Особливості оснастки болонської вудки для ловлі на течії

Болонська вудка - самий універсальний спосіб поплавкової ловлі. Вона дозволяє успішно ловити практично в будь-яких умовах, але основне її призначення - ловля в проводку. Повністю реалізувати її можливості дозволяє правильно підібране оснащення болонської вудки для ловлі на течії або в стоячій воді.

Особливості снасті

Болонська снасть являє собою вудилище, оснащене пропускними кільцями і котушкою. Зазвичай використовують телескопічні вудилища з безінерційними котушками, але можливі й інші варіанти компоновки снасті. Головне, щоб вони забезпечували можливість управління поплавковим оснащенням на великій відстані.

Як вибрати вудилище

Вудилища для ловлі на болонську вудку розрізняються між собою довжиною, матеріалом виготовлення та конструкцією. Для лову на Болонську вудку застосовують телескопічні і штекерні вудилища довжиною 4-9 м, виготовлені зі скло, вуглепластика або їх поєднання - композиту.

Залежно від довжини виділяють:

 • короткі вудилища, призначені для лову з човна або на малих водоймах;
 • вудилища довжиною 5-6 м - найбільш універсальні, вони дозволяють легко управляти оснащенням, і в той же час досить легкі для комфортної ловлі;
 • вудилища 7 і більше метрів завдовжки, які використовуються для лову на великій глибині.

Матеріал, з якого виготовлений бланк вудилища, визначає його характеристики та вартість:

 • склопластикові вудилища - найпоширеніші завдяки низькій ціні. Ще одною їх перевагою є «невбиваємість». В іншому вони поступаються вудилищам з більш сучасних матеріалів;
 • вуглепластикові вудилища (графітні, карбонові) - легкі і пружні. Забезпечують комфортну ловлю, але вимагають дбайливого поводження;
 • композитні - вудилища в яких використані як скло, так і вуглеволокно. Являють собою певний компроміс як за ціною, так і за якістю. Вибір композитного вудилища виправданий, якщо бюджет рибалки не дозволяє купити вудлище з вуглеволокна.

У більшості випадків болонське вудилище будується на основі телескопічного бланка. Однак існують і штекерні болонські вудилища. Вони схожі з вудлищами для матчевої ловлі, але відрізняються від них більшою довжиною і повільним ладом. Використовуються такі вудилища досить рідко. Їх вибирають або спортсмени, або естети болонської ловлі.

Вибір котушки

Наявність котушки - та деталь, яка відрізняє болонську вудку від класичної махової. У лові болонською вудкою використовуються інерційні та безінерційні котушки.

Інерційні зручні для лову сплавом. Рибалка, розташувавшись в човні, на мосту або на греблі, просто відпускає волосінь з оснащенням за течією. Так можна ловити і з берега, але дистанція лову буде трохи менше.

Винятком є ​​інерційні котушки топового сегмента від відомих фірм. Їх виробляють на високоточному обладнанні з легких сплавів і синтетичних матеріалів.

Такі котушки дозволяють здійснювати дальній кидок легких поплавкових оснасток. На жаль, крім «космічних» технологій виготовлення, вони зазвичай відрізняються і «космічними» цінами. Їх недоліком є ​​також досить складна техніка закидання.

На сьогоднішній день застосування інерційних котушок для болонської ловлі з дальнім закиданням можна назвати екзотикою.

Краще використовувати безінерційну котушку, як більш універсальну. Вона дозволяє як ловити сплавом, так і здійснювати далекі кидки.

Котушка для болонської вудки, як правило, використовується середнього розміру. Вимоги до них звичайні:

 • рівномірне укладання волосіні, щоб уникнути «бороди» при закиданні;
 • легкість ходу ролика жилкоскладача для запобігання перекручування волосіні;
 • ємність шпулі котушки - 100-150 м. волосіні 0,2 мм;
 • плавне регулювання фрикційного гальма, так як застосовуються досить тонкі волосіні.

Один з кращих варіантів котушки для болонської вудки - матчеві котушки.

Вибір волосіні

Для оснащення болонської вудки використовуються монофільні волосіні. Основна волосінь повинна бути плаваючою, щоб її ділянка, яка занурилася в воду, не заважала управлінню оснащенням. Відповідно, волосіні з маркуванням «sinking» не підходять.

Краще використовувати волосіні, що не мають «пам'яті», щоб при сходженні волосіні з котушки не утворювалася спіраль.

В болонській ловлі зазвичай використовують волосіні діаметром 0,12-0,18 мм в залежності від умов лову. Товщина волосіні повинна гармоніювати з іншими елементами оснащення - поплавком, грузилом, гачком.

Вибір поплавка

Поплавки, які використовуються для болонської ловлі, відрізняються формою і способом кріплення до волосіні. Найчастіше використовують каплевидні поплавки. Така форма мінімізує вплив на поплавок течії і вітру. Довгий кіль поплавка забезпечує стійкість у воді при маніпуляціях зі снастю.

Антена поплавка повинна бути добре помітна, мати нейтральну плавучість і невелику парусність.

Такий поплавок кріпиться в двох або трьох точках - обов'язково біля антени і в кінці кіля, і часто в місці переходу тіла поплавка в кіль.

В верхній точці кріплення може здійснюватися як через дротове колечко, так і через наскрізний вертикальний отвір в тілі поплавка. Другий спосіб краще, оскільки колечко може вирватися при різкому підсіканні.

У більшості випадків застосовують глухий монтаж оснащення, що фіксує поплавок на потрібній глибині.

Ковзний монтаж застосовується у випадках, якщо глибина в місці лову перевищує довжину вудилища.

При ловлі в водоймах без течії в ковзному монтажі можна використовувати матчеві поплавки. При лові на течії застосовують поплавки з двома точками кріплення. Глибина занурення обмежується стопорним вузлом або гумовим стопором. Важливо, щоб стопор вільно проходив через пропускні кільця вудилища.

Огрузка снасті

При ловлі болонською вудкою огрузку підбирають таким чином, щоб з води виступала тільки антена поплавка. Цим досягається максимальна чутливість снасті. Застосовуються три варіанти огрузки:

 • огрузка сконцентрована біля кріплення повідця. Застосовується для того, щоб максимально швидко доставити гачок з насадкою на робочу глибину;
 • огрузка розподілена по волосіні. При цьому гачок з насадкою плавно тоне. Цей варіант використовується, якщо клювання трапляються не тільки коло дна, але і в товщі води;
 • огрузка сконцентрована трохи нижче поплавка. Цей варіант використовується досить рідко, якщо риба клює в верхніх шарах води. Наприклад, при ловлі чехоні.

Для уникнення перехлесту волосіні огрузку розташовують так, щоб кожне наступне грузило було легше попереднього.

Кріплення повідка

Завдання повідка - захистити снасть від обриву. Зазвичай використовують повідці на 0,02 мм. тонше основної волосіні. У болонській ловлі застосовують повідці довжиною 20-70 см.

Довжина повідка визначається дослідним шляхом. Якщо багато порожніх клювань поводок подовжують. Якщо риба глибоко заковтує наживку - вкорочують. При правильно підібраній довжині повідця риба повинна засікати за губу.

До основної волосіні повідець може кріпитися або за допомогою вертлюжка, або петля в петлю. Перший спосіб краще, тому що при вимотуванні оснастки насадка часто працює як пропелер і закручує волосінь. При цьому, чим менше використовується вертлюжок, тим краще.

Вибір гачка

Гачки вибирають в залежності від розміру насадки. Найчастіше в лові болонською вудкою застосовують гачки від 10 до 16 номерів за міжнародною класифікацією.

Прикормка і техніка підгодовування

В сучасних умовах при ловлі на поплавкову вудку без використання прикормки не обійтися. При цьому краще використовувати готові «фірмові» суміші, серед яких можна вибирати як універсальні (зазвичай використовують, якщо видовий склад улову невідомий), так і спеціальні для потрібного виду риб: плітка, лящ, карась, короп і т. д.

Консистенція готової прикормки визначається умовами лову. Чим сильніша течія і більше глибина лову, тим щільніше повинні бути кулі підгодовування. Закидати їх можна як рукою, так і за допомогою рогатки.

Зазвичай половину підгодовування закидають перед початком лову, а іншу частину - невеликими порціями через кожні 5-15 хвилин.

Техніка ловлі

Класична ловля болонською вудкою на течії передбачає закид оснащення на потрібну дистанцію і досить довгу проводку з притримкою поплавка, щоб оснащення рухалося повільніше потоку води. У момент зупинки поплавка наживка піднімається вгору під впливом течії на волосінь, а в момент відпускання поплавка - тоне.

Класичну проводку можна урізноманітнити, якщо збільшити глибину проводки так, щоб грузило торкалося дна. При цьому поплавок тягне грузило по дна, а гачок з наживкою пливе попереду грузила.

Іноді ефективний найпростіший варіант проводки, коли оснащення просто сплавляють за течією. При цьому насадку можна проводити в різних шарах води.

Першою на підгодовування підходить дрібна риба. Якщо клювання дрібниці несподівано припинилося, найчастіше це означає, що підійшла велика риба. Пауза в клюванні при цьому може бути до 10 хвилин.

З огляду на те, що в болонській ловлі використовують тонкі волосіні, приймати в руку можна тільки рибок вагою до 100-150 грам. Більш велику рибу треба піднімати з води підсакою.

Сподобалась наша розповідь? Будемо вдячні якщо Ви поділитесь статтею з друзями в соціальних мережах! 

 • Особливості оснастки болонської вудки для ловлі на течії

Схожі статті

Як ловити на фідер

Як ловити на фідер

Процес риболовлі представляє інтерес для будь-якого рибалки незалежно від способу вудіння. Ловля риби на фідер особливо ефективна для багатого улову. Належна старанність, працьовитість, терпіння приносять свої плоди, коли за допомогою наживки можна зловити не тільки карася, плотву, але і принести додому значні трофеї: великого коропа, вусатого сома.

Як вибрати блешню на судака

Як вибрати блешню на судака

Однією з найпривабливіших риб для риболовлі вважається судак. Щоб зловити його, рибалки витрачають чимало коштів на ефективне оснащення, якісну приманку і уловисту наживку. В якості приманок найчастіше використовують рибальські блешні на судака. Широкий асортимент виробів дозволяє вибрати відповідну модель, що враховує всі побажання і можливості покупця.

Як і на що ловити судака весною

Як і на що ловити судака весною

Судак є бажаною здобиччю кожного рибалки. Спіймати цю рибу весною практично неможливо - так вважають багато, кому невідомі секрети ловлі судака навесні. Як тільки сонечко починає дарувати перші теплі промені, лід на водоймах стає тоншим і риба, яка залишає місця зимівлі, проявляє велику активність, завзяті спінінгісти і рибалки-новачки відправляються ловити судака весною по першій воді. Але далеко не кожному судилося повернутися додому з хорошим уловом.

Рибалка на водосховищі Христосово Старосинявського району

Рибалка на водосховищі Христосово Старосинявського району

Відстань з центру Хмельницького до водойми складає: – 66 км. Їхати по трасі в сторону Вінниці. В Меджибожі звертаємо ліворуч на Стару Синяву. В самій Старій Синяві їхати головною дорогою до кладовища. Коло кладовища звертаємо ліворуч і їдемо до самої водойми. Дана водойма відмічена на карті Риболовних місць Хмельниччини.

Товари які можуть Вас зацікавити!

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish 1кг.

Прикормка Real Fish (Ріал Фіш) виготовлена за особливою технологією з натуральних інгредієнтів які ..

45Грн.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Волосінь Winner King Fisher 100м.

Це м'яка, виключно гладка волосінь. Вона не схильна до скручування і дає можливість далекого закида..

34Грн.

Котушка Kaida (Weida) DF 3+1bb

Котушка Kaida (Weida) DF 3+1bb

Kaida (Weida) DF – це безінерційна котушка середнього розміру. Котушка має основну металеву і ..

292 - 336Грн.

Вудилище з кільцями Trabucco Genetic Carbon

Вудилище з кільцями Trabucco Genetic Carbon

Вудка Trabucco Genetic з кільцями - легка, компактна, телескопічна вудка, яка ідеально підходить дл..

297 - 476Грн.