Особливості ловлі на пікер

Фідерна ловля не завжди передбачає дальній кидок важких годівниць. Часом риба тримається буквально під ногами, на дистанції якихось 10-15 м. У цьому випадку застосовують пікер - снасть, яка дозволяє комфортно ловити в подібних умовах.

Пікер - найлегша і делікатна з донних снастей. При ловлі риби на пікер дальність закидання становить часом 7-8 метрів, а маса годівниці або грузила не перевищує і 10 грам. Пікерну ловлю можна сміливо порівняти з ультралайтом в спінінгу: все так само тонко і чутливо, а результат часом непередбачуваний. Адже за допомогою пікера можна успішно ловити абсолютно будь-яку рибу: від «спортивної» уклейки або плотви до важких лящів, карасів та коропів.

Ловля пікером відрізняється більшою «спортивністю» в порівнянні з традиційним фідером. Освоївши цей вид ловлі, ви не раз будете мати можливість переконатися, що пікер здатний дати фору навіть поплавку завдяки високій чутливості снасті і особливій подачі насадки, а виведення великої риби на ніжному бланку пікерного вудилища доставить вам масу задоволення.

Так що ж таке пікерна ловля? У чому її відмінність від класичної англійської донки? Чому ці два способи ловлі донною вудкою вважаються різними? Постараємося відповісти на ці питання.

Пікерне вудилище

Ловлю англійською донкою неможливо уявити собі без якісного вудилища. Пікер не виняток, і опис даного способу ловлі варто почати саме з вудилища. Ловля пікером передбачає закид на малі дистанції. Рідко доводиться закидати оснастку далі 12-15 м. Отже, пікерне вудлище повинне бути коротким і мати малий тест. Максимальний тест вудилища для пікерного лову зазвичай не перевищує 30-50 гр., а його довжина - 2,7 м.

У той же час пікерне вудилище, поряд з чутливістю й легкістю, має володіти достатнім запасом міцності для боротьби з солідним противником.

Котушка для пікера

Важливим елементом пікерної снасті є котушка. При її виборі обов'язково потрібно враховувати відповідність маси і балансу снасті в цілому. Відмінний баланс снасті дає установка котушки розміром 3000, але іноді, коли важлива максимальна швидкість, при спортивній ловлі на пікер ставлять котушки не менше 4000, або навіть 5000.

При використанні більш важких котушок центр ваги снасті знаходиться практично в руці. Працювати вудилищем в цьому випадку комфортніше, оскільки менше відчувається маса бланка і оснащення при закиданні і вимотуванні.

Однак при установці на пікер котушки великого розміру може виникати биття об перше (ближнє до котушкотримача) кільце при вимотуванні або перехлест за нього волосіні під час закидання. Дана проблема вирішується заміною цього кільця на більш велике. А ще котушка повинна якісно укладати волосінь на шпулю і мати чуйний фрикціон.

Вибір волосіні

Успіх пікерної риболовлі часто залежить від правильно підібраної основної жилки. Як правило, при лові пікером в якості основної використовують моноліски фідерної спрямованості діаметром 0,15-0,20 мм. На малих дистанціях ловлі їх розтяжність мінімальна і чутливість снасті не страждає.

Тільки у виняткових випадках, коли клювання особливо обережні, має сенс застосовувати плетені шнури малих діаметрів, 0,10 мм і тонше. Наприклад, при лові млявої плотви в розпал спекотного літа на водоймах без течії клювання настільки делікатні, що ніяк не видно навіть з «плетінкою» в якості основи.

Оснащення для пікера

Правильно підібране оснащення при ловлі пікером забезпечує чи не половину успіху. Адже від застосовуваної оснастки залежать загальна чутливість снасті, результативність клювань і їх реалізація.

Вибір оснасток для лову риби на пікер такий же, як і при традиційній ловлі фідером, хіба що застібки і вертлюжки для більшої чутливості і легкості вибирають меншого розміру.

Неперевершений фаворит серед оснасток для пікерного лову - Патерностер. Він дуже простий, практично не схильний до заплутування і володіє достатньою чутливістю для ловлі навіть дрібної риби. Патерностер Гарднера - найбільш універсальна оснастка, яка не підведе в будь-яких умовах лову.


Ще однією особливістю цього виду оснащення є можливість виготовлення без використання фурнітури (вертлюжків, застібок і ін.), а це незаперечний плюс для досягнення максимальної чутливості оснащення.

Оснащення підбирається в залежності від умов лову і настрою риби; чималу роль в цьому відіграють і переваги рибалки, його навички. Гачки підбирають під конкретну ловлю в залежності від розміру і типу насадки і передбачуваної риби.

Годівниці для пікера

Для пікерного лову використовуються годівниці незначного обсягу і малої маси. Але навіть в пікерних межах параметри і тип повинні відповідати конкретним умовам ловлі й виду передбачуваної риби.

Припустимо, що основною метою риболовлі є уклейка або невелика плотва, які годуються в товщі води. У цьому випадку варто вибирати годівниці відкритого типу (сітки) невеликої маси і переважно пластикові. При зануренні таких годівниць в воді буде створюватися слід з прикормки, який приверне рибу і змусить її опуститися на дно до прикормочного столу.

Зовсім інша ситуація при ловлі ляща, коропа або будь-якої іншої риби, що живиться з дна. В даному випадку доречні закриті годівниці більшої, ніж в першому прикладі, маси. По дорозі на дно вони «втратять» мінімум корму і майже весь його доставлять до прикормочного столу. При цьому дрібна риба мінімально залучається до точки лову, отже, можуть бути спіймані солідніші екземпляри.

При виборі годівниць слід враховувати умови ловлі: глибину, наявність і силу течії. Принципи вибору годівниць ті ж, що при звичайній фідерної ловлі, проте слід враховувати, що на сильній течії ловля пікером неможлива через малу вантажопідйомність снасті і слабку здатність легкого вудилища протидіяти водному потоку.

Важливими чинниками успіху при ловлі пікером є максимальна делікатність снасті, безшумність подачі насадки, адже поруч з берегом риба обережна і злякати її простіше, ніж змусити клюнути. У зв'язку з цим годівниці рекомендується застосовувати малого розміру, які з мінімальним шумом входять в воду.

Часто при лові риби на пікер замість годівниці ставлять грузило. При закиданні воно практично не створює шуму, а на дні непомітно для риби і не лякає її. У цьому випадку застосовують поплавкову тактику стартового закорму кулями, закидаємо рукою або за допомогою рогатки. У процесі лову в міру необхідності роблять делікатне догодовування, щоб підтримати в точці належну активність риби.

Для цього краще приготувати дві прикормки: одну - більш в'язку, «довготривалу», з додаванням ґрунту для закидання рукою, іншу - «фідерну» для доставки годівницями.

Особливості ловлі пікером

Ще однією важливою тонкістю при пікерній ловлі є правильне положення чутливої ​​вершинки щодо поверхні води. Важко повірити в те, що торкання риби за основну жилку можуть її налякати. Проте це так.

Кінець вершинки пікера потрібно опустити до поверхні води. При цьому основна волосінь притискається до дна і ймовірність зачепити її рибою знижується до мінімуму. До того ж вітер при такому положенні вудилища майже не діє на волосінь, а викликані ним коливання не стануть передаватися на вершину.

Від правильного положення вудилища залежить і чутливість снасті. Пікер щодо основної жилки необхідно розташовувати під кутом, який забезпечить максимальну чутливість і мінімальний індекс опору клювання. Зазвичай він приблизно дорівнює 45 ° і визначається експериментальним шляхом під час лову.

Вершинка пікера в робочому стані повинна бути злегка ослаблена аж до провисання жилки; в цьому випадку риба не буде відчувати натягу снасті і візьме насадку дуже впевнено, а вершинка покаже чітке клювання.

Ловля пікером найчастіше буває швидкісною, а значить, потрібна ідеальна організація робочого місця рибалки. Не повинно бути нічого зайвого, за що оснащення могло б зачепитися, а все, що використовується в лові, має перебувати під рукою. Застосування підсаки обов'язково, оскільки легким гнучким вудилищем рибу навіть середнього розміру підняти з води важко.

Ловля на пікер завжди динамічна, цікава і результативна. Улови можуть бути різноманітними за видовим складом і розміром риби. Цей вид риболовлі доставляє масу позитивних емоцій рибалці і відкриває нові можливості англійської донки.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах!

  • Особливості ловлі на пікер

Схожі статті

Які снасті вибрати для ловлі ляща

Які снасті вибрати для ловлі ляща

Для упіймання ляща потрібні не тільки правильні приманки, особлива тактика або розуміння особливостей поведінки риби, без хороших рибальських снастей все інше виявиться марним. До всіх елементів снасті для ловлі ляща пред'являються особливі вимоги, вони обумовлені обережністю риби, зміною глибини перебування в залежності від сезону, вагою і силою здобичі.

В чому особливості нересту ляща

В чому особливості нересту ляща

Коли починається і закінчується нерест ляща, безпосередньо залежить від температури води. В Україні зазвичай цей період настає в середині весни. Рибі характерно збивання в зграї, всі особини, які досягли зрілості, йдуть на нерестовище в одне і те ж місце. Лящ (самці) отримує здатність нереститися на третій або четвертий рік життя, це залежить від умов водойми і кількості корму. Самки набувають здатність метати ікру на 1 рік пізніше.

Як ловити рибу спінінгом на малих річках

Як ловити рибу спінінгом на малих річках

Ловля спінінгом на малих річках популярна завдяки поширеності подібних водойм. Всі міста в Україні мають неподалік як мінімум одну подібну річку. Вирушаючи зі спінінгом по малих річках, важливо врахувати, що рибалка на них відрізняється від великих водосховищ, що накладає відбиток на рибалці. Одна з особливостей - необхідність використання невеликих приманок

Секрети риболовлі на лина

Секрети риболовлі на лина

Ловля лина досить специфічна, тому мало хто, знаючи про його наявність в водоймі, ловить цю рибу навіть там, де її багато. На мій погляд, одна з причин неправильного підходу до лову лина - це так званий «спортивний» стереотип риболовлі. 

Товари які можуть Вас зацікавити!

Котушка Brain Apex FD 6+1BB

Котушка Brain Apex FD 6+1BB

Котушка Brain Apex - дуже ефектна новинка в області котушок середньої потужності, орієнтованих на ф..

1055 - 1 083Грн.

Кормушка фідерна Orange Big Cage Feeder

Кормушка фідерна Orange Big Cage Feeder

Ця унікальна годівниця для швидкого підгодовування на річках і озерах. Ми впевнені, що ви будете з..

20 - 25Грн.

Меляса Brain Molasses 1000ml

Меляса Brain Molasses 1000ml

Меляса Brain - це високоякісна меляса для замішування сипучих підгодовувань і додавання в зернові ..

71Грн.

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Спінінг фідерний Brain Axent AXR

Вудилище фідерне Brain Axent - чудово підійде для використання на озерах, водосховищах, каналах і р..

1 625Грн.