Оснастка махової вудочки і тактика ловлі

Найпростішим, доступним і цікавим видом риболовлі вважається поплавкова рибалка. Незважаючи на те, що це найдавніша снасть, вона і сьогодні користується широкою популярністю. Незначні модернізації дозволили збільшити її ефективність. Існує категорія рибалок - справжніх шанувальників поплавкової риболовлі. Тут використовується безліч різних вудилищ. До них відноситься і махова вудка. Її довжина сягає 12 м.

Махові вудлища

Переважно вид ловлі використовуються при ловлі краснопірки, уклейки та інших невеликих риб. Їх ловля передбачає часті закидання. Завдяки спеціальним вудилищам, така рибалка стає максимально комфортною. Вони мають деякі відмінні риси:

 • відсутність котушки і пропускних кілець. Тут волосінь кріпиться до коннектора, встановленого на кінчик вудилища;
 • при частих закиданнях потрібна максимальна легкість. Виробляються вудилища з легких матеріалів. Загальна вага полегшується також за рахунок відсутності кілець і котушки;
 • відрізняються великим запасом міцності при мінімальній вазі.
З'єднання колін вудлища
здійснюється штекерним або телескопічним методом. Є моделі, в яких
використовується відразу два способи. Тонкі частини з'єднуються телескопічним
способом, товсті - штекерним. Під час підключення різної кількості товстих
колін, рибалка регулює загальну довжину вудилища.

Останнє коліно виробу дуже тонке. Діаметр хлиста менше 1 мм. Гнучкий кінчик дозволяє використовувати легку оснастку. При клюванні великої риби він гасить сильні ривки. Крім легких виробів, випускаються потужні вудлища на коропа та іншу велику рибу.

Тестування махової вудки

Чим довше бланк, тим більшу вагу він здатний витримати. Але у виробів є максимально допустима робоча вага. Оснастка для махової вудки повинна відповідати тесту бланка. На особливу увагу заслуговують найлегші вудилища. Вони використовуються в поєднанні з легким оснащенням.

При покупці перевагу віддавайте фірмовим виробам. Тут використовуються міцні і легкі матеріали. Вудилища витримують великі навантаження. Вони не підведуть, якщо на гачку виявиться великий екземпляр. Фірма-виробник виконує комп'ютерну перевірку всього вудлища, забезпечуючи оптимальне поєднання ладу, довжини і тесту.

Міцність і лад махового вудилища

Комфортна ловля на махове вудилище досягається його міцністю. Показник багато в чому визначають матеріали, з якого вона виготовлена. Тут використовується два основних матеріали:

 • Вуглепластик. Вироби характеризуються швидким ладом. Матеріал боїться ударів. Вироби потребують акуратного поводження. Висока ціна пояснюється максимальною легкістю. Щоб стати володарем довгого вудилища, перевагу краще віддавати вуглеплатику.
 • Склопластик. Бланки відрізняються повільним ладом. Вони важчі. Їх довжина не перевищує 6 метрів. Склопластикові вудилища рекомендовані новачкам.

При ловлі уклейки, плотви та іншої дрібної риби використовуйте вудилища швидкого і середнього ладу. Ловля маховою вудкою середнього ладу використовується на ляща або карася. Якщо сподіваєтеся на піймання великих екземплярів, підійде повільний лад вудилища. Він рівномірно розподіляє навантаження по всій довжині бланка.

Оснащення махової вудки

Крім вудилища, знадобиться правильне оснащення махової вудки. Для його складання знадобиться:

 • поплавок. Його вантажопідйомність залежить від довжини бланка. На вудилище 5 м. вантажопідйомність поплавка не повинна перевищувати 2 гр. Довжина 6-8 м, передбачає використання поплавка 3-5 гр. При виборі поплавка важлива і його форма. В озері без течії ловити рекомендується поплавком з тілом яке розширюється до низу. Поплавки для махової вудки у вигляді оливки підійдуть при невеликій течії. Вироби форми «Яйце» або «Бочка» підходять при лові на сильній течії;
 • волосінь. Використовуйте максимально тонку волосінь. Ловити невелику рибу рекомендується волосінню 0,10 мм. При ловлі середньої риби підійде 0,14 мм. При ловлі плотви або краснопірки більш товста волосінь для махової вудки не потрібна;
 • грузила. При зборі снасті майте під рукою набір вантажів, що дозволяє швидко огрузити будь-який поплавок для махової вудки;
 • повідці підбираються під основну волосінь. Їх діаметр повинен бути на 0,02 мм менше. Рекомендована довжина від 10 до 30 см;
 • гачки підходять розміром 12-18. Снасть не передбачає використання великих гачків. Їх розмір приймається від величини риби і насадки. При використанні дрібної наживки рекомендується ставити маленький гачок;
 • коннектор на вудку не відноситься до самого оснащення. Але він дозволяє прикріпити оснащення до вудилища. Пристосування являє собою пластмасову засувку, що встановлюється на кінчик хлиста. Коннектори бувають різних розмірів. При покупці приміряйте їх на вудилище.

Коннектор на вудку своїми руками

Досвідчені рибалки воліють самостійно виготовляти таке пристосування. Тут використовуються різні підручні матеріали. Якщо ви вирішили самостійно зробити коннектор для махового вудилища, особливу увагу звертайте на його надійність. Найбільш популярні варіанти:

 • мідний дріт згинається навпіл. Його кінці прикладаються до хлистика, прив'язуються міцною ниткою. Щоб підвищити міцність конструкції, нитка змащується зверху водостійким клеєм;
 • товста волосінь намотується на кінчик вудилища. З неї робиться невелика петелька. Зверху волосіні намотується міцна нитка, змащується клеєм;
 • карабін із застібкою прикладається до хлистика, обмотується капроновою або іншою міцною ниткою. Зверху щільно намотується волосінь. Конструкція закріплюється клеєм.

Огрузка поплавка для махової ловлі

Огрузка поплавка в домашніх умовах виконується спеціальним пристосуванням. Воно має нейтральну плавучість. Вставивши поплавок, занурюють в ємність з водою. На спеціальний майданчик додавайте дробинки. Якщо використовуєте поплавок, антена якого пофарбована різними кольорами, то огрузка проводиться таким чином, щоб над водою залишався один колір. Найбільш точно огрузка виконується на відкритій воді. Вода в домашній ємності і водоймі має різну температуру, щільність.

При ловлі на течії в якості
основного грузика використовується важка оливка. З її допомогою оснащення
швидко опуститься на дно. Щоб забезпечити захист від течії, додатково
рекомендується використовувати підпасок, що складається з декількох дробинок.

Ловля маховою вудкою

Щоб ловля була результативною, звертайте увагу на деякі фактори:

 • виберіть правильну глибину, з огляду на вид риби, яку збираєтеся ловити;
 • звертайте увагу на рельєф дна. Бровки, ями, ухили - потенційно вдалі місця;
 • не забувайте використовувати підгодовування. Роблячи кулі середніх розмірів, регулярно підкидайте їх в точку лову;
 • закидається снасть з-за спини або маятниковим способом. Вибір способу закидання залежить від довжини вудилища і особистих переваг;
 • досвідчені рибалки часто стежать не за самим поплавком, а за волосінню між ним і кінчиком вудилища, що дозволяє зробити ефективну підсічку;
 • підсікання робиться швидким, але не різким підняттям вудилища вгору.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

 • Оснастка махової вудочки і тактика ловлі

Схожі статті

Як і на що ловити товстолобика

Як і на що ловити товстолобика

В гонитві за товстолобиком знаходяться маса вітчизняних рибалок, риба дарує не тільки яскраві емоції в процесі виведення, а й може вважатися великим трофеєм. Ловля товстолобика на течії має свої складнощі і нюанси, до риболовлі доведеться готуватися заздалегідь, інакше виловити велику рибу не вдасться. Зібрати снасті для лову товстолобика своїми руками нескладно, але знадобляться міцні палиці: фідерні або коропові, надійна котушка, відповідне оснащення і приманка. 

Види поплавків і їх класифікація по умовах ловлі

Види поплавків і їх класифікація по умовах ловлі

При слові «рибалка» у більшості людей виникає асоціація з людиною, яка сидить на березі і дивиться на поплавок. І це не випадково, адже ловля на поплавкову вудку - найпопулярніший вид рибного лову. Неможливо сказати, коли з'явився перший поплавок. Впевнено можна стверджувати, що сталося це дуже давно, і на протязі всієї історії риболовлі поплавки удосконалювалися - з'являлися нові форми і конструкції, застосовувалися нові матеріали.

Вудочки для дальнього закидання з поплавком

Вудочки для дальнього закидання з поплавком

Ловля на поплавок завжди приваблювала рибалок. Облов ділянок на великій відстані від берега позитивно впливає на результат риболовлі. Це стало причиною широкого поширення такого виду лову. Щоб доставити наживку на певну відступ від берега, знадобиться не тільки вудилище для далекого закидання. Подбайте про правильний підборі всіх елементів снасті.

Рибалка в селі Москалівка

Рибалка в селі Москалівка

Став  в Москалівці має площу плеса 20га. Середня глибина  – 2-1,5м. Дно чисте. Водойма не спускалась з 2003 року. Місця для риболовлі розділені на сектора. Перед виїздом краще зателефонувати орендарю і замовити сектор. Біла риба: короп, карась, амур, товстолобик, плотва, краснопірка. Є також окунь, щука, судак.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Махове вудилище Mikado Princess. Carbon

Легке махове вудилище Mikado Princess (Мікадо Принцес) виготовлена з високо-модульного графіту. Тех..

330 - 454Грн.

Махове вудилище джокер Okuma

Махове вудилище джокер Okuma

Телескопічні вудки компактних розмірів. Дуже зручні для транспортування. З нею можна ходити хоч на ..

66 - 168Грн.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Атрактант 3-K Baits Bambina 250мл.

Атрактант 3-K Baits Bambina 250мл.

Як діють атрактивні рідини? Вони першими вивільняються з прикорму, в момент, коли той потрапляє в ..

60Грн.