Особливості ловлі на резинку

Резинка - снасть, давно знайома рибалкам. Вона дозволяє ловити на течії і в стоячій воді - як мирну рибу, так і хижаків. Ловля на резинку не відноситься до спортивних способів лову, однак може бути не менш захоплюючою.

Що таке резинка для рибалки?

Резинка - донка з резиновим амортизатором. Її застосування дозволяє витягувати робочу частину донки з гачками з води і повертати назад не пере-закидаючи грузило.

Особливості

Основною особливістю резинки і її головною перевагою є унікальна точність, з якою гачки кожен раз виявляються в одному і тому ж місці. Зрозуміло, в донки з резиновим амортизатором є й інші переваги, як, втім, і недоліки.

Переваги і недоліки

Основними перевагами гумки є:

 • доступність снасті;
 • компактність в транспортувальному положенні;
 • універсальність;
 • тиша при лові;
 • наявність декількох гачків, що розширює зону лову і дозволяє використовувати одночасно кілька різних насадок.

До недоліків можна віднести:

 • застосовувати можна тільки в «чистих» місцях, вільних від водоростей, корчів і іншого донного сміття;
 • схильність до зачепів;
 • низька мобільність лову.

Виготовлення резинки своїми руками

Резинку можна купити в готовому до лову вигляді, але в продажу присутні дещо усереднені варіанти снасті, при цьому не завжди грамотно змонтовані. Щоб резинка оптимально підходила до умов лову, краще зібрати її самостійно.

Розглянемо, як зробити резинку для риболовлі своїми руками. Для її виготовлення необхідно мати:

 • грузило;
 • відрізок капронового шнура;
 • резинову нитку;
 • основну волосінь;
 • волосінь для повідків;
 • гачки;
 • вертлюжки із застібками;
 • мотовило або котушку.

Основні моменти монтажу

 1. Монтаж снасті здійснюється в такій послідовності:
 2. До грузила прив'язують відрізок капронового шнура довжиною 50-80 см.
 3. На вільному кінці шнура прив'язують карабін.
 4. До карабіну способом «петля в петлю» кріплять один з кінців резинки. Петля на кінці резинки в'яжеться подвійним вузлом, як при виготовленні повідків. Перш ніж затягувати вузол, резинку необхідно змочити, це захистить її від пошкоджень.
 5. На другому кінці резинки аналогічно кріплять другий вертлюжок.
 6. Часто до резинки кріплять основну волосінь з повідцями, але практичніше додати «робочий» відрізок волосіні, на якому і будуть змонтовані повідці.
 7. Основна волосінь прив'язується до мотовила, і намотується на нього.

Пару слів про довжину резинки для снасті

Для того щоб розрахувати необхідну довжину резинової нитки для виготовлення снасті, необхідно визначити коефіцієнт її розтягування. Це досить просто можна зробити за допомогою довгої лінійки або рулетки. Розтягуємо десяти-сантиметровий відрізок вздовж лінійки до межі і помічаємо його довжину. Ділимо довжину розтягнутого відрізка резинки, на її ж довжину у вільному стані і отримуємо потрібне значення. Якщо довжина відрізка вийшла 63 см, значить, коефіцієнт 6,3.

Використання резинки з її постійним граничним розтягуванням призведе до швидкого зносу матеріалу, тому отриманий коефіцієнт знижують на 15-20%. У нашому прикладі - 6,3 * 0,8 = 5,04. Для зручності заокруглюємо розрахунок до цілих значень.

Для визначення довжини резинки ділимо плановану дистанцію лову на коефіцієнт:

40 м: 5 = 8 м.

Для дистанції ловлі 40 метрів довжина резинки повинна бути 8 метрів. Важливо врахувати, що грузило при цьому має бути на відстані близько 50 метрів від берегової кромки, тобто трохи більше, ніж сумарна довжина резинки і основної жилки.

Особливості резинок для різних видів риб

Як уже згадувалося, на резинку можна ловити різні види риб. Природно, що снасть для лову кожного з них буде мати деякі відмінності.

Резинка на карася

Карась - риба, яку найчастіше ловлять на резинку. Більш того, резинка в стандартному виконанні орієнтована саме на ловлю карася. Для збільшення ефективності лову біля кожного повідця можна закріпити невелику годівницю-пружину. Годівниці повинні бути легкими. При лові з годівницями довжину повідків зменшують до 10-15 см.

Резинка на чехонь

Ловля чехоні на резинку ведеться в місцях з невеликою течією і твердим дном. Бажано, щоб глибина в місці лову була 2-3 метри. Для лову чехоні резинка оснащується повідцями довжиною близько півметра. На гачки з довгою цівкою насаджують опаришів або черв'яків. Можна ловити і на штучні приманки - дрібні твістери, штучні мушки, червону вовняну нитку.

Резинка на ляща

Ляща на резинку ловлять на руслових звалах річок з глинистим або «зарослим» черепашкою дном на глибині 3-4 м. При лові ляща важливо, щоб гачки з насадкою лежали на дні. Насадка використовується звичайна для ляща: черв'як, опариш, горох, мастирка і т. д.

Резинка на хижу рибу

Для лову хижої риби резинка оснащується дещо інакше, ніж зазвичай: кількість повідків зменшують до трьох, а відстань між ними збільшують до двох метрів. Окуня і судака ловлять з поводками з волосіні діаметром 0,2-0,3 мм. Для лову щуки обов'язкове застосування металевих повідків. В якості насадки використовують живців різних розмірів.

Процес риболовлі на «резинку»: особливості та техніка лову

Риболовля на резинку починається з установки снасті. Вантаж до місця лову можна закинути рукою або завезти на човні. У теплу пору року установку снасті можна поєднати з купанням, доставивши вантаж в потрібне місце вплав. Перед закидом снасть розмотується з мотовила і акуратно вкладається на березі кільцями, так як при закидані резинка і волосінь повинні вільно збігати, не чіпляючись і не плутаючись.

Щоб не втратити снасть під час закидання, необхідно надійно закріпити мотовило, до якого прив'язана основна волосінь.

ВАЖЛИВО: повідці з гачками (або робочий відрізок волосіні з повідцями в зборі) приєднуються до резинки після закидання снасті.

Приєднавши повідці з гачками, і нажививши останні, можна приступати до лову. Для цього основну волосінь акуратно відпускають, а резинка, скорочуючись, захоплює гачки в воду.

Покльовку помічають по руху волосіні. Щоб клювання були помітніше можна використовувати сигналізатори клювання. В якості сигналізатора можна використовувати дзвіночок або грузик на волосіні. Роль грузика можуть виконувати розщеплену паличку, грудочку глини або кульку з тіста.

Поради та секрети рибалок

Для зручності переспорядження снасті, на відстані від води, трохи більшому, ніж робочий відрізок волосіні, вбивають розщеплений кілочок, за який фіксується витягнута з води снасть. Це дозволить звільнити обидві руки для зняття риби з гачків і надягання на гачки насадки.

Для підгодовування риби між поводками на волосінь можна надіти легкі годівниці-пружини. В цьому випадку довжину повідків зазвичай зменшують.

Іншим варіантом точного підгодовування є використання пінопластового кораблика, на «палубу» якого вантажиться підгодовування. Кораблик чіпляється в місці з'єднання волосіні і резинки за допомогою шнура з гачком і буксирується резинкою в місце лову. Різким ривком за волосінь кораблик перекидається, і підгодовування висипається в воду.

При ловлі чехоні або хижака на живця робочий відрізок волосіні можна підняти від дна встановивши в місці з'єднання резинки і волосіні пінопластовий поплавок розміром з яйце. Бажано, щоб поплавок був пофарбований в нейтральний колір, який не лякає рибу.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Особливості ловлі на резинку

Схожі статті

Ловля головня на поплавкову вудку

Ловля головня на поплавкову вудку

Одним з найцікавіших об'єктів ловлі для рибалок є головень. Останнім часом головня цілеспрямовано найчастіше ловлять нахлистом або спінінгом на блешні, воблери і джигові приманки, хоча ловля головня на поплавкову вудку може бути не менш здобутливою і захоплюючою.

Яку прикормку вибрати на лина

Яку прикормку вибрати на лина

Вельми складно домогтися клювання лина через особливості поведінки риби. Дана здобич обережна, полохлива, а дорослі особини ходять поодинці. Перераховані характеристики ускладнюють ловлю цієї всеїдної риби, а без прикормки лин попадається на гачок випадково і вкрай рідко. Прикормка для лина допомагає утримати бажану здобич на підгодованому місці. 

Як вибрати спінінг для далекого закидання

Як вибрати спінінг для далекого закидання

Є безліч чинників, що впливають на вибір снастей в конкретних умовах. Вибирати, які спінінги краще для далекого закидання, варто з урахуванням довжини, тесту, місця риболовлі, строю, типу пропускних кілець і т. д. Зазвичай використовується береговий спінінг для далекого закидання, який допомагає обловлювати далекі, перспективні ділянки стоянки риб.

Як ловити ляща осінню на фідер

Як ловити ляща осінню на фідер

Із завершенням літа багато рибалок переключаються з ловлі мирної риби на ловлю хижака, а між тим ловля на фідер восени мирної риби, в тому числі і ляща, не менше цікава.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Гачки Kamatcu Tomaru К-002

Tomaru - універсальні, надійні гачки для лову на всі види наживки або насадки. Зроблені зі сталі VH..

14Грн.

Плаваюча насадка кукурудза EOS EVA

Плаваюча насадка кукурудза EOS EVA

Плаваючі насадки EOS EVA зроблені в форматі кукурудзи. Вони швидко спливають при попаданні в воду. ..

17Грн.

Донка-резинка без груза (50м-жилка/10м-резинка/5-7-гачків)

Донка-резинка без груза (50м-жилка/10м-резинка/5-7-гачків)

Готова донна снасть (резинка) з мотовилом.Донкою-резинкою зазвичай ловлять на водоймах без течії. Ча..

35Грн.