на кінці волосіні і вантажу,
який повинен ковзати по волосіні. Маркерні грузила, які використовуються для
таких цілей, мають перевищувати вагу сигнального пристосування.

Після завершення приготувань:

 • оснащення закидають;
 • волосінь натягується;
 • «бомба» з вершинкою падає на дно.

Ослабленим фрикціоном волосінь починають змотувати до появи поплавка над водною гладдю. Довжину необхідно фіксувати.

Далі зміщують снасть до берегової смуги між відстанню 0,5-1,0 м. Використовують обертання котушки і чекають натягу оснастки. Коли вантаж почне підніматися, максимально точно визначають протяжність зміщення по довжині волосіні. Потім волосінь знову змотують, тестуючи глибину. Взявши на озброєння вищеописаний принцип, можна сканувати водойму, виявивши: топляки, корчі, бровки, ями.

Досвідчені рибалки виготовляють маркерне грузило своїми руками. беруть:

 • холодне зварювання;
 • дриль;
 • три шурупа;
 • викрутку;
 • грузило схоже на циліндр, краплю, оливу.

Далі починають заміряти місця для свердління. Просвердлюють 3 отвори і закручують саморізи. Для шипів залишають 5-6 мм. Зварюванням формують бічні накладки обтічної форми. Просто залишити шурупи не рекомендується. На рибалці після закидання снастей вони зберуть різне сміття з дна. Клеїти шипи без скелета теж небажано. Під час протягання через камені і жорсткий грунт вони відваляться.

Варіанти проміру глибини

Існує кілька способів дослідження рельєфності водойм, якими завжди користуються досвідчені рибалки.

Вони застосовують різні методи і пристрої, що допомагають сканувати дно:

 • комбіновані;
 • маркерне грузило;
 • джигова проводка;
 • волочіння.

Навички та допоміжні пристрої дозволять дізнатися перспективне місце для ловлі:

 • ракушки;
 • водорості;
 • уступ;
 • яма;
 • нижня, верхня бровка.
Якщо дно перевірено, шанси на
багатий улов значно підвищуються. Новачкам недооцінювати використання
маркерного грузила небажано.

Основний метод (джиговий)

Джиговий метод сканування дна - основний. Фідерісти любителі зобов'язані знати нехитру техніку дослідження водойми, якщо вони мріють стати професіоналами в непростій справі.

Переваг у джигового способу пре-достатньо:

 • детально вивчити глибини в позначеній зоні;
 • фактично досконально визначити рельєф;
 • дізнатися структуру ґрунту;
 • з великою ймовірністю вибрати перспективну точку риболовлі.

Сканувати джиговою проводкою нескладно, будуть потрібні: набір грузил, вудилище, уважність рибалки для визначення моменту торкання дна оснащенням.


Тактику дослідження дна доцільно розділити на етапи:

 1. Рибалка закидає оснащення в задану точку і з моменту торкання води - досягнення маркером дна, запам'ятовує часовий відрізок.
 2. Після приземлення грузила, рибалка вудилищем робить ривок вгору. Концепція - вантаж повинен підніматися від рельєфу після кожного руху вудкою. Досвідчені рибалки обов'язково засікає час падіння грузила при кожному ривку, повторюючи амплітуду і силу вправи.
Збільшення часу опускання грузила
означає наявність ями. Якщо інтервал скорочується, зменшується поглиблення
водойми.

Метод «волочіння по дну»

Інший метод, що стосується питання, як проміряти глибину на рибалці - волочіння по дну. Тактика використання ґрунтується на визначенні структури рельєфності і застосовується при фінішному етапі вивчення візуально окресленої зони передбачуваної риболовлі, коли ідентифіковані відповідні місця, перепади, пороги. Перспективи обраного способу - високий відсоток знаходження піщаної, твердої поверхні, водоростей, мулу, ракушок, гальки.

Тактика волочіння передбачає використання важкого маркера, коли вудилищем повільно протягують вантаж без можливості спливання при підмотці. Етапи сканування:

 1. В задану точку рибалка закидає маркер і чекає, коли він опуститься на дно.
 2. Далі протяжка грузила йде не поспішаючи.
 3. Тягнуть оснащення по ґрунту до берегової смуги.
 4. Маркер рухається плавно на рівному дні, об бровки починає чіплятися.
 5. За допомогою такого методу складають загальну картину рельєфу водойми.

Щоб використовувати волочіння, необхідно відлити вагоме грузило в формі груші або кулі.

Метод послідовних закидів

Вище були позначені кілька поширених способів сканування водойм. У кожного є плюси і мінуси, які не однаковою мірою впливають на визначення рельєфу. Багато новачків використовують метод послідовних закидів, щоб дізнатися характеристики дна. Вони закидають оснащення в різні зони лову, засікають час падіння, опускання на дно - рахують вголос: один, два, три, чотири. Потім на деяку величину зменшують дальність закидання і повторюють дії.

Зазначена тактика, як перевірити дно перед риболовлею, наділена багатьма недоліками:

 • структура не визначається, рельєфність приблизно;
 • перед кожним наступним закиданням потрібно відходити назад або регулювати дальність за допомогою котушки;
 • велике число закидань - втрата часу.

Висновки

Мати уявлення про місце риболовлі дуже важливо. Досвідчені фідерісти обов'язково сканують водойму перед основним дійством. Отримана інформація неодмінно стане в нагоді. Щоб дізнатися структуру дна в зазначеній області для ловлі необхідно приготувати кілька різних вантажів, фідерне вудилище, плетену волосінь. Плетінка з високою ймовірністю дозволить розгадати специфіку ґрунту, наявність аномалій, топляків, каменів, мулу, корчів.

Набір свинцевих грузил допоможе рибалці визначити структуру дна в різних водоймах, при неоднаковому характері течії. Маркери повинні бути вагою від 20-25 до 90-100 грам бажано в двох примірниках на випадок обриву снасті.

Важке грузило необхідно використовувати в глибоких річках, невелике на мілководді. Відразу ідентифікувати рельєфність ґрунту дуже складно. Іноді рибалки помиляються і застосовують легке грузило на великій глибині.

Рибак дізнається багато інформації, якщо маркер щодо глибини обраний правильно, тоді він при закиданні справа і зліва протягом 5-6 секунд ляже на ґрунт. Не важко буде ідентифікувати перепад в півметра. Новачкам рекомендується розпізнавати аномалії водойм, де дно їм добре відомо, а досвід прийде з практикою. Небажано вчитися визначенню рельєфу дна фідером на дрібних річках з сильною течією. Краще вчитися, де вона слабка або середня.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Для чого потрібне маркерне грузило

Схожі статті

Оснастка для хижого фідера

Оснастка для хижого фідера

Популярність фідерної снасті пояснюється не тільки її ефективністю, але і універсальністю. Фідером ловлять рибу в більшості водойм зі стоячою водою та на течії як з берега, так і з човна. Зазвичай фідерна ловля орієнтована на мирних риб, які добре реагують на підгодівлю - плотву, ляща, карася, однак, фідер успішно можна застосовувати і для полювання на хижака. «Хижий фідер» може використовуватися в декількох варіантах, яким і присвячена ця стаття.

Як вибрати фідерне вудилище

Як вибрати фідерне вудилище

Фідерна снасть завоювала популярність серед рибалок завдяки гарному улову, який можна отримати, використовуючи її. З урахуванням можливої глибини лову, наявності течії і бажаної дальності закидання належить підібрати потрібні для ловлі фідерні снасті. Основний елемент - вдало і правильно вибране вудилище.

Правильний підбір котушки для спінінга

Правильний підбір котушки для спінінга

Навіть не новачкам в питанні вибору рибальських приладь, купуючи новий спінінг або проводячи «апгрейд» улюбленої снасті, доводиться вирішувати питання вибору котушки для спінінга. Відвідавши спеціалізований магазин, рибалці буде непросто зробити вибір. Адже котушка - дуже важливий і обов'язковий атрибут будь-якого спінінга. 

Які котушки підходять для фідера і як вибрати

Які котушки підходять для фідера і як вибрати

Після покупки фідерного вудилища перед рибалкою вимальовується ще одна проблема - яку котушку вибрати для фідера і як не помилитися, роблячи цей вибір, адже навантаження на неї під час ловлі досить істотне і хочеться, щоб прослужила вона фідерісту вірою і правдою не один сезон. Глибоко помиляються ті, хто вважають відповідним в даному випадку будь який вид котушки. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Грузило Капля (З вертлюгом)

Грузило Капля (З вертлюгом)

Представляємо Вашій увазі серію вантажів, виконаних у вигляді краплі. Вони оснащені вертлюгом, що в..

3 - 9Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 1000м.

Оригінальна Carp Expert Boilie Special – це високоякісна спеціалізована волосінь для лову великої р..

218 - 364Грн.

Спінінг фідерний Select Jocker

Спінінг фідерний Select Jocker

Вудилище фідерне Select Jocker - виготовляється з високоякісного карбону з застосування інноваційни..

1 397Грн.