Ловля на джиг для початківців

Джиг - спінінгове оснащення, що дозволяє шукати рибу в придонних шарах. Такий спосіб використовується на судака, щуку, окуня та інших хижаків. Джигова ловля дає можливість обловлювати русла, ями, закорчовані місця. Тут джигові приманки оснащуються вантажем, розташованим в передній частині. Під його вагою вони опускаються на дно, виконуючи своєрідну гру. Привертаючі рухи приманки виконуються підмоткою волосіні і рухами вудлища. Часто така ловля дає позитивні результати, дозволяючи спінінгістові стати власником справжнього трофея.

Спінінг для джигового лову

На результативність лову впливає вудилище. Правильно підібраним спінінгом риболов тонко відчуває приманку, керує нею. Хорошим вудилищем відбувається миттєве підсікання, що так важливо при лові хижака.

Критерії вибору спінінга для джигового лову:

 1. Довжина. Визначтеся, вам потрібен спінінг для лову з берега чи з човна. Від цього залежить довжина бланка. При лові з човнів дальність закидання не потрібна. Тут досить 1,9-2,4 м. Комфортна ловля з берега забезпечується вудилищем до 3 м. Існують вудилища більшої довжини для роботи на дистанції до 80 м.
 2. Строй (лад). Клювання повинно супроводжуватися негайною підсічкою. Адже при зниженні активності хижака він не заковтує приманку. Без підсічки існує велика ймовірність того, що риба виплюне приманку. Тут використовуються вудилища швидкого або надшвидкого ладу.
 3. Тест. Тут враховуються розміри приманок і вага використовуваних джиг-головок. Середнім тестом на хижака вважається 5-10 гр. Він є поширеним варіантом вудилищ, призначених для лову риби вагою до 10 кг. У пошуках великих екземплярів на глибоких і бурхливих річках застосовується вудилище з тестом 60-80 гр.

Котушка для джигового лову

Максимальну чутливість забезпечують мультиплікаторні котушки. Вони сприйнятливі до обережних покльовок. Але більшість рибалок віддає перевагу звичайним безінерційним котушкам. Вони мають невисоку вартість, дозволяють зробити дальній кидок, не утворюють «бороди».

Джигова ловля передбачає використання важких головок, вага яких вище звичайних блешень і воблерів. Тут збільшується навантаження на основні вузли котушки. Вибираючи безінерційну котушку для джигового лову, звертайте увагу на підвищені тягові зусилля. Для джига застосовується плетений шнур. Він швидко перетирає пластикову шпулю. Вона повинна бути з металу або мати титанове покриття.

Якщо ви використовуєте легкий або середній джиг, застосовуйте котушку розміром 2000. Котушки 3000-4000 використовуються при використанні середнього і важкого джига.

Основні характеристики котушок:

 • легкий хід;
 • містка шпуля;
 • міцний захисний шар на ролику жилкоскладача;
 • оптимальна кількість підшипників 3-4;
 • можливість рівномірно укладати волосінь при змінному навантаженні;
 • передавальне число 5: 1.

Волосінь для джига

В джиговій ловлі допустимо використання монофільної волосіні. Але вона має деякі недоліки:

 • ефект «пам'яті»;
 • міцність на розрив менше, ніж у шнура;
 • на великій дистанції сильно розтягується, не дозволяючи робити ефективну підсічку.

Досвідчені рибалки віддають перевагу плетеному шнурі. Його висока вартість виправдовується масою позитивних характеристик:

 • не розтягується;
 • розрахований на роботу з сильними навантаженнями;
 • не стирається;
 • не псується від сонця;
 • тривалий час зберігає початкові властивості.

У зв'язку з явними перевагами, ловля на джигову снасть за замовчуванням передбачає використання плетінки. Її стандартна товщина на хижака становить від 0,12 до 0,17 мм. Такий розмір підходить і при лові на річках з великою течією. Вирушаючи за трофеєм до 30 кг, рекомендується використовувати шнур діаметром до 0,40 мм.

Якщо використовуєте волосінь, подбайте про її захист. При лові в корчах і на кам'янистому дні звичайна волосінь швидко зіпсується. Тут рекомендується застосовувати флюорокарбоновий поводок.

Види приманок для джигової ловлі:

 • Силіконові. Основний вид сучасних приманок. Різноманіття кольорів, форм і розмірів дозволяє підібрати підходящий варіант під конкретну водойму. Розрізняються вони по м'якості, структурі і присутності ароматизованих добавок.
 • Поролонові. Класичними вважаються приманки для джигового лову, виготовлені з поролону. У магазині є безліч рибок різних кольорів і розмірів. У самостійному виготовленні такої приманки немає нічого складного. Поролон використовується при виготовленні «незачепляйок», коли жало гачка заховано в приманку. Виготовляють і звичні приманки, де жало гачка відкрито.
 • Комбіновані. Тут мається на увазі поєднання силікону і поролону. Тіло приманки робиться з поролону. Хвостик виготовляється з силікону, що відрізняється гарною грою під водою. Тут використовуються непридатні приманки, які вже застосовувалися раніше.

Монтаж приманки

Підберіть гачок для джиг-головки, розмір якого відповідає приманці. Багато хто використовує подвійні або потрійні гачки, мріючи про підвищення результативності. Такі дії призводять до додаткових зачепів. Досвідчені рибалки застосовують одинарний гачок.

Виділяють два основних варіанти монтажу приманки:

 • Жорстке кріплення. Тут свинцевий вантаж і гачок жорстко пов'язані. Приманка надівається так, щоб вантаж був спереду, а відкритий гачок виходив зверху. При проводці приманка грає хвостом, а її тіло залишається нерухомим.
 • Гнучке кріплення. Вантаж і гачок не мають жорсткого з'єднання. Тут використовується вантаж «чебурашка», до якого гачок кріпиться за допомогою заводного кільця. При проводці приманка грає не хвостом, а всім тілом. Тут використовуються офсетні гачки для джига, жало яких ховається в приманку.

Перший варіант підходить при використанні силікону. Поролон не володіє власною грою. Тут доречно використання гнучкого варіанту.

Вантажі для джигового лову

Між собою джигові вантажі розрізняються вагою і формою. Куля дозволяє уникати зачепів, підходить до будь-яких умов. Якщо на дні товстий шар мулу, застосовується вантаж «утюжок». Його плоска нижня частина дозволяє приманці не провалюватися.

Проводки для джигового лову

Щоб отримати хороші результати, використовуйте різні проводки. Адже не існує універсальної, придатної в будь-якій ситуації.

Розрізняють кілька основних видів проводки:

 1. Агресивна. Тут приманка повинна різко підніматися на невелику відстань і повільно опускатися.
 2. Ступінчаста. Така проводка передбачає підняття вудилища у вертикальне положення за кілька ривків.
 3. Проводка на знесення. Невелика джиг-головка тягнеться по дну течією.
 4. Підстрибування. Мляву рибу привертають пожвавленням приманки. Її посмикують таким чином, щоб вона робила невеликі стрибки на дні.
 5. Рівномірна проводка. Варіант використовується при облові середньої води. Щоб поліпшити результати, застосовуйте головки, оснащені обертовою пелюсткою.

Види оснасток:

 • «Техас». Тут застосовуються офсет і грузик, форма якого нагадує кулю. Приманка представлена ​​у вигляді хробака. Грузило має можливість ковзати. Повільне опускання такої приманки часто радує покльовками.
 • «Кароліна». Грузик у вигляді кулі встановлюється на віддалені від приманки. При проводці він волочиться по дну, створюючи привертаючу каламутну хмару. Приманка у вигляді хробака не кріпиться до вантажу, відрізняючись характерною грою.
 • «Дропшот». Офсетний гачок встановлюється вище грузика на основну волосінь. Він прив'язується таким чином, щоб завжди знаходився під кутом 90 градусів.
 • Відвідний поводок. Офсетний гачок кріпиться на відвідний поводок, встановлений на вертлюжок.
 • «Чебурашка». Так називається грузик, до одного вушка якого кріпиться офсетний гачок. Існують оснастки, що передбачають кріплення до «чебурашки» подвійного гачка.
 • Передній гачок. Таке оснащення для джигового лову передбачає монтаж гачка перед приманкою. У неї угвинчується спіраль з колечком для надягання на гачок. Такий монтаж джигового оснащення підвищує прохідність крізь траву, корчі, водну рослинність.
 • Оснащення з поплавком. Такий варіант використовується при проводці на певній глибині. Легка приманка оснащується поплавком. Він не дозволяє їй тонути. Часто поплавок замінюють плаваючим воблером.
 • Дрейфуюча донна снасть використовується при лові на течії. Тут робиться відводок з вантажем. Він знаходиться на відстані до 50 см від приманки.
 • «Самодур». На кінець основної жилки кріпиться вантаж. Вище прив'язується кілька повідків з гачками на певній відстані. Таке оснащення джигової снасті підходить при лові на великій глибині.
 • Щуче оснащення. Її головна відмінність - використання металевого повідця. Гострі зуби щуки ріжуть волосінь і плетений шнур. Щоб зберегти джигове оснащення на щуку, застосовуйте спеціальний повідець. Його довжина сягає 20 см. Використовуючи джиг на щуку великих розмірів, застосовуйте довгі повідці.

Техніка лову на джиг

При джиговій ловлі рекомендується використовувати різні варіанти проводки. При проводці не забувайте зупиняти приманку на кілька секунд. На паузі часто відбувається клювання. Міняйте час пауз, тривалість і швидкість підмотки.

Далекі кидки з берега дозволять перевірити всі ями і бровки. Перебуваючи в човні, приманку кидайте до берега, роблячи проводку в сторону русла. Після декількох покльовок в одному місці, проводку рекомендується сповільнити. Так ви ретельно можете обловити перспективну ділянку.

Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Ловля на джиг для початківців

Схожі статті

На що ловити карася весною

На що ловити карася весною

На початку весни карася зловити складно, але можливо. Кращий кльов починається після середини весни, приблизно з кінця квітня, і триває до нересту. Риба тільки пробуджується після зими і відчуває голод, який складно вгамувати в природних умовах через нестачу корму.

Як зробити донку своїми руками

Як зробити донку своїми руками

Існує категорія рибалок, що віддають перевагу виключно донній снасті. Їх вибір пояснюється тим, що зловити на дні велику рибу більше шансів. Та й сам процес лову і виведення відрізняється від поплавкового лову. Донна снасть має свої особливості, що дозволяють насолоджуватися ловом на далеких дистанціях.

Як ловити плотву на фідер

Як ловити плотву на фідер

Плотва - один з основних об'єктів фідерної ловлі. Це пояснюється її численністю і широким поширенням. Плотву можна знайти практично у всіх водоймах, крім гірських річок, пересихаючих річечок і струмків, а також заморних ставків. Ловля плотви на фідер може бути як дуже простою - під час весняного ходу, так і складною - при низькій активності риби.

Як ловити коропа на кукурудзу

Як ловити коропа на кукурудзу

Ретельний підбір оснащення і приманки є запорукою успішної риболовлі. Як і до будь-якого іншого виду риби, до коропа потрібен індивідуальний підхід. Вирушаючи на риболовлю, слід враховувати місце його проживання, орієнтуватися на сезон лову і не забувати про улюблені ласощі здобичі. Поліпшити улов можна за допомогою приготування кукурудзи для лову коропа. Риба небайдужа до даного продукту і швидко відчує запах частування. Ефективність риболовлі на кукурудзу буде збільшена в рази.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Котушка Ryobi Ecusima 4+1bb

Перевірена часом, дуже проста і надійна котушка. При компактних розмірах вона обладнана потужною пе..

999 - 1 299Грн.

Силікон Keitech Easy Shiner 3"

Силікон Keitech Easy Shiner 3"

Easy Shiner - дуже витончений, прогонистий віброхвіст. Завдяки м'якості силікону і продуманій геоме..

131Грн.

Шнур Favorite X1 PE 4x 150m (orange)

Шнур Favorite X1 PE 4x 150m (orange)

Рибальський шнур Favorite X1 виготовляється на заводі в Японії за замовленням компанії Favorite і ..

362 - 405Грн.