Особливості нічної ловлі фідером

Риболовля - традиційно ранкове заняття. Але звідки стільки статей про нічні улови? Невже вночі риба зберігає активність? Разом ми розберемося, чому іноді замість сну в наметі краще просидіти ніч з фідером.

Чим гарний нічний фідер?

По-перше, нічна ловля влітку значно комфортніше денної. Вночі немає палючого сонця, і по обличчю рибалки не течуть струмочки поту. Загальне перенесення набагато краще. А по-друге, в нічний час доби ви можете розраховувати на клювання великої обережно риби . Дрібниця не буде докучати тому що пік її активності припадає на ранкові години. Нічне клювання починається через 1,5-2,5 години після заходу сонця і може тривати всю ніч і кілька ранкових годин.

Аксесуари

Перше, чим повинен обзавестися рибалка для нічного лову - налобний ліхтар з запасом батарейок і світлячок для вершинки фідера. В окремих випадках рибалки більш продумано підходять до проблеми освітлення і підвішують на машину, стовп або дерево великий нічний світильник. Однак існує думка, що настільки яскраве світло на березі може сполохати рибу при виведенні.

Робоче місце повинно бути обладнане таким чином, щоб не доводилося вставати зайвий раз. Усі речі (відро з підгодівлею, насадка, підсак, садок і т.п.) повинні бути на відстані витягнутої руки. Дистанція лову може бути меншою ніж днем, і зайві шарудіння на березі можуть коштувати вам трофея. Той же лящ вночі любить виходити на мілководді на абсолютно відкриті ділянки з глибинами до 2 метрів.

Прикормка

Прикормочна суміш для нічного лову практично не відрізняється від звичайного підгодовування. Важливо пам'ятати, що вночі риба поводиться в рази обережніше, тому жоден компонент не повинен викликати недовіру з боку риб. Неправильний запах хлорки від водопровідної води - часта помилка новачків. Суміш просівають через сито і замішують тільки на воді з водойми.

Оснащення

Вночі кращим оснащенням вважаю несиметричну петлю. Цей монтаж не створює опору обережного ляща при клюванні і дає більше шансів на вдалу підсічку. Рекомендую мати в запасі кілька оснасток: зачепи і обриви не рідкість, а перев'язувати в темряві, хоч і з ліхтариком, петлю заново - заняття не з легких.

Якщо ви ловите з тонкими оснащеннями, наявність підсаки з довгою ручкою обов'язково. Однак це може створити деякі незручності. Іноді вночі випадає щільний туман, і навіть потужний ліхтарик не може його пробити. А використовувати короткий підсак і намагатися підводити рибу до берега - значить збільшити шанс сходів. Оптимальною довжиною рукоятки вважаю 2,4-3,1 м.

  • Особливості нічної ловлі фідером

Схожі статті

Як ловити на мандулу

Як ловити на мандулу

Якою би чудовою не була приманка, неправильною проводкою можна все зіпсувати. Тактику слід вибирати спираючись на умови конкретної риболовлі. Існує величезна кількість проводок. То яку ж вибрати?

П'ять видів клювань на поплавок

П'ять видів клювань на поплавок

Поплавків різної форми і забарвлення безліч, але загальне їх призначення - утримувати насадку на певній глибині і своєю поведінкою показувати рибалці про момент підсічки. Як же визначити, коли підсікати?

Де шукати щуку на річці

Де шукати щуку на річці

Річкова щука, де її шукати? Як не помилитися з вибором тактики лову і швидко знайти зубасту? Розглянемо деякі особливості і правила пошуку щуки на річці.

Як проміряти глибину при ловлі на поплавок

Як проміряти глибину при ловлі на поплавок

В успішній риболовлі не буває дрібниць, і вміння правильно проміряти глибину, знання місцевості і дна, найчастіше буває вирішальним фактором для гарного улову. Отже, з чого почати?

Товари які можуть Вас зацікавити!

Світлячок SMS 4.5мм.

Світлячок SMS 4.5мм.

Світлячок риболовний SMS. Розмір 4,5*38мм. В упаковці 2шт...

4Грн.

Волосінь Prologic Mimicry Mirage XP 1000m. Camo

Волосінь Prologic Mimicry Mirage XP 1000m. Camo

Коропова волосінь, яка відноситься до класу професійних, виготовлена з полімерних матеріалів найвищ..

912 - 1 069Грн.