Оснастка для хижого фідера

Популярність фідерної снасті пояснюється не тільки її ефективністю, але і універсальністю. Фідером ловлять рибу в більшості водойм зі стоячою водою та на течії як з берега, так і з човна. Зазвичай фідерна ловля орієнтована на мирних риб, які добре реагують на підгодівлю - плотву, ляща, карася, однак, фідер успішно можна застосовувати і для полювання на хижака. «Хижий фідер» може використовуватися в декількох варіантах, яким і присвячена ця стаття.

Сутність використання хижого фідера

Фідерна ловля передбачає обов'язкове використання прикормки, яка в звичайному вигляді не особливо цікава хижакові, тому фідер в ловлі хижої риби може використовуватися в трьох варіантах:

  • з донним живцевим оснащенням, коли фідерна снасть застосовується просто для закидання живця і виведення риби, тобто мова йде не про фідер як спосіб ловлі, а про використання фідерних снастей в живцевій донці;
  • у варіанті з годівницею, при цьому підгодовування використовується для залучення дрібної риби, яка, в свою чергу, привертає хижака;
  • в класичному варіанті для ловлі окуня і ряду напів хижих риб, наприклад, язь або головень.

Монтаж фідерного оснащення на хижака

Монтаж хижого фідера відрізняється від звичайних фідерних оснасток. Основними вимогами до нього є:

  • забезпечити свободу рухів живця або гру іншої насадки на течії;
  • виключити захлест і заплутування оснащення;
  • забезпечити високу реалізацію клювань і виключити схід риби при виведенні.

Найчастіше для ловлі хижої риби використовують ковзний монтаж або патерностер, але допустимо і використання проти-закручувача. Діаметр, матеріал і довжина повідка, а також розмір гачка залежать від виду і розміру передбачуваного улову. У разі застосування в якості насадки великих живців або мертвих рибок виправдано використання снасточок з двох і більше гачків.

Як ловити хижака на фідер

У ловлі хижака на фідер найчастіше в якості приманки виступає живець, що висуває особливі вимоги до закидання снасті. Енергійний кидок на дальню дистанцію призведе до загибелі живця, що сильно зменшить вірогідність клювання. Тому ловля хижої риби на фідер ведеться найчастіше на невеликих дистанціях, тим більше що годуватися вона найчастіше підходить в прибережну зону.

Поспішати з підсічкою при клюванні не варто, краще витримати невелику паузу дозволивши заковтнути рибі наживку.

Виведення риби зазвичай не
викликає особливих проблем, за винятком клювання дуже великих екземплярів сома,
щуки або судака.

Принцип ловлі щуки на хижий фідер

Для ловлі зубастої хижачки найбільш ефективною і практично єдиною достойною наживкою є живець. Широко поширена в Західній Європі ловля на мертву рибку пояснюється особливостями законодавства, що забороняє застосовувати живих рибок в якості наживки.

Виготовляючи монтаж для ловлі щуки на фідер, необхідно враховувати, що в силу особливостей анатомії, щуці зручніше атакувати здобич, що знаходиться над нею або на одному рівні. Таким чином, бажано, щоб живець плавав на деякій віддаленні від дна. Домогтися цього можна включивши в оснастку невеликий поплавок з пробки або пінопласту.

У разі цілеспрямованої ловлі щуки в оснащенні використовують металевий повідець. Якщо клювання щуки можливе при ловлі інших риб, краще зупинитися на повідку з флюорокарбона.

Принцип ловлі судака на хижий фідер

Судак часто трапляється в якості прилову при риболовлі на ляща або плотву, особливо навесні. Цілеспрямовано фідером судака можна ловити на живця, мертву рибку або «нарізку» - вузькі смужки рибного філе, зрізані з шкірою і лускою. Бажано, щоб на смужці був присутній плавник. В якості живців краще використовувати рибок з вузьким тілом - пічкура чи бичка. Уклейка, будучи улюбленим кормом судака, занадто швидко гине на гачку і вимагає частої заміни.

Монтаж для ловлі судака не відрізняється складністю - ковзне грузило або годівниця відповідного умовам лову ваги, вертлюжок і поводок з моно-ліски або флюорокарбона 0,2-0,3 мм. і 50-70 см. завдовжки. Гачок повинен бути дуже гострим, враховуючи тверду пащу судака.

Принцип ловлі окуня на хижий фідер

Окунь, будучи яскраво вираженим хижаком, харчується не тільки рибою, але і різними водними безхребетними, тому ловити його можна як на живцеве оснащення, так і класичним фідером.

Живцеве оснащення на окуня
відрізняється від оснасток на щуку і судака більш тонкою волосінню і повідцем,
а також гачком меншого розміру.

Ловля полосатика фідером здійснюється на насадки тваринного походження - черв'як, мотиль, п'явка, рідше опариш.

Важливо використання в підгодовуванні великої кількості компонентів тваринного походження, а також застосування ароматизаторів із запахом креветки, мідії, мотиля. В якості бюджетної заміни ароматизаторів можна використовувати рибну муку.

Поради та рекомендації

Ловля хижої риби на фідер має ряд особливостей які відрізняють її від звичного використання фідерної снасті:

  • частота клювань при ловлі хижака невелика, за винятком активного зграйного окуня, що буває не так вже й часто, тому ефективніше використовувати кілька снастей закинутих в різні перспективні місця або поєднувати таку ловлю з іншими видами стаціонарної риболовлі - звичайний фідер, поплавок і т.д.
  • не варто поєднувати ловлю хижака з ловлею великого коропа - одночасне клювання призведе до втрати одного з трофеїв, що буде вельми прикро.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Оснастка для хижого фідера

Схожі статті

Що таке проти-закручувач для фідера

Що таке проти-закручувач для фідера

Фідер на сьогоднішній день один з найпопулярніших спортивних і любительських способів ловлі мирної риби. Завдяки ефективному підгодовуванні і тонким делікатним оснасткам на фідер можна успішно ловити в більшості умов сезону відкритої води. Однак є у нього і недоліки, однією з яких є схильність тонких повідків до заплутування. Щоб вирішити цю проблему, був винайдений в свій час проти-закручувач для фідера.

Що таке фідергам

Що таке фідергам

Спробуємо розібратися, що таке фідергам і як ним користуватися. Сама назва утворена транслітерацією з англійської «feeder gum» - «фідерна гума». Являє собою нитку діаметром до 1 мм, виготовлену з високо еластичного матеріалу на основі латексу і силікону.

Як вибрати фідерне вудилище

Як вибрати фідерне вудилище

Фідерна снасть завоювала популярність серед рибалок завдяки гарному улову, який можна отримати, використовуючи її. З урахуванням можливої глибини лову, наявності течії і бажаної дальності закидання належить підібрати потрібні для ловлі фідерні снасті. Основний елемент - вдало і правильно вибране вудилище.

Для чого потрібне маркерне грузило

Для чого потрібне маркерне грузило

Багато починаючих рибалок без поняття, як використовувати маркерне грузило для фідера, а інші ігнорують важливе питання, чи не намагаються дізнатися, як визначити глибину водойми, м'якість, твердість рельєфу. Перевірити наявність: водоростей, мулу, ям, ракушок, бровок, корчів. Новачки часто закидають снасть, коли не знають характер дна.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Меляса Brain Molasses 120ml

Меляса Brain Molasses 120ml

Меляса Brain Molasses виготовляється на основі високоякісної меляси з додаванням натуральних аромат..

25Грн.

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Флюорокарбон поводковий Sunline SIG-FC

Спеціальний повідковий флюорокарбон. Відрізняється високою міцністю на вузлі, але в той же час макс..

97 - 584Грн.

Котушка з бейтранером Brain Apex Double Baitrunner 6+1BB

Котушка з бейтранером Brain Apex Double Baitrunner 6+1BB

Котушка Brain Apex Double - недорога модель з системою бейтраннер, однаково добре підходить, як для..

841Грн.

Спінінг фідерний Brain Scout

Спінінг фідерний Brain Scout

Brain Scout - нова лінійка середньо-бюджетних вудилищ для донного лову. При цьому ці фідера володію..

1 881Грн.