На який силікон краще ловити?

Рибалки люди забобонні, і якщо на якійсь твістер вчора взяли пару непоганих щупаків, сьогодні на поводок поставлять того ж хробака. А якщо кльову не буде, то змінять місце, а не приманку.

Розмір приманки важливий

Існують базові рекомендації щодо вибору силіконових принад: для судака витягнуті віброхвости, для щуки рибки побільше, для окуня невеликі твістерки. Ці поради працюють, коли хижак проявляє певну активність. Але чи часто ми потрапляємо на жор? Наведу приклад з практики.

Рибалив зі спінінгом на Південному Бузі. На шнурі 15-см виброхвіст на важкому джизі. За 2,5 години лову п'ять клювань, три з яких реалізовані (щука 2-2,5 кг кожна). Норма виконана і пора додому. На наступний день клювання немає, хоч все як вчора, і погодні умови не змінювалися. Напарник полював за окунем на мікро-твістер, а влетіла щука. Миттю міняю джиг на хробака поменше і ось вона моя щука!

Коли і де спрацює велика чи маленька гума визначити складно, а може і не можливо. Завжди потрібно пробувати і висновки робити виходячи з конкретної ситуації.

Колір

На колір силіконових принад я майже не звертаю уваги. Форма, геометрія, а, головне, проводка складають більшу частину успіху. Кращого або універсального кольору звичайно ж немає. Але сказати, що колір не важливий, не можу. Його значення змінюється в різних умовах. З власного досвіду зауважив, що щука на мілководді більш вимоглива до кольору, ніж окунь;). Свою роль відіграє прозорість води і освітленість: в мутній воді приманка повинна виділитися, щоб стати помітною. Опускаючись на глибокі, 4-6 метрів ями, зосереджую на якісній проводці - від неї тут багато що залежить. Для нічного лову судака використовую твіст ери які світяться. Ці черв'яки добре працювали в каламутній воді, поступаючись звичайній гумі в річках і озерах з прозорою водою.

Віброхвіст або твістер?

Між цими приманками є не тільки візуальна різниця. Віброхвіст краще імітує природний корм хижака. Така натуральність ставала вирішальною при лові великих щук. Твістер незамінний для складних проводок. Він проявляє високу активність на будь-яких швидкостях, що важливо при лові в стоячій воді. Хижакам з невеликою пащею, таким як окунь, язь, головень, легше проковтнути вузький твістер, ніж широкий віброхвіст. У продажу багато якісної гуми, і вибір рибалок частіше залежить від власних уподобань. В Україні відмінно ловлять і на твістери і на віброхвости.

  • На який силікон краще ловити?

Схожі статті

Як вибрати котушку для спінінга

Як вибрати котушку для спінінга

Котушка для спінінга - це друга, за ступенем важливості, деталь снасті спінінга. Від неї залежить комфортність лову в цілому і кількість спійманої риби зокрема.

Фідер: як погодуєш - так і зловиш

Фідер: як погодуєш - так і зловиш

Фідер - від слова «годувати», саме тому насадка на гачку - це вторинне. Без правильної прикормки рибу не вдасться зацікавити й утримати.

Як ловити карася на літню мормишку

Як ловити карася на літню мормишку

Хто говорив, що карась байдужий до літньої мормишки ?! Практика показує зворотне: в розпал літа, після травнево-червневого жору, карась ігнорує поплавок з донкою, і саме чутлива мормишка допомагає піти від нуля.

Як засікається риба при ловлі на фідер

Як засікається риба при ловлі на фідер

Яким чином риба може самостійно засіктися на гачок? Звичайно ж, не з цікавості. Наприклад, карпятники в донній ловлі використовують важкі (100-150 гр.) вантажі, що дозволяє рибі впевнено самозасіктися. У той же час є винятки, коли короп, взявши бойл, пропливав кілька метрів, тягнучи за собою важкий вантаж, а потім безкарно випльовував гачок. Але то коропова ловля. А що ж з фідером?

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Ooshima Ambition Polo. Carbon

Махове вудилище Ooshima Ambition Polo. Carbon

Махові карбонові вудилища серії Ooshima Ambition Polo застосовуються для лову мирної риби в каналах..

252 - 336Грн.

Жерлиця для зимової рибалки Хмельницький (Котушка на металевій ніжці)

Жерлиця для зимової рибалки Хмельницький (Котушка на металевій ніжці)

Жерлиця Хмельницький котушка на металевій ніжці для лову риби на затемнену лунку, складається з кру..

19Грн.

Спінінг Favorite Laguna NEW

Спінінг Favorite Laguna NEW

Favorite Laguna NEW - оновлена ​​серія знаменитого народного спінінга. Зміни торкнулися буквально к..

858 - 1 379Грн.

Підсак складний Libao 2.30м &80 (Кордовий)

Підсак складний Libao 2.30м &80 (Кордовий)

Підсак необхідний практично на кожній рибалці. Навіть якщо піймання трофею не очікується, все одно ..

280Грн.

Род-под Amina HY112-3

Род-под Amina HY112-3

Відмінна підставка під чотири вудилища на тринозі. Дуже легко і швидко збирається. Буз-бари оснащен..

1 498Грн.

Род-под Amina HY119-4

Род-под Amina HY119-4

Род-под Amina HY 119-4 являє собою сучасну високоефективну повнофункціональну модель. Телескопічна ..

1 302Грн.

Спінінг PHX Innovation Travel Spinning. 7-28гр.

Спінінг PHX Innovation Travel Spinning. 7-28гр.

Спінінг Phoenix Innovation Travel Spinning - серія штекерних спінінгів, що відрізняються високою як..

560Грн.