Кілька порад щодо ловлі на мікроджиг

Популярність ловлі на мікроджиг з часу винаходу цього способу тільки зростає. І це цілком зрозуміло, адже цей спосіб не тільки цікавий для рибалки, але і дозволяє зловити хоч що-небудь навіть тоді, коли клювання взагалі не спостерігається.

Вибір місця і часу

Ловити цим способом можна не тільки на маленьких лісових озерах або річках. Великі річки, водосховища та інші великі водойми теж годяться для такого лову. Однак існує і обмеження. Якщо течія сильна, а глибина перевищує 2 м, доведеться від мікроджига відмовитися. А в ямках під навислим обривом, в місцях з уповільненою течією цілком можна ним скористатися.

Ловити на мікроджиг можна цілий рік. Взимку цим способом ловлять під льодом або в незамерзаючих річках і озерах, восени на мікроджиг дістають рибу з дна, де проводка воблера не вдається, а в теплу пору року так можна ловити і в поверхневих шарах води, і в глибині, і на дні.

Вибір спінінга і катушки

Для мікроджига вибирають спінінг з швидким ладом довжиною від 1,5 до 2,7 м. Такий спінінг дозволяє добре відчувати приманку і легко управляти її грою. Чим коротше спінінг, тим легше робити проводку і анімацію мікроджига, тому для освоєння цього способу рекомендую купити спінінг довжиною не більше 210 см. Коли рухи будуть відпрацьовані, можна придбати більш довге вудилище для лову на великих зарослих водоймах. Вибір котушки для мікроджига не настільки важливий. Важливо, щоб спінінг з котушкою був добре збалансований, що полегшує роботу з ним.

Вибір волосіні і оснащення

Щодо вибору волосіні для мікроджига єдиної думки у рибалок немає. Краще брати з собою шпулі і з плетінкою, і з монофілом. При ловлі на далеких дистанціях рекомендую використовувати плетінку з повідцем. З такою снастю навіть початківець може зробити акуратну проводку. При цьому поводок не обов'язковий. При лові ближче до берега можна перейти на монофіл, особливо якщо ловите полохливу рибу. Зазвичай на мікроджиг ловлять із закидом до 25 м, а на таких дистанціях добре підійде монофіл.

Мікроджиг не вимагає складного оснащення. Зазвичай волосінь прив'язують прямо до приманки, іноді використовують маленьку застібку. При лові на вертушку бажано додати вертлюг. Всі вертлюги, вузли і застібки повинні бути непомітними.

Вибір приманок і проводки

В якості приманок використовують мікротвістери на маленьких джиг-голівках або на гачках (звичайних або офсетних) з грузилами типу «чебурашка». Мікротвістери імітують п'явок, черв'ячків, тритонів, рачків і ін. Використовують рибалки також блешні, вертушки, турбинки, мікроблесни, колебалки, в'язаних «мух» - хто на що здатний.

Перетворення шматка силіконової гуми в «живу рибку» цілком покладається на риболова- «джигіта», для чого йому доведеться освоїти навички професійного аніматора. Пробуйте!

  • Кілька порад щодо ловлі на мікроджиг

Схожі статті

Як проміряти глибину при ловлі на поплавок

Як проміряти глибину при ловлі на поплавок

В успішній риболовлі не буває дрібниць, і вміння правильно проміряти глибину, знання місцевості і дна, найчастіше буває вирішальним фактором для гарного улову. Отже, з чого почати?

Ловля лина весною

Ловля лина весною

Клювання лина - це велика рідкість навіть на тих водоймах, де він мешкає у великій кількості. Застати період клювання лина, як правило, далеко не достатньо для успішної риболовлі, адже щоб піймати цю обережну і вибагливу рибу, потрібно бути справді досвідченим рибалкою.

Ловля риби на хліб

Ловля риби на хліб

Поплавкова ловля таїть в собі багато секретів і складних методик. Спочатку розроблені спортсменами, вони поступово доходять і до звичайних рибалок, які серйозно цікавляться тонкощами цього процесу.

Швидкісна ловля фідером

Швидкісна ловля фідером

Як часто, приїжджаючи на рибалку, нам приходиться чути, що велика риба «клювала вчора», а сьогодні «як відрізало». Звичайно, винний "злом погоди", росте або, навпаки, падає тиск, вітер дує не звідти, одним словом, причини сьогоднішнього безклів'я великої риби знайдеться маса.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Коливна блешня DuraLure Storm 10.5g

Самі уловисті блешні «Storm» призначені для полювання на щуку, судака, крупного окуня, жереха і нав..

41Грн.

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE х4 300m (темно-зелений)

Шнур Sunline Siglon PE x4 позиціонується японським виробником як кардинально новий крок в області р..

594Грн.

Спінінг Favorite Arena Stream

Спінінг Favorite Arena Stream

Спінінг Favorite Arena Stream - нова модель, яка розширює серію ультралайтових вудилищ Arena, для т..

2 584Грн.