Що потрібно знати про прикормку в фідерній ловлі

Фідер - від слова «годувати», саме тому насадка на гачку - це вторинне. Без правильної прикормки рибу не вдасться зацікавити й утримати.

Про важливість прикорму

Не треба вигадувати складні комбіновані насадки для фідера. Той же пінопласт лящ хватає машинально, коли швидкий потік несе хмару корму. Хороша фідерна прикормка відрізняється від поплавкової тим, що збирає рибу з пристойних відстаней. На озерах і водосховищах це може бути 10-100 і навіть 500 метрів. На річках цей ефект помітний, якщо ловити на «не класичних» місцях: на прямих прогонах (плесах). Тут можна знайти зграї ляща, язя й головня. Однак на не насидженому місці підходу риби доведеться чекати довго.

Атрактанти

Дозволю собі порушити стереотипне уявлення про ароматизатори і скажу, що фізичні властивості підгодовування набагато важливіші його складу :). Рибалкам хочеться вірити, що додавши в суміш деяку кількість «пахучки», риба буде вибудовуватися в чергу за насадкою. Зараз фідерщики перейняли в карпятників так звані діпи. Це набір флаконів з різними запахами, які наносять безпосередньо на приманку. Позитивний ефект, безсумнівно, є. Але він, як правило, не вирішальний. Тому діпи логічніше віднести до спортивної ловлі, де важливий кожен грам спійманої риби.

Тваринна складова

Наші реалії такі, що нерідко доводиться рибалити пліч-о-пліч. Коли рибалок багато, виникає конкуренція за рибу. І якщо сусід все частіше хапається за підсак, треба вживати заходів. Кращим засобом в цій ситуації буде заміс в підгодовування великої порції тваринного корму. Це може бути рубаний хробак, опариш або мотиль. Безпрограшним компонентом буде і рубана ракушка. Кілька великих годівниць нового підгодовування допоможуть врятувати ситуацію і повернути рибу. Але всьому треба знати міру: якщо лящеві пізньої осені добавка тваринного корму з пшонкою буде до смаку, то для плотви в цей час краще малопоживний складу темного кольору.

Опариш для підгодовування

Фідер - снасть для відкритої води. І для кожного сезону року є свої особливості в приготуванні корму. Так восени в суміш краще додавати нерухомого опариша. Для цього личинок потрібно обшпарити окропом. Сенс в тому, що до осені лящ знижує активність, а живий опариш швидко збирає спритна дрібниця. Ще один спосіб - заморозити личинок. Якщо помістити їх в герметичний пакет без повітря і покласти в морозилку, то личинки замерзнуть живими. До життя опариш повернеться на дні в прикормочній кулі. Цей спосіб складний, але сильно допомагає при лові великої риби.

  • Що потрібно знати про прикормку в фідерній ловлі

Схожі статті

Експлуатація і догляд за спінінговим вудилищем

Експлуатація і догляд за спінінговим вудилищем

Сучасні вуглепластикові спінінгові вудилища мають масу переваг і достоїнств. Але є у них і свої мінуси, головним з яких є крихкість, боязнь забруднень і необережного поводження.

Як вибрати котушку для спінінга

Як вибрати котушку для спінінга

Котушка для спінінга - це друга, за ступенем важливості, деталь снасті спінінга. Від неї залежить комфортність лову в цілому і кількість спійманої риби зокрема.

На який силікон ловити?

На який силікон ловити?

Рибалки люди забобонні, і якщо на якійсь твістер вчора взяли пару непоганих щупаків, сьогодні на поводок поставлять того ж хробака. А якщо кльову не буде, то змінять місце, а не приманку.

Як ловити карася на літню мормишку

Як ловити карася на літню мормишку

Хто говорив, що карась байдужий до літньої мормишки ?! Практика показує зворотне: в розпал літа, після травнево-червневого жору, карась ігнорує поплавок з донкою, і саме чутлива мормишка допомагає піти від нуля.