Уловиста приманка мандула

Давно помічено, що риба охочіше бере приманку, яка під час паузи стає вертикально, імітуючи рибку яка годується. Цю особливість добре імітує поролонка і більшою мірою мандула. Про цю незвичайну приманку піде мова.

Знайомство

Перший раз почув про мандулу від свого напарника по рибалці. З його слів, ця приманка була справжньою грозою для судака і окуня. Тоді вона була секретною зброєю, про яку знало не так багато рибалок. Все відмінно працювало, а головне на мандулу ловилися більші екземпляри. Підкуповувало і те, що для виготовлення не потрібні особливі матеріали, а собівартість однієї приманки зводиться до придбання гачків і заводних кілець.

Виготовлення

Тіло приманки виконано з пінополіуретану. У справу йде все, що погано лежить: килимок у ванній, старі шльопанці, дитяча іграшка. Матеріал майже не п'є воду і в рази щільніше поролону, що забезпечує кращу плавучість. Зазвичай тіло складається з двох-трьох валиків, крізь які пропущені трійники і нержавіючий дріт. Між собою секції з'єднують заводними кільцями, а в якості вантажу використовують чебурашку. Часто на хвостовий трійник додають мушку з вовни або люрексу. Виходить легка відмінно плаваюча рухома приманка-куля.

Вибір кольору

Мандулу зазвичай не розфарбовують в будь-які кольори (виняток становлять приманки з білого матеріалу, на які яскравим маркером наносять смужки). Колір визначається кольором матеріалу, з якого виконано тіло. Для цього чергують різнокольорові пінополіуретанові прошарки і склеюють їх між собою. З отриманого бутерброда вирізують деталі-валики. Основна вимога до вибору кольору - його контрастність. Широке поширення отримали чорно-білі мандули, які добре видно навіть на 3-5 м. глибинах, в умовах недостатнього освітлення.

Причини уловистості

Частина рибалок скептично ставиться до цієї дивної приманки, нарікаючи на зайву простоту і навіть недбалість зовнішнього вигляду. Але відмовлятися від твітерів і поролонок не потрібно. Слабка, на перший погляд, сторона мандули - це її перевага, а не недолік. Саме вільне з'єднання частин разом з високою плавучістю і правильною проводкою дають чудовий результат. У той час як твістери після падіння волочаться по дну, приманка з позитивною плавучістю стає строго вертикально. Приманка що знаходиться в такому положенні помітна здалеку. Хижакові легше атакувати і проковтнути вертикально стоячу рибку, ніж намагатися підібрати її з дна.

  • Уловиста приманка мандула

Схожі статті

Як ловити карася на літню мормишку

Як ловити карася на літню мормишку

Хто говорив, що карась байдужий до літньої мормишки ?! Практика показує зворотне: в розпал літа, після травнево-червневого жору, карась ігнорує поплавок з донкою, і саме чутлива мормишка допомагає піти від нуля.

Як засікається риба при ловлі на фідер

Як засікається риба при ловлі на фідер

Яким чином риба може самостійно засіктися на гачок? Звичайно ж, не з цікавості. Наприклад, карпятники в донній ловлі використовують важкі (100-150 гр.) вантажі, що дозволяє рибі впевнено самозасіктися. У той же час є винятки, коли короп, взявши бойл, пропливав кілька метрів, тягнучи за собою важкий вантаж, а потім безкарно випльовував гачок. Але то коропова ловля. А що ж з фідером?

Тонке оснащення поплавкової вудочки

Тонке оснащення поплавкової вудочки

Починаючим рибалкам найчастіше пропонують використовувати «грубуваті, але надійні» снасті. Але затримуватися на цьому етапі не треба! Ви все ще ловите на товсту волосінь? Тоді ми йдемо до вас!

Як проміряти дно маркером

Як проміряти дно маркером

Ви на водоймі. Куди закидати? Де ловити? Для початку потрібно вивчити рельєф дна, коливання глибин, а також склад донних відкладень.