Ловля маховою вудочкою

Напевно, найпростішою снастю, з освоєння якої більшість рибалок починало свою «рибальську кар'єру», є звичайна махова вудка з глухим оснащенням. Глухим називають оснащення, в якому волосінь кріпиться до вершинки вудилища, і рибалка ведеться тільки на відстані закидання, без використання котушки.

Плюси і мінуси махової вудки

Переваг ловлі з глухим оснащенням кілька. Головне для початківця рибалки - простота снасті, а відповідно і простота її освоєння. Далі можна відзначити компактність і мобільність махової вудки. Все, що потрібно для лову, поміститься в кишені куртки, а мобільність дозволить активно переміщатися по водоймі в пошуку риби. А можливість підбору оснащення до різних умов лову, будь то ставок, озеро, невелика або широка річка, водосховище, робить даний вид лову ще й універсальним. Заздалегідь виготовивши кілька різних оснасток, можна з великою часткою впевненості припустити, що якась із них виявиться підходящою.

Неявні плюси теж є. Перш за все, це дуже невеликі витрати на якісну, уловисту снасть.

До мінусів лову маховою вудкою відносять фіксовану дальність лову, обмежену довжиною вудилища і волосінню приблизно рівної йому довжини. Це означає, що варто серйозно подумати, якою має бути довжина першого махового вудилища. З власного досвіду можу сказати, що 5-метрового вудилища цілком достатньо для полювання за карасем, пліткою, і підлящиком на більшості водойм. З ним простіше навчитися закиданню, виведенню риби, та й неминучі спочатку помилки така вудка пробачить.

Інший мінус махової ловлі - складності при виведенні крупної і жвавої риби, оскільки відсутній резерв снасті у вигляді котушки або довгого гумового амортизатора, як на штекері.

Оснащення махової вудки

Купуючи вудку без кілець її треба обов'язково оснастити коннектором - пристосуванням для кріплення волосіні. Його підбирають по діаметру вершинки і приклеюють «моментальним» клеєм. Після цього вудилище повністю готове до роботи.

Для оснащення махової вудки знадобляться основна волосінь, поплавок, набір грузил і поводок, тобто відрізок волосіні меншого діаметру, ніж основна, з прив'язаним до нього гачком. Спочатку зав'язують на основній волосіні петельку, необхідну для кріплення за коннектор. Відміряють відрізок основної жилки на 10-20 см. коротше довжини вудилища, і відрізають її.

На волосінь одягають поплавок і стопорять його кембриками. Нижче поплавка кріплять кілька грузил (великих або середніх дробинок з набору). На кінці основної жилки роблять маленьку петельку для кріплення повідця. Довжина оснастки з повідцем повинна дорівнювати довжині вудлища або на 5-10 см менше.

Кілька слів про поводок

Повідець дозволяє більш делікатно подавати насадку рибі, а також зберегти снасть при зачепі гачка. Тому повідець роблять з більш тонкої волосіні, ніж основна. Ходові діаметри поводочної волосіні - 0,1-0,12 мм, для лову коропа - 0,15-0,2 мм. Звичайна довжина повідка для махової вудки -15-25 см; гачок вибирають з урахуванням передбачуваних розмірів риби і використовуваної насадки.

Виготовленням повідків і оснасток краще зайнятися вдома, щоб не витрачати дорогоцінний час на риболовлі. Готові оснастки зберігають і перевозять на мотовилі, на бічній поверхні яких маркером варто записати діаметр основної жилки, вантажопідйомність поплавка і довжину вудилища, для якого оснащення призначене.

Особливості ловлі

Підготовка снасті на водоймі починається з розкладання вудилища, кріплення оснащення і проміру глибини. Глибину зручно вимірювати, закріпивши на гачку невелику дробинку масою 1-2 гр. Найчастіше глибина встановлюється так, щоб кілька сантиметрів повідця лежали на дні. Однак при ловлі плотви і карася на сильно замулених ставках гачок повинен розташовуватися або біля дна, або на кілька сантиметрів вище нього. У процесі лову глибину коригують залежно від наявності зачепів і якості клювань.

Поплавкова ловля практично завжди починається з підгодовування місця лову. Для стартового закидання використовують три-п'ять куль розміром з апельсин; підкидаючи їх, потрібно намагатися закинути на відстань 20-30 см. від поплавка. На течії оснащення завжди буде зносити до берега, тому треба підгодовувати не на рівні максимально можливої ​​дальності закидання вудки, а на лінії пропливу снасті за течією, намагаючись сконцентрувати основну частину корму приблизно навпроти себе. Час від часу (через 20-30 хвилин) підкидають в місце лову одну-дві невеликих кулі прикормки, щоб підтримати активність риби.

Підсікання і виведення

Нерідко доводиться спостерігати, як початківець рибалка відчайдушно смикає вудку при клюванні, при цьому риба вилітає з води, а якщо вона велика, то і волосінь обривається. Таке сильне підсікання ні до чого; треба підсмикнути вудку на 1-1,5 м, щоб поплавок піднявся над водою на 20-30 см. Цього цілком достатньо для надійної підсічки.

Дрібну рибу можна відразу витягувати з води. Солідний трофей тягнути відчайдушно не можна, оскільки або волосінь, або гачок, або риб'яча губа можуть не витримати. Тому з урахуванням розмірів риби їй чинять опір, здаючи волосінь при різких ривках і поступово підводячи до берега, біля якого її найкраще взяти в підсак.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля маховою вудочкою

Схожі статті

Ловля краснопірки на ультралайт

Ловля краснопірки на ультралайт

Багатьох рибалок цікавить питання, чи є краснопірка хижою рибою? На нього складно дати однозначну відповідь. Коли вона виростає до великих розмірів, то починає ласувати не тільки жучками, комахами і травою, а й мальками. Саме це і дозволяє спінінгістові цілеспрямовано ловити трофейну краснопірку легкою снастю.

Як приготувати макуху для рибалки своїми руками

Як приготувати макуху для рибалки своїми руками

Як і у будь-якої живої істоти, у риби є улюблена їжа, від якої вона в захваті. Одним з таких ласощів - є макуха. З неї готується першокласна приманка, і прикормка яка дозволить поліпшити улов. Спеціальний засіб продається в рибальських магазинах, але його також готують самостійно. Уловистий макушатник своїми руками вийде економніше і дозволить удосконалити рецепт, виходячи з переваг риби.

Ловля риби на тісто

Ловля риби на тісто

Однією з кращих весняних насадок для ловлі нехижих риб поплавковою вудкою є тісто, яке здатне дати фору навіть такий «делікатесній» наживці, як мотиль. Початок квітня поплавочники очікують з нетерпінням, оскільки це один з найбільш швидкоплинних, але разом з тим захоплюючих періодів ловлі по відкритій воді. 

Ловля сома спінінгом

Ловля сома спінінгом

Найкраща пора для ловлі сома, як правило, липень і серпень. У цей час спостерігається найсильніше клювання. Хоча і на початку літа, можна спробувати щастя і виловити цю велику рибу. Але щоб максимально підвищити шанс успіху, рибалці потрібно знати деякі тонкощі. Особливо, звернути увагу на техніку і тактику при виведені.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Легке махове вудилище Mikado Princess (Мікадо Принцес) виготовлена з високо-модульного графіту. Тех..

330 - 454Грн.

Махове вудилище джокер Okuma

Махове вудилище джокер Okuma

Телескопічні вудки компактних розмірів. Дуже зручні для транспортування. З нею можна ходити хоч на ..

66 - 168Грн.

Махове вудилище Okuma 50-80гр.

Махове вудилище Okuma 50-80гр.

Вудилище без кілець Okuma є одним з найпопулярніших в своїй категорії. Тут прекрасно збалансовані ц..

73 - 174Грн.

Махове вудилище Trabucco Genetic Carbon

Махове вудилище Trabucco Genetic Carbon

Махова вудка відомої Італійської фірми "Trabucco" - визнаного лідера у виробництві матчевих і форел..

258 - 434Грн.