Флюорокарбонові поводки і їх користь в риболовлі

Опустіть флюорокарбоновий поводок в стакан з водою, і виявиться, що він ... зник. Вийняли, і знову, ось він!

Це чудове перетворення цілком зрозуміле. Полімер, з якого зроблений поводок, має майже такий же коефіцієнт заломлення світла, як і вода. Продовжуючи перераховувати його цінні особливості, скажімо, що в певних умовах хороша і волосінь з цього матеріалу.

Є повна гарантія, що така снасть, в яких би умовах вона не застосовувалася, де б не зберігалася, не втрачає своїх первинних властивостей. Не стирається, не намокає, а, значить, і не розбухає, не витягується, не стоншується, не псується від пекучого сонця, відмінно поводиться при в'язанні вузлів і проводці спінінгом. Швидше занурюється (в 1.78 раз важча за воду). Таку снасть легше закидати, вона точніше потрапляє в намічене місце. Як цього вдалося досягти?

Найцікавіше, що спеціальних зусиль не знадобилося. Справа в тому, що найближча "родичка" флюорокарбонового (PVDF) повідка ... нафтова труба. Це сталося в відомій японській компанії. Якась світла голова вирішила, що полімерний сплав, що витримує всі агресивні середовища і деформуючі фактори в нафтовому устаткуванні, цілком підходить для такого ніжного і затребуваного виробу, як рибальська снасть. І дійсно, літня спека, підлідна ловля і всі інші перевірки і випробування підтвердили найкращі її характеристики.

Якщо повідці або волосінь, які ви купили, забезпечені позначеннями "100% PVDF", можете бути впевнені, що вони вас не підведуть. Початкові сумніви в міцності цих снастей сьогодні вже не актуальні, так як виробники зуміли подолати це "вузьке місце", і тепер PVDF міцний, як нейлон. Інша справа, якщо на упаковці позначений тип "Fluorocarbon coated". Це означає, що флюорокарбоном тільки покрито виріб з нейлону, і в воді воно буде проявляти себе інакше, ніж ви очікували. Як побажання: не спокушайтеся низькою ціною. У повноцінного виробу вона такою бути просто не може.

Оптимальний варіант повідків на судака 0,23-0,30 мм і окуня 0,12-0,20 мм. Якщо ви ловите: в мутній воді, то непомітність не матиме значення. А на перекатах, в світлих струменях гірських річок, маючи справу з дуже обережною рибою, на кшталт харіуса, це ваш додатковий шанс не залишитися з порожнім куканом.

З щукою складніше. Ніхто не застрахований від того, що вона перекусить поводок, накинувшись на наживку. Але вибравши поводок товстіший, правда, на шкоду невидимості, ви можете уникнути цієї неприємності. Хороша товщина до 0,30 - 0,35 мм. Якщо вона більше, можуть виникнути проблеми з проходженням вузлів через кільця спінінга при закиданні снасті.

Як би ви не сподівалися на снасть, пам'ятаєте - ловить не вона, а ми з вами. Тому варто мати з собою все, що може стати в нагоді. Цілком можливо, що, переживаючи біля багаття невдалий день, і будуючи плани на день завтрашній, ви перев'яже на своєму спінінгу повідці, віддавши перевагу флюорокарбоновим. І на ранок вас зустріне уловиста удача!

  • Флюорокарбонові поводки і їх користь в риболовлі

Схожі статті

Що дає промір глибини при ловлі на поплавок

Що дає промір глибини при ловлі на поплавок

Запитайте будь-кого, хто навчає новачків азам рибної ловлі, чому вони вчать їх в першу чергу, і відповіддю, швидше за все, буде, як вивчити місце лову за допомогою глибиноміра. Це виглядає для більшості оманливо простою, елементарною дією, яку ми робимо перед кожною риболовлею, незалежно від того, знайоме це місце чи ні ...

Снасті для ловлі коропа на фідер

Снасті для ловлі коропа на фідер

Фідер - це спеціальна снасть, що складається з вудилища, оснащеного котушкою з волосінню, повідцем, гачками, годівницями-оснащеннями і підсакою. Фідером зручно витягувати коропа вагою до 7-10 кг, якщо всі елементи снасті ретельно підібрані. Вудилища бувають різної довжини, але оптимальні для лову коропа довгі, спеціалізовані вудки, що досягають чотирьох метрів у довжину. 

Як і які ароматизатори додовати в прикормку

Як і які ароматизатори додовати в прикормку

У наш час у продажу пропонується великий асортимент ароматизаторів, які є сенс додавати в прикормку при риболовлі. До ароматизаторів слід віднести наступні речовини: ефірні масла, харчові та спеціальні ароматизатори, ароматизатори для бойлів, вижимки, масла (жири).

Застосування фідергама  при ловлі на фідер (Feeder gum)

Застосування фідергама при ловлі на фідер (Feeder gum)

Фідерна резина використовується в риболовлі для ловлі великої риби. З неї виготовляють спеціальні амортизатори Feeder gum і Power gum, необхідні під час інтенсивного клювання. Матеріал відрізняється своєю еластичністю і амортизаційними властивостями. Це зводить до мінімуму ймовірність раптового обриву волосіні і сходу риби, особливо в умовах сильної течії.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Поводок флюорокарбоновий Hi-Seas. Тест: 11.3кг (Упаковка 2шт)

Поводок флюорокарбоновий Hi-Seas. Тест: 11.3кг (Упаковка 2шт)

Повідець флюорокарбоновий – виготовлений з високоякісного флюорокарбона американської фірми Hi Seas..

21 - 25Грн.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Boilie Special 300м.

Волосінь Carp Expert Multicolor Boilie Special. Коропова волосінь від угорської компанії. Особливіс..

95 - 128Грн.