Ловля риби з ковзним поплавком

Ловля з ковзним поплавком має як явні переваги, так і недоліки. Якщо дотримуватися важливих порад, описаних в даній статті, то ковзний поплавок буде вашим вірним помічником на рибалці.

Припустимо, ми маємо намір ловити нехижу рибу на озері. Відразу біля наших ніг дно круто обривається на велику глибину. В таких умовах начебто краще ловити із ковзним грузилом або годівницею, але бувають винятки.

При мулистому дні грузило або годівниця занурилися б в грунт і в цьому випадку розумніше використовувати поплавкову оснастку. Отже, на місці лову дно озера мулисте і м'яке. Як ми встановили, глибина водойми більше, ніж довжина вудилища, тому буде потрібно ковзний поплавок.

Ловля з ковзним поплавком не така складна, як це спочатку здається, якщо неухильно дотримуватися чотирьох основних принципів:

  1. Поплавок повинен бути досить великого розміру і мати вантажопідйомність більше 5 гр.
  2. Поплавок з великою вантажопідйомністю повинен мати вбудовану огрузку.
  3. Вушко на кінці поплавка має бути маленьким і гладким, щоб поплавок добре ковзав по волосіні.
  4. Кінці стопорних вузлів повинні бути довжиною приблизно 6 см. У цьому випадку вони краще прослизають через пропускні кільця вудилища.

Великі ковзні поплавки краще

Спершу розглянемо питання про розмір поплавка. Занадто легкі поплавки непридатні, так як вони погано ковзають по волосіні. Вони не витримують такої маси грузила, при якій волосінь безперешкодно ковзає через вушко поплавка, коли приманка опускається в воді. Навіть для гладких тонких монофільних лісок необхідно грузило від 4 до 5 гр., щоб тяга його була достатньою. Приманка повинна опускатися швидко, щоб чітко відчувався момент, коли стопорний вузол вдарить по вушка поплавка. Поплавки вантажопідйомністю від 8 до 12 гр. не опиняться занадто важкими.

Навпаки, в глибокому водоймищі при лові великих риб, наприклад лящів, вони навіть практичніше. Той, хто вважає, що поплавки з високою вантажопідйомністю нечутливі, сильно помиляється. Чутливість поплавка має мало спільного з його розміром. Вона залежить головним чином від того, наскільки товста антена поплавка і як далеко вона виступає з води.

Наприклад, 10-грамовий ковзний поплавок з огрузкою 9,9 гр. зазначає клювання краще, ніж 2-грамовий поплавок з огрузкою 1,5 гр. Плавучість антени важливіше, ніж його вантажопідйомність. Ковзний поплавок повинен мати достатню власну огрузку і якщо в підставі поплавка розташовується мало вантажу, при закиданні він не полетить синхронно з огрузкою на волосіні. В той момент, як грузило і приманка полетіли б по повітрю, неогружений поплавок став би ковзати по волосіні вгору в напрямку стопорного вузла. Цього не можна допускати ні в якому разі: під час польоту поплавок повинен залишатися біля грузила на жилці. Маса вантажу біля основи поплавка повинна бути не менше 10% огрузки на волосіні, а ще краще - 20 або 25%, особливо при зустрічному вітрі.

Якщо поплавок і грузило на жилці поділяються під час польоту, від цього значно страждає точність закидання.

Клювання в фазі падіння приманки

Окремі елементи огрузки ковзної оснастки після закидання повинні занурюватися в правильній послідовності. Важливо, щоб поплавок і грузило падали в воду одночасно.

Компактній основній огрузці на волосіні потрібен певний час для занурення до тих пір, поки стопорний вузол не досягне вушка поплавка. Трохи більше часу потрібно міні-дробинкам перед гачком, щоб вони поринули і антена поплавка досягла своєї остаточної глибини занурення. В той мoмент, коли маленькі дробинки і приманка проходять останні 30 см. над дном, часто відбуваються клювання. Якщо падіння частин огрузки відбувається не в тому порядку або сповільнюється, у нас не буде можливості помітити хватки падаючої приманки.

Діаметр вушка ковзного поплавка

Вушко біля основи поплавка повинно мати невеликий діаметр і бути гладким. Так говорить третя важлива вимога до ковзного поплавка. Краще, коли вушко рівне, кругле, зроблене з металевого дроту. Пластикові вушка дуже великі.

Вушка великого діаметру вимагають товстого стопорного вузла. А він погано ковзає і легко застряє в кільцях вудилища.

Правда, цю проблему можна вирішити, встановивши між вушком поплавка і маленьким стопорним вузлом невелику ковзаючу намистинку. Однак слід визнати, що при лові з ковзаючим поплавком небезпека перехлесту волосіні дещо більше, ніж з фіксованим. Для великих поплавків потрібна і більш товста волосінь діаметром 0,16-0,18 мм. Тоді вушко поплавка повинно мати діаметр 0,40-0,70 мм. Це відповідає вушку самого маленького вертлюжка.

Стопорний вузол

Нарешті, перейдемо до четвертого важливого пункту. Обидва кінці стопорного вузла повинні мати довжину не менше 6 см. Ні, ми не переплутали міліметри і сантиметри! Довгі кінці легко прилягають і роблять вузол пластичним. З такими кінцями вузол без ударів прослизати через кільця вудилища як при закидані, так і при вимотуванні волосіні. Навпаки, короткі пружні кінці вузла не відгинаються назад. Вони чіпляються за кільця вудлища і вкорочують закид. До того ж вони збільшують небезпеку прослизання вузла по волосіні.


У сумнівному випадку - два вузла

У тому випадку, якщо при дуже великих ковзних поплавках і екстремальних дальностях закидання виникає небезпека зсуву вузла, роблять два вузла поруч. Такий подвійний запобіжник гарантує, що встановлена ​​глибина не зміниться. Для зав'язування стопорного вузла можна використовувати м'яку і еластичну волосінь діаметром 0,16-0,18 мм.

На закінчення

Будь який Waggler, вузько-тілий  або широко-тілий, придатний в якості ковзного поплавка, головне, щоб він був досить важким.

Для визначення глибини водойми на місці лову можна застосовувати важкий свинцевий глибиномір. Спеціально для великих відстаней краще використовувати невеликий вантаж, який при закиданні створює мало шуму. Зазвичай просто перетиснути на гачку дробинку (2 гр.), яка працює так само добре, як і глибиномір.

Плотва добре підходить для тренування в лові з ковзаючим поплавком. Вона забезпечує численні клювання і дозволяє навчитися розпізнавати їх у фазі падіння приманки.

Водойма, де багато плотви, а глибина не перевищує довжину вудилища (тобто близько 4 м.), є справжнім тренувальним майданчиком для навчання ловлі з ковзним поплавком і придбання впевненості у власних силах. Коли буде багато клювань, ви навчитеся точно їх помічати при падінні приманки на останніх 30 см.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Ловля риби з ковзним поплавком

Схожі статті

Вибір фідерного вудилища

Вибір фідерного вудилища

Для того щоб збільшити свої шанси на піймання риби, необхідно правильно підібрати вудилище для ловлі фідером. Риболовля в конкретних умовах вимагає ретельного підбору снастей, саме тому дана стаття присвячується вибору фідерного вудилища.

Прикормка для ловлі карася

Прикормка для ловлі карася

Карась - це одна з риб сімейства коропових. Його розмір може досягати 30 см, а вага до 1 кг. Навесні і влітку часто зустрічається близько заростей очерету і біля корчів. Ловлять карася завжди з прикормкою. Якою має бути прикормка для карася та як правильно підгодовувати місце лову, читайте в статті.

Розведення і зберігання опариша для рибалки

Розведення і зберігання опариша для рибалки

В основному рибалки використовують для лову деяких видів риби хробака або мотиля, але не менш вдалою наживкою вважається опариш. Його можна придбати в рибальських магазинах або виростити в домашніх умовах.

Як ловити трофейну щуку

Як ловити трофейну щуку

Деякі рибалки вважають, що улов трофейної щуки - щаслива випадковість. Я ж вважаю, що цілеспрямована ловля великої щуки по плечу кожному. Може бути, на ваш погляд, це звучить надто оптимістично. Хіба немає рибалок, які все життя займаються ловом щуки, але так і не спіймали жодної трофейної рибини? 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Вудилище з кільцями Mikado Princess. Carbon

Найвідоміше вудилище з кільцями від компанії Mikado, з відмінною репутацією. Якість виготовлення, н..

355 - 578Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Вудилище з кільцями Okuma 50-80гр.

Вудилище з кільцями Okuma 50-80гр.

Телескопічне вудилище середнього ладу з полегшеного скловолокна. Вудилище бюджетної серії з парамет..

92 - 204Грн.

Мастирка горохова готова 100гр.

Мастирка горохова готова 100гр.

Мастирка горохова готова складається з натуральних компонентів і підходить для такого виду риб як к..

12Грн.