Ловля на відвідний поводок: детальна інструкція для початківців

Відвідний поводок - одне з найбільш популярних оснащень. Цей метод дає можливість ловити хижу рибу при будь-яких умовах. У чому ж секрет його ефективності? У статті докладно розглянемо особливості відвідного повідця для спінінга: його оснащення і монтаж, а також специфіку техніки ловлі з його використанням. Монтаж і застосування оснастки не має нічого складного і буде доступний навіть початківцям рибалкам.

Відвідний поводок: що це таке

Відвідний поводок - це один з видів рознесеною оснащення, при якому грузило і гачок з приманкою знаходяться на відстані один від одного. Це оснащення надає можливість повільно проводити приманку, огинаючи контури донного рельєфу, а грузило при цьому волочиться по дну. Таким чином, легко спровокувати на клювання навіть саму пасивну рибу.


Варіанти монтажу

Монтаж відвідного повідця може бути здійснений різними способами.

Глухий монтаж

Найпростіший варіант монтажу, при якому вантаж встановлений на кінці волосіні, а на 20-30 см. вище нього формують петлю, а до неї кріплять поводок з гачком.

Іноді, для зручності зміни повідця над грузилом кріплять подвійний вертлюжок, а до нього кріпиться відвідний поводок.

Часто, для монтажу
використовують потрійний вертлюжок, до кожного вушка якого кріплять основну
волосінь, поводок з грузилом і поводок з гачком.

Використання вертлюжків (особливо потрійного) не дає оснащенню перекручуватися, а в разі зачепу, швидше за все, загубиться щось одне, а не вся оснастка.

Ковзний монтаж

До волосіні кріпиться поводок з гачком, а грузило за допомогою вертлюжка прикріплюється до окремого повідця довжиною близько 30 см. Цей поводок вертлюжком приєднується до основної жилки і ковзає по ній. Для обмеження ковзання вантажу на основній волосіні встановлюються стопори з двох сторін.

Елементи оснащення відвідного повідця

Результативність риболовлі на відвідний поводок залежить від грамотно підібраних елементів оснастки: вудилища, котушки, волосіні, гачка, повідка і приманок. Не обов'язково вибирати найдорожчі моделі спінінга і котушки, головне щоб снасть була правильно збалансована і відповідала умовам лову.

Спінінг

Так як приманка постійно знаходиться в підвішеному стані, її гру важко контролювати. Відчути, як веде себе приманка, можна тільки за допомогою дуже чутливого вудилища, що має швидкий або середньо-швидкий лад.

Що стосується довжини вудилища, то оптимальним варіантом буде 2,4-2,7 м. Більш короткою снастю важко закидати оснастку з довгим повідком, а довгі спінінги досить важкі для подібного лову, і баланс у них зміщений вперед, що призведе до швидкої втоми при виконанні активних проводок.

Це оснащення - універсальне, тому тест вудилища вибирається залежно від умов лову:

 • на озері і водосховищі - досить вудилища з кастингом до 15-20 гр.;
 • на річці зі швидкою течією - до 30-40 гр.

Котушка

Котушка застосовується безінерційна, підходяща до вудилища. Головна вимога до неї - надійність, плавність ходу і фрикційне гальмо яке чітко спрацьовує навіть при невеликих навантаженнях. Оптимальний розмір 3000-4000 за класифікацією Shimano з передавальним числом 5: 1.

Основна волосінь

В якості основної має сенс використовувати плетену волосінь, так як вона більш міцна і менш розтяжна. Її діаметр залежить від наявності та сили течії у водоймі, об'єкта лову, ваги вантажу та інших факторів. Зазвичай використовують плетінку діаметром до 0,15 мм.

Поводок

Перед тим як зробити відвідний поводок, необхідно визначитися з матеріалом його виготовлення.

Для повідця рекомендується використовувати флюорокарбонову волосінь, що має ряд переваг перед простою монониткою:

 • менш помітна в товщі води;
 • жорсткіша, відповідно менше заплутується в процесі закидання;
 • має меншу розтяжність, що підвищує чутливість снасті;
 • більш стійка до механічних пошкоджень.

Види повідків, що використовуються в цьому оснащенні: з приманкою і вантажний. Повідець з приманкою повинен бути довжиною близько 0,7-1,3 м. і діаметром 0,14-0,22 мм. Довжина вантажного повідця становить 20-30 см.

Силіконові приманки

Найбільш ефективні результати в ловлі цим способом показують силіконові приманки:

 • активні: твістери і віброхвости;
 • пасивні: вейки, октопуси, слаги, креатури і інші.


Виготовлятися силіконові приманки можуть з їстівної і неїстівної гуми. Перша - більш результативна, тому що хижак довше утримує її в роті.

З усього різноманіття силіконових принад, найкращим чином проявляють себе твістери. Вони добре анімуються різними типами проводки і дуже природно поводяться в воді, плавно занурюючись слідом за грузилом. Їх широке різноманіття в плані забарвлень, розмірів і форм дає можливість підлаштуватися під будь-які погодні умови, глибину, рибу і т.д.

Розмір приманки, в основному, залежить від виду риби: для лову окунів використовують твістери довжиною 3-7 см, а для великого судака і щуки - до 10 см.

З силіконовими приманками
ефективно використовувати плаваючу головку. Під час пауз в проводці приманка на
голівці спливає, а при потяжці повертається в свій шар. Таким чином, виходить
зворотна сходинка.

Гачок

В основному застосовуються такі ж гачки, як і в ловлі на джиг. При чистому дні користуються звичайними гачками, що мають довгу цівку, а для лову в траві краще вибрати офсетні гачки і змонтувати незачіпляйки.

Види грузил

Форма грузила вибирається виходячи з характеру дна водойми, а його вага залежить від умов лову:

 • віддаленості від берега;
 • глибини;
 • сили течії;
 • активності риби.

У прибережній зоні зі слабким плином вага грузила може бути до 10 гр., а при далеких закидах і швидкій течії - навіть більше 40 гр.

Пуля

Це грузило, яке отримало назву через свою форму, здатне протистояти більшості зачепів.

Дроп-шот

До грузила подовженої форми волосінь кріпиться спеціальним чином, щоб в будь-який момент можна було швидко зменшити або збільшити відстань від місця з'єднання з основною жилкою до вантажу.

Тирольская паличка

Тирольская паличка являє собою порожню пластикову трубочку, один кінець якої огружений свинцем, а інший заглушений кришкою. Завдяки своїй формі і гнучкості, вона легко проходить між завалами на дні.

 Лонг

Перевагами цього грузила грушоподібної форми є можливість далеких закидів приманки і хороший відгук на найменшу зміну дна, але воно має не надто високу прохідність перешкод.

Приманки

Крім силіконових приманок, розглянутих вище, існує безліч інших, які також можна використовувати:

 • борідки;
 • мушки;
 • плаваючі воблери;
 • суспендери;
 • коливалки;
 • вертушки;
 • поролонові рибки.

Способи кріплення повідка

Основні способи кріплення повідка до оснащення:

 1. Петля в петлю. Зняти поводок можна без проблем, але швидко змінити його не вийде.
 2. За допомогою вертлюжка - вдаліше інших способів зменшує кількість накладок.
 3. З'єднання вертлюжка і карабіна - дозволяє дуже легко і швидко замінити поводок, що важливо при експериментах з оснащенням.

Переваги оснащення

Основними перевагами оснастки є:

 • Разнесеність оснастки сприяє залученню уваги навіть пасивної риби, тому що не огружена приманка має більшу схожість з живою здобиччю.
 • Відмінно працює при далеких закидах, навіть при сильному вітрі.
 • Достатня чутливість, а також інформативність оснастки.

Недоліки оснащення

Природно, у оснастки є і недоліки, але не дуже істотні, порівняно з її результативністю:

 • Висока ймовірність зачепів.
 • Оснащення схильне до перехлестів і перекручення, особливо якщо нерівно насаджена приманка.
 • Не підходить для використання в місцях з м'яким дном. У нього буде зариватися грузило і в результаті погіршиться контроль над оснащенням.

Яка риба ловиться на відвідний поводок

Залежно від використовуваної приманки на відвідний поводок можна ловити практично будь-яку рибу від уклейки до сома. Найчастіше об'єктами лову є окунь, судак і щука.

Ловля окуня

Відвідний поводок на окуня: монтаж, способи оснащення, враховуючи невеликі розміри цієї риби, відрізняються застосуванням більш тонких снастей. Якщо під час риболовлі клювання більш великої риби малоймовірне, використовується повідець діаметром 0,16-0,18 мм. і довжиною близько метра.

Монтаж оснащення підходить найпоширеніший - з потрійним вертлюжком. Так як окунь тримається в прибережній зоні, достатню ваги грузила - 10-15 гр. Найкраще окунь реагує на повільну проводку приманок з високою частотою коливань.

Ловля судака

Монтаж відвідного повідця на судака в цілому повторює оснастку для ловлі окуня. При цьому, з огляду на більші розміри риби і місце її проживання, для повідця використовують волосінь 0,2-0,22 мм., а вага грузила може перевищувати 50 гр. Кращою проводкою для лову судака є ступінчаста. Темп проводки залежить від активності риби.

Ловля щуки

Здатність щуки перекусити поводок, висуває особливі вимоги до оснащення. Щоб захистити приманку має сенс вставити між приманкою і флюорокарбоновою волосінню металевий повідець довжиною 20-30 см. Ловля щуки передбачає використання потужних снастей і великих приманок. Активна хижачка добре реагує на швидку рівномірну проводку. При поганому клюванні кращою є повільна проводка із зупинками приманки через 2-3 обороти котушки.

Види проводок із застосуванням відвідного повідця

При ловлі на відвідний поводок можна використовувати різні проводки в залежності від активності риби і застосовуваної приманки.

Проводка волочінням по дну

Необхідно закинути оснастку і почекати, поки вантаж не торкнеться дна. Далі можна здійснювати повільне підтягування оснащення до себе за допомогою котушки. Іноді чергують підмотування котушки в півоберта з короткою паузою (1-5 с). Здійснюючи проводку, важливо не відривати грузило від дна, щоб воно волочилося і піднімало муть, що привертає хижака.

Анімація штрих пунктиром

Здійснюється волочінням вантажу по дну з паузами, під час яких потрібно робити коротке посмикування вудилищем. Амплітуда посмикувань не повинна перевищувати 10 см.

Агресивна проводка ривками

В основі цієї проводки лежить твічінг. Після торкання грузилом дна, здійснюється серія з декількох ривків з одночасним вибиранням слабини волосіні, після чого слідує пауза до двох секунд. Ривки слід робити досить розмашисті, щоб грузило відривалося від дна. Проводка дуже ефективна для активної риби.

Ловля відвідним повідцем на течії

Найчастіше для лову на відвідний поводок на течії потрібно використовувати грузик такої ваги, щоб течією не могло його знести. Закид здійснюють вниз за течією під кутом близько 60 градусів. Після того, як грузик торкнеться дна, починають проводку. Вона може бути рівномірною, ступінчастою або ривковою в залежності від активності риби.

Також, на течії можна використовувати ловлю «на знос», для якої дуже важливо правильно підібрати вагу грузила. Закид здійснюється вгору за течією під 45 градусів до берега. Грузик повинен торкнутися дна. Його вага підбирається так, щоб течією зносило його з невеликими затримками. Оснащення при цьому рухається повільніше течії, яка грає приманкою.

Якщо грузик чіпляється за перешкоду і зупиняється, його легким ривком звільняють. Проводку продовжують до тих пір, поки оснащення не знесе вниз за течією під 60-70 градусів до берега.

При такому способі існує висока ймовірність зачепів, тому краще використовувати не схильний до зачепів грузик (тирольська паличка або баунсер).

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Ловля на відвідний поводок: детальна інструкція для початківців

Схожі статті

Як вибрати спінінг для ловлі окуня

Як вибрати спінінг для ловлі окуня

Спінінг - один з основних способів ловлі окуня. Щоб риболовля була успішною необхідно правильно визначити час і місце лову, підібрати підходящу приманку і спосіб її проводки, вибрати оптимальний варіант спінінгової снасті. Як вибрати спінінг для ловлі окуня спробуємо розібратися в цій статті.

Як ловити щуку на спінінг

Як ловити щуку на спінінг

Щука є хижою рибою, до її ловлі потрібно готуватися особливо ретельно - вибирають спінінг, час ловлі, і звичайно ж, саме спорядження. Навіть невелика, на перший погляд, помилка, може привести до того, що велика здобич вислизне.

Як ловити щуку на спіннербейт

Як ловити щуку на спіннербейт

Риболовля - улюблене заняття багатьох, і не тільки чоловіків. Кому не хочеться посидіти на березі річки, на свіжому повітрі, в тиші просто забувши на час про суєту і проблеми. А щоб риболовля була ще і продуктивною, далі розповімо про те, як ловити щуку на спіннербейт і підібрати спіннербейт на щуку.

Повідки з флюорокарбона

Повідки з флюорокарбона

Роль повідка в рибній ловлі зазвичай зводиться до захисту оснастки від обриву. У спінінгу ж поводок захищає приманку від зубів хижака, в першу чергу від щуки. В обох випадках поводок повинен бути якомога менш помітним, щоб не відлякувати рибу. Один з відповідних матеріалів для повідків - флюорокарбон.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW

Спінінг Favorite Blue Bird NEW створений для того, щоб завжди йти в ногу з часом і залишатися одним..

1513 - 1 938Грн.

Грузило Капля (З вертлюгом)

Грузило Капля (З вертлюгом)

Представляємо Вашій увазі серію вантажів, виконаних у вигляді краплі. Вони оснащені вертлюгом, що в..

3 - 9Грн.

Гачки Feima Carp M-1 Black Nickel. QB28471

Гачки Feima Carp M-1 Black Nickel. QB28471

Гачок Feima Carp виготовлений з надійного і міцного матеріалу, високовуглецевої сталі.Дана модель г..

14Грн.

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Спеціальний повідковий флюорокарбон. Відрізняється високою міцністю на вузлі, але в той же час макс..

97 - 584Грн.

Силікон Select Fetish 3"

Силікон Select Fetish 3"

Select Fetish - віброхвіст витягнутої форми, все тіло якого покрите м'якими ребрами. Під час провод..

46Грн.